Keresés

Részletes keresés

joy Creative Commons License 2017.06.18 0 0 58

Egyelőre, még az Oort-felhő létezése sem bizonyított, nemhogy a vöröstörpéé.
Ám attól, hogy vmit nem látunk, attól még lehet, létezhet.
Üstökösnek, kisbolyongónak lett lyuka tán a Jukatán?

https://hu.wikipedia.org/wiki/Meteor_(film)

Előzmény: joy (57)
joy Creative Commons License 2017.06.18 0 0 57

Késő már a fölfedezésed!
http://index.hu/tudomany/2013/08/29/megtalaltak_a_nap_legoregebb_ikertestveret/  

Egy szegedi csillagész egyetemi csoport is fölállított egy elméletet, amely a számításaixerint elképzelhető, hogy egy, a Nap körül keringő, vörös törpe felelős a 200-300 e évente periodikusan bekövetkező nagy kihalásokért.

Ám ez nam az a gyíkbolyongó, amelyen az emberiséget xxx dátummal, holnapután kiskenden megszálló, elpusztító gyíkok közlekednek, és rendszeresen battaják bolygónkat, akiktől csak az menekülhet meg, aki hisz, imádkozik, és befizet egy Venusi kirándulásra nálam 150 000 HuF-ot!

Előzmény: Menroting (56)
Menroting Creative Commons License 2017.06.17 0 0 56

"Igen, azt állítjuk, hogy régen nagy valószínűséggel létezett egy Nemezis nevű csillag”– mondta Steven Stahler, a kaliforniai Berkeley Egyetem kutatója, a tanulmány társszerzője."

http://www.origo.hu/tudomany/20170615-egy-kutatas-szerint-a-napnak-van-egy-elveszett-ikertestvere.html

Néáriám Creative Commons License 2016.01.23 0 0 55

semmi különös ,én is jól vagyok

Előzmény: joy (54)
joy Creative Commons License 2014.04.11 0 1 54

És?

Előzmény: Néáriám (53)
Néáriám Creative Commons License 2014.04.10 0 0 53

"A kutatók az eddigi megfigyelési adatok alapján úgy vélik, hogy nagyjából 900 darab ezer kilométernél nagyobb átmérőjű égitest keringhet a Sednához és a 2012 VP113-hoz hasonló pályán. (Jelenleg hat további érdekesnek tűnő jelöltet figyelnek, így lehetséges, hogy rövidesen tovább bővülhet az Oort-felhő ismert égitestjeinek száma.) Mindez azt is jelenti, hogy a belső Oort-felhő objektumai jóval nagyobb össztömeget tesznek ki, mint a Mars és a Jupiter közt húzódó aszteroidaöv vagy a Kuiper-öv égitestjei. „A belső Oort-felhő egyes égitestjei a Marsot vagy a Földet is meghaladhatják méreteikben” – mondja Sheppard. Egész egyszerűen azonban annyira távoli objektumokról van szó, hogy a legnagyobbak is túlságosan halványak ahhoz, hogy a jelenlegi technológiákkal észlelni tudjuk őket, teszi hozzá a szakértő.

Mind a Sednát, mind a 2012 VP113-at akkor fedezték fel, amikor napközelpontjuk környékén jártak. Bár a jelenlegi legjobb műszerekkel is csak pályájuk nagyon szűk részén tanulmányozhatók ezek az objektumok, ennek ellenére sikerült néhány érdekes anomáliát felfedezni az említett égitestek pályájában, amelyeken ráadásul a Kuiper-öv legkülső objektumai is osztoznak. Mindez a szakértők szerint azt sugallja, hogy egy nagytömegű égitest befolyásolja ezek haladását, amely azonban annyira távol van a Naptól, hogy egyelőre nem sok remény lehet a megpillantására. Sheppard és Trujillo számításai szerint legalább egy szuperföldről vagy talán egy még nagyobb bolygóról lehet szó, amely pár száz csillagászati egységnyire keringve „terelgeti” a környező vidék kisebb égitestjeit."

 

 

http://ipon.hu/elemzesek/az_oort_felho_titkai/2072/2

joy Creative Commons License 2010.03.27 0 0 52

A Cosmic Diary akart a második lenni?

