Keresés

Részletes keresés

n80qd Creative Commons License 2010.02.04 0 0 175
Akkor hajrá, nem tart örökké a sas szezon!
Előzmény: Törölt nick (173)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 174
Óóóóó erre én is vevő leszek!Szivessen elmennék egy fotózásra!Találtam egy solymász oldalt,oda is el kéne menni!Hátha kézzelfoghatóak a madarak!
Előzmény: Törölt nick (170)
n80qd Creative Commons License 2010.02.04 0 0 172
És vannak még üres időpontok?
Előzmény: Törölt nick (170)
rollin46 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 171
a linken szereplő képek teljes képkockák?

milyen obival fotóztad?

köszi a válaszokat!
Előzmény: Törölt nick (170)
n80qd Creative Commons License 2010.02.04 0 0 169
Jön a sas közelebb is, ha szerencséd van (és persze van sas :), a harmadik videót ajánlom figyelmedbe: ebből a sorozatból.
Előzmény: dzzsoni (167)
dzzsoni Creative Commons License 2010.02.04 0 0 167
Jó ez a topik! Csak hát, 4-500mm, huh...
Előzmény: n80qd (15)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 165
Tényleg bocs mindenkitől az off-ért.Felkerestem a blogodat!Háááát reggel óta azt nézegetem és gratulálok a képeidhez,elért eredmányeidhez.Sajnos a múlt évben nekem igazán nem volt időm napokra eltűnni a természetbe.Mindíg viszem magammal a gépet munkába és ha meglátok valamit akkkor már mászom is át mindenen.Sokszor zakó,szövetgatyó kombinációban.
Előzmény: Kezsu (160)
foveon Creative Commons License 2010.02.04 0 0 164
jok a kepeid.
off:sajna nem tudok ott kommentelni, leven hogy egy ilyen izem sincs amit feltetelnek szabsz: de ne egesd magad ezzel az egyenlore dologgal (az egyelore a helyes).
Előzmény: Kezsu (160)
n80qd Creative Commons License 2010.02.04 0 0 162
n80qd Creative Commons License 2010.02.04 0 0 161
Lehet, hogy off, de pl, engem is érdekel a téma, szóval, inkább maradjatok, érdekes dolgokról irtok.
A blogodat már néztem, vagyis folyamatosan figyelem, zseniális képeket készitesz!
Előzmény: Kezsu (160)
Kezsu Creative Commons License 2010.02.04 0 0 160
Amikor én is otthon vagyok örömmel várlak. Kirándulhatunk egyett, fotozhatunk valamit.
Nekem van jo nagy ágyúcsövem.=)
Nézd meg a bloggom ha erdekel. Ott a helyi egyesuletrol is talalsz infot.
Es akkor nem offolunk tovabb itt. Irhatsz maganba is.

http://kazsu.blogspot.com/

blog
Előzmény: Cow77 (159)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 159

Ez nagyon jó,álltalában havonta hazajárok Erdélyből.Ha egyszer nem bánod kapcsolódnék a dologhoz.Jó lenne hozzáértő,természetszerető emberekkel találkozni.Na befejezem a bagoly témát,de találtam a fotozz.hu egy képet szintén erdélyből,ééééés tényleg uráli a bagoly!Ott egy elképesztően szép képet találtok róla!Bár 500-as obival készült.Én is most gyűjtögetek valami nagyobb lencsére.

