Keresés

Részletes keresés

zoxen Creative Commons License 2011.09.01 0 0 53

Üdv!

 

Ha nincs türelmed minden résznél megvárni, hogy betöltődjön, itt letöltheted a teljes, 46 részes sorozatot:

 

Magyarország története

freyya Creative Commons License 2011.01.16 0 0 52

Nem tudom, miért lett az a hatalmas üres rész a hozzászólás végén. A macskám ráugrott a billentyűzetre, de hogy pontosan mire???:O

Előzmény: freyya (51)
freyya Creative Commons License 2011.01.16 0 0 51

Egyébként nagyon jó a sorozat, számomra pl. kiderült, hogy milyen pocsék és hiányos az iskolai történelemoktatás. Csak a nagyszabású eseményekre, híresebb uralkodókra összpontosít, a köztük lévő kevésbé eseménydús időket, "névtelen" uralkodókat hanyagolja, és ettől nem kerek egész a történelem a diákok számára, hanem bemagolnivaló események és uralkodói intézkedések sorozata. Az hogy nem jut el a tankönyvírók agyáig, hogy a köztes időben történtek magyarázzák meg a nagy királyok tetteit, azokat nem szabadna pársoros bevezetőkké redukálni? Törióra helyett ezt a sorozatot kellene végignézetni minden iskolással.

 

 

 

 

 

Geyza Creative Commons License 2011.01.16 0 0 50

Kösz, jogos! :-((((

Előzmény: Holdkooros (49)
Holdkooros Creative Commons License 2011.01.16 0 0 49

Túlozni azért nem kell... Nem három- hanem csak másfélmillió kitántorgó volt... A hárommillióan a koldusok voltak – és már a Horthy-korszakban...

Előzmény: Geyza (47)
freyya Creative Commons License 2011.01.16 0 0 48

Meg lehet nézni akárhányszor, az MTV netes oldalán ott van a videótárban az egész sorozat. Én is onnan néztem, mert vasárnap pont nem volt időm rá.

Előzmény: Magdi60 (44)
Geyza Creative Commons License 2011.01.16 0 0 47

Igen.

És ha annyira remek lett volna minden, nem tántorgott volna ki Amerikába hárommillió emberünk :-(((

Előzmény: alienfromspace (46)
alienfromspace Creative Commons License 2011.01.16 0 0 46

Avagy a bukás előtti csend. Az 1867 utáni közel 50 év bármennyire is boldog békekornak tűnik, lényegében előkészítette Mo. szétesését.

Előzmény: Geyza (42)
Geyza Creative Commons License 2011.01.16 0 0 45

Örülök, hogy nézed, tényleg jó!

Ezentúl meg se próbálom nyereg alatt puhítani a husit! :-)))

 

Viccen kívül: szerintem remek ötlet!

 

És annak is örülök, hogy újraindul a Mindentudás Egyeteme.

Előzmény: Magdi60 (44)
Magdi60 Creative Commons License 2011.01.16 0 0 44

Azért csak jó ez a sorozat még másodszorra is, sőt teljesen új egy csomó minden, amit mondanak!

Geyza Creative Commons License 2010.04.18 0 0 43

M beszéltek többek között:

 

Jászai Mariról, Blaha Lujzáról, Rigó Jancsiról.

Geyza Creative Commons License 2010.04.18 0 0 42
Ma negyed 7-kor:

Magyarország története
A századforduló "boldog békeévei"

46/32. rész, 25 perc

rendező: M. Nagy Richárd, Varga Zs. Csaba
forgatókönyvíró: Nagy György
operatőr: Reich László, Ángyán András, Szobrász András, Nemescsói Tamás, Kilián Attila
műsorvezető: Nagy György

Az aktuális rész ismertetője: Tudják, hogy ki volt Pick Márk? És Herz Ármin? Vagy Dréher Antal, Stühmer Frigyes, Gerbeaud Emil, Kotányi János, Kugler Henrik, Richter Gedeon és Törley József? A nevükből létrejött márkaneveket persze ismerjük... És hallottak arról, hogy a honfoglalás ezredik évfordulójának ünnepségét az építési határidő csúszása miatt rendezték 1895 helyett 1896-ban? Ismerik Reindl Ludovikát és Krippel Máriát? De Blaha Lujza és Jászai Mari néven már hallottak róluk, ugye? És azt tudják, hogy minderről részletesen is szó lesz a Magyarország története mai adásában?...

