Keresés

Részletes keresés

laca1313 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 367

Sziasztok!

És most én várom a szakik véleményét.

Konyhafelújításban vagyok és nemsokára új járólapot szeretnék rakni a régi helyett. Az egész ház padlófűtéses, 33x33 -as járólapokkal lesz lerakva. Azt szeretném megkérdezni a szakiktól, hogy megbízhatóak erre a célra az olcsóbb flexibilis ragasztók, vagy szükséges a másfélszer annyiba kerülő neves gyártó terméke?  Merthogy jelenleg igen elszaladtak az árak.

laca1313 Creative Commons License 2024.02.11 0 0 366

Szia!

 

Már több mint húsz éve betonypből épült könnyűszerkezetes házban lakunk, így tudok egy-két tanácsot adni.

Én úgy burkoltam a fürdőszobát, hogy előtte le gipszkartonoztam vízálló gipszkartonnal és arra raktam a csempét, mert a betonyp igen szeret tágulni, összehúzódni és azt a csempe nem bírja. Vagy leesik, vagy akár el is reped.

Kisebb dolgokat, mint pl. wc tartály, simán forgácslap csavarral simán felteheted, oda tipli sem kell, de én egy szekrényt azért már lehet hogy olyan gipszkarton dűbellel tennék föl, ami a túloldalon szétnyílik.

Üdv.

Előzmény: Tadam001 (355)
trebront Creative Commons License 2023.11.21 0 0 365

mekkora fagerendák vannak milyen sűrűn? mert ált. 5cm lehajlás már elég jelentős és 6m fafödém fesztáv sem általános hagyományos gerendázatnál (túl nagy)..

vizszintbe hozó párnafáknál bele fogsz őrülni a centizésbe.

lehet h már most túlterhelt a födém

Előzmény: lenartg (364)
lenartg Creative Commons License 2023.11.20 0 0 364

lenartg  most    0 0 24

Sziasztok Egy nagy behajlású fafödémes épület tetőterét szeretném hajópadlóval leburkolni. A középen 5 cm-es behajlás miatt párnafás megoldásban gondolkodom. A 6 m-es fesztávú fafödémben van 5 cm hőszigetelés valamint 5 cm térhálós beton, amelyre a burkolat kerül. Az elképzelés szerint a vízszintet lézerezéssel és a párnafák ehhez illesztett bevágásával fogom elérni, a széleken 1, középen 6 cm párnafa magassággal.

Kérdésem a párnafák vasbetonhoz való rögzítésének módja, a hajópadló párna fához való rögzítésére, valamint a párnafák közti rész szigetelése vonatkozik. Kérném építő jellegű tanácsaitokat.

stefano33 Creative Commons License 2022.11.02 0 0 363

Sziasztok!

A következő ügyben lennék kíváncsi a véleményetekre:

Térköveztük az udvart, meg a kerítés elött a beállót. Az a gond, hogy a ház és a kerítés nem fut egymással párhuzamosan. Tehát a ház első oldalának egyik sarka és a kerítés között kisebb a távolság, mint a másik sarka és a kerítés között. kb 80 cm a különbség a tíz méteres ház két sarka és a kerítés távolsága között. A mester a házhoz -és a ház melletti garázshoz lőtte be a térköveket, tehát amikor állunk be az udvarra, akkor szépen egyenesen futnak a vonalak, a házzal párhuzamosan. Viszont a kerítéshez képest ferdén. Oldalról nézve eléggé bántja a szememet a kapunàl, hogy a kerítéssel nem párhuzamosak a vonalak. (Remélem érthetően fogalmaztam!:) 

Igazából már mindegy, de azért kíváncsi lennék, hogy mi lett volna a megoldás. “Összevissza” kellett volna rakni a köveket, nem egy vonalban,  hogy ne legyen annyira feltűnő a dolog? vagy a kerítéshez igazítani? 

