Keresés

Részletes keresés

szferi62 Creative Commons License 2023.07.11 0 0 47477

Veheszt idő alapon működőt vagy kis átalakítással egy külső időkapcsolóval engedélyezed a működést (nálam ez van, mert a szomszéd nyafog a kakas miatt, így csak később engedem ki őket, de megoldható a későbbi zárás is).

Előzmény: Törölt nick (47475)
szferi62 Creative Commons License 2023.07.11 0 0 47476

Aliexpressen keresgélj, tavaly vettem egyet az olcsóbbikból, az egy évet bírt(konstrukciós hibák miatt), de most ennek a javított változatát vettem, szerintem ez ok:

 

https://www.aliexpress.com/item/1005005298619972.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.4a7f1802ITEqSd

 

Zöldet kértem, bár lehet a kép a többi színre nem igaz, de zöldön láttam a változatásokat (más a mechanikai kialakítása meg a motorja) és ez is jött meg kb. 2 hét alatt.

 

Ez fényre működik, de találsz olyat is, amelyiket időre lehet beállítani,(kb. 2x ár) vagy olyat, ami egy fém lapot fel/le huzogat egy madzaggal (kb 3-4x ár).

 

Szerintem praktikus, ha elutazunk, több napra etetek és nincs gond, no meg reggel nem kell korán kelni.

Előzmény: f4kt0r (47474)
Törölt nick Creative Commons License 2023.07.10 0 0 47475

A reggeli automatikus nyitás még oké lenne, abból nem lehet gond ha már világosban kinyílik automatikusan  az ajtó. Én se szeretek felkelni korán és nyitni, de muszáj.

 

De nálam előfordult olyan hogy már mindegyik benn ült, egy db. tojó meg még hátul mászkált pedig már szinte sötét volt. 

Na, ha valami automata ajtóm lenne, akkor ő valószínűleg aznap kinn maradt volna és egy róka jól lakott volna vele. Vagy valami más vad.

 

Én egy ilyen automata rendszert max. úgy tudnék elképzelni hogy be is van kamerázva a terület, s észreveszem ha pl. kinn maradt egy tyúk.

 

 

 

Előzmény: f4kt0r (47474)
f4kt0r Creative Commons License 2023.07.10 0 0 47474

Halló!

 

Kezd kissé fárasztó lenni a mindennapos reggeli-esti tyúk kiengedés-bezárás.

Akartam csinálni egy automatát az ajtó nyitáshoz, de idő híján elmaradt.

Aztán láttam, hogy -természetesen- vannak erre kész megoldások.

 

Van vkinek tapasztalata velük?

Kb két fajtát láttam: az egyik 6..10 ezer Ft körül mozog, a másik 50..70 ezer.

 

Elég nagy a különbség árban. Vajh minőségben is?

Törölt nick Creative Commons License 2023.07.04 0 0 47473

Üdv.

Ha ilyen kis fehér sárgás barna akármik ugrálnak a tyúk tollai között ez már tyúktetű lesz valószínűleg? Nem mindegyikben találtam, de legalább háromban igen. 40 körüli állomány. Védekezés? Vitaminom van csak.

Vitamax TT+elektrolit nevű cuccom van, pár napra elegendő ha az egész állománynak adom.

Mit csinálhatok? Bármiféle tanácsot szívesen fogadok.

Az óljuk hetente van takarítva, széna van alattuk mióta nincs fűtési szezon, előtte fahamu volt.

henflix Creative Commons License 2023.06.25 0 0 47472

szia 

Semmiképp ne vadászkutyát válassz, azokkal nehezebb megértetni, hogy nem zsákmány. Nálunk a komondor bevált, de ha nem akarsz nagy testűt, a terelőkutyák is jól beválnak.

Előzmény: JamesAlan (47461)
jzoltan Creative Commons License 2023.06.20 0 0 47471

Itasd le őket exzollal, valószÍnű toll tetű és atka, állatgyógyszertárban kapható testtömegre adják 5ml 6,000ft 7nap múlva kell ismételni, te is kitudod számolni mennyi kg baromfid van és arra kéred, bomba biztos védelmet nyújt kb 6 hónapig, a  Neostomosan fürdetés semmitnem ér mert a résekben ott marad a toll tetű és kezdődik minden előről, plussz a helyükre padlóra kb 1cm kovaföld.

