Keresés

Részletes keresés

hul Creative Commons License 2 órája 0 0 5848

http://www.apartments-cacija.com/location.html

Ezen a térképen további nevesített szálláshelyek vannak, esetleg ?! 

Előzmény: hul (5847)
hul Creative Commons License 2 órája 0 0 5847

http://www.apartments-cacija.com/history.html

Ciovon fotóztam anno, igen tetszetős, baromi jó helyen, de nem laktunk itt sosem. 

Egy tippnek :-) 

hul Creative Commons License 2 órája 0 0 5846

Split nagyváros, látnivalók, Diocletianus palotája, csoda séták, éttermek, kompkikötő stb. Egy homokos, amúgy vicces zsúfolt városi stranddal. De előtte, Trogír és környéke, Ciovo szigete (új híd, jobb bejutás) és aztán Splittől délre sok km-en át az egész egy óriási strand. Rengeteg apartman van erre, minden kategóriában. Bár gyakran már februárban foglaltak v egyik évről a másikra. Búvárkodj ezek között, a nagy apartman oldalak között fellelhető privát cím is, érdemes megpróbálni a tulajt elérni. Ha sikerül felvenni vkivel a kapcsolatot, tuti tudnak a helyiek további lehetőségeket, másik házat, apartmant ajánlani, főképp a létszámotok miatt érdemes lenne a segítségüket kérni, árban jobb lenne. Amúgy segítőkészek. 

Előzmény: eLeMer24 (5844)
CroGabi Creative Commons License 24 órája 0 0 5845

Szia!

Itt élünk 😊 

....és az ősz a mi nyarunk... 😁

Előzmény: Tarzy52 (5839)
eLeMer24 Creative Commons License 26 órája 0 0 5844

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat és ötleteket. A leírtak alapján inkább megyünk talán kicsit délebre (Split) ha ez azt jelenti, hogy esetleg ott olcsóbban ki lehet jönni. Tudtok esetleg ajánlani ezen a környéken szállás helyeket. Főleg apartmanok érdekelnek.

hul Creative Commons License 27 órája 0 2 5843

Tudnék -és már meg is tettem korábban- a régi időkről, utakról mesélni, a Balkánról és az akkori Adriáról:-) 

Kihívás volt és felkészülést igényelt, ráadásul nem lehetett csak egy kósza gondolattal elindulni arrafelé.

A legfrissebb hozzászólások közül csatlakozom ahhoz a véleményhez, hogy a távolság-különbségek km-ben és időben is elenyészőek az északi és a közép, részben a déli részekkel is összevetve, vagyis hozzáállás kérdése mit választ vki úticélnak. Nem tudom a gyerekszám, hát nagyon egyéni, van akinek 1 is sok, mások nagy családdal is utaznak. Ez utóbbi is ismert személyesen, vannak gyermekeim, ugyebár...  és vallom, hogy szülő függő! Láttam egy db-os osztrák családot végig üvöltő gyerekkel, akit rendre elveszítettek a kempingben és szép nagy családokat, ahol mindenki jól érezte magát és mosolygott naphosszat. Pedig nem kis v nagy busszal voltak, csak családként üzemeltek. 

Hogy az első út élmény maradjon: azt hiszem, aki 1x jár v járt az Adrián, alig tud vmit. Mindenkinek szívből kívánom ok. menjen az Istriára, de forduljon meg délebben, lássa a távlatokat, színeket, hegyeket, a látványt, menjen be a szigetekre, keressen fel városokat és magányos öblöket, ha teheti hajózzon és sorra fog találni szebbnél szebb helyeket... érdemes bevállalni, aztán az ember beleszeret, de nagyon.

Dél Olaszországnál szebbet nemigen tudok elképzelni, fantasztikus! De a Peljesacra, Dubrovnikba stb. szinte haza megyek. Mindenkinek ajánlom, hagyja magát megérinteni azzal, ami ott várja :-)

Előzmény: csezo4 (5841)
Zabalint Creative Commons License 1 napja 0 2 5842

Hát mondjuk szerintem meg baromi sok szép hely van Isztrián is, nem csak közvetlenül a tengerparton, vagy pl. a Krk déli részén, de a Velebit csatorna partján is, meg beljebb a szárazföldön is. Mindent úgysem fog látni senki.

