Keresés

Részletes keresés

dani786 Creative Commons License 2012.09.10 0 0 171

Sziasztok!

 

Van egy Nikon D40x-em és szeretném a mellékelt képen látható Soligor objektívet (Minolta Dynax 5-ön volt használva).

 

 

Igazából pontosan nem is tudom, hogy mit kéne keresnem, az egyik fotós boltban azt mondták, h ha ezt beírom a google-be: nikon F bajonett minolta AF objektiv, akkor találhatok valamit.

 

Az e-bayen ezt találtam:

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l2736&_nkw=MD+MC+Lens+to+Nikon+Mount+Adapter

 

valamint egy konkrét:

 

http://www.ebay.com/itm/No-Glass-Minolta-MD-MC-Lens-to-Nikon-Mount-Adapter-D3100-D5100-D300S-D90-D7000-/250951478794?pt=US_Lens_Adapters_Mounts_Tubes&hash=item3a6ddfae0a

 

Nem tudom, hogy ez egyáltalán megfelelő-e, vagy teljesen mást kellene keresnem, sajnos nem mozgok otthonosan a témában.

 

Szerintetek?

zöldhátú Creative Commons License 2012.08.30 0 0 170

Keresek:

 

DKL-EOS(EF) adaptert. Vagy DKL-valamilyen adaptert, amit másik adapterrel fel lehet tenni Canon EF-re. Lehet új, vagy használt, lehetőleg csippes.

 

E-levél, nyilvános.

Köszönöm

monyesz Creative Commons License 2012.08.10 0 0 169

Gyere, legyél pentaxos, de a bázistávolságok miatt a milc jobb választás.

Az igaz, hogy a pentax az összes régi obiját tudja használni, plusz az m42-ket. De az exákat és távmérősöket nem, bázistásvolságok miatt. Canonnál jobb a helyzet.

Ha a saját obikat nézzük, akkor a canon - szerintem - a jobb obikat ugyanúgy drágán méri, mint a többi márka. Kérdés, hogy mire akarsz ráhajtani a saját obik közül, mert a kommersz cuccok mindenhol elérhetők. De tapasztalat, hogy a kit zoomok után megkóstolva egy-két fixet, általában rájön az ember, hogy azokkal is együtt lehet élni, és adott esetben minőségben a zoomoknál jobbat kap. Régi obiknál fellép pár limitáció, pl az AF hiánya, de ott a fíling épp a manuális dolgok használata.

Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 168

Köszönöm a választ. MILC-en még nem is gondolkoztam. A márkaváltásom fő oka az hogy az olynak kevés, és drága obijai vannak, és mostmár szeretnék megálapodni egy márka melett. Most a canon felé húzok a saját obijai miatt. Azt jól tudom hogy a canonra felmegy a nikon f, és pentax k lencsés adapter nélkül? A pentaxban pedig a teljes kompabilitás a saját régi obikkal ami nagyon csábító.

Előzmény: monyesz (167)
monyesz Creative Commons License 2012.08.10 0 0 167

Micro 4/3-a érdemes váltani, mert a bázistávolságok miatt ott tudsz nagyon sok idegen obit használni.

Exa/exakta és LTM39 (leica menetes vagy távmérős obik néven is emlegetik) talán a leggyakoribba régifajta obik közül.

Előzmény: Törölt nick (166)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.10 0 0 166

Üdv!

Márkaváltás előtt állok (olympusról), és nagy segítség lenne, ha jobban átlátnám, hogy milyen vázakra milyen objektívek rakhatók lehetőleg lencse nélküli adapterrel. 

Másik kérdésem, hogy az m42-es obik után melyik szabványnak van a legjobb piaca?

MacMazsola Creative Commons License 2012.06.06 0 0 165

ELADÓ ADAPTEREK:

 

 

1 db Nikon-M4/3 adapter, nem volt használva 7000 Ft és

 

1 db PK-M4/3 adapter ,ami szintén nem használt,új ára: 7000 Ft,jó minőségű mindkettő,


1 db M42-M4/3 adpeter,vadi új ,jó minőségű ára: 5000 FT

 

1 db Olympus OM-4/3 adapter acél , full jó minőség 9000 FT


1 db Nikon-4/3 adapter acél,extra erős adapter 9000 FT


1 db nikon-Eos chipes adpter 7500 Ft ,nikon-Eos chip nélkül 5000 FT

 