Előre is köszi, ha valaki elmondja a tutit. Sajnos én tök hülye vagyok hozzá…

CB Híres Creative Commons License 2022.10.20 0 0 362

Sziasztok! Érdekődnék terasz burkollással kapcsolatban. A vízszigeteléssel kapcsolatban lenne kérdés . A bejárat előtt,egy utólagos terasz lett betonozva. Ott semmiféle vízszigetelés nincs. A betonnak van lejtése. A terasz föllött majd valamikor lesz tető,de még egyenlőre arra nincs keret. A kőmüves csak simán alapozna mélyalapozóval,majd tenné csemperagasztóba a kültéri járólapot. A régi házunknál is volt olyan felület,ami járólapozva volt,és biztosan nem volt szigetelve. Ázott fázott,de a 10 év alatt nem fagyott fel. Ez a sok vízszigetelő drága cucc,csak a fogyasztói társadalom parasztvakítása,és  tényleg elhagyható ilyen esetben,vagy a régi háznál csak szerencsém volt? A mester nem említette,hogy kellene vízszigetelni,azt mondta,nemfog felfagyni,nyugodjak meg!  Így lehet vajon???

Hooti Creative Commons License 2022.06.19 0 0 361

Szia

 

Szinteltérést nem lehet, vagy minek, de a rést ilyennel kinyomod, majd vizes ujaddal elhúzod és kész.

 

https://www.praktiker.hu/epitkezes-lakasfelujitas/festek-tapeta-ragaszto/ragasztoszalag-ragaszto/324164-fugazo-parkettahoz-tolgy-310ml?gclid=Cj0KCQjwkruVBhCHARIsACVIiOzlZzPNAY7uSyth4ZWUB_gnpGrmMabfri0G0PHOfou4KQH-d1eSDRMaAlWPEALw_wcB

 

Van több színben, amilyen kell, azt veszed. Fotózd be és ahhoz választassz színt.

Előzmény: Jeefy (359)
Palási Creative Commons License 2022.06.19 0 0 360

   Örülni kell , hogy átadták !

Előzmény: Jeefy (359)
Jeefy Creative Commons License 2022.06.18 0 0 359

Üdv mindenkinek! Csak érdekelne, hogy a csatolt képről mi a vélemény? Új építésű társasház, ebben a hónapban kerül átadásra. 

Tadam001 Creative Commons License 2022.01.02 0 0 358

Tehát lehet akkor?Ahogy írták az nem ahogy írtad akart lenni?

Előzmény: Varek1 (357)
Varek1 Creative Commons License 2022.01.02 0 0 357

  Ahogy írták.

A felületet pedig csempével lehet burkolni... ragasztásos módszerrel.

Előzmény: Tadam001 (355)
Tadam001 Creative Commons License 2022.01.01 0 0 356

*kád

*lehet-e könnyebb dolgokat fúrással és tipivel rögzíteni?

Előzmény: Tadam001 (355)
Tadam001 Creative Commons License 2022.01.01 0 0 355

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e valahogyan betonyp lap burkolása? Van egy fürdőszobám, és egy wc helyiségem, különösen a fürdőben lenne fontos, mert fürdés közben a kédból kicsapódik némi víz, és ez nem igen tesz jót a betonyplapnak. Illetve ha igen, akkor arra tiplivel fúrva könnyebb dolgokat rögzíteni: pl. fürdőszobaszekrény, wc tartály(hagyományos)?

freerider_111 Creative Commons License 2021.10.11 0 0 354

Sziasztok!

 

Olyan melegburkolót keresnék aki dolgozott már clickes vinil padlóval illetve laminált parkettához is ért illetve csaphornyos rendes parkettához is. Azért kéne ilyen univerzális ember, hogy megtudja mondani melyik mennyibe kerülne, melyiket ajánlja az adott helyen, előnyök/hátrányok. Jelnleg több helyen felázott feketedett csaphornyos parketta van lerakva

 

(ahogy eddig próbálkoztam neten keresgélve, vinil-el jóval kevesebb ember foglalkozik)

 

Köszi előre is!

Snittt Creative Commons License 2021.03.18 0 0 353

 

KERESTETIK!


Erdért 40 nm-es faház tervrajzok, dokumentációk.

Volna itt, aki tudna E-40 típusú faház-dokumentációról másolatot küldeni? Nagy segítséget jelentene.