Előzmény: hul (5838)
csezo4 Creative Commons License 1 napja 0 1 5841

Nem kétlem,hogy délebbre is van,sőt talán több szép látnivaló van,de fórumtársunk első alkalommal menne a tengerhez,ráadásul 5 gyerekkel.Véleményem szerint a legfontosabb a közelség,az egyszerű megközelíthetőség lenne.Emlékszem,1985-ben ,mikor először láttuk meg az Adriát a Rijeka feletti hegyekből,az nagyon mély nyomot hagyott bennem,a tengerrel szerelembe estem egy pillanat alatt.Azt csak zárójelben jegyzem meg,hogy az M7-es csak Zamárdiig volt,a célországot Jugoszláviának hívták,és az ottani autópálya Zágrábtól Karlovacig tartott.A fantasztikus járművünk pedig egy Skoda S100-as volt. El lehet képzelni,milyen elnyűttek voltunk,miután kb.1300 kanyar után felbukkant a rijekai-öböl.Az élmény leírhatatlan ! Balatonhoz szokott szemünk mohón pásztázta az azúrkék horizontot,el sem tudtuk hinni rövid időre,hogy tényleg ott vagyunk.Ezért gondolom úgy,hogy az első élmény a legmeghatározóbb,ennek kellene közel tökéletesnek lenni.

Bujazliz Creative Commons License 1 napja 0 1 5840

Sokan csak a"leugrunk" a legközelebbi tengerpartra elvet követve nem is nézik meg hogy valójában milyen távol van a kiindulási ponttól.

Példa:

Budapest-Pula (Isztria): 608 km / 6ó 4perc menetidő.

Budapest- Biograd (Észak-Dalmácia): 650 km / 6ó 8perc menetidő (Pulától 100 km-el délebbi szélességi körön!)

Budapest-Split (Közép-Dalmácia): 750 km / 7 óra menetidő (Pulától 150 km-el délebbi szélességi körön)

Egy órával több menetidővel 150 km-el délebbre lehet leutazni, sokkal stabilabb (és melegebb) időjárási zónába.

(Az sem mindegy, hogy ott az árak alacsonyabbak, mint az Isztrián.)

Tarzy52 Creative Commons License 1 napja 0 0 5839

Szia!

Te ott élsz, vagy már...."nyaralsz"..?????

Előzmény: CroGabi (5836)
hul Creative Commons License 1 napja 0 0 5838

Az Istria csodás, de lejjebb és sokkal lejjebb is sok minden csodás:-) Sőt csodásabb is, ha erre van érzéked.

A mi 200 km és hoppá határ van gondolkodásunk elég avitt, nem tudom mentél-e Nyugatra és esetleg bárhova több száz km-t,  azért ez nem egy baromság, nyugodtan menj délre és ha az Istria csodás, akkor ott majd ámulatból ámulatba esel. 

Előzmény: csezo4 (5837)
csezo4 Creative Commons License 1 napja 0 0 5837

Első alkalommal az Isztriánál tovább nem is mennék,Rijeka,Opatija,Lovran,Medveja kellemes tengerparti környezet,jó strandolási lehetőség.Kirándulásnak Pula is belefér. DE ! Én vagy a nyári szünet 3.napjától vagy a szünet utolsó hetében mennék.A többi tömegnyomor. Sok jót hallottam még az Isztria másik szegletéről,Porecről és Umagról.Onnan is jó célpont Pula,Rovinj,Piran.

Előzmény: eLeMer24 (5835)
CroGabi Creative Commons License 1 napja 0 0 5836

Kis tegnapi, napsütéses...... :-) 💓 🌼   (most épp esik - dörög)

Losinj, Suncana uvala partvonala...

eLeMer24 Creative Commons License 2 napja -1 0 5835
Sziasztok!

