Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.23 0 0 72
Megkapó ez a HVG-s helyzetelemzés. Kb egyetértek vele és (ugyan már nem mostantól, hanem jó ideje) azt tervezgetem hogy hogyan tudnám mielőbb (lehetőleg az új kormány beiktatása előtt) elhagyni az országot...

Az elmúlt 100 évben az épkézláb magyarok saccperábé 90%-a elmenekült innen és elég vicces, hogy nem mentek el többen a kommunizmus miatt, mint a rendszerváltás utáni szabadrablás miatt (ill. az abból következő folyamatos méltánytalanság és nyomor miatt).
Hát félő, hogy most az a 10%, akik még kitartottak eme elfuserált, lepusztított ország mellett (persze többségük nem jószántából, hanem inkább kötöttségek miatt szerintem), azok is lelépnek amint csak tudnak. Itt marad hát egymásnak három gyönyörű tábor:
- a bűnözők (hangsúlyosan értem itt az elit-, a politikai bűnözőket, akiknek köszönhetően nyomorgunk elsősorban)
- a szélsőséges agymosott idióták (jobbikszavazók és hasonlók)
- a periférián tengődő vesztesek (hajléktalanok, romák, mélyszegénységben élők)

Aztán szépen újrajátszhatják a történelmet. Nélkülünk...

Mi pedig majd szomorkodva nézzük végig (már akit érdekel egyáltalán még a "hazája") messziről egy normális országban, normális körülmények közül, szívszakadva...

Ne így legyen!
Édy Endre Creative Commons License 2010.04.15 0 0 71
Gárdásniki: Testemre hívom ezt a bűnös várost! :)
feketekavics Creative Commons License 2010.04.09 0 0 66

Stimmel.

Csak nem bolsevik, hanem mensevik.

Hajrá, Fidesz!

_FK

Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.09 0 0 62
"párt már most is van kettő (három?), de kicsi rájuk a kereslet2

fel kell tuningolni a hangerejüket!:-)
Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.09 0 0 60
no, akkor most tanácsolom az MSZP-nek a feltámadáshoz, hogy alakítson ki egy nagyon komcsi pártot, lehetőleg valami lenini úttal, és nagyon sok esélye lesz arra, hogy a jövőben az mszp is megtisztuljon eme vádaktól:-)
Előzmény: Soproni Pinot N. (56)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2010.04.09 0 0 56
Igen, a kényszer nagy úr, mert az elég hülyén hangzana, hogy a Fidesz náci, a Jobbik meg nagyon náci. Lennének a kicsit vagy közepesen nácik, meg a nagyon nácik.

Ezért az új helyzethez alkalmazkodva finomítani szükséges a haladó baloldal eddig megszokott felosztásán, vannak a szélsőjobbosok, meg a nettó nácik. Előbbi a Fidesz, utóbbi a Jobbik.
Előzmény: Törölt nick (55)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.09 0 0 55
Jajj, ha nem lenne a jobbik jobbra tőlünk, akkor mi lennénk a nácik, ne aggódj:-)
Előzmény: Soproni Pinot N. (54)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2010.04.09 0 0 54
Talán érdem lenne az árnyaltabb kategorizálás érdekében alkalmazni Bauer felosztását:

Fidesz = szélsőjobboldal

Jobbik = nácik

Tehát elmondhatjuk, mi csupán szélsőségesek vagyunk, de nem feltétlenül nácik.
Előzmény: Fine Tune (51)
sin x Creative Commons License 2010.04.09 0 0 53
Én már belenyugodtam, hogy náciként szavazok a fideszre:)

Ó, ez még a jobbik eset, lehetnél éppenséggel bolsevik is, ugye. Sőt, a kettő együtt, hiszen ha lúd...
Előzmény: Fine Tune (51)
Geyza Creative Commons License 2010.04.09 0 0 52

Érdekes írás az Ungvárié, sokban igaza van.

 

Szerintem a dolog kicsit egyszerűbb.

Annak, hogy jobb- vagy baloldali kormány/egypártrendszer/diktatúra volt Magyarországon 45 után nem látom túl sok jelentőségét.

 

A nyugatnémet és magyar politikai helyzet különböző alakulásának az oka szerintem sokkal egyszerűbb: Nyugat-Németországban a márka bevezetésétől (48?)-tól kezdve óriási gazdasági fejlődés (gazdasági csoda) volt, tehát az emberek megszerették a demokráciát. Nálunk a liberális demokrácia 90 után a társadalom szétszakadását, munkanélküliséget, pártcivódást, röviden: szar hangulatot hozott - míg az NSZK-ban békés (kis)polgári fejlődést.

