Keresés

Részletes keresés

MacMazsola Creative Commons License 2013.02.10 0 0 196

 

üdvözletem,a következő tételek (APADTER) eladók:


1 db M42-M4/3 5000 FT
1 db M42-Nikon sima 2700 Ft, lencsés 4500 Ft,
1 db M42-PK kiszedővel: 3000FT
1 db NIKON-M 4/3 ára: 6000 FT,1 db NIKON G-M 4/3 6000 Ft
1 M42-EOS chipes verzió, AF visszajelzéssel, II legújabb generációs adapter: 4200 FT (peremes és perem nélküli!)1 db M42-EOS sima 2700 FT, 1 db CANON EOS hátsó sapka csomagolással 500Ft
1 db Pk-EOS sima 4000 Ft,chipes 5500 Ft
1 db Pentacon six-eos AF chipes:10.000 Ft
1 db M42-SONY/M chipes ára :6000 FT.
1 db NIKON-EOS sima :4500 FT.chipes 6000 FT
1 db NIKON (G)-EOS sima: 6000 Ft,
1 db M42-4/3 (OM)sima: 2700 Ft

 

érd:publikus mail,vagy húsz négykilencháromtizennégyhetvenkettő telszám

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.06 0 0 195

Pentax K - Canon EOS chippes adaptert keresek!

falperka(kukac)gmail(pont)com                   

Relentless Creative Commons License 2013.01.13 0 0 194

Sziasztok ! Keresek Minolta MD Nikon F adaptert. A Gépváz a Nikon. Használt is érdekel.

ximul Creative Commons License 2013.01.09 0 0 193

Sziasztok!

 

 

Keresek  PentaxK-4/3 adaptert (nem micro) !

Valakinek estetleg ?

 

Bp.

pater68 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 192

Nikon váz - EOS obi adaptert lehet, hogy gyártanak, de nem jellemző... Nincs a vázon EOSsal végtelen.

Előzmény: Relentless (190)
Relentless Creative Commons License 2013.01.08 0 0 191

Nem tudom ez milyen bajonett Felismeri valaki ? Köszönöm a segítséget !

Nem M42, és nem Exakta, Exa  az biztos :)

 

http://kepfeltoltes.hu/130108/DSC_7018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Relentless Creative Commons License 2013.01.08 0 0 190

EOS :)

Előzmény: pater68 (189)
pater68 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 189

FD vagy EOS?

Előzmény: Relentless (188)
Relentless Creative Commons License 2013.01.07 0 0 188

Sziasztok !  Nikon D80, D90 es váramhoz keresek Canon adaptert. Egy típust vagy egy linket dobjon valaki mit kell keresnem Köszönöm segítségeteket !

 

 

kryj Creative Commons License 2012.12.08 0 0 187

Ha érdekel van eladó egy 4/3-ra átalakított Soligor 60-300/4 Macro objektívem.

 

 

kryjvfreemai.hu

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.05 0 0 186

Itt mintha lenne exacta adapter , de ilyen áron nem igazán.....

 

http://elite-optics.hu/termekek/1035/novoflex-adapter-nikon-vaz-_-exacta-66-objektiv?catid=0

Előzmény: pater68 (185)
pater68 Creative Commons License 2012.11.30 0 0 185

Szervusz!

Sajnos nem tudok ilyen adapterről. Itt találtam valami egyszerű megoldást:

http://forum.mflenses.com/viewtopic,p,160851.html

De elég "kókányolt"... :)

Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 184

Tisztelt fórumtársak !

 

Van tudomásotok (nem kókányolt) Exakta-nikon adapterről ?

Nikon vázra szeretnék feltenni exakta illetve topcon objektíveket.

Köszönöm !

Olympus E-330 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 183

Igen tisztelt fórumtársak. Önökhöz fordulok a következő kérdésemmel.

 

Az elmúlt napokban lettem tulajdonosa egy Olympus E-330 as gépnek. Mivel eddig bridge Olympus és Pentax gépekkel fényképeztem, ez számomra nagy előrelépés, és végtelen lehetőségek tárházát nyitotta meg a pénzköltés irányába…

Ami persze talán mondanom sem kell, igen szűken áll rendelkezésemre.

Már a megvásárlás előtt tisztában voltam azzal, hogy a 4/3-os méretben igen kevés esélyem lesz számomra megfizethető optikákkal bővíteni fényképezőgépem, de a kedvező ár és a 4200-as expószám felülbírálta ellenvetéseimet.