Akkor most megzavarodtam, mint vasorrú bába a mágneses viharban!

 

Nekem ugyanis valamifále asrologiai oldal jött be ufókkal a fejlécén.

 

Most újból lekértem, tényleg a C.D. jön be.

Cak épp nem értem, miért linkeled ezeket a "lehetőségét" firtató írásokat.

Vitatja valaki?

 

Mindenesetre akkor szólj, ha megvan a Nemezis, és ezt mások is megerősítik.

Előzmény: menroting (50)
menroting Creative Commons License 2010.03.27 0 0 51
Ez már elavult.Persze azoktól akiknek Ned Wright ufonaista mit is várhatok ?
Ja és én is ezt a weblapot nézegettem .Megtalálod rajta őt is.
További jó társalgást a klonjaiddal .
Előzmény: Törölt nick (37)
menroting Creative Commons License 2010.03.27 0 0 50
Ha neked Cosmic diary ufonautista weblap akkor gondolom Ned Wrigth számodra ufonaista.Gratula ! Azt hiszem ennél lejjebb már nincsen.Ennyire le már én se vagyok hajlandó menni.Kellemes kertészkedést ezentúl a sivatagban !
Előzmény: joy (49)
joy Creative Commons License 2010.03.27 0 0 49

Nem, valóban egyik sem bulvár. Az "Astrobio" hobilap, a másik meg ufonautista.

 

Aki komolyan veszi cikkeiket más butaságot is el tud követni!

 

Kevesebb hittel, több tudással!

:o)

Előzmény: menroting (35)
joy Creative Commons License 2010.03.27 0 0 48

Lnk nélkül ne linkelj, mert -látod- még komolyan veszik!

:o)

Előzmény: astronom (24)
joy Creative Commons License 2010.03.27 0 0 47

Bocsi, de az a 3 000oK azért igen formás infrasugárzó teljesítménnyel bír olyan közelségből.

Nem csak anyagilag égnénk le nagyon gyorsan!

:o*

Előzmény: menroting (23)
joy Creative Commons License 2010.03.27 0 0 46

Tőlem kérded?

Nem én írtam azt az ököeséget, csak elrettentésül linkeskedtem be, mások meg komolyan veszik.

:o)

 

Azért fantáziám van. Öléggé szar lenne, ha két nap virítana -pláne, hogy az egyik egy Barna Törp közvetlen közelből ontaná melegét. Nem csak a nyelvünk alja izzadna!

 

A mágnesességre viszonylag kevés hatással lenne, mert a Földnek saját dinamója van, de a ~40 Jupiter tömegű félcsillag gravitációja már cikibb helyzeteket teretene olyan közelről, ahonnan ő napméretűnek lácccccana!

 

És milyen szemétdombot hozna magával az Oort felhőből, meg a kisbolygó övből!/ Nagyon nem kellene, megvan a városok-falvak körül így is mindegyik saját Oort-szemétdombja -legalább is itthun.

:o/

Előzmény: Kamillka77 (22)
astronom Creative Commons License 2010.03.26 0 0 45
Teljesen :o)))
Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 44
Merem: Ha 2018-ig nem lesz semmi, akkor már most kijelentem, hogy hülyeségeket beszéltem!

Megfelel?
Előzmény: astronom (43)
astronom Creative Commons License 2010.03.26 0 0 43
Oké, ha nem hát nem, pedig megoldható lett volna...

Akkor azt kérdezném, hogy ha mégsem jönnének az alienek, mered-e vállalni, hogy nyolc év múlva idejössz, és beismered, hogy hülyeségeket beszéltél 2010-ben?
Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 42
Ja bocs elmeradt. Az elkövetkező 8 évben bármikor... Vagyis 2018-ig bezárólag.