 

Az öreg Marxnak ebben igaza volt: a lét határozza meg a tudatot - ha szegény vagyok és a helyzet kilátástalan, mitől legyek a fennálló rendszer híve?

Ilyenkor - mivel racionális kitörési lehetőség nem látszik - az egyszerű megoldások jönnek elő: szélsőjobb és szélsőbal.

 

Egy dologban semmi igaza sincs Ungvárínak: attól, ha elkezdenék azt nézegetni, ki kiről mit jelentett 78-ban, semmi se lenne jobb. Az majdnem olyan áltevékenység lenne, mint a sumér mitológia művelése.

 

Szép békés polgári fejlődés kellene ide "egyszerűen".

 

Az egyébként nincs kizárva, hogy ez meglesz OV kormánya alatt - végül is nekünk Horthy és Kádár alatt is viszonylag jó helyzetünk volt, a demokratikus játszadozások viszont sok jót még nálunk nem hoztak.

Fine Tune Creative Commons License 2010.04.09 0 0 51
Én már belenyugodtam, hogy náciként szavazok a fideszre:)
Előzmény: sin x (50)
sin x Creative Commons License 2010.04.09 0 0 50
Na, még egy utolsó rettegés a kampánycsend előtt?
OK, ez is megvolt, kipipálhatjuk.
Előzmény: andzsin (-)
Soproni Pinot N. Creative Commons License 2010.04.09 0 0 49
akkor sem működött túl fényesen. 2 %-os növekedéssel adták át, az MFB-be kiszervezett százmilliárdokkal terhelt költségvetési hiánnyal


Kapitális ökörségekre alapozni egy véleményt igen nagy butaság.

1.) "Fényesen" működött a magyar gazdaság akkoriban, a 2002-es kormányváltáskor regionális versenytársaink felett teljesítettünk, míg mostanában mélyen alattuk, már a válság előtt is.

2.) A KSH adatai jól mutatják, a hiány messze kisebb volt az Orbán kormány alatt mint utódaiknál, igaz ez a 2002-es választási évre is, ha a mostani vagy a 2006-os választási évvel hasonlítjuk össze.

3.) A 2%-os növekedés egész egyszerűen marhaság. Ennyi erővel akár -10%-os csökkenést is írhatnál.
Előzmény: Törölt nick (44)
Regisztrált ingyenél Creative Commons License 2010.04.09 0 0 42
"Sok minden, barátom, sok minden."


Duma! Én is ebben az országban éltem ám Orbán alatt is és furcsamód semmi problémám nem volt. Sőt még anyagi természetű sem, nem úgy mint most.
Akkor működött a gazdaság. Volt jövőbe vetett hit.
Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.09 0 0 36
""Amikor elvitték a zsidókat nem szóltam, mert nem voltam zsidó. Amikor elvitték a cigányokat nem szóltam mert nem voltam cigány. Amikor elvitték a kommunistákat nem szóltam, mert nem voltam kommunista. Amikor elvitték a papokat nem szóltam, mert nem voltam pap. Amikor elvitték a hívõket nem szóltam, mert nem voltam hívõ. Most, amikor jönnek értem, már nincs aki szóljon értem."

Kádárné Pehej"




csakhogy most olyanok is szólnak a zsidók és cigányok, meg még a kommunisták érdekeiben is, akik egyikhez sem tartoznak.
Előzmény: Törölt nick (24)
andzsin Creative Commons License 2010.04.09 0 0 34
volt mert nyilvánvaló, hogy akik kockakövekkel dobálóznak, azokat le kell tarolni. Horthy is ezt csinálta volna, csak jelzem.
Előzmény: Regisztrált ingyenél (30)
Regisztrált ingyenél Creative Commons License 2010.04.09 0 0 30
Egyébként röhejes vagy.

Orbán alatt mi azt amit nem csinálhattál?

A maszop alatt viszont volt lovasroham, vízágyú és társai.


Előzmény: Törölt nick (24)
Regisztrált ingyenél Creative Commons License 2010.04.09 0 0 28
Ez a művészet. A realitás más.
Előzmény: Törölt nick (24)
meret99 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 27
Így van! És ezek beszélnek a demokráciáról!:(
Előzmény: Fine Tune (1)
Regisztrált ingyenél Creative Commons License 2010.04.09 0 0 22
Kösz én megvagyok itt is. Te fészkelődsz.
Előzmény: Törölt nick (21)
Regisztrált ingyenél Creative Commons License 2010.04.09 0 0 20
Baromság :)
Előzmény: Törölt nick (18)
32nick Creative Commons License 2010.04.09 0 0 17
Ajvé! :)
Előzmény: andzsin (-)
Regisztrált ingyenél Creative Commons License 2010.04.09 0 0 16
Bőrönd oszt' el lehet menni.

