Keresés

Részletes keresés

Marana tha67 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 29

Mi lehetetlen fotelből?

Előzmény: Hy (28)
Hy Creative Commons License 2010.03.29 0 0 28

"..."És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek adta nékik szólniok..."

 

Csak érteni kellene, ismerni az embereket!

Fotőlyből ez lehetetlen.

Előzmény: Marana tha67 (21)
Hy Creative Commons License 2010.03.29 0 0 27
Köll a kő a zuzába.
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 26
Szvsz tőled is függ, annyiban legalábbis biztosan, hogy engeded-e, hogy Isten betöltsön Szentlélekkel. Ha ez irányításnak számít..... Kérni meg kérheted nyugodtan.
Előzmény: Marana tha67 (23)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 25
Írd oda a kajás észrevételeidet:)
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 24
Ezt a Hgy tévtanításaiban kérdezd inkább.
Előzmény: Marana tha67 (18)
Marana tha67 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 23
A másik kérdésem: vajon tőlem függ, hogy mennyire töltődöm be az Úr Lelkével? Netán irányítani tudom? Komolyan kérdezem.
Előzmény: Don Vittorio (22)
Don Vittorio Creative Commons License 2010.03.29 0 0 22
Sehol. A kereszténység a saját csapdájába esett, amikor mindenhol képes beszédet talált. Ne menjetek focizni a labdával, hanem másszatok falat óvatosan. Ezexerint a falat labdával másszák, vagy focit játsszák sziklafalon. Mert valami analógiának köll lennyi. Máshogy nem lehet.
Előzmény: Marana tha67 (19)
Marana tha67 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 21

"És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek adta nékik szólniok.

...halljuk a mint szólják a mi nyelvünkön az Istennek nagyságos dolgait."

Végig olvastam immáron sokadszor a fenti idézetet, de nem lelem azt a részt ahol azt írják, hogy részeg módjára viselkedtek volna.

Előzmény: Marana tha67 (19)
Marana tha67 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 19

"És meg ne részegedjetek bortól, miben kicsapongás van: hanem teljesedjetek be Szent Lélekkel,"

Ebben hol szerepel a szellemi részegség?

Előzmény: Marana tha67 (18)
Marana tha67 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 18

Miért van az, hogy annyi "jó" HGy (karizmatikus) tanítás oly sok rossz gyakorlatot szül?

 

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 17
Hihi:)))))) Ne offoljál, mert az Ödönke ki fog borulni rétesezés miatt, tessék ezzel a Hitbüfébe fáradni!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (16)
Paleokrites Creative Commons License 2010.03.29 0 0 14
Én banánt.......
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 13
Mit reggeliztél? Én zsemlét.
Előzmény: Paleokrites (12)
Paleokrites Creative Commons License 2010.03.29 0 0 12
Senkiben nincs, nem is volt, de nem is lesz soha szentszellemnek mondott mumuska!

Az egyház hazudik!
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 11
Nem tévtanítás. A tanítás jó, a gyakorlat sokszor nem jó. Attól még, hogy valaki nincs telve Szent Szellemmel, nem élte át azt, amit az újra és újra betöltekezés jelent(azt jelenti, amit Sven7 is írt az előbb), a dolog létező és biblikus. Sőt, akkor is, ha egy rossz gyakorlatot lát erről valaki, akkor is, ha a rossz gyakorlat kárt okozott neki. és tetszik vagy sem, fizikailag lehet időnként részegségre hasonlító ez az állapot, pont ahogy az Apcsel 2.-ben is előfordult.
Kár, hogy ez a topik is a Hgy ellenességre hegyeződik ki, és nem a "jelenség" megvitatására, magyarázására.
Előzmény: Marana tha67 (10)
Marana tha67 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 10

"Erre alapozza a hgy azt a tanítást, hogy a SzSz-mel be lehet töltekezni, és hogy ez a részegséghez hasonló állapotot idéz elő az emberben. "

Erre alapozza azt a tévtanítást. :-)

Előzmény: Sven7 (8)
Sven7 Creative Commons License 2010.03.29 0 0 8
Ödönke ex-hgy-s. Tudnia kellene azt, amit én is tudok erről. Emiatt csodálkozom csak.

Az igei alap az Efézus 5. 18. Valamint a az Ap. csel. 2. 13. Mindkét helyen a bortól való lerészegedéssel állítja párhuzamba az Ige a Szellemmel való "betöltekezést".

Az Ap. csel.-ben ez szerepel: ἐπλήσθησαν=betölttettek. (Szótári információk: 1. (A.) megtölt; 2. (P.) betelik, eltelik)
Az Ef. 5-ben: πληροῦσθε=teljetek el. (Szótári információk: betölt, beteljesít)

Az egyszerű bibliafordításban így szerepel: "Ekkor betöltötte őket a Szent Szellem." (Ap. csel.) És: "Ellenkezőleg, inkább a Szent Szellem töltsön be újra meg újra benneteket!" (Ef. 5.)

Erre alapozza a hgy azt a tanítást, hogy a SzSz-mel be lehet töltekezni, és hogy ez a részegséghez hasonló állapotot idéz elő az emberben. Valójában a célja azonban nem az, hogy az ember jól érezze magát, tehát nem egyfajta keresztény részegség, hanem annak az állapotnak az elérése, amire azt mondhatjuk, a SzSz teljessége, ami a szellemi erőt adja, és lehetővé teszi, hogy a keresztények Isten hiteles bizonyságai legyenek az emberek előtt. Ahogy Péter is azzá vált.

Dióhéjban ennyi. De kérdezz bátran, ha részletesebben is érdekel. :)))
Előzmény: Aragorn (4)
Hy Creative Commons License 2010.03.27 0 0 7
Berúgni, mint a se.g, és mindjárt mennyben jársz, másnap megismered a poklot is.
Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Marana tha67 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 6

Tehát belélegezni kell?

Előzmény: prophet1 (1)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.27 0 0 5
Sztem kérdezd meg a pásztort a gyülidben, aztán írd le ide, és majd jól szétcincáljuk.
Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Aragorn Creative Commons License 2010.03.27 0 0 4
Én pl. nem tudom, de télleg! Elmondod? :)
Előzmény: Sven7 (3)
Sven7 Creative Commons License 2010.03.27 0 0 3
Ne mondd, hogy nem tudod. Nem hiszem el!
Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.27 0 0 2
Ha olyan, mint a rockoncerten megmámorosodni, akkor tudom, mi lehet az.
Előzmény: Báthory Ödönke (-)
prophet1 Creative Commons License 2010.03.26 0 0 1
Ezt - szerintem - úgy kell csinálni pontosan, ahogy Paleokrites csinálja. Csak éppen ellenkező előjellel.
Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Paleokrites Creative Commons License 2010.03.26 0 0 0
Szerintem az hiszi, sokan...., hogy ez valamiféle friss levegő ez a szentlélekszellemségelet, amit ha belélegzi bárki is, onnan már ki nem megy...., mármint a szellemi narkó!

Előzmény: Báthory Ödönke (-)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2010.03.26 0 0 topiknyitó
Van valami ötletetek? Van ennek bibliai alapja? Hogyan kell ezt csinálni? Mire jó?

b

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!