Keresés

Részletes keresés

pater68 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 192

Nikon váz - EOS obi adaptert lehet, hogy gyártanak, de nem jellemző... Nincs a vázon EOSsal végtelen.

Előzmény: Relentless (190)
Relentless Creative Commons License 2013.01.08 0 0 191

Nem tudom ez milyen bajonett Felismeri valaki ? Köszönöm a segítséget !

Nem M42, és nem Exakta, Exa  az biztos :)

 

http://kepfeltoltes.hu/130108/DSC_7018_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Relentless Creative Commons License 2013.01.08 0 0 190

EOS :)

Előzmény: pater68 (189)
pater68 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 189

FD vagy EOS?

Előzmény: Relentless (188)
Relentless Creative Commons License 2013.01.07 0 0 188

Sziasztok !  Nikon D80, D90 es váramhoz keresek Canon adaptert. Egy típust vagy egy linket dobjon valaki mit kell keresnem Köszönöm segítségeteket !

 

 

kryj Creative Commons License 2012.12.08 0 0 187

Ha érdekel van eladó egy 4/3-ra átalakított Soligor 60-300/4 Macro objektívem.

 

 

kryjvfreemai.hu

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.05 0 0 186

Itt mintha lenne exacta adapter , de ilyen áron nem igazán.....

 

http://elite-optics.hu/termekek/1035/novoflex-adapter-nikon-vaz-_-exacta-66-objektiv?catid=0

Előzmény: pater68 (185)
pater68 Creative Commons License 2012.11.30 0 0 185

Szervusz!

Sajnos nem tudok ilyen adapterről. Itt találtam valami egyszerű megoldást:

http://forum.mflenses.com/viewtopic,p,160851.html

De elég "kókányolt"... :)

Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.28 0 0 184

Tisztelt fórumtársak !

 

Van tudomásotok (nem kókányolt) Exakta-nikon adapterről ?

Nikon vázra szeretnék feltenni exakta illetve topcon objektíveket.

Köszönöm !

Olympus E-330 Creative Commons License 2012.11.25 0 0 183

Igen tisztelt fórumtársak. Önökhöz fordulok a következő kérdésemmel.

 

Az elmúlt napokban lettem tulajdonosa egy Olympus E-330 as gépnek. Mivel eddig bridge Olympus és Pentax gépekkel fényképeztem, ez számomra nagy előrelépés, és végtelen lehetőségek tárházát nyitotta meg a pénzköltés irányába…

Ami persze talán mondanom sem kell, igen szűken áll rendelkezésemre.

Már a megvásárlás előtt tisztában voltam azzal, hogy a 4/3-os méretben igen kevés esélyem lesz számomra megfizethető optikákkal bővíteni fényképezőgépem, de a kedvező ár és a 4200-as expószám felülbírálta ellenvetéseimet.

 

És a hosszú szöveg után itt a kérdés! Milyen irányban induljak az adapterek rengetegében M42 – FD – MD – OM stb.stb..? Végigolvastam az összes hozzászólást, de a 4/3-os témában nem tudtam leszűrni a tutit.

Elsősorban épület és természetfotózásra használnám makrózás kevésbé esélyes. Az objektívek ár miatt főleg régi filmes – manuális kategóriában gondolkozok a 60-200 körüli látószögben.

 

Köszönettel E-330

 

laszlovecsei Creative Commons License 2012.10.19 0 0 182

Hmm értem. Köszönöm a segítséget!

Előzmény: garfieldka* (181)
garfieldka* Creative Commons License 2012.10.19 0 0 181

Vehetsz hozzá lencsés vagy lencse nélküli adaptert. Az előzővel lesz végtelened, de eléggé gyenge képminőséget kapsz, mert a korrekciós lencsa az adapterben nem valami kiválóság.

Lencse nélkülivek is fotózhatsz, de csak közelfelvételekre, makróra alkalmas így a rendszer, mert a végtelenig nem lehet élesre állítani.