 

És a hosszú szöveg után itt a kérdés! Milyen irányban induljak az adapterek rengetegében M42 – FD – MD – OM stb.stb..? Végigolvastam az összes hozzászólást, de a 4/3-os témában nem tudtam leszűrni a tutit.

Elsősorban épület és természetfotózásra használnám makrózás kevésbé esélyes. Az objektívek ár miatt főleg régi filmes – manuális kategóriában gondolkozok a 60-200 körüli látószögben.

 

Köszönettel E-330

 

laszlovecsei Creative Commons License 2012.10.19 0 0 182

Hmm értem. Köszönöm a segítséget!

Előzmény: garfieldka* (181)
garfieldka* Creative Commons License 2012.10.19 0 0 181

Vehetsz hozzá lencsés vagy lencse nélküli adaptert. Az előzővel lesz végtelened, de eléggé gyenge képminőséget kapsz, mert a korrekciós lencsa az adapterben nem valami kiválóság.

Lencse nélkülivek is fotózhatsz, de csak közelfelvételekre, makróra alkalmas így a rendszer, mert a végtelenig nem lehet élesre állítani.

Előzmény: laszlovecsei (180)
laszlovecsei Creative Commons License 2012.10.19 0 0 180

Sziasztok!

 

Takarítás közben előkerült egy Pentacon 1.8/50mm-es objektív. Olyan kérdésem lenne, hogy ezt egy Nikon D3100-ra valami közgyűrűvel meg lehet oldani? Tudom nem egy mai darab, de kipróbálnám milyen képeket készít.  Ő lenne az.

 

Üdvözlettel: Vécsei László

xav.f. Creative Commons License 2012.09.19 0 0 179

ELADÓ

Minolta MD – m4/3 adapter (újszerű állapotban) – 2.500 Ft

(30/756-7289)

 

monyesz Creative Commons License 2012.09.10 0 0 178

Erre inkább nem mondok semmit, mert nem ismerem a vázak eltérését, de a bajonettjük azonos. Kérdés, hogy a manuális módok állítása mennyiben lehet más (ld Av mód, manuális fókusz).

Előzmény: dani786 (177)
dani786 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 177

Még egy kérdés. Bár nincs oda írva a legutóbb küldött linkhez a D40x, de feltételezem, hogy ha pl. D5100-hoz jó, akkor D40x-hez is jó lesz...?

 

link:

 

http://www.ebay.com/itm/Minolta-MD-MC-Lens-to-NIKON-D3200-D7000-D800-D300s-Mount-Adapter-/330767247694?pt=US_Lens_Adapters_Mounts_Tubes&hash=item4d0343a94e

 

vagy

 

http://www.ebay.com/itm/Minolta-MD-MC-lens-to-Nikon-F-Mount-Adapter-DSLR-Infinity-D4-D800-D3200-D5100-/1809

38061758?pt=US_Lens_Adapters_Mounts_Tubes&hash=item2a20bfb7be

 

(az elsőt csak azért néztem mert ott 30 nap visszaküldés van, a másiknál, amit az előző hozzászólásban küldtem csak 14, ha esetleg mégse lenne jó)

 

bár oda van írva h all Nikon DSLR-s de azért gondoltam rákérdezek.

 

Mégegyszer köszi a gyors válaszokat! :)

Előzmény: monyesz (175)
dani786 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 176

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Előzmény: monyesz (175)
monyesz Creative Commons License 2012.09.10 0 0 175

Nem tudsz a végtelenbe fókuszálni, azt jelenti. Gyakorlatilag makrózni jó, mert bizonytalan hogy 50cm vagy 3 méter lesz az a tartomány, amiben élesre tudod állítani az obit.

 

Ezzel a másikkal lesz végtelened, de csak manuálisan tudod állítani a fókuszt. Rekesz előválasztásos (Av) módban működik (leírás szerint a legtöbb kameránál, ami azért egy érdekes megfogalmazás) majd a gépeddel.

 

Hogy el lehet-e adni egy Dynaxot, nem tudom. Sokat nem kapsz érte szerintem, de nézz körül a típus fórumán, talán megmondja valaki, mit érhet. De érdemes lehet megtartani második gépnek, asszonynak, gyereknek, stb., végül is 6mpixel.