Előzmény: Kezsu (158)
Kezsu Creative Commons License 2010.02.03 0 0 158
Ó sok programba veszek részt a helyi ( Heves megyei) madartani egyesulettel.
Uhu fészkelő hely felmérés, Life, parlagi sas, kékvércse program.
Urali, macskabagoly, füleskuvik odu telepites.
egy par eve a békászósas és kigyászölyv költö területet és fészkeket mérjük fel a Mátrában.
Meg persze egyébb más madaras dolgok...
De örülök ha masok is erdeklodnek, csatlakoznak.=)
Előzmény: Cow77 (157)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 157
Kezsu,öröm ezt olvasni hogy valaki törődik még a természet csodás kis lényeivel..
Előzmény: Kezsu (155)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 156
Na visszatértem munkából.Köszönöm a biztató és elismerő szavakat.Ahogy megnéztem most több bagoly képét gyorsan,lehet hogy tényleg uráli.Én 300mm-es obival mentem neki és egész jól viselte.Rám se nézett,akkor tudtam csak szemből fotózni amikor "cuppogtam" neki.Az igazat megvallva,itt is inkább sas-ölyv páros ami jellemző,baglyot még nem láttam soha.Ha valaki kedvet kap egy nagy csatangolásra,akkor szívesen látjuk itt.Aztán aki egyszer kijön haza se akar menni.
Előzmény: Khop (146)
Kezsu Creative Commons License 2010.02.03 0 0 155
Igen, Ő fanatikus.=)
Nos a Mátrában is már közel 30 Urali odunál járunk. Három éve raktuk ki az elsőket. Háromszor volt költés benne.
Sajnos keves meg az info, hogy milyen területeket preferal.
De azt mar most latjuk, hogy nem ugyan ugy "működnek" mint a Zemplenbe...
Előzmény: Khop (153)
Khop Creative Commons License 2010.02.03 0 0 153
Ő (PZ) valami egészen elképesztő ember...
Sok sikert a mátrai kutatáshoz, maradva ennél az offtopoknál, ugyanebből a célból a Börzsönyben mi még egy komolynak nevezhető odúprogramot is csinálunk (tizensok macskabagolypár nagy örömére), de az uráliról továbbra is csak elszórt észlelések vannak. Fura egy madár.
Előzmény: Kezsu (151)
joszman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 152
Az más,akkor nem szóltam...Uff
Előzmény: Kezsu (151)
Kezsu Creative Commons License 2010.02.03 0 0 151
Az nem kihivás.=)) Petrovics Zolinal viszonylag könnyen lehetne urali baglyot latni.
De mi a Mátra telelő álományát probaljuk felmerni. A költö állományrol van egy keves infonk de a telelő az keveske..
Előzmény: joszman (147)
Khop Creative Commons License 2010.02.03 0 0 150
Ahogy joszman írta, szinte biztosan békászó (A. pomarina), Erdélyben sok van belőlük .
Előzmény: Törölt nick (148)
joszman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 149
már írtam-békászó
Előzmény: Törölt nick (148)
joszman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 147
Urálira a Bükkben, de méginkább a Zemplénben lenne esélyed.
Előzmény: Kezsu (145)
Khop Creative Commons License 2010.02.03 0 0 146
Jaja, emiatt nem voltam én se teljesen biztos benne, bár a dróthoz képest is látszott azért, hogy méretes, meg hát ilyen farka nincs a macskabagolynak, és persze a fejük se teljesen ugyanolyan...
Nekem a Börzsönyben egyszer sikerült fotóznom, az a példány egy turistaút fölötti ágon ülve egész jól tűrte a megközelítést, egy barátom pedig ugyanitt képkockát közel kitöltő képkivágáshoz is elég közel tudott menni egyhez, asszem 800mm-nyi gyújtótávolsággal... Szóval néha meglepően közel engednek magukhoz.
Előzmény: Kezsu (145)
Kezsu Creative Commons License 2010.02.03 0 0 145
Igen, ez urali lesz. A macskabagyolyra hasonlit talan legjobban, de ott komoly meretbeli kulonbségek vannak.
Mit nem adnek ha ilyet tudnek fotozni...
Mentem utanna annyit a Mátrában, de csak elrepülő példányt láttunk..

Előzmény: Cow77 (134)
joszman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 144
Na jól van, Rád pont nem gondoltam, hibáztam. :-)
Előzmény: u.hu (141)
u.hu Creative Commons License 2010.02.03 0 0 143
Ja. :)))

Látom nagy keletje van a sasfotóknak. Én is elkezdem helyhez szoktatni őkelmééket Sasréten meg serengetiben.
Előzmény: seeman (142)
seeman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 142

 Eközben term.fotósok hada kattogtatott rád a leshelyekről (kocsmaajtók, kapualjak, sötét üveges terepjárók - félig lehúzott ablakokkal)... Te pedig szerényen tudomást se vettél róluk.

 :-)

Előzmény: u.hu (141)
u.hu Creative Commons License 2010.02.03 0 0 141
Witzelsz? Ma is egész délelőtt az utcán sétáltam.

:)))
Előzmény: joszman (140)
joszman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 140
Uráli. Azért kértem a képet,mert uhut azért elég nehéz nappal fotózni,viszont az uráli esélyesebb erdélyben is...
A sasra így elsőre békászót mondanék,az ölyv az egerész.

Gratulálok a képekhez!!
Csak így tovább!

Ja és én is a MILVUS-t javaslom!
Előzmény: Cow77 (134)
Khop Creative Commons License 2010.02.03 0 0 139
Ez eléggé egerészölyvnek tűnik, egy nagyobb sas (szirti, parlagi, és főleg az ezeknél is jóval nagyobb réti) kb. másfél-kétszer ekkorának tűnik szemre. Ha a bagoly kb. ugyanekkora volt, akkor egyelőre fenntartom az uráli-tippemet.
Előzmény: Cow77 (137)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!