Megnyitom X-dik tyúkos témájú topicot, ami annyiban lesz más mint a többi, hogy itt főszerepet a humor, a hétköznapi témák és a baromfik iránti szeretet táplál. Jó szórakozást! Kéretik a kés hátba dobását mellőzni!
Ilyen itatóval nincs tapasztalatom, viszont azt tudom, hogy a tyúkok megérzik a vizet --főleg ha szomjasak :) ezért egészen biztos vagyok benne, hogy ha sehol máshol nem találnak akkor rá fognak jönni, hogy hogyan is működik a dolog. De ha pontosan a képen szereplő edényt fogsz használni akkor javaslom, hogy fesd le vagy burkold valamivel, esetleg sötét színűt válassz, mert a napfény miatt hamarosan tiszta alga lesz.
Szerintem előbb a tyúkok, aztán egy 2-3 hónapos kiskutya, akit kezdettől fogva úgy nevelsz, hogy ne bántsa a tyúkokat! Nem 100%, hogy sikerülni fog, de egy kiskutya azért jobban nevelhető, mint egy már felnőtt példány. A kutya fajtája sem mindegy, nyilván nem Pitbullt kell választani.
Kicsit fura számomra, hogy amikor a képeket mutogatom a telekről, mindenki egyből azt kérdi, hogy hol a gyep? Mikor lesz kész a gyep? Mikorra tervezem a gyepet? Miért nem nyírom a füvet?
Véletlenül sem szeretnék offenzív lenni, alapból elfogadó embernek tartom magam, de ilyenkor megfordul a fejemben, hogy nekem eszembe sem jutna még csak kérdésekkel sem beleszólni, vagy véleményt mondani mások telkéről.
És akkor még hol vagyunk attól, hogy szerintem meg a gyep egy természet ellenes képződmény, és mindig is az volt. És nem, nem azért mondom, mert zöld vagyok, vagy természetvédő, hanem csak egyszerűen ezért, mert a gyepesítés szerintem már túlságosan nagy mértékben beleszól a természet életébe. Persze a kaszálás is befolyásolás, hisz anélkül cserjésedne, fásodna a terület...de mégis, van egy határ, és a gyep szerintem ezt már durván túllépi. Kb pont annyira hasznos, mintha lebetonoznám az egészet, tehát véleményem szerint semmi különbség nincs a kettő közt a természet szempontjából. Ja, és a 3x kaszált rétem szerintem még ezerszer szebb is! Nincs is annál jobb érzés, mint mezitláb sétálni a szebbnél szebb, természetesen, helyben, maguktól termő virágok közt, és rácsodálkozni, hogy a telek tetején teljesen más világ van, mint 100 méterrel lejjebb.
No de visszatérve a tyúkokra, imádni fogják ezt az egészet, szerintem nekik ez kánaán lesz.
A lucernáról csak annyit, hogy több helyen nő még mindig, szerencsére, és virágzik is, így talán idén is lesz belőle bőven.
Tökéletesen megértelek, szívem szerint én is "vadabb" kertben gondolkodnék, de itt nagyon városi a környezet. Az apósomékkal együtt lakunk, időnként megjegyzem neki viccelődve, hogy be kéne vetni az udvart hibrid kukoricával, mert azzal jobban járnánk mint a szépen ápolt gyeppel (ami úgysem az, legalábbis szerencsére köze nincs a miliméteres pontossággal vágott, gondosan öntözött módihoz, amit itt a szomszédságnál itt-ott látok). Erre az szokott lenni a válasz, hogy mivel az egykori építkezés elplanírozott törmeléke van az udvar alatt, nagy terméshozamra úgyse számíthatnék. :)
De a lucernás az jó, ha maradt még belőle valami, szeretni fogják a tikok. Ha úgy gondolod, a telek széli sáv nem elég, még egy-két méhecskehotellel lehet segíteni a biodiverzitást...
Nálunk nincs gyep, nem is szeretnénk, nekünk a virágos rét jellegű telek jobban tetszik.
5000m2 egyébként, régen lucernás volt, és 20 éve "szabadon" nőnek a különböző növények. Annyi, hogy le volt kaszálva a terület évente 2x. Emiatt nyoma sincs bokrosodásnak.
Én is csak 2-3 alkalommal nyírom a "füvet".
Június, augusztus, november.
Idén az augusztus kimaradt, mert egyszerűen nem nőttek a növények a meleg és az aszály miatt.
Tudom, eltértem a tárgytól, elnézést. De olyan szép az egész, kora tavasztól újabb és újabb növények virágoznak. Tele rovarral, bogárral. Madarak is vannak szép számmal a környező fákon.
