Keresés

Részletes keresés

SzabóL42 Creative Commons License 2016.04.21 0 0 121

A biostimulálásról találtam egy jó cikket, de magán az oldalon is sok okosságot leírnak a növénytermesztéssel kapcsolatban, ha valakit érdekelne: http://agrobio.hu/hu/hirek/az-okszeru-biostimulalas-es-a-borhiany-megelozese/

malyfermen Creative Commons License 2011.03.05 0 0 120

" ferike". kérdezte a Sárpo Mirát! Nekem is megtetszett így most rendeltem tőlük vetőgumót,március második felében szállítják. Van Web oldaluk,ott mindent meg lehet róluk tudni.Igyekezni kell mert kevés van, csődbe vitték,elnyomták őket. Jó tavaszi ídőt mindenkinek!

gergerg Creative Commons License 2011.01.20 0 0 119

Most hogy mondod minta a Duna II-n is láttam volna............

Előzmény: kedvescimbora vagyok (118)
kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2011.01.19 0 0 118

Az általad említett videót nem láttam én erről beszéltem:

 

http://matyasciprian.hu/novenyek/paradicsomvesz_rezdrot_modszer.php

 

Amelyben Ciprián korrekt módon megnevezi az illetőt akitől levelet kapta. Mint írtam nem védte meg  a paradicsomomat a fitoftórától.

Előzmény: gergerg (116)
gergerg Creative Commons License 2011.01.19 0 0 117

Mármint Cipriánról!:-)

Előzmény: gergerg (116)
gergerg Creative Commons License 2011.01.19 0 0 116

Nem onnan indult, valaki valahova még tavaly betett egy német nyelvű videót, azon mutatták. Teljesen elvágták a paradicsom szárát, és egy dróttal tűzték össze. Legalábbis itt így kezdődött. Amúgy Cirpán úrról is meg van a véleményem.

Előzmény: kedvescimbora vagyok (115)
kedvescimbora vagyok Creative Commons License 2011.01.19 0 0 115

A biokertészek azt vallják, hogy a jó erőben tartott növény önmaga is képes legyőzni sok betegséget. Ali belőled is jó biokertészt lehetne csinálni. Megvan benned rá a késztetés.

A rézdrótos ügynek nem ismerem az előzményét, de feltételezem arról van szó amikor a gombabetegségek ellen rézdrótot szúrnak a paradicsom szárába. A Mátyás Ciprián honlapjáról terjed ez a módszer. Én  is próbáltam, teljesen hatástalannak bizonyult.

Előzmény: Ali-bá (112)
gergerg Creative Commons License 2011.01.19 0 0 114

A gazdát likvidálták, így a hozzászólásait is. Sok kérdés és válasz így nehezen értelmezhetővé vált. Pedig a gazda kérte hogy ha név nélkül is, legalább a hozzászólások maradjanak. Amúgy meg most nem akar senki zöldíteni, szerintem majd ha jön a jó idő és nem úgy nő valami ahogy kéne, akkor többen benéznek.

Előzmény: Ali-bá (113)
Ali-bá Creative Commons License 2011.01.18 0 0 113

 

 

 

Na ez a topic bedöglött.  (Így jár az a 'kert', amit nem gondoz a gazda.)

 

 

 

 

Ali-bá Creative Commons License 2010.10.03 0 0 112

Viszont a trágyaleves öntözés bejött. Volt egy másfél méter magas, 4-5 cm átmérőjű tőrzsű szép koronás citromfánk. Már évek óta sárgult a levele, idén tavasszal a feleségem lemondott róla. Kivittem a gyümölcsös kertbe, levagdostam a gyökere felét körbe, betettem egy kisebb cserépbe és visszavágtam minden ujjnyi vastag ágát 2-5 cm-re. Elkezdett hajtani, megint sápadt levelet. Ekkor háromszor is kapott lombtrágyát, mindenféle mikroelemmel. Továbbra is sárgák maradtak a régi és az uj levelek is.

Két hónapja minden másnap kap egy csupor trágyalevet. (Félhordó trágya, teleöntve vízzel.) 2 hét mulva elkezdett zöldülni, ma minden levele haragos zöld. Nőtt 15-20 hajtása, itt-ott még a másfél méteres törzs is kihajtott. A hajtások 5 és 40 cm közöttiek.