(1 db nikon-eos chipes "gyárihibás" adapter is eladó, annyi hog ykicsit elragasztották a chipet és ha elmozdul az objektív után kell igazítani, egy próbánál derült ki-de lehet akinek passzosabb az objektív nem is fog ez jelentkezni, ki kell próbálni, majdnem "sima" árában 5000 Ft eladó, ha érdekel valakit, amúgy visszajelez, eredeti csomagolással, nem használt, új eladó)

 

1 db M42-EOS chippes silver vadiúj AF confirm,peremes és perem nélküli változatban is4200 FT,

 

1 db M42-EOS CHIP NÉLKÜL ,SIMA ÁRA 2700 FT


1 db M42-NIKON ,SIMA ÁRA 2700 FT,lencsés verzió 4500 FTl


1 db M42-SONY ALPHA  SIMA, CHIP NÉLKÜLI ÁRA: 2500 FT

 

1 db M42-SONY ALPHA CHIPPES VERZIÓ AF VISSZJELZÉSSEL ÁRA:6500 FT, mindegyik jó minőségben

 

1 db Canon Fd-sony nex adapter 8000 Ft  és nexhez van még egy L39-es adapterem is 5000 Ft.

 

AZ adapterek újak, nem használtak ,eredeti csomagolással eladók, nem aluminium lapka, sárgaréz ötvözet, króm bevonattal, masszívak!

 

 

 Ha olyat keresel,amit nem látsz, kérdezz rá.Folyamatosan változik a készlet.Mindegyik masszív és erős darab(legtöbb sárgarész ötvözet,króm bevonattal-nem vacak alumínium lapka),Minőségi márkás "PIXCO" Egyedi megrendeléssel is foglalkozok(2-3 hetes átfutással) Budapesten személyes átvehető. kipróbálható, vidékre is tudom postázni mindekori díjszabás ellenében, kérdés van ,vedd fel velem a kapcsolatot...

 

Érdeklődni: gurdicsattila1968kukacgmailpontcom vagy tel: húszasnegyvenkilencharmincegynégszázhetvenkettő

 

llg50 Creative Commons License 2012.04.09 0 0 164

Tisztelt Fórumtársak!

Remélem, hogy nem leszek OFF!

Segítségeteket kérem! Vettem egy programozható Eos-M42 adaptert, amit C1000D-n szeretnék használni CZJ Sonnar, 3,5/135 MC és Helios-44-2, 2/58 objektívekkel. Az angol nyelvű leírás programozási lépésként F/64 és F/57 beállításokat ír. Az én gépem Av módban, meg egyébként sem ad lehetőséget ilyen értékek megadására. Ha nem felismerhető obi van a gépen, a blende 2.0-n áll és nem lehet/tudom megváltoztatni.

Kérlek benneteket, hogy egy magyar nyelvű programozási leírással, vagy bármilyen egyéb módon segítsetek használhatóvá tenni az új adapteremet.

Köszönettel!  Mail-em publikus!

dbala Creative Commons License 2012.03.27 0 0 163

Az M42-EOS adaptereknél mit jelent, hogy peremes illetve perem nélküli változat?

Krizsán László Creative Commons License 2012.01.27 0 0 162

Sziasztok! M42 menetes objektívek eladók!

 

http://aprod.hu/hirdetes/m42-menetes-objektivek-eladok-ID7RZP.html

 

Beroflex 2.8/35mm (Japan)

Beroflex 2.8/135mm (Japan)

A 35mm-es tökéletesen működik, a 135mm-es tisztításra szorul, mert akadozik a blendéje. A 2db együtt 6000 Ft.

Budapesten - Szombathelyen átvehetők.

 

 

   

 

Hunikonian Creative Commons License 2012.01.25 0 0 161

Sziasztok!

Mattüveg cserével kapcsolatban van valakinek tapasztalata (Nikon D80-hoz kéne nekem)? A KatzEye nekem drága (hacsak nem használtan, jóárban), főleg olcsóbb megoldások érdekelnének. Pl ilyen: http://www.ebay.com/itm/Dual-45-Split-image-Focus-Screen-Nikon-D80-D200-/350385423948?pt=US_Viewfinders_Eyecups&hash=item519499464c

Főleg az érdekelne, hogy mennyivel sötétebb, mint az eredeti mattüveg (ha sötétebb) illetve af mezők kijelzés megmarad-e?

