Keresés

Részletes keresés

Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 132
Hátha most sikerül!
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 131
Na most mi lehet?Feltöltötte a képeket,és nem látom a fórumban!
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 130

 

Sajnos nem faágon pihent,hanem a vezeték nevű csodán amit nagyon utálok a képeimen látni.

Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 129

Köszönöm az infót!Utánanézek a csoportnak,biztos nagy segítség lenne.Még egy kérdés?Mekkora képet enged felrakni a topic?

 

Előzmény: Khop (127)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 128
Persze felrakom a baglyot is.Utánanéztem,erdei fülesbagoly volt.Szovátán lakom,egy szép kis üdülővárosban.
Előzmény: joszman (125)
Khop Creative Commons License 2010.02.03 0 0 127
Ehhez mindössze egy normális távcső, egy jó terepi madárhatározó és legfőképpen nagyon sok megfigyeléssel töltött idő kell. Nagyon sokat segít, ha az ember tapasztaltabbakkal együtt tud terepre menni, de egyedül is sokat lehet tanulni, csak tovább tart. Ha Erdélyben madarászol, szerintem érdemes megeresned a Milvus csoportot, ott sok nagytudású ember van.
Előzmény: Cow77 (124)
Kezsu Creative Commons License 2010.02.03 0 0 126
Most mar kiváncsian varjuk a kepeket. Majd csak kitalaljuk a madarak faját.=)
Melyik részén laksz Erdélynek?
Előzmény: Cow77 (124)
joszman Creative Commons License 2010.02.03 0 0 125
A baglyot is tedd már fel lécccci. Ha publikus.
Előzmény: Cow77 (124)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 124
Igen pont ma jöttem rá hogy nagyon képzavarban vagyok a fajokat illetően.Elkezdem majd képezni magam ezügyben,vagy naogy szívessen veszem ha tanácsokat tudtok adni ezügyben.Sajnos Magyarország legszebb részét vesztettük el,Erdély személyében.Ha valaki vonzódik a természethez akkor itt nap mint nap élményeket szerezhet.Pont két nappal ezelőtt fotóztam munkába menet egy általad említett baglyot.Sajnos csak 300mm-es obim van ezért nem lett tökéletes az eredmény.Mindenesetre eddig az egyik legnagyobb madár volt amit láttam.Bár a múlt évben lefotóztam egy (most már nem vagyok benne biztos hogy az :) ) sast.Annak felteszem majd a képét.Hááát nem volt kicsi.
Előzmény: Khop (122)
Khop Creative Commons License 2010.02.03 0 0 122
Ha már ilyen szuper helyen laksz, és még bele is szerelmesedsz a ragadozómadarakba (ami nem nehéz), akkor érdemes lesz pontosan megismerni a különböző fajokat is, mert nem sólyom lesz az, ami elhordja az állatokat az udvarból! :) Erdélyből amúgy durva sztorikat hallani ilyen témában, amit te is írsz, uhu által elhordott kisebb testű kutyákkal stb.

Irigyellek, életemben nem láttam még közelről pl. békászósast, arrafelé meg úgy tudom, szinte közösnéges...
Előzmény: Cow77 (121)
Cow77 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 121
Sziasztok!nagyon örülök ennek az új topicnak,mivel nagyon bele vagyok mostanában habarodva a ragadozómadarakba.Majd rakok fel egy két sasról készült fotót,bár nem Hortobágyon készült hanem Erdélyben.Annak ellenére hogy pesti vagyok,Erdélybe költöztem és ha valaki ilyen szép madarakat akar fotózni akkor szivessen látom itt kint.Nállunk a solymok berepülnek a kertbe is és elviszik a háziállatokat is.A malacot nem!!! :)
renegade Creative Commons License 2010.02.03 0 0 120
Tudom, a belinkelt honlapon ott volt a 33.000-es ár. Osztani meg még tudok... :-)
Előzmény: n80qd (119)
n80qd Creative Commons License 2010.02.03 0 0 119
És akkor hárman menjetek, mert akkor harmadolodik az ár... Igy lesz 11e Ft...
Előzmény: renegade (118)
renegade Creative Commons License 2010.02.03 0 0 118
jelenleg 11e ft bol meguszható egy nap jó szervezéssel.

Plusz útiköltség. Hm. Asszem tudom már, mit fogok kérni születésnapomra.
Előzmény: Törölt nick (117)
n80qd Creative Commons License 2010.02.03 0 0 116
De volt olyan napom, hogy szinte egész nap bent voltak a sasok 6-7 darab egyszerre...
Előzmény: n80qd (115)
n80qd Creative Commons License 2010.02.03 0 0 115
Igen... még jó, hogy legalább volt 2-3 ölyv...
Előzmény: Törölt nick (113)
n80qd Creative Commons License 2010.02.03 0 0 114
Előzmény: renegade (110)
n80qd Creative Commons License 2010.02.03 0 0 112
n80qd Creative Commons License 2010.02.03 0 0 111
Hmm, hmm... Igen, jó lenne... Én három alkalomból kétszer láttam sast... Az jónak mondható?
Előzmény: NGabor (109)
renegade Creative Commons License 2010.02.03 0 0 110
persze, csak ennyi pénzért már elvárható kellék lenne a sas

Mennyi az az "ennyi pénz", és mit adnak érte?
Előzmény: NGabor (109)
NGabor Creative Commons License 2010.02.03 0 0 109
persze, csak ennyi pénzért már elvárható kellék lenne a sas
Előzmény: Törölt nick (108)
NGabor Creative Commons License 2010.02.03 0 0 107
igen, ez az. mi is ott.
Előzmény: Törölt nick (106)
NGabor Creative Commons License 2010.02.02 0 0 104
engem, hétfő hajnalban 00:20-kor feleslegesen ébresztett a cimbi, amiért elküldtem a F@ba, mert "elvi" 3-4 óra alvás után, 01:20-kor indultunk pestről.  260 kilcsi vezettem le friss havazásban oda, miután meg is érkeztünk a hz elé, majd kimentünk a lesre. Akkor -8-10 fok volt kint. Tehát,  amúgy semmi nem volt gáz, sem megeröltető és  szokatlan,  dehát sas nem volt... 3db busát tettünk ki.
Előzmény: Törölt nick (103)
NGabor Creative Commons License 2010.02.02 0 0 101
furcsa vagy sem, nektek legalább volt sas! A többi már rajtatok és a cuccon múlt :)
Előzmény: Törölt nick (100)
NGabor Creative Commons License 2010.02.02 0 0 99

többször megfordult a fejembe a cropps váz, de egyenlőre elég a fframe is a három konverterrel, mert így is 800miliig jó vagyok. Második vázként most inkább analógra nyomom.

Neked szrencséd volt múlt héten...de számolj arra is, hogy termfotózás nem csak siker, ilyen is van.

Előzmény: Törölt nick (98)
NGabor Creative Commons License 2010.02.02 0 0 97
egy cimbimmel és ott ahol te is, 2-es
Előzmény: Törölt nick (96)
NGabor Creative Commons License 2010.02.02 0 0 95
pedig tegnap,  nekünk sem volt egy darab sas sem...de szerintem tudom miért.
Előzmény: Törölt nick (20)
mepisz Creative Commons License 2010.02.02 0 0 94
Oké ,imádom a Hortobágyot a madártömeg miatt
Előzmény: Törölt nick (92)
Voyager2007 Creative Commons License 2010.02.02 0 0 93
A csónakból jobb a kilátás.
Egyébként meg... van élet a pályázatokon túl is :)