Szállást és helyet keresnék a nyárra az alábbi feltételekkel:

- 5 gyerekkel (legkisebb 7 legnagyobb 16)

- alapvetően valami apartmant keresnénk

- szép tengerpart az első tenger élményhez

- legyen megfizethető

- közelben legyenek városok

Előre is köszi a javaslatokat, ötleteket.
CroGabi Creative Commons License 4 napja 0 1 5834

Köszönöm :-))

Előzmény: Kankandur1 (5833)
Kankandur1 Creative Commons License 5 napja 0 0 5833
Szép fotók!!
Előzmény: CroGabi (5832)
CroGabi Creative Commons License 5 napja 0 3 5832

A növények, és a tenger látványa ilyenkor is nyarat idéző (télen is :-D ).....egyszerűen nem lehet vele betelni   :-)

CroGabi Creative Commons License 5 napja 0 0 5831

Köszi, kedves Tőled  :-) 

Előzmény: csezo4 (5830)
csezo4 Creative Commons License 2019.11.05 0 0 5830

Már éppen hiányoltam a képeket tőled és lássanak csodát ! Nagyon szépek , köszönjük.

Előzmény: CroGabi (5827)
CroGabi Creative Commons License 2019.11.04 0 0 5829

Köszönöm szépen :-)

Előzmény: Bujazliz (5828)
Bujazliz Creative Commons License 2019.11.04 0 0 5828

Varázslatos még így az ősz közepén is.

Köszi!

Előzmény: CroGabi (5827)
CroGabi Creative Commons License 2019.11.04 0 0 5827

Megérkezett a november, kissé változékonyan, ahogy szokott  :-)    De a vitorlás versenyzőknek azért szerencséjük volt az időjárással.

A tenger egész jól tartja magát még mindig. Cikat öblei 20-21 fokosak, Suncana: 21-22- fok.

Kis vegyeske..

Begőcke Creative Commons License 2019.10.25 0 0 5826

Köszönöm, eddig kempingben nem gondolkodtunk, de akár ... :)

Előzmény: Moody River (5822)
CroGabi Creative Commons License 2019.10.24 0 0 5825

Pár mai szépség Veli-, és Mali Losinj-ból  :-)

CroGabi Creative Commons License 2019.10.24 0 0 5824

Sziasztok!  :-)

Igen, a Cikat kemping valóban kimaradt :-D

Én Mali Losinj óvárosát is imádom, és bár elmondható, hogy napközben pangás van (mivel mindenki  strandol), de este főszezonban sok a koncert, és sokszor hajnali 3-ig megy a hangoskodás. ).  Sétány végi apartman még jó megoldás lehet... :-)

csezo4 Creative Commons License 2019.10.23 0 0 5823

Én személy szerint Mali Losinj-t javaslom,gyönyörű hely,jó hangulat,csillagpontnak is tökéletes.Júniusban mesés volt,a szezon közepéről Crogabi tudna felvilágosítást adni ....és esetleg szállást...:))

Előzmény: Begőcke (5818)
Moody River Creative Commons License 2019.10.23 0 0 5822

Megvártam a crogabit. :-) Nagyon korrekt.

https://www.camp-cikat.com/weather-forecast.aspx

Ennél közelebb nehéz vízhez jutni Losinjban.

Előzmény: Begőcke (5821)
Begőcke Creative Commons License 2019.10.23 0 0 5821

Köszönöm a tippeket, mindjárt megnézem :)

Előzmény: CroGabi (5820)
CroGabi Creative Commons License 2019.10.23 0 0 5820

(.....és bocsi a szerencsétlen szóismétlésekért....nem olvastam vissza amit írtam, csak utólag )  :-D

Előzmény: CroGabi (5819)
CroGabi Creative Commons License 2019.10.23 0 0 5819

Szia!

Konkrétat nem tudok ajánlani sajnos, de Artatore településen szerintem lenne jó pár igényednek megfelelő apartman. Kb. 10 perc Mali Losinj.

Illetve Mali Losinj-on belül Sveti Martin rész, illetve Valdarke, ahol közvetlen vízparti apartmanokat lehet találni...

Rovenska óvárosában is lehet ilyen apartmanokat találni, itt még nyáron sincs nyüzsi az óvárosi részen, és közel a strand. :-)

Előzmény: Begőcke (5818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!