Email címem: hunikonian@gmail.com

Köszönettel: Hunikonian

Sefbacsi2012 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 160

sziasztok,

 

eladó C/Y-eos átalakító adapter chippes verzió, Contax/Yashica  objektíveket tudsz tenni Canon Eos vázra,Af visszajelzéssel,teljesen új,egyszersem használt, ára: 7000 Ft, érdeklődés: a.fenykepesz@gmail.com,  vagy pedig 06 20 4931472 es telefonon.

meljoe Creative Commons License 2011.12.30 0 0 159

Adapterrel,átalakítóval  kapcsolatban kérdezz bátran, használat, beszerzés a.fenykepesz@gmail.com, 06 20 4931472

braunlac Creative Commons License 2011.12.04 0 0 158

Eladó egy újszerű Minolta MD - 4/3 adapter 3 eFt.

 

Érdeklődni e-mailben vagy telefonon: 30-398-7042.

 

ELKELT!

Előzmény: braunlac (157)
braunlac Creative Commons License 2011.11.29 0 0 157

Eladó egy újszerű Minolta MD - 4/3 adapter 3 eFt.

 

Érdeklődni e-mailben vagy telefonon: 30-398-7042.

 

sakac Creative Commons License 2011.06.24 0 0 156

Olympus OM Zuiko 4.5/300 Panasonic G1-n

 

   

skitty Creative Commons License 2011.03.06 0 0 155

Sziasztok

 

Keresek adapt all adaptert Nikonhoz. Kaptam egy Tamron 200/3,5 öt de Contax adapterrel. Esetleg akinek a Contax adapter kéne az jelezze. Mailem publikus.

márnempipás Creative Commons License 2010.12.02 0 0 154

Szia, mindjárt küldöm a választ. Bocsi de elég elfoglalt vagyok egyéb ügyekben.

Előzmény: Abrash (153)
Abrash Creative Commons License 2010.12.01 0 0 153

szia márnempipás,

 

civil mailemről küldtem egy ajánlatot, nem nagyon válaszolgatsz, a párhetente egy mozdulat nem túl effektív üzletelési mód szerintem.

eladod vagy sem?

vagyonokra ne nagyon számíts szerintem.

vagy ha kitalálnál egy árat.

Előzmény: márnempipás (151)
márnempipás Creative Commons License 2010.11.13 0 0 152

A 28 mm obival ilyen képet csináltam annak idején diára, ezzel a géppel.

 

 

Előzmény: márnempipás (151)
márnempipás Creative Commons License 2010.11.13 0 0 151

Szia Pater!

Megtaláltam a gépet, és az obikat. Ha még mindig érdekel várom az ajánlatodat.

A csomagban az alábbiak vannak:

- TOPCON RE super váz. Levehető prizmás, felülről kukkolós !
- RE, Auto-Topkor f=58 mm/1.4
- RE, Auto-Topcor F=28 mm/2.8
- RE, Auto-Topcor F=200 mm/5.6
- (valószínűleg egy fordító adapter) RE, Auto-Topcor 2.8/28mm

 

Előzmény: pater68 (72)
sakac Creative Commons License 2010.09.18 0 0 150
Igen de a szél lengedezik..
Előzmény: Messer22 (148)
Messer22 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 149

Enyhén éles ez a kis obi!
Előzmény: sakac (146)
Messer22 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 148
HI
Ez már felér egy kínzással :)
Feléd jó idő van?
Előzmény: sakac (146)
sakac Creative Commons License 2010.09.18 0 0 147
Tudom nem egy hivatalos tesztképek de hátha valaki értékeli... Bocsánat.
sakac Creative Commons License 2010.09.18 0 0 146
Leitz Wetzlar 2/90 F. 2-2,8-4-5,6-8-11-16 iso 100















sakac Creative Commons License 2010.09.18 0 0 145
Olympus OM Zuiko 1,8/50 F. 1,8-2,8-4-5,6-8-11-16 iso 100













sakac Creative Commons License 2010.09.18 0 0 144
Olympus OM 3,5/135 F. 3,5-5,6-8-11-16-22 iso 100













sakac Creative Commons License 2010.09.18 0 0 143
Tair 11A 2,8/135 F. 2,8-4-5,6-8-11-22 iso 100











sakac Creative Commons License 2010.09.18 0 0 142
Mir24M 2/35 F. 2-2,8-4-5,6-8-11-16 iso 100













Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!