Továbbra is az a véleményem, hogy amire te gondolsz, az nem diktatúra, és mivel ez nem is politikai kérdés, márpedig én politikai topikokba írok, ez a gondolat nem engem érdekel.
Diktatúra sokféle lehet, például olyan is, amit Dávid Ibolya művel a pártjában, meglehetős tökélyre fejlesztve, ha úgy tetszik, à labolchevique.
a marxizmus-leninizmus megalkuvás nélküli követése; első ízben a bolsevikok pártja valósította meg . A Bolsevizmus szó orosz szóból ered, a bolse = többség szóból. Eredete az oroszországi frakcióharcokra vezethetõ vissza, amikor az oroszországi szociáldemokrata párt két frakcióra bomlott, az ún. mensevikekre (mense= kevesebb) és a bolsevikekre. Mivel a bolsevisták voltak többségben, az ő akaratuk győzött. A győzedelmes bolsevizmus útját a világon legalább 100 millió halott fémjelzi, és ennek többszöröse az általa tönkretett életek száma, gyilkos útját többek között a kommunizmus fekete könyve dokumentálja. George Orwell 1984 és Állatfarm c. regényei írói eszközökkel jól jellemzik a bolsevizmus lényegét.
A leninizmus (avagy másként bolsevizmus) ideológia, a marxizmus Vlagyimir Iljics Lenin általi továbbfejlesztése. Lenin főbb újításai az eredeti marxizmushoz képest:
* A kommunista párt döntő szerepe a kommunizmushoz vezető út során. Az eredeti marxi állásponthoz képest, mely szerint a kapitalizmus megdöntése után a folyamatok maguktól mennek tovább a kommunista társadalom felé, Lenin úgy vélte, a szubjektív emberi tényező igen fontos. Egy ideológiailag felvértezett kisebbség (a párt) képes arra, hogy elősegítse a kommunizmushoz vezető úthoz szükséges társadalmi változásokat. * A kapitalizmus világméretű megdöntése, a világforradalom kezdőpontja nem a legfejlettebb kapitalista államokban kell, hogy megtörténjék, hanem éppen ellenkezőleg, a kapitalizmus leggyengébb pontjain, az iparilag kevésbé fejlett kapitalista államokban. * A munkásosztály mellett a szegényparasztság is forradalmi osztály. Az iparilag fejletlenebb országokban a kislétszámú munkásosztályt a szegényparasztság egészíti ki, így elegendő mértékű munkásosztály nélkül is lehetséges a proletárdiktatúra. * A 20. század eleji imperializmusnak, mint a kapitalizmus utolsó lépcsőfokaként való felfogása.
A kommunisták egy része a leninizmust sem tartja kommunizmusnak, hanem az eszme elferdüléseként tekint rá (pl. Rosa Luxemburg álláspontja).
Sokak szerint a lenini kommunista rend ma is működik és hatalmon van Kubában.
Nyilvan a diktatura ilyen keves emberrel csak napi valtasban mehet.
Karoly: Ibolya, ma te vagy soron. Kinozz meg! Ibolya: Terdre elottem nyomorult szolga! Nyald meg a csizmam sarkat! Karoly: Jol van, de holnap en korbacsollak meg.
Emiatt gyakoroltam revideanciát, de persze attól még ez a visszataszító politikai társaság nem lett kevésbé antidemokratikus szemléletű, mint ahogy diktatórikus módszereitől se képes olyan könnyen szabadulni, a megszokás ugyanis nagy úr.
A pimasz, pokhendi, arrogans stimmel. A diktatorikussal viszont vitatkoznek. Ugyanis nincs ki felett gyakorolni a diktaturat. Hol van parttagsag? Hol vannak szimpatizansok?
Bár, ha jobban meggondolom, némileg revideálnom kell magamat, mivel az MDF mára odajutott, pártszervezeti szinten, hogy az egykori kisebbség, azaz Dávid Ibolya pártelnök asszony herényi köre alkotja mára a többséget, merthogy mindenki más (kivéve talán vizenyősen réveteg, kalandozó tekintetű Kerék-Bárczy urat, és még néhány kisebb-nagyobb arcszőrzetű egyént, akik a 15-20 éves párttagok helyett érkeztek) távozott tőlük.
Az persze nem feltétlenül rajtuk múlott, hogy csak a soraik közül, nem pedig az élők sorából. Azzal sajna elkéstek pár évtizedet ezek a jó bolsevikok.
A Fidesz nem bolsevik párt, szerintem, mert a Fidesz-ben a többség tényleg többséget jelent, míg a kisebbség tényleg kisebbséget.
A Fidesz tekintélyelven vezetett párt, az kétségtelen, mint ahogy az is, hogy elkerülhetetlen szükség is volt, és még van is arra, hogy a Fidesz párszervezete szigorú kontroll alatt álljon, mint ahogy az irányítás, és a párt tagjai is.
Na de van ma Magyarországon egy másik párt, ahol a többség valójában kisebbség, miközben ennek a kisebbségnek a pártirányítás technikája teljes mértékben ekvivalens az egykori kommunista párt irányítás technikájával azt leszámítva, hogy ezek a maiak nem gyilkolják meg társaikat, hanem csak kizárják őket maguk közül.
Ez az MDF, vagy amit annak neveznek.
Ennél diktatórikusabb, ennél tekintélyelvűbb, ennél pimaszabb, pökhendibb, arrogánsabb társaság nincs ma Magyarországon.
És már Julius Caesar, nameg Napóleon, vagy pl. Hitler is bolsevik párt volt a topiknyitó definíciója szerint - hogy csak egy nagyon kis töredéknyit ragadjak ki a történelem évezredeiből...
És persze már az összes fideszes, szimpatizáns, stb. teljes szívéből szeretné leváltani a vezért, csak hát sajnos ugye - nem megy... Így tehát ez a többség (=bolsevik) csak szenved, szenved, szenved...
1. A "vezért" nem akarják leváltani. Egyszer felajánlotta lemondását, de párttársai nem fogadták el. 2. A "vezér" kritizálható. Kósa is kritizálta, mégis komoly szerepe van még most is a Fideszben. 3. Ez egyszerűen nem igaz, van választmány.