Előzmény: laszlovecsei (180)
laszlovecsei Creative Commons License 2012.10.19 0 0 180

Sziasztok!

 

Takarítás közben előkerült egy Pentacon 1.8/50mm-es objektív. Olyan kérdésem lenne, hogy ezt egy Nikon D3100-ra valami közgyűrűvel meg lehet oldani? Tudom nem egy mai darab, de kipróbálnám milyen képeket készít.  Ő lenne az.

 

Üdvözlettel: Vécsei László

xav.f. Creative Commons License 2012.09.19 0 0 179

ELADÓ

Minolta MD – m4/3 adapter (újszerű állapotban) – 2.500 Ft

(30/756-7289)

 

monyesz Creative Commons License 2012.09.10 0 0 178

Erre inkább nem mondok semmit, mert nem ismerem a vázak eltérését, de a bajonettjük azonos. Kérdés, hogy a manuális módok állítása mennyiben lehet más (ld Av mód, manuális fókusz).

Előzmény: dani786 (177)
dani786 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 177

Még egy kérdés. Bár nincs oda írva a legutóbb küldött linkhez a D40x, de feltételezem, hogy ha pl. D5100-hoz jó, akkor D40x-hez is jó lesz...?

 

link:

 

http://www.ebay.com/itm/Minolta-MD-MC-Lens-to-NIKON-D3200-D7000-D800-D300s-Mount-Adapter-/330767247694?pt=US_Lens_Adapters_Mounts_Tubes&hash=item4d0343a94e

 

vagy

 

http://www.ebay.com/itm/Minolta-MD-MC-lens-to-Nikon-F-Mount-Adapter-DSLR-Infinity-D4-D800-D3200-D5100-/1809

38061758?pt=US_Lens_Adapters_Mounts_Tubes&hash=item2a20bfb7be

 

(az elsőt csak azért néztem mert ott 30 nap visszaküldés van, a másiknál, amit az előző hozzászólásban küldtem csak 14, ha esetleg mégse lenne jó)

 

bár oda van írva h all Nikon DSLR-s de azért gondoltam rákérdezek.

 

Mégegyszer köszi a gyors válaszokat! :)

Előzmény: monyesz (175)
dani786 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 176

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Előzmény: monyesz (175)
monyesz Creative Commons License 2012.09.10 0 0 175

Nem tudsz a végtelenbe fókuszálni, azt jelenti. Gyakorlatilag makrózni jó, mert bizonytalan hogy 50cm vagy 3 méter lesz az a tartomány, amiben élesre tudod állítani az obit.

 

Ezzel a másikkal lesz végtelened, de csak manuálisan tudod állítani a fókuszt. Rekesz előválasztásos (Av) módban működik (leírás szerint a legtöbb kameránál, ami azért egy érdekes megfogalmazás) majd a gépeddel.

 

Hogy el lehet-e adni egy Dynaxot, nem tudom. Sokat nem kapsz érte szerintem, de nézz körül a típus fórumán, talán megmondja valaki, mit érhet. De érdemes lehet megtartani második gépnek, asszonynak, gyereknek, stb., végül is 6mpixel.

Előzmény: dani786 (174)
dani786 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 174

és egy ilyen? ebben elvileg van lencse

 

http://www.ebay.com/itm/Minolta-MD-MC-lens-to-Nikon-F-Mount-Adapter-DSLR-Infinity-D4-D800-D3200-D5100-/180938061758?pt=US_Lens_Adapters_Mounts_Tubes&hash=item2a20bfb7be

 

Amúyg az mit jelent, hogy nincs végelen? :$ Nem tudom sajnos, el tudnád mondani pár szóban?

 

Arra számítok, h egy ilyen adapterrel majd csak manuálisan tudom használni az objektívet, csak mivel egy ilyen pár ezer Ft, egy hasonló nikon obi meg 50eFt körül van (legalábbis ott ahol tegnap néztem, lehet h van kicsit olcsóbban is), ezért gondoltam megpróbálkozok vele. Egyébként egy régi Minolta Dynax5-öt szted el lehet még adni manapság?