 

Elérhetőség:

b i z t i m e n t i [ k u k a c ] g m a i l [ p o n t ] c o m

 

 

 

almostsaint01 Creative Commons License 2021.03.14 0 0 352

Sziasztok!

 

A mellékelt kép alapján:

A ház köré szeretnék kavicságyat építeni, körben szegélykővel.

A ház falán a díszkő sajnos nincs elég lent, emiatt is tettem elé földet, hogy a nap ne szívja ki teljesen a szigetelést.

Szeretnék még rátenni néhány sor követ lefelé, hogy ne kelljen olyan magas szegélykövet odatenni (főleg a ház sarkánál), viszont így is eléggé megviselt, és már porlik szét a szigetelés.

Van esetleg valami ötletetek, hogyan lenne megoldható a kövezés folytatása?

 

Köszönöm szépen a segítséget.

PeterParker_92 Creative Commons License 2020.12.20 0 0 351

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy egy padlőfűtésnél okozna-e bármilyen hátrányt, ha a már meglévő járólapra (9 éves , jó állapotú) lenne ráburkolva egy új ?

Egy 130 négyzetméteres házról lenne szó, ahol 70% a padlófűtés, de mivel hogy nincs fellazulva egy lap se, így nem bombáztatnám szét fölöslegesen a házat se a pénz se az idő terhére ...

Neten írták, hogy nyugodtan rálehet burkolni, csak ugyanúgy figyelembe kell venni a padlófűtéshez való járólapot meg ragasztót kell alkalmazni.

 

De mégis az ördög nem alszik alapon AZOKAT kérdezném, AKIKnek így lett felül búrkolva, hogy az a kb 2cm bármi változást mutatott-e utána ?

(a kép csak illusztráció/figyelem felhívó)

sineger Creative Commons License 2020.10.25 0 0 350

Egyáltalán minek kellett átglettelni az aljzatot?

Az a gond,hogy nem az S1-es ragasztó,hanem a P9 fog hozzákötni az esztrichhez.

És a P9-et nem padlófűtésre tervezték,nem bírja a hőmérséklet ingadozás miatti feszültséget.

 

Előzmény: grinn (347)
Sabans Creative Commons License 2020.10.06 0 0 348

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy Ardex KG fugázót a keleti országrészben hol lehet beszerezni?

Üdv.

grinn Creative Commons License 2020.09.20 0 0 347

Üdv mindenkinek!

Tanácsot, véleményt kérnék, családi házam kivitelezője most burkolja a padlót nálam. S1 ragasztót kértem mert vizes padlófűtés van kiépítve esztrich betonban.

Ellenőröm kérte a  felfűtést burkolás előtt ami 3-4 napig ment aztán kikapcsolták. Kikapcsolás napján azt konstatáltam a helyszínen, hogy normál adesilexp9 flexibilis ragasztóval az esztrichre rákentek (amit csemperagasztásnál használtak), így csak a falak mentén 5-10 cm maradt ragasztómentesen. A ragasztóréteg szerintem pár mm lehet, itt-ott talán több. Megfizettem az S1 többletárát, mégis lesz egy kis réteg adesilexp9 benne, így is érvényesülnek-e  az S1 jobb tulajdonságai, mert ezután majd S1-be ragsztják a lapokat (de a már előtte felkent adesilexp9-re).

Szinezi a képet, hogy 2 lakrészes a ház és eddig csak az egyik lett felfűtve, de már mindkettő le van kenve ezzel a vékony réteg adesilexp9-el, ha ezt a csemperagasztóval már lekent esztrichet fűtik fel, távozhat-e az esetleges pára? Kérdezem mindezt laikusként és köszönöm előre is a válaszokat!

egypasi68 Creative Commons License 2020.08.20 0 0 346

Csak 1 vélemény.

A falak mellett úgy sem mászkálsz. Szerintem rárakhatod csak ragaszd le a bitumenes lemezt is. Max azzal lesz problémád hogy ott magasabb lesz. Erre figyelj mert ha polcot teszel a fal mellé akkor bedőlhetnek.

Előzmény: tronik (345)
tronik Creative Commons License 2020.08.13 0 0 345

Sziasztok!