Van olyan növény, ami novemberben kezdett virágozni...
Bízunk benne, hogy a tyúkok is szeretni fogják ezt az egészet.
Amúgy találtam a területről egy kb 100 éves könyvet, amiben leírják, hogy a Magyarországon megtalálható növényfajok 50%-a fellelhető a mi 25 km2-es körzetünkben.
Hát ki vagyok én, hogy itt elkezdjek gyepesíteni, amikor ezzel komoly pusztítást végeznék a fajok diverzitását tekintve...?
A fákra visszatérve, 2 év alatt ültettünk 28 gyümölcsfát. Sajnos még nem elég nagyok, nem igazán tudnak árnyékot adni. Ugyanakkor a terület határán bokros, fás, 10 m széles sáv húzódik. Egyfajta természetes "kerítés". Így valamelyik oldalon mindig van árnyék bőségesen. Bőven elég lesz a jószágoknak.
Bőven nagy nekik, nálunk kb. tizedakkora füves területet nem tudnak "szétkapirgálni".
Ha egyébként a gyepet félted, akkor arra ügyelj hogy a csapadék, vagy a locsoló szét tudja csapatni a trágyát - nagyon száraz nyári időszakban foltokban "kiégetheti" a füvet, ha olyankor is kint vannak. Ha a területen árnyékot adó tereptárgyból (nagy lombú fa pl.) kevés van, a körül is jobban koncentrálódhat az ürülék.
Szerintetek ha kiengedek 10 tyúkot nap közben szabadon egy 1000 m2-es füves részre, azt szét kapirgálják, szét trágyázzák, vagy "elvész" ennyi tyúk egy ekkora területen?
A mostani helyzetnek köszönhetően ahogy minden alakul ár emelkedésben,újra beszálltam a "házi tyúktojás termelő csapatba" :D 10 db Bábolnai vörös Tetrával "nyomulok" :D újra szép és jó dolog a házi tojás :D
Hát a csibedús újév nem jött össze. Megült egy kotlósom, 22 tojást tettem alá. Tudom, páratlant kellett volna. 5 tojás szőrén-szálán eltűnt, kikelt 3 azaz három csibe. A többin ül a szerencsétlen, de le fogom venni róla, mert szerintem azok már mind befúltak.
most itt vagyok 3 csibével. Elvettem a kotlóstól őket, mert ugye nem bújtak ki alóla, és se nem ettek, se nem ittak. A legnagyobb mérgem, hogy a lányoméknak lettek volna.
Remélem, ti szerencsésebbek vagytok! Sok sikert és örömöt a csirkékhez nektek!
Üdvözöllek benneteket! Tudom, rég jelentkeztem, de még megvagyok, és tyúkok is vannak. Igaz, most a tojás hozammal nem dicsekedhetnek, de annyi van, ami a családnak kell.
A fényképek felrakásával még bajban vagyok, de majd ki tapasztalom.
Örülök, hogy ismerős nevekkel találkoztam.
Kicsit késve, de Boldog Új Évet kívánok mindenkinek!
Nagyon is jól emlékszel! Valójában nem is igazán állhatom a "teniszlabda fejű" show quality minőséget. Volt szerencsém kínai egyedeket is látni, nos, kicsit autentikusabb élmény, bár a minap nagyon jót nevetgéltem csoportban olvasott dialóguson, amelynek résztvevői a kiállítást megelőző napok "fürdetési technológiájáról", az alkalmazott samponosról és hajlakkokról és miegyébről szólt...
A törpe szakállas kakaskánknak végül lett saját háreme 4 ágyassal.
Lett egy pár normál méretű, splash színben - jércék lettek. Lettek fehérek, normál és törpék. (Egy nagyon fura módon vörös mellkassal. Nagy hangú, második számú jérce lett belőle - épp kotlik. Bár ez azt hiszem elég nagy színhiba... Viszont lett egy fehér Pipó Prof. kakaska utód - szépen fejlődik.) Lett egy pár kék - egy jérce és egy kakas. A kakaska az egyik hercegünk, jó kiállású, rajta is maradt a "Tyű", mint becenév :-). Sajna valami idegen vér is kering benne.... a taraja ugyanis dióként indult, de valami érdekessé vált. Mindenesetre elég domináns, így egy másik, velük kelt, arany nyakú kékes-fekete bundájú másik herceggel, Bubival "elkülönítve" fejlődnek tovább. Nekik szerető családot keresünk. Nagyon kezesek - de túl sok lenne már ennyi kakas...