Köszönöm a gyors választ!

Előzmény: monyesz (173)
monyesz Creative Commons License 2012.09.10 0 0 173

Kapásból nincs végtelened (lencse nélküli az adapter) és AF-ed sem. 

Szvsz add el ezt az obit és vegyél egy Nikont...

Előzmény: dani786 (172)
dani786 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 172

Csak, hogy pontosítsak, szeretném használni az adott objekítvet a Nikon D40x-emmel. A lényeg lemaradt az előző hozzászólásból. :)

dani786 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 171

Sziasztok!

 

Van egy Nikon D40x-em és szeretném a mellékelt képen látható Soligor objektívet (Minolta Dynax 5-ön volt használva).

 

 

Igazából pontosan nem is tudom, hogy mit kéne keresnem, az egyik fotós boltban azt mondták, h ha ezt beírom a google-be: nikon F bajonett minolta AF objektiv, akkor találhatok valamit.

 

Az e-bayen ezt találtam:

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l2736&_nkw=MD+MC+Lens+to+Nikon+Mount+Adapter

 

valamint egy konkrét:

 

http://www.ebay.com/itm/No-Glass-Minolta-MD-MC-Lens-to-Nikon-Mount-Adapter-D3100-D5100-D300S-D90-D7000-/250951478794?pt=US_Lens_Adapters_Mounts_Tubes&hash=item3a6ddfae0a

 

Nem tudom, hogy ez egyáltalán megfelelő-e, vagy teljesen mást kellene keresnem, sajnos nem mozgok otthonosan a témában.

 

Szerintetek?

zöldhátú Creative Commons License 2012.08.30 0 0 170

Keresek:

 

DKL-EOS(EF) adaptert. Vagy DKL-valamilyen adaptert, amit másik adapterrel fel lehet tenni Canon EF-re. Lehet új, vagy használt, lehetőleg csippes.

 

E-levél, nyilvános.

Köszönöm

monyesz Creative Commons License 2012.08.10 0 0 169

Gyere, legyél pentaxos, de a bázistávolságok miatt a milc jobb választás.

Az igaz, hogy a pentax az összes régi obiját tudja használni, plusz az m42-ket. De az exákat és távmérősöket nem, bázistásvolságok miatt. Canonnál jobb a helyzet.

Ha a saját obikat nézzük, akkor a canon - szerintem - a jobb obikat ugyanúgy drágán méri, mint a többi márka. Kérdés, hogy mire akarsz ráhajtani a saját obik közül, mert a kommersz cuccok mindenhol elérhetők. De tapasztalat, hogy a kit zoomok után megkóstolva egy-két fixet, általában rájön az ember, hogy azokkal is együtt lehet élni, és adott esetben minőségben a zoomoknál jobbat kap. Régi obiknál fellép pár limitáció, pl az AF hiánya, de ott a fíling épp a manuális dolgok használata.

Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 168

Köszönöm a választ. MILC-en még nem is gondolkoztam. A márkaváltásom fő oka az hogy az olynak kevés, és drága obijai vannak, és mostmár szeretnék megálapodni egy márka melett. Most a canon felé húzok a saját obijai miatt. Azt jól tudom hogy a canonra felmegy a nikon f, és pentax k lencsés adapter nélkül? A pentaxban pedig a teljes kompabilitás a saját régi obikkal ami nagyon csábító.

Előzmény: monyesz (167)
monyesz Creative Commons License 2012.08.10 0 0 167

Micro 4/3-a érdemes váltani, mert a bázistávolságok miatt ott tudsz nagyon sok idegen obit használni.

Exa/exakta és LTM39 (leica menetes vagy távmérős obik néven is emlegetik) talán a leggyakoribba régifajta obik közül.

Előzmény: Törölt nick (166)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 166

Üdv!

Márkaváltás előtt állok (olympusról), és nagy segítség lenne, ha jobban átlátnám, hogy milyen vázakra milyen objektívek rakhatók lehetőleg lencse nélküli adapterrel. 