 

A garázs szerelőbetonját szeretném burkolni 30x30-as greslappal, de a falak alatt kb. 10 centire kilóg a GV3 szigetelőlemez. Erre gondolom nem szabad burkolni, mert nem tapad rá a csemperagasztó. Vagy igen? Arra gondoltam, hogy 2-3 centire visszavágom a GV35 lemezt, és akkor csak kis részén érintkezne. Illetve alatta lévő tapadóhidat, és a kátrányt nem kellene valamivel letakarítani a betonról? Van flexre betoncsiszolóm, és azzal kicsit felmarhatnám. Köszönöm a segítséget!  :)

Hiritomi_ Creative Commons License 2020.08.10 0 0 344

Szép napot!

 

Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy milyen megbízható burkolókat tudnának nekem javasolni, 6., 7. kerület környékén lehetőleg?

 

Előre is köszönöm a javaslatokat, további szép napot,

 

József

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.03.11 0 0 343

  

 

"Igazábol a fő problémám a hideg burkolattal van. A nappalink padlójának a fele hidegburkolattal lenne burkolva, a másik fele laminált padló.  "  Tehát még semmi sincs   !!

 

 Tegyél egységesen OSB. De tudnod kell hogy akármilyen  anyag ilyen vastagságban    nem szigetel jelentősen. A  betont felverni tényleg  felesleges. fólia ha van tedd oda.

 

 Ha a belmagasság  és a küszöb engedi   nem ártana  az OSB alá még egy szigetelő anyagot tenni.

 Egy rétegrend  :

 betonra  fólia,  20 mm  lépésálló   hab szigetelő,

  OSB, rá az az 5 mm isofloor ,

rá a laminált pl. 5 -6 mm.

 ez kb. 30 mm, de azért a jelentős hőszigetelés  csak   az 5 cm felett jelentkezik, sőt az igazi  a 10 cm feletti.

 De a semminél jobb.

  Nekem  hagyományos családi háznál a következő réteg rend volt :

  beton ,

  rajta 15 cm  deszkából párna fa ,

közte homok,

a párnafán 2,5 cm vakpadló,

rajta 2,5 cm parketta,

tehát a melegpadlónak csúfolt valami   5 cm volt , télen a lábunk mégis fázott.

 Végül korhadás miatt minden kicserélve lett.   a homok helyett  hab hőszigetelés  15 cm,    közte párna fák, rajta  OSB 19 mm ,  rajta a laminált.

 Így már más.

 

 

 Jó aki el akarja adni  pl. az isofloort az azért  csak hazudik róla valamit !!

 

 pl. az a hőátbocsájtási ellenállást.

 Ezeket  objektíven lemérni nem lehet.

 

 

 

 Habár a mérés  még mindig több mint a számolás. Azzal lehet csak igazán  elkápráztatni a laikusokat !!

Előzmény: Ficsmester (341)
kleinepapa Creative Commons License 2020.03.10 0 0 342

VIGYÁZAT CSALÓ parkettások.
Káldi Tamás -Jószaki - Parketta szakiki .
Engem a Káldi Tamás és Juhász János duó károsított meg. Ne hívjátok őket, mert kóklerek !!! Csak szétbarmolni tudnak mindent a tulaj kárára, és ha szólni mersz, még nekik áll följebb. 
KERÜLJE MESSZIRŐL MINDENKI ŐKET!!!

Ficsmester Creative Commons License 2020.02.16 0 0 341

Hello.

Van bitumenes szigetelés a padló alatt. Száraz mindenhol.  A szobákban faros lemezek voltak lefektetve padlószőnyeg alá, semmi baja nem volt a lemezeknek, szárazak voltak pedig azok valamikor 1988-ban kerültek oda.

 

Igazábol a fő problémám a hideg burkolattal van. A nappalink padlójának a fele hidegburkolattal lenne burkolva, a másik fele laminált padló. 

A laminált tiszta sor, alá raknám az 5mm-es isofloort, az a hőtükrös cucc. Viszont akkor a hideg burkolat alá nem kerülne semmilyen szigegelés. Ezétt jött az ötlet hogy tennék mindenhová 12mm osb-t, erre menne a laminált és a járólap is. Persze ennek ellenére a laminált alá még rakom az isofloort is.