A film ismertetése: A nagyívű sorozat 46 részben dogozza fel Magyarország történetét. A Magyar Televízió izgalmas szellemi kalandot kínál, nem iskolás ízű ismereteket. Történész szakértőik és Nagy György műsorvezető segítségével felfedezővé akarják tenni a Nézőt, hogy ő maga csodálkozzon rá azokra a tényekre, amelyeket esetleg
Geyza Creative Commons License 2010.04.17 0 0 41

Történelem iránt érdeklődőknek ajánlom a MIÉRT? c. műsort is.

 

Ma (szerintem ismétlésben) a kiegyezésről és a dualizmusról volt szó, azon is elmélkedtek, hogy elkerülhető lett volna-e Trianon.

 

Remek műsor!

Geyza Creative Commons License 2010.03.30 0 0 40
"Rengeteg hasonló bukfenc van benne... Komoly erőfeszítés, hogy kissebbítse a magyar történelem lelkesítőbb fordulatait."

A történelmet én úgy tekintem, mint érdekes adatokat a múltból.
Nem lelkesítésnek - miért is?
Ha a történelem a lelkesítés célját szolgálná, akkor nem kellene tanítani a "csúnya" dolgokat, csak a dicsőségeseket? Pl. a németeknél csak szordínóval kellene foglalkozni Hitlerrel, az oroszoknál Sztálinnal? Ez jó lenne? Szerintem nem.

Már megbocsáss, ez gyerekeknek való mese - az is fontos egy bizonyos életkorban: a csodaszarvasról és Mátyás királyról, aki mindig igazságot tett.

"Az felnőtt ember, akinek szívében nincs se anyja, apja" - ez egy nagyon mély gondolat, sokféleképpen lehet értelmezni, én úgy értem: az felnőtt ember, aki vállalja, hogy ő saját maga.
Nem az őseire büszke. Nem arra, hogy magyar, tót, keresztény, zsidó, vagy akármilyen. Elfogadja az őseit olyannak, amilyenek, szereti a szüleit, de nem isteníti. A racionálisan gondolkozó ember tudja, hogy nem az ő gyereke a világon a legokosabb és legszebb - mégis neki a legfontosabb, mert az övé.

Én imádom a magyar nyelvet - nem azért, mert az a világ legelső nyelve, és mindegyik abból származott, hanem azért, mert az ENYÉM, bár elég jól beszélek egy-két másik nyelvet is, tudom, hogy igazán csak ezen tudom árnyaltan, viccesen, gonoszkodva kifejezni magam, csak ezen élvezek igazán pl. egy regényt, pláne verset.

Akinek a legenda kell, olvassa, szíve joga, ennél nagyobb baj ne legyen, de én kíváncsi vagyok arra, milyen volt egy "múlt kor" a mindennapokban, az apró részletekre, a dolgok árnyoldalaira is - nekem tetszik ez a műsor.

Kinek a pap, kinek a papné!
Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 39
Ha jol gondolom, a csuhasoknak nem erdekuk a torok harcos torzs verzio valamiert...nem, mintha nem lenne mind1 mar...
Előzmény: Geyza (37)
Geyza Creative Commons License 2010.03.30 0 0 38
Például?
Előzmény: Törölt nick (28)
Geyza Creative Commons License 2010.03.30 0 0 37
Nem mondom azt, hogy ettől sokkal világosabb lett a fejemben...
Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 36
Szamomra hitelesnek szamito ember szerint (hogy o honnan tudja?!?;) valojaban 1 harcos torok torzs (Arpad es bandaja?;) erkezett ide, leigazta az itt serenykedo szlav foldmuveloket (kb ugy, mint Rejto kazanfutoje, aki azzal a meglepo bejelentessel allitott be a szigetre, hogy o itt a kiraly, es jol elverte azt, aki firtatni merte az ugyet...;DD)...es a Vatikan is tudja...

