Keresés

Részletes keresés

Kezsu Creative Commons License 2010.02.03 0 0 145
Igen, ez urali lesz. A macskabagyolyra hasonlit talan legjobban, de ott komoly meretbeli kulonbségek vannak.
Mit nem adnek ha ilyet tudnek fotozni...
Mentem utanna annyit a Mátrában, de csak elrepülő példányt láttunk..

Előzmény: Cow77 (134)
joszman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 144
Na jól van, Rád pont nem gondoltam, hibáztam. :-)
Előzmény: u.hu (141)
u.hu Creative Commons License 2010.02.03 0 0 143
Ja. :)))

Látom nagy keletje van a sasfotóknak. Én is elkezdem helyhez szoktatni őkelmééket Sasréten meg serengetiben.
Előzmény: seeman (142)
seeman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 142

 Eközben term.fotósok hada kattogtatott rád a leshelyekről (kocsmaajtók, kapualjak, sötét üveges terepjárók - félig lehúzott ablakokkal)... Te pedig szerényen tudomást se vettél róluk.

 :-)

Előzmény: u.hu (141)
u.hu Creative Commons License 2010.02.03 0 0 141
Witzelsz? Ma is egész délelőtt az utcán sétáltam.

:)))
Előzmény: joszman (140)
joszman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 140
Uráli. Azért kértem a képet,mert uhut azért elég nehéz nappal fotózni,viszont az uráli esélyesebb erdélyben is...
A sasra így elsőre békászót mondanék,az ölyv az egerész.

Gratulálok a képekhez!!
Csak így tovább!

Ja és én is a MILVUS-t javaslom!
Előzmény: Cow77 (134)
Khop Creative Commons License 2010.02.03 0 0 139
Ez eléggé egerészölyvnek tűnik, egy nagyobb sas (szirti, parlagi, és főleg az ezeknél is jóval nagyobb réti) kb. másfél-kétszer ekkorának tűnik szemre. Ha a bagoly kb. ugyanekkora volt, akkor egyelőre fenntartom az uráli-tippemet.
Előzmény: Cow77 (137)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 138
Na nagy hülyeséget írtam a bagolyra,csak átvert a gugli képkereső.Az uráli bagoly ahogy megnéztem hasonló de mégsem olyan.Majd még keregélek.
Előzmény: Khop (135)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 137

Egy szép kis startolás!

Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 136

 

Ő sem volt kicsi!Az oszlop amin sasol elég vaskos volt én csak abból viszonyítottam ,hogy ténylegessen mekkora is lehetett.

Egy nagy veréb,ha minden igaz
Khop Creative Commons License 2010.02.03 0 0 135
Ez már inkább a Taxon-topikba való, de az orbitális tévedés jogát fenntartva szerintem ez egy uráli bagoly. A méretét ugyan nem látni így igazán, de a hosszú csíkos farok erre a fajra jellemző.
Előzmény: Cow77 (134)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 134

A bagoly!

Hááát én azt a beszúrás dolgot nem is vettem észre!Köszi!Nem vagyok egy nagy fórumbajnok ez egyből látszik!Mármint olvasni olvasom csak nem kotnyeleskedek bele.

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.03 0 0 133

a feltöltést követően a bal oldalon lesz egy

 

Beszúr  link, arra is klikkelj !- hátha akkor látszik is ..  :-)

 

Előzmény: Cow77 (132)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 132
Hátha most sikerül!
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 131
Na most mi lehet?Feltöltötte a képeket,és nem látom a fórumban!
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 130

 

Sajnos nem faágon pihent,hanem a vezeték nevű csodán amit nagyon utálok a képeimen látni.

Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 129

Köszönöm az infót!Utánanézek a csoportnak,biztos nagy segítség lenne.Még egy kérdés?Mekkora képet enged felrakni a topic?