 

A hőátbocsátási ellenállása az isofloornak 0.18. Ami talán nem olyan rossz. Kb a legjobb ami mehet a laminált alá, ez az árán is látszik 1000ft/nm

 

A 12mm osb lapnak a tényezője 0.12. Tehát elvileg nem szigetel rosszul. Ára ~1450/nm

 

A biztonság kedvéért raknék az osd alá párazáró foliát, az meg van is itthon ráadásul hőtükrös.

 

Nyugodtan beszéljetek le róla ha hülyeséget akarok csinálni :D

Viszont az alzat betont nem akarom felverni. Az felesleg pénzkidobásnak tartam ha padlófűtést nem teszek bele, ha meg beleteszem az meg már marha drága annak tekintetében hogy szinte új lapradiátoros rendszerem van

Előzmény: Téli nap (340)
Téli nap Creative Commons License 2020.02.13 0 0 340

 Ha már ennyit elköltesz a házadra    nem ártana azt a padlót is  felverni  és az új padló alá tökéletes víz és hőszigetelést rakni.

De ha nincs pénz rá, akkor  már a helyes út.

 Ha  száraz a padozat akkor  elég a  12 es   NF l OSB  rá egy 2 mm hab /ez összenyomódik 1 mm-re   / és rá egy  6 mm -es  laminált. Így az emelkedés  20 mm alatt lesz.

 Ha száraz a padló nem kell fólia,  igaz nem árt !!

Előzmény: Ficsmester (339)
Ficsmester Creative Commons License 2020.02.13 0 0 339

Sziasztok.
Kis tanácsadásra lenne szükségem.
Adott egy 10x10-es "kádárkocka" ház. Felújításban vagyunk, belső ajtók cseréje, külső nyílászárók, elektromos és víz rendszer, úgy kb minden....
Viszont az aljzatbetont nem szeretném felverni, szép új lapradiátorokkal vettük, új gáz és vegyes kazán, nem lenne gazdaságos átfordulni padló fűtésre.
A hőszigetelést fontosnak tartom, ablak cserét is úgy csinálom hogy 3cm xps-el körbe szigetelem a falnyílást és abba mennek az ablakok további 5cm toktoldóval.

Szoval szeretnék egy viszonylag szigetelt padlót is kialakítani és arra gondoltam mi lenne ha a nappaliba és a szobákba letennék 12mm nútféderes osb lapot, erre vegyes burkolat kerülne, laminált padló és hideg burkolat.
A kérdésem az lenne hogy az osb lap alá kelle valami párazáró folia?
Le kell-e dübelezni az osb lapot?

Sunny65 Creative Commons License 2019.12.29 0 0 338

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni egy helyiség laminált padlóval történő burkolásához.

Az a problémám, hogy egy olyan szobáról van szól ahol az ablak alatt is és a szemben lévől falnál is vannal fűtéscsövek.

Olyan alacsonyan , hogy alatta nem lehet összeklikkelni a padlót.

 

Az egyik oldalat gondoltam, hogy előtte összeklikkelem, majd betolom a helyére és így folytaton tovább, na de mit tudok csinálni a másik végénél?? :

Peti871006 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 337
Sziasztok!

Egy olyan probléma kapcsán kérek segítséget, hogy pénteken fejezték be a fürdőszoba vakolását. Az egyik falra kellett vagy 10 centi hogy egenyenes legyen. Ez az előtte lévő 4 napban került rá szóval igen friss. A kérdésem az lenne hogy mikor lehet rá burkolni, csempét rakni. Két szakember véleményét kérdeztük. Az egyik szerint nem lenne gond ha várunk egy két hetet. A másik nem tenné fel rá míg ki nem szárad ami szerinte 2 hónap. Ha mégis rátesszük a jövő hét folyamán, akkor ahogy szárad tovább a fal berepedezik és ledobja magáról a csempét a falban lévő víz nem tud kijönni és kicsapja a fugát és pebészedni fog.
Nem tudjuk kinek a véleménye a helytálló. Szeretnénk ha készen lenne de csak akkor ha lehetséges.

Szeretnénk egy harmadik véleményt is.

Előre is köszönöm a választ!

Üdv Péter

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!