Előzmény: Ali-bá (111)
Ali-bá Creative Commons License 2010.09.02 0 0 111
Nálam a rézdrót nem jött be, vagy rosszul csináltam.
Előzmény: Hanga444 (110)
Hanga444 Creative Commons License 2010.09.01 0 0 110
lehet ezt kellene jövőre kipróbálni a paradicsomon. Vagy marad a rézdrót.
Előzmény: Ali-bá (109)
Ali-bá Creative Commons License 2010.08.25 0 0 109

 BIOSTIMULÁTOR  ! ! !  (Ha nem is házilag)

 

        Mit kell tudni a SERGOMIL-L 60 hatásáról ?

A legjelentősebb különbség a hagyományos réztartalmú szerek és a SERGOMIL-L 60 között az, hogy ebben az új készítményben a réz, a szokásosan ismert Cu2+ kationos forma helyett egy olyan komplex molekula formájában van jelen, amely nem tud kikristályosodni, ennek köszönhetően a felszívódás a növényi szemipermeábilis hártyán keresztül akadálytalanul mehet végbe. Ezt a nem-ionos formában lévő Cu-molekula-komplexet a növények mind a levélen, mind a gyökéren keresztül könnyen felveszik és azon belül minden irányban jól szállítják. A felvett réz stimulálja a polifenol és fitoalexin típusú vegyületek képződését, melyek a növény ellenálló képességének fokozódása szempontjából alapvetően szükségesek. Az intenzívebb sejtnedváramlás miatt a növények valamennyi energiatermelő folyamata felélénkül (biostimulátor hatás). Ennek következtében nem csak a réz-hiányos tünetek megszüntetése és megelőzése válik lehetővé (mikroelem pótlás), hanem növények saját immunrendszerének stimulálása révén jobban ellenáll a káros külső behatásoknak, így a gombás, baktériumos fertőzéseknek és az egyéb stresszhatásoknak is (fungicid, baktericid mellékhatás).

gergerg Creative Commons License 2010.07.16 0 0 108
Volt itt néhány válasz de sajnos csak volt.Azt hittem több embert érdekel a téma.Én a csalánnak most is élvezem a hatását de engem is érdekelne még hogy ki mit és hogyan csinál.
Előzmény: Ali-bá (107)
Ali-bá Creative Commons License 2010.07.13 0 0 107

Hahó Emberek!

 

Miért nem válaszol már valaki James-nek, aki ért hozzá?!

james69 Creative Commons License 2010.05.07 0 0 106
Köszi. Az érdekelne milyen növényeket lehet még belerakni mennyi ideig kell áztattni milyen töménységben lehet kijuttatni, kell- e valami erjedéssegítő-fokozó anyagot hozzá tenni meg hasonló praktikákat ha  közölnél, azt megköszönném mivel ebben a témában teljesen laikus vagyok.Gyümölcsfáknál 150-200 l ,  szőlőnél 1100 l  permetszerrel szoktam neki vágni.       
Előzmény: Törölt nick (105)
Ali-bá Creative Commons License 2010.04.05 0 0 101

A szőlőskerti szomszédom meg sörös dobozokat függesztett fel  a vasoszlopok mellé és ha a szél fúj odakoccannak, amitől (szerinte) a vakond elijjed. No de mi van, ha nem fúj a szél?

Előzmény: Törölt nick (98)
Ali-bá Creative Commons License 2010.04.05 0 0 100
Mondasz valamit! A szomszéd telek üres oda kellene ültetni. Csak nehogy ide költözzön az egész rokonság! :-((
Előzmény: Törölt nick (97)
evee0309 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 99

:)biokertbe a gilisztaűző varádicsot és a vakondűző kutyatejet ajánlom.ha ezeket mégis kitúrja a vakond,akkor ugyse kár értük..

vica46 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 96

Az valami pocok féle lehet,ami megeszi a hagymákat.A telken a csicsókát eszi nálunk.

A háznál nincs lótetü de cserebogár lárva rengeteg van.

Előzmény: Ali-bá (95)
Ali-bá Creative Commons License 2010.04.04 0 0 95
Nálunk a házi kertben békésen megfér egymás mellett a vakond és a lótetű. Mindegyikből van, sőt még valami alvilági jószág, ami felzabálja a tulipánhagymákat kiválogatva a nárcisz közül és minden télen megesz néhány tő szőlőgyökeret, mire eljön a tavasz lötyög a szőlőtőke.
Előzmény: vica46 (94)
vica46 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 94

Szia Alibá

A levesbe is jó ,én szeretem a füszernövényeket használni .