Előzmény: dani786 (174)
dani786 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 174

és egy ilyen? ebben elvileg van lencse

 

http://www.ebay.com/itm/Minolta-MD-MC-lens-to-Nikon-F-Mount-Adapter-DSLR-Infinity-D4-D800-D3200-D5100-/180938061758?pt=US_Lens_Adapters_Mounts_Tubes&hash=item2a20bfb7be

 

Amúyg az mit jelent, hogy nincs végelen? :$ Nem tudom sajnos, el tudnád mondani pár szóban?

 

Arra számítok, h egy ilyen adapterrel majd csak manuálisan tudom használni az objektívet, csak mivel egy ilyen pár ezer Ft, egy hasonló nikon obi meg 50eFt körül van (legalábbis ott ahol tegnap néztem, lehet h van kicsit olcsóbban is), ezért gondoltam megpróbálkozok vele. Egyébként egy régi Minolta Dynax5-öt szted el lehet még adni manapság?

Köszönöm a gyors választ!

Előzmény: monyesz (173)
monyesz Creative Commons License 2012.09.10 0 0 173

Kapásból nincs végtelened (lencse nélküli az adapter) és AF-ed sem. 

Szvsz add el ezt az obit és vegyél egy Nikont...

Előzmény: dani786 (172)
dani786 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 172

Csak, hogy pontosítsak, szeretném használni az adott objekítvet a Nikon D40x-emmel. A lényeg lemaradt az előző hozzászólásból. :)

dani786 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 171

Sziasztok!

 

Van egy Nikon D40x-em és szeretném a mellékelt képen látható Soligor objektívet (Minolta Dynax 5-ön volt használva).

 

 

Igazából pontosan nem is tudom, hogy mit kéne keresnem, az egyik fotós boltban azt mondták, h ha ezt beírom a google-be: nikon F bajonett minolta AF objektiv, akkor találhatok valamit.

 

Az e-bayen ezt találtam:

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l2736&_nkw=MD+MC+Lens+to+Nikon+Mount+Adapter

 

valamint egy konkrét:

 

http://www.ebay.com/itm/No-Glass-Minolta-MD-MC-Lens-to-Nikon-Mount-Adapter-D3100-D5100-D300S-D90-D7000-/250951478794?pt=US_Lens_Adapters_Mounts_Tubes&hash=item3a6ddfae0a

 

Nem tudom, hogy ez egyáltalán megfelelő-e, vagy teljesen mást kellene keresnem, sajnos nem mozgok otthonosan a témában.

 

Szerintetek?

zöldhátú Creative Commons License 2012.08.30 0 0 170

Keresek:

 

DKL-EOS(EF) adaptert. Vagy DKL-valamilyen adaptert, amit másik adapterrel fel lehet tenni Canon EF-re. Lehet új, vagy használt, lehetőleg csippes.

 

E-levél, nyilvános.

Köszönöm

monyesz Creative Commons License 2012.08.10 0 0 169

Gyere, legyél pentaxos, de a bázistávolságok miatt a milc jobb választás.

Az igaz, hogy a pentax az összes régi obiját tudja használni, plusz az m42-ket. De az exákat és távmérősöket nem, bázistásvolságok miatt. Canonnál jobb a helyzet.

Ha a saját obikat nézzük, akkor a canon - szerintem - a jobb obikat ugyanúgy drágán méri, mint a többi márka. Kérdés, hogy mire akarsz ráhajtani a saját obik közül, mert a kommersz cuccok mindenhol elérhetők. De tapasztalat, hogy a kit zoomok után megkóstolva egy-két fixet, általában rájön az ember, hogy azokkal is együtt lehet élni, és adott esetben minőségben a zoomoknál jobbat kap. Régi obiknál fellép pár limitáció, pl az AF hiánya, de ott a fíling épp a manuális dolgok használata.

Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 168

Köszönöm a választ. MILC-en még nem is gondolkoztam. A márkaváltásom fő oka az hogy az olynak kevés, és drága obijai vannak, és mostmár szeretnék megálapodni egy márka melett. Most a canon felé húzok a saját obijai miatt. Azt jól tudom hogy a canonra felmegy a nikon f, és pentax k lencsés adapter nélkül? A pentaxban pedig a teljes kompabilitás a saját régi obikkal ami nagyon csábító.

Előzmény: monyesz (167)
monyesz Creative Commons License 2012.08.10 0 0 167

Micro 4/3-a érdemes váltani, mert a bázistávolságok miatt ott tudsz nagyon sok idegen obit használni.

Exa/exakta és LTM39 (leica menetes vagy távmérős obik néven is emlegetik) talán a leggyakoribba régifajta obik közül.

Előzmény: Törölt nick (166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!