Allitolag azota van rajtunk atok, ami a nep es aktualis zsarnoka viszonyat illeti...de ez itt off...;)

Előzmény: Geyza (33)
Geyza Creative Commons License 2010.03.30 0 0 35
Azt - szerintem - mindenki sejti, hogy egy most készült filmben nem a történelemtudomány 2023-as állása szerint tárgyalják a dolgokat... :-)))
Előzmény: Törölt nick (31)
Geyza Creative Commons License 2010.03.30 0 0 34

Miért, hogyan kellene kezelni a legendákat?

 

Egyébként azért szeretem, mert érdekel a magyar történelem, a szavak eredete és hasonló dolgok.

Előzmény: evil1023 (29)
Geyza Creative Commons License 2010.03.30 0 0 33

Mármint?

 

Nagyon rejtélyes vagy ma!

Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 32
Jo kis sorozat...:)
(az ostortenet kizarolagossaga tenyleg vicces...talan egyszer aldasat adja valamelyik vatikani ingyenelo, hogy vegre valosagga valjon a tortenelem...;)
evil1023 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 29
Ja, már értem miért lelkesedtél ennyire! :)
Előzmény: Geyza (25)
Geyza Creative Commons License 2010.03.29 0 0 27

Igazad lehet, de gondolom, nem a dolgok szigorúan tudományos igényű, minden oldalról történő bemutatása volt a cél, hanem egy kellemes hangulatú, informatív, emészthető sorozat elkészítése, annak meg megfelel.

 

Talán jön egyszer egy részletesebb, alaposabb sorozat külön az őstörténetről.

Előzmény: Callie (26)
Callie Creative Commons License 2010.03.29 0 0 26

1. Jó, hogy van ez a sorozat, sok hasonló színvonalas ismeretterjesztés kéne.

 

2. Alapvető bajom van a szemléletével és módszertanával. Lássuk az 1. részt, "magyar őstörténet".

Úgy meséli el - a tudós szakértő és a műsorvezető - mintha mindent precízen tudnánk. Megmutatják, hogy volt "az urali őshaza", ott mikor éltek a "magyarok", és hová vándoroltak és mikor. Satöbbi-satöbbi.

Pedig valójában több, egymással versengő hipotézis van ezekről. Egyik se igazából bizonyított.

A történész nyilván valamelyikat vallja, és úgy adják elő, mintha csak az létezne ("mai ismereteink szerint", mondja többször).

A magyar őstörténet legnagyobb problémája - hogy nyelvileg jól igazolhatóan a finnugor családba tartoznak az ősmagyarok, de régészetileg és antropológiailag semmi nem mutat erre, hanem török-altáji népcsoportok felé - szóba sem kerül.

Hosszú perceken keresztül magyarázzák viszont, hogy hogyan lehet jurtát felállítani, vagy tömlőkkel átúszni egy folyón.

 

Ezért a dolog minden erénye ellenére igen felemás.

 

Geyza Creative Commons License 2010.03.29 0 0 25
Megemlíti a legendákat, érdekesen, de természetesen ami legenda, azt legendaként kezeli.
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 23
Én szívesen nézem , ha tehetem de vasárnap gyakori a vendégség nálunk.
Ha hétköznap 6 és 9 között (este) megismételnék a kettesen tudnám értékelni.
Amit eddig láttam teccett és különösen a zenéje a végén.
Előzmény: Geyza (14)
Geyza Creative Commons License 2010.03.28 0 0 18
Örülök neki!

Jóccakát!
Előzmény: Törölt nick (16)
Geyza Creative Commons License 2010.03.28 0 0 17
Mint már kiderült, ezt viccnek szántam.

Demszkyvel kapcsolatban csak az érdekel, hogy szerencsére eltűnik nemsokára a közéletből, továbbá nem bánnám, ha felelősségre vonnának a károkért, amiket okozott.

De hagyjuk at aktuálpolitikát.

Mi a véleményed a sorozatról?

Láttál belőle valamit?

Szerintem marha jó!
Előzmény: Törölt nick (15)
Geyza Creative Commons License 2010.03.28 0 0 14
Félreértettél.

Nekem most is tetszik a sorozat, arra céloztam, hogy ez a topik nem keltett itt túl nagy érdeklődést - talán majd akkor lesz érdeklődés, ha a filmben Demszkyről lesz szó.

Iróniának szántam :-)))
Előzmény: Törölt nick (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!