 

Előzmény: Khop (127)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 128
Persze felrakom a baglyot is.Utánanéztem,erdei fülesbagoly volt.Szovátán lakom,egy szép kis üdülővárosban.
Előzmény: joszman (125)
Khop Creative Commons License 2010.02.03 0 0 127
Ehhez mindössze egy normális távcső, egy jó terepi madárhatározó és legfőképpen nagyon sok megfigyeléssel töltött idő kell. Nagyon sokat segít, ha az ember tapasztaltabbakkal együtt tud terepre menni, de egyedül is sokat lehet tanulni, csak tovább tart. Ha Erdélyben madarászol, szerintem érdemes megeresned a Milvus csoportot, ott sok nagytudású ember van.
Előzmény: Cow77 (124)
Kezsu Creative Commons License 2010.02.03 0 0 126
Most mar kiváncsian varjuk a kepeket. Majd csak kitalaljuk a madarak faját.=)
Melyik részén laksz Erdélynek?
Előzmény: Cow77 (124)
joszman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 125
A baglyot is tedd már fel lécccci. Ha publikus.
Előzmény: Cow77 (124)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 124
Igen pont ma jöttem rá hogy nagyon képzavarban vagyok a fajokat illetően.Elkezdem majd képezni magam ezügyben,vagy naogy szívessen veszem ha tanácsokat tudtok adni ezügyben.Sajnos Magyarország legszebb részét vesztettük el,Erdély személyében.Ha valaki vonzódik a természethez akkor itt nap mint nap élményeket szerezhet.Pont két nappal ezelőtt fotóztam munkába menet egy általad említett baglyot.Sajnos csak 300mm-es obim van ezért nem lett tökéletes az eredmény.Mindenesetre eddig az egyik legnagyobb madár volt amit láttam.Bár a múlt évben lefotóztam egy (most már nem vagyok benne biztos hogy az :) ) sast.Annak felteszem majd a képét.Hááát nem volt kicsi.
Előzmény: Khop (122)
Khop Creative Commons License 2010.02.03 0 0 122
Ha már ilyen szuper helyen laksz, és még bele is szerelmesedsz a ragadozómadarakba (ami nem nehéz), akkor érdemes lesz pontosan megismerni a különböző fajokat is, mert nem sólyom lesz az, ami elhordja az állatokat az udvarból! :) Erdélyből amúgy durva sztorikat hallani ilyen témában, amit te is írsz, uhu által elhordott kisebb testű kutyákkal stb.

Irigyellek, életemben nem láttam még közelről pl. békászósast, arrafelé meg úgy tudom, szinte közösnéges...
Előzmény: Cow77 (121)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 121
Sziasztok!nagyon örülök ennek az új topicnak,mivel nagyon bele vagyok mostanában habarodva a ragadozómadarakba.Majd rakok fel egy két sasról készült fotót,bár nem Hortobágyon készült hanem Erdélyben.Annak ellenére hogy pesti vagyok,Erdélybe költöztem és ha valaki ilyen szép madarakat akar fotózni akkor szivessen látom itt kint.Nállunk a solymok berepülnek a kertbe is és elviszik a háziállatokat is.A malacot nem!!! :)
renegade Creative Commons License 2010.02.03 0 0 120
Tudom, a belinkelt honlapon ott volt a 33.000-es ár. Osztani meg még tudok... :-)
Előzmény: n80qd (119)
n80qd Creative Commons License 2010.02.03 0 0 119
És akkor hárman menjetek, mert akkor harmadolodik az ár... Igy lesz 11e Ft...
Előzmény: renegade (118)
renegade Creative Commons License 2010.02.03 0 0 118
jelenleg 11e ft bol meguszható egy nap jó szervezéssel.

Plusz útiköltség. Hm. Asszem tudom már, mit fogok kérni születésnapomra.
Előzmény: Törölt nick (117)
n80qd Creative Commons License 2010.02.03 0 0 116
De volt olyan napom, hogy szinte egész nap bent voltak a sasok 6-7 darab egyszerre...
Előzmény: n80qd (115)
n80qd Creative Commons License 2010.02.03 0 0 115
Igen... még jó, hogy legalább volt 2-3 ölyv...
Előzmény: Törölt nick (113)
n80qd Creative Commons License 2010.02.03 0 0 114
Előzmény: renegade (110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!