De fogadni nem tudunk, mert nem ismerjük egymást, ezen most hiába rugózol.
Előzmény: astronom (41)
astronom Creative Commons License 2010.03.26 0 0 41
Ezt felfoghatnám úgy is, hogy egyszerűen elsunnyogsz, de lásd, milyen jó vagyok, nem úgy fogom fel :o))
A kérdésre válaszolnál?
Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 40
Nem hiszem hogy érdemes fogadni, mert úgysem ismerjük egymást, és bármikor elbúhjatsz a nicked mögé vagy csak hamis adatokat adsz meg. Ugyanúgy én is megtehetem. Hamvába holt dolog...
Előzmény: astronom (39)
astronom Creative Commons License 2010.03.26 0 0 39
Sejtettem, hogy a fogadást nem mered vállalni, úgyhogy mást kérdeznék:

Mennyi neked az a "néhány év"?
Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 38
Az nem számít szerinted mi lesz... És nem érdemes fogadni, mert úgyis elveszted.
Előzmény: astronom (36)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 37
Menroting!

Azt tudod, hogy WISE aktuális(!) felmérése szerint a legközelebbi barna törpe jelenleg 2.9 fényévnyire van tölünk? Az tudod mennyi? A legközelebbi csillag a Proxima Centauri pedig 4.2 fényévnyire van! Vagyis egy 2.9 fényévnyire lévő barna törpe nem hat semmilyen módon a naprendszerünkre...

Jelenleg tehát nincs a küzelünkben semmi olyan objektum, amely bármilyen módon befolyásolhatná az olyan óriásbolygók pályáját mint a jupiter vagy a szaturnusz!

És a helyedben én inkább a WISE hivatalos weboldalát nézegetném:

http://wise.ssl.berkeley.edu/news.html

És mindenekelőtt tanulj meg angolul! Mert anélkül ez nem megy, és mindig ilyen marhaságokra fogsz kilyukadni!
Előzmény: menroting (35)
astronom Creative Commons License 2010.03.26 0 0 36
Ajánlok neked egy fogadást: Szerintem nem lesznek itt az alienek néhány éven belül.
Bármilyen tétet megnevezhetsz, én tartom.
Előzmény: Törölt nick (32)
menroting Creative Commons License 2010.03.26 0 0 35
Most nem értem .A Nibiru = Jupiterre (Marduk babilioni uralkodó nevezte át Marduknak mikor istenné kiáltotta ki magát)már miért kéne várni ? S nemrég fedezett fel a WISE egy közeli barna törpét amit éppen most elemeznek !
Akkor jelent meg ez a cikk
http://www.astrobio.net/exclusive/3427/getting-wise-about-nemesis
és utána ez Ned Wright naplójában !
http://cosmicdiary.org/blogs/nasa/ned_wright/?p=67
Egyik sem bulvár link !!!!
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 34
Ejj elnézést kérek, de egy fontos, ha nem a legfontosabb lehetőséget kihagytam a felsorolásomból:

- 2112-ben Földön kívüli szupercivilizáció felveszi a kapcsolatot az emberiséggel

Ha így lesz - amit hinni akarok, akárcsak Mulder - remélem jól sül el a dolog... :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 33
Nyilván azt hitted, nem merem megírni :-)
Előzmény: menroting (31)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 32
Hát úgy értem, hogy egynehány éven belül. A nibirura és a nemezisre pedig még egypár milliócska évecskét várnod kell. Sajnos. De: gondolkodni azt lehet róla!
Előzmény: menroting (31)
menroting Creative Commons License 2010.03.26 0 0 31
Most hogy érted hogy előbb itt lesznek ? A Jupiter nem tudni mikor került a mostani Naprendszerbeli helyére .Arról meg még halvány fogalmunk nincs hogy mi a Nemezis pályája .
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 30
Na látod! Megfejtem én segítség nélkül is! :-)

De azért azt megjegyezném az alienek jóval előbb itt lesznek, mint a nibiru vagy a nemezis. Te is jól tudod. Ugyebár? :-)
Előzmény: menroting (28)
menroting Creative Commons License 2010.03.26 0 0 29
Miért fogná be az üstökösöket holdnak ? Belecsapódik mint eddig.A Jupiter gravitációs erejének igencsak erőteljes védelmi hatása van !

Az a kérdés hogy nem e írja át úgy az eddigi naprendszerbeli gravitácios hatásokat úgy egy közeledő barnatörpe hogy ez nem érvényesül majd annyira és több olyan objektum kerül beljebb amiket eddig a Jupiter lényegében kiszürt !

Előzmény: Törölt nick (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!