A lótetüt a vakond szereti ,de mi szeretjük é a vakondot én nem bántom

Kukubékának hivom az enyémeket.

Hoznék haza a telekről szivesen de itt homok van és ezt nem szeretik.

Előzmény: Ali-bá (93)
Ali-bá Creative Commons License 2010.04.01 0 0 93

 

 "...borsika fűis hasznos a z ágyásokban." 

 

No és a zölbablevesben!

 

A lótetűt nem űzi el valami?

Előzmény: vica46 (92)
vica46 Creative Commons License 2010.03.31 0 0 92

A virágok között sok van ami védi a kulturnövényeket

A büdöske illatát nem szeretik a levéltetvek a diófa közelében nem megy a burgonyabogár a légy.A levendula is védi a rózsákat a levéltetütől a körömvirágot is érdemes a kulturnövények között egyet egyet meghagyni.A levéltetü ellen a 40 c fokos melegvizzel való permetezés kiváló a növényeknek nem árt a napon felmelegszik a slagban maradt viz ha lelocsolod vele a tetves rózsát vagy más növényt lepusztulnak róla.a füszernövények illatát semszereti sok kártevőa borsika fűis hasznos a z ágyásokban.

Előzmény: auretiel (89)
auretiel Creative Commons License 2010.03.15 0 0 89
Igen én is úgy látom, most már legalább tudom mi baja volt a vöröshagymámnak egyik évben:)
Viszont az ígért lapot nem és nem találom. Majd ha már nem kell biztos meglesz.
Visszatérve a növénytársításokra régen ennek is biztosan megvolt a maga rendje, csak belőlünk sajnos kiveszett. A háziveteményesben olvastam hogy vkinek a nagyija mindig ültetett a veteményesbe virágokat is. Lehet rajta mosolyogni, de így a méhek hamarabb megtalálják a zöldségnövényeket is. Nem is olyan hülyeség meghallgatni a régi öregeket.
Előzmény: Törölt nick (88)
auretiel Creative Commons License 2010.03.15 0 0 86
Szia
A Kolibrikertészet honlapján láttam olyat hogy kártevőriasztó növénytársítások, Mi mellé mit, vagy mit ne, ill növényi permetleveket. Amit Te keresel azzal is találkoztam vhol de még kutatok neked.
Előzmény: Törölt nick (78)
vica46 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 85

A növénylé készitéséhez én más szempontokat szoktam követni a levéltrágyázásnál.Ha gombaellen is szeretném hogy jó legyen akkor a csalánhoz teszek lósóskát,torma levelethagyma, fokhagyma héjat zsurlót.

Ha bogatak ellen akkor varádicsot is teszek bele .igy levéltrágya is védekezés is

ha a gyökereket locsolom be akkor büdöske ,körömvirág cickafark.

Foszfor sok növényben van , a csontlisztet is lehet használni foszfor pótlásra.

malyfermen Creative Commons License 2010.03.14 0 0 83
Kedves Fórumozók! Segítsetek, illetve mit szóltok a szőlőtörkölyös trágyázáshoz mivel sok jót olvastam a hatásáról .Nem merem simán szétszórni és bedolgozni a földbe,mert állítólag még jobban savanyítja a telkem földjét,meg azt is,hogy a növények fejlődését megzavarja.Ismerősöktöl összegyüjtöttem jó pár zsákkal,egyenlőre komposztálom keverem baromfitrágyával és valami Cofunához hasonlót szeretnék csinálni belőle. Köszönöm előre is válaszotokat,és kívánok: Jó tavaszi időt! KF
rebondo Creative Commons License 2010.03.14 0 0 81
Vö 67
Előzmény: Törölt nick (79)
rebondo Creative Commons License 2010.03.14 0 0 77
A mész behelyettesíti magát , ezért gátolja a növekedést.
Pl mozonál is meszes a talaj, ha levélen át ad vasat és persze magnéziumot, akkor
óriási különbséget lát a szomszédokhoz képest.Ha csak nitrogént ad, nem ront a helyzeten...nem kéri a levél.
De azt nem tudom, hogy a hormonok átmennek-e ,elég nagy molekulák.
Ez még akkor is így van, ha egyébként mészkedvelő növénye van, pl őszibarack.
Előzmény: Törölt nick (76)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!