4500-3000= 1500 Ft egy délelőtti munkáért elég karcsú. Ha akarnak úgy is ott vágnak át ahol tudnak. A végén kiderül még neked kell fizetni. Szerintem ne bolygasd, fizetni kell és kész. Nekünk, akik rendesen fizetjük a számláinkat ez a dolgunk. Fizetjük azok áramát akik lopják, fizetjük a hálózat karbantartást(trafó, oszlop csere) a szolgáltató fenntartását (autó, dolgozók bére stb.) Csilivili székházak, és nem utolsó sorban a profitnak is meg kell lennie a befektetőnek.
Az afa emelest beleszamoltam 2009 julius 1-tol,es A kedvezmenyes dijszabas ervenyes ram,mert kb. havi
50 kwh koruli a fogyasztasom,a 24 oras.
Az atlagot azert vettem,mert 32o kwh ora volt oszerintuk 2008 juliustol decemberig,es utana masik fel ev megint 320 kwh /utana megint mas dij julius 1-tol/.
Szoval igaz,hogy a szamitasaim nem valami pontosak,de igy is tobb orat foglkkaoztam vele,mig nagyjabol kibogoztam!!!! Azonkivul nem talaLtam pontos adAtokat az interneten,hogy akkor melyik idoszakban hany forint is volt pontosan az aram.egyik helyen ezt irjak,mask helyen amazt.
1: 2009.07.01-én ÁFA változás történt (20->25%), ez a pénzeszközök tételt kivéve mindent emel. 2: havonta 110 kWh-t kapsz kedvezményesen (lakossági A1 árszabás), az e fölöttit drágábban (lakossági A2 árszabás).
Amúgy meg a számlákon a kiszámlázott és a befizetett nettóként szerepel, a végösszeg bruttóként. Faszság, de ez van....
Szépek ezek az összeesküvés elméletek, de a MEH határozza meg, hogy mi az, aminek szerepelnie kell a számlán, náluk érdemes anyázni. Vígasztaljon, hogy a régebbi bonyolultabb.
Volt a kezemben román (nagykárolyi) számla, na az tényleg nem kihívás, bruttó egy oldal:)
Nekem februárban van az éves tárgyév fordulóm. Tavaly februárban kitisztáztam minden azelőtti tartozásom és felemeltettem a most elmúlt tárgyévem havi részleteit. Másfél hete kaptam az éves elszámoló számlát amin az volt hogy 10750 ft-ot visszakapok, majd ma kaptam egy másik levelet tőlük hogy tartozom nekik 12000 ft-al és azonnal fizessem meg. Ebben 2008-as tartozásokra is hivatkoznak most 2010ben.
Az idoszakon beluli atlagar matematikailag nem felel meg a nalad tenyleges atlagarral. Ugyanis az idoszak atlagara nem sulyoz, minden napot egyformanak vesz, ezzel szemben elofordulhat, hgoy az idoszak elejen olcsobb aramnal kevesebbet hasznaltal, igy kisebb sullyal szamit, mint az idoszak masodik fele a dragabb arammal. Nem mondom, hogy a kulonbseg ebbol adodik, de ezt mint logikai bakugrast talaltam a levezetesedben.
De egyaltalan nem vagyok benne biztos,hogy jol szamoltam innen-onnan szedett adatokbol.
De en mar annak is orulok,hogy ennnyit ki tudtam bogozni egy egesz delelettos munkaval,annak is,hogy nem nagyobb az elteres.Vajon erre megy a szolgaltato? Hogy ugyse tudjuk pontosan ellenorizni,helyes-e a szamitas?