Mikor veszik már észre az ezek a marhák akik ilyen cikkeket írnak, hogy üres gyomorral, létbizonytalanságban szart sem ér a szabadság, a demokrácia.

Első az, hogy kenyeret tudjál adni a gyereknek és ki tudd fizetni a lakás, kocsi törlesztőrészletét és legyen munkahelyed, jövőd holnap is.

Ehhez pedig nem demokrácia kell elsősorban.
Előzmény: andzsin (-)
andzsin Creative Commons License 2010.04.09 0 0 15
az se vót ám jobb:( a boldog békeidők hajrájában a parlamenti képviselők simán összetörték az új országház bútortát, amúgy mérgükben.
Előzmény: mioko (13)
feketekavics Creative Commons License 2010.04.09 0 0 14

...de nincs...(;-)

_FK

Előzmény: Törölt nick (10)
mioko Creative Commons License 2010.04.08 0 0 13

Van akik a '30-as éveket sírják vissza, és van akik a '70-es éveket.

Én a '00-es éveket. (1900)

 

:-))))))))

Előzmény: Fine Tune (6)
Vad Creative Commons License 2010.04.08 0 0 12

A topiknyitó meg igazán okos írás.

Szívesen olvasnám a cikkíró négy évvel ezelőtti prognózisát is, így  jobban látnám, kivel is van dolgom.

 

Ez így csak egy okos írás.

A jó demagógnak okosnak is kell lennie.

Úgy keverni a szezont a fazonnal, hogy az ne tűnjön fel, az ám a művészet.

Csak azért kezdtem visszafejteni, mert a végére csak elkezdett nácifideszt vizionálni.

Mert nem hiszi el, hogy léteznek polgári berendezkedésű, mezőgazdaságra is épülő társadalmak, melyeknek alapja a konzervatív gondolkodás. Pedig léteznek. Akik elmentek Fletó javaslatára, azok odamentek.

 

Vannak viszont más szétlopott országok is, ott most mindenhol tombolnak az indulatok. Csak gondoljunk a görög Paszok-ra, a görög polgároknak semmi közük sem hitlerhez, sem Horthyhoz.

Vad Creative Commons License 2010.04.08 0 0 11

Nemigen van kedvem hozzászólni, de összefröcsögted a lapjaidat, ezért nem látod, hogy mi volt odaírva.

 

Orbán azért vesztett többek között, mert Medgyessyvel szemben túlnyerte magát a vitában. (de nem csak ez volt az oka) Pökhendiek voltak, túl magabiztosak, és rosszul szervezték a kampányt.

Emellett senki sem hitte, hogy akármelyik párt is nyer, a 2002-es állapotok vissza fognak romlani. De ez sajnos így lett, de akkor már késő volt.

Te viszont hülye vagy, mert nem látsz ki a fejedből.

 

Ellenben az, hogy Orbán nem állt ki nyilvános vitára, a legjobb döntés volt ebben a kampányban.

Előzmény: Törölt nick (10)
Araire Creative Commons License 2010.04.08 0 0 9

"Különösen feltűnő, hogy milyen némasággal és közönnyel fogadja a köztéri nyílt zsidózás, cigányozás megjelenését a magyar társadalom ama része, amely nem tekinti magát szélsőjobboldalinak. Ennek a némaságnak és közönynek fél évszázados gyökerei vannak."

 

Nem fél évszàzados hanem majdnem 140 évesek azok a gyokerek...

 

"Az 1867-es emancipációs törvény hatására tovább fokozódott a zsidó bevándorlás a környező, hasonló törvénnyel nem rendelkező országokból. 1850 és 1900 között a zsidóság száma megháromszorozódott, miközben a magyarországi népesség egésze csak 50%-kal nőtt. A századfordulón a zsidóság lélekszáma már csaknem egymillió főre rúgott, ami a Magyar Királyság lakosságának több mint 5%-át tette ki"

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.08 0 0 8
2002-ben 0,9%-os többséggel tudott kormányt alakítani a Medgyessy.
Na azt, tényleg nehéz elfogadni a vesztes oldalon!
Előzmény: Fine Tune (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!