Előzmény: Törölt nick (47469)
börzeinfó Creative Commons License 2023.05.13 0 0 47470

Nekünk tyúktetű miatt volt. Sajnos mire észrevettük egy pár meg is döglött.

Ha ez a probléma, itt a megoldás.

Egy nagyobb vödör vízben egy ampulla Neostomosan-t feloldani, és az összes tyúkot megmeríteni benne. Ami marad, azt pedig szétpermetezni az ólban.

Egy hét múlva megismételni.

 

Előzmény: Törölt nick (47469)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.29 0 0 47469

Üdv.

Pár napja "összeomlott" a tojás hozam a tyúkudvaromban. Mi lehet az oka?

30 tojóm van(1-1,5 évesek, jérce illetve csibe koruktól szabadtartásban voltak nálam), eddig stabilan tojtak 20 körüli tojást naponta +/-5, pár napja azonban egyik napról a másik összeomlott a hozam, 10 alatti tojásszám is előfordult. Ma délig 3 tojás...ilyenkor már 10 szokott lenni. Az étrendben semmiféle változás nem történt. A kajájuk 20-25 %-a tojótáp, a többi kukorica meg búza, illetve házi moslék, meg friss zöld időnként.

Jött a tyúkudvarba 10 jérce 1 hete, ennyi változás történt.

 

Mi történhetett?

 

 

meszi67 Creative Commons License 2023.02.26 0 0 47468

Az jó. Nem csak  a ragadozómadarak ellen, hanem az egyéb  vadmadarak sem tudnak úgy olyan könnyen  bejárni. Ők a legnagyobb baromfi influenza  terjesztők. 

Előzmény: börzeinfó (47467)
börzeinfó Creative Commons License 2023.02.25 0 0 47467

Köszi.. :)

Amúgy itt lentebb olvastam a nagy udvarról..

Én is így csináltam de a harmadik csirke után amire lecsapott a héja meguntam. Pedig sok fa van.

Most kis udvar van és kifeszítettem fölé uborkahálót ahol nincs fa..

Előzmény: meszi67 (47466)
meszi67 Creative Commons License 2023.02.24 0 0 47466

Ilyen itatóval nincs tapasztalatom, viszont azt tudom, hogy a tyúkok megérzik a vizet --főleg ha szomjasak :) ezért egészen biztos vagyok benne, hogy ha sehol máshol nem találnak akkor rá fognak jönni, hogy hogyan is működik a dolog. De ha pontosan a képen szereplő edényt fogsz használni akkor javaslom, hogy fesd le vagy burkold valamivel, esetleg sötét színűt válassz, mert a napfény miatt hamarosan tiszta alga lesz. 

Előzmény: börzeinfó (47465)
börzeinfó Creative Commons License 2023.02.23 0 0 47465

Sziasztok!

Régóta tartok tyúkokat, csirkét , kacsát...

A baromfiudvar gyenge pontja az ivóvizük...

Bekoszolódik, kiborítják  stb...

Belefutottam ebbe az itatószelepbe, és elég jónak látom.

A kérdésem az hogy a tyúkok maguktól rájönnek hogy inni tudnak belőle, vagy ez csak akkor működik ha naposcsibe korukban már innen isznak?

Köszi...

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2023.02.16 0 0 47464
JamesAlan Creative Commons License 2023.01.24 0 0 47463

Köszönöm a választ!

Kerítéssel kapcsolatban is volna egy kérdésem: 3D-s táblás kerítés elég, vagy az azon lévő lyukakon átbújnak? 

Előzmény: AmazingGecko (47462)
AmazingGecko Creative Commons License 2023.01.20 0 0 47462

Szerintem előbb a tyúkok, aztán egy 2-3 hónapos kiskutya, akit kezdettől fogva úgy nevelsz, hogy ne bántsa a tyúkokat! Nem 100%, hogy sikerülni fog, de egy kiskutya azért jobban nevelhető, mint egy már felnőtt példány. A kutya fajtája sem mindegy, nyilván nem Pitbullt kell választani.