Másik kérdésem, hogy az m42-es obik után melyik szabványnak van a legjobb piaca?

MacMazsola Creative Commons License 2012.06.06 0 0 165

ELADÓ ADAPTEREK:

 

 

1 db Nikon-M4/3 adapter, nem volt használva 7000 Ft és

 

1 db PK-M4/3 adapter ,ami szintén nem használt,új ára: 7000 Ft,jó minőségű mindkettő,


1 db M42-M4/3 adpeter,vadi új ,jó minőségű ára: 5000 FT

 

1 db Olympus OM-4/3 adapter acél , full jó minőség 9000 FT


1 db Nikon-4/3 adapter acél,extra erős adapter 9000 FT


1 db nikon-Eos chipes adpter 7500 Ft ,nikon-Eos chip nélkül 5000 FT

 

(1 db nikon-eos chipes "gyárihibás" adapter is eladó, annyi hog ykicsit elragasztották a chipet és ha elmozdul az objektív után kell igazítani, egy próbánál derült ki-de lehet akinek passzosabb az objektív nem is fog ez jelentkezni, ki kell próbálni, majdnem "sima" árában 5000 Ft eladó, ha érdekel valakit, amúgy visszajelez, eredeti csomagolással, nem használt, új eladó)

 

1 db M42-EOS chippes silver vadiúj AF confirm,peremes és perem nélküli változatban is4200 FT,

 

1 db M42-EOS CHIP NÉLKÜL ,SIMA ÁRA 2700 FT


1 db M42-NIKON ,SIMA ÁRA 2700 FT,lencsés verzió 4500 FTl


1 db M42-SONY ALPHA  SIMA, CHIP NÉLKÜLI ÁRA: 2500 FT

 

1 db M42-SONY ALPHA CHIPPES VERZIÓ AF VISSZJELZÉSSEL ÁRA:6500 FT, mindegyik jó minőségben

 

1 db Canon Fd-sony nex adapter 8000 Ft  és nexhez van még egy L39-es adapterem is 5000 Ft.

 

AZ adapterek újak, nem használtak ,eredeti csomagolással eladók, nem aluminium lapka, sárgaréz ötvözet, króm bevonattal, masszívak!

 

 

 Ha olyat keresel,amit nem látsz, kérdezz rá.Folyamatosan változik a készlet.Mindegyik masszív és erős darab(legtöbb sárgarész ötvözet,króm bevonattal-nem vacak alumínium lapka),Minőségi márkás "PIXCO" Egyedi megrendeléssel is foglalkozok(2-3 hetes átfutással) Budapesten személyes átvehető. kipróbálható, vidékre is tudom postázni mindekori díjszabás ellenében, kérdés van ,vedd fel velem a kapcsolatot...

 

Érdeklődni: gurdicsattila1968kukacgmailpontcom vagy tel: húszasnegyvenkilencharmincegynégszázhetvenkettő

 

llg50 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 164

Tisztelt Fórumtársak!

Remélem, hogy nem leszek OFF!

Segítségeteket kérem! Vettem egy programozható Eos-M42 adaptert, amit C1000D-n szeretnék használni CZJ Sonnar, 3,5/135 MC és Helios-44-2, 2/58 objektívekkel. Az angol nyelvű leírás programozási lépésként F/64 és F/57 beállításokat ír. Az én gépem Av módban, meg egyébként sem ad lehetőséget ilyen értékek megadására. Ha nem felismerhető obi van a gépen, a blende 2.0-n áll és nem lehet/tudom megváltoztatni.

Kérlek benneteket, hogy egy magyar nyelvű programozási leírással, vagy bármilyen egyéb módon segítsetek használhatóvá tenni az új adapteremet.

Köszönettel!  Mail-em publikus!

dbala Creative Commons License 2012.03.27 0 0 163

Az M42-EOS adaptereknél mit jelent, hogy peremes illetve perem nélküli változat?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!