Előzmény: JamesAlan (47461)
JamesAlan Creative Commons License 2023.01.07 0 0 47461

Szerencsére körbe vagyunk kerítve, de ekkora telken nem lehet mindig mindenki szem előtt, így kénytelenek vagyunk számolni valamiféle veszteséggel.

Még nincs saját kutya, majd idén lesz...

Szerintetek mi legyen előbb...? 

A kutya vagy a tyúk?

Előzmény: Törölt nick (47460)
Törölt nick Creative Commons License 2023.01.05 0 0 47460

Az ilyen nagy területek nagyon jók nekik.

De  egy gond adódhat vele:

Nehéz körbekeríteni.

Így idővel ragadozók ritkíthatják meg (sokszor kutya, stb) ami bosszantó és szomorú lehet. 

Előzmény: JamesAlan (47459)
JamesAlan Creative Commons License 2023.01.04 0 0 47459

Köszönöm a választ! :)

Kicsit fura számomra, hogy amikor a képeket mutogatom a telekről, mindenki egyből azt kérdi, hogy hol a gyep? Mikor lesz kész a gyep? Mikorra tervezem a gyepet? Miért nem nyírom a füvet?

Véletlenül sem szeretnék offenzív lenni, alapból elfogadó embernek tartom magam, de ilyenkor megfordul a fejemben, hogy nekem eszembe sem jutna még csak kérdésekkel sem beleszólni, vagy véleményt mondani mások telkéről. 

És akkor még hol vagyunk attól, hogy szerintem meg a gyep egy természet ellenes képződmény, és mindig is az volt. És nem, nem azért mondom, mert zöld vagyok, vagy természetvédő, hanem csak egyszerűen ezért, mert a gyepesítés szerintem már túlságosan nagy mértékben beleszól a természet életébe. Persze a kaszálás is befolyásolás, hisz anélkül cserjésedne, fásodna a terület...de mégis, van egy határ, és a gyep szerintem ezt már durván túllépi. Kb pont annyira hasznos, mintha lebetonoznám az egészet, tehát véleményem szerint semmi különbség nincs a kettő közt a természet szempontjából. Ja, és a 3x kaszált rétem szerintem még ezerszer szebb is! Nincs is annál jobb érzés, mint mezitláb sétálni a szebbnél szebb, természetesen, helyben, maguktól termő virágok közt, és rácsodálkozni, hogy a telek tetején teljesen más világ van, mint 100 méterrel lejjebb. 

No de visszatérve a tyúkokra, imádni fogják ezt az egészet, szerintem nekik ez kánaán lesz. 

A lucernáról csak annyit, hogy több helyen nő még mindig, szerencsére, és virágzik is, így talán idén is lesz belőle bőven. 

Előzmény: timetable (47458)
timetable Creative Commons License 2023.01.03 0 0 47458

Tökéletesen megértelek, szívem szerint én is "vadabb" kertben gondolkodnék, de itt nagyon városi a környezet. Az apósomékkal együtt lakunk, időnként megjegyzem neki viccelődve, hogy be kéne vetni az udvart hibrid kukoricával, mert azzal jobban járnánk mint a szépen ápolt gyeppel (ami úgysem az, legalábbis szerencsére köze nincs a miliméteres pontossággal vágott, gondosan öntözött módihoz, amit itt a szomszédságnál itt-ott látok). Erre az szokott lenni a válasz, hogy mivel az egykori építkezés elplanírozott törmeléke van az udvar alatt, nagy terméshozamra úgyse számíthatnék. :)

 

De a lucernás az jó, ha maradt még belőle valami, szeretni fogják a tikok. Ha úgy gondolod, a telek széli sáv nem elég, még egy-két méhecskehotellel lehet segíteni a biodiverzitást...

Előzmény: JamesAlan (47457)
JamesAlan Creative Commons License 2023.01.03 0 0 47457

Köszönöm a választ.

Nálunk nincs gyep, nem is szeretnénk, nekünk a virágos rét jellegű telek jobban tetszik.

5000m2 egyébként, régen lucernás volt, és 20 éve "szabadon" nőnek a különböző növények. Annyi, hogy le volt kaszálva a terület évente 2x. Emiatt nyoma sincs bokrosodásnak.

 

Én is csak 2-3 alkalommal nyírom a "füvet".

Június, augusztus, november.

Idén az augusztus kimaradt, mert egyszerűen nem nőttek a növények a meleg és az aszály miatt.

Tudom, eltértem a tárgytól, elnézést. De olyan szép az egész, kora tavasztól újabb és újabb növények virágoznak. Tele rovarral, bogárral. Madarak is vannak szép számmal a környező fákon. 

Van olyan növény, ami novemberben kezdett virágozni... 

Bízunk benne, hogy a tyúkok is szeretni fogják ezt az egészet. 

 

Amúgy találtam a területről egy kb 100 éves könyvet, amiben leírják, hogy a Magyarországon megtalálható növényfajok 50%-a fellelhető a mi 25 km2-es körzetünkben. 

Hát ki vagyok én, hogy itt elkezdjek gyepesíteni, amikor ezzel komoly pusztítást végeznék a fajok diverzitását tekintve...?

 

A fákra visszatérve, 2 év alatt ültettünk 28 gyümölcsfát. Sajnos még nem elég nagyok, nem igazán tudnak árnyékot adni. Ugyanakkor a terület határán bokros, fás, 10 m széles sáv húzódik. Egyfajta természetes "kerítés". Így valamelyik oldalon mindig van árnyék bőségesen. Bőven elég lesz a jószágoknak.

 

 

Előzmény: timetable (47456)
timetable Creative Commons License 2022.12.30 0 0 47456

Bőven nagy nekik, nálunk kb. tizedakkora füves területet nem tudnak "szétkapirgálni".

Ha egyébként a gyepet félted, akkor arra ügyelj hogy a csapadék, vagy a locsoló szét tudja csapatni a trágyát - nagyon száraz nyári időszakban foltokban "kiégetheti" a füvet, ha olyankor is kint vannak. Ha a területen árnyékot adó tereptárgyból (nagy lombú fa pl.) kevés van, a körül is jobban koncentrálódhat az ürülék.

Előzmény: JamesAlan (47455)
JamesAlan Creative Commons License 2022.12.30 0 0 47455

Sziasztok!

 

Szerintetek ha kiengedek 10 tyúkot nap közben szabadon egy 1000 m2-es füves részre, azt szét kapirgálják, szét trágyázzák, vagy "elvész" ennyi tyúk egy ekkora területen?

 

 

AmazingGecko Creative Commons License 2022.12.12 0 0 47454
TazazTibi Creative Commons License 2022.08.29 0 0 47453

Szép jó estét mindenkinek!

A mostani helyzetnek köszönhetően ahogy minden alakul ár emelkedésben,újra beszálltam a "házi tyúktojás termelő csapatba" :D 10 db Bábolnai vörös Tetrával "nyomulok"  :D újra szép és jó dolog a házi tojás :D

Omosimama Creative Commons License 2022.06.18 0 0 47452

Hát a csibedús újév nem jött össze. Megült egy kotlósom, 22 tojást tettem alá. Tudom, páratlant kellett volna. 5 tojás szőrén-szálán eltűnt, kikelt 3 azaz három csibe. A többin ül a szerencsétlen, de le fogom venni róla, mert szerintem azok már mind befúltak.

most itt vagyok 3 csibével. Elvettem a kotlóstól őket, mert ugye nem bújtak ki alóla, és se nem ettek, se nem ittak. 
A legnagyobb mérgem, hogy a lányoméknak lettek volna.

Remélem, ti szerencsésebbek vagytok! Sok sikert és örömöt a csirkékhez nektek!

Omosimama Creative Commons License 2022.01.18 0 0 47451

Köszönöm!

 

Előzmény: Szurujjas (47450)
Szurujjas Creative Commons License 2022.01.16 0 0 47450

Kedves O'Mama! Nektek is boldog, csibedús, egészségben teljes új esztendőt kívánok! 

Előzmény: Omosimama (47447)
Omosimama Creative Commons License 2022.01.15 0 0 47449

Ez nagyon jóóóóó!

Előzmény: claas patrol (47448)
claas patrol Creative Commons License 2022.01.14 0 1 47448

:-))  :-))  A  Papi részére is (!) 

 

Előzmény: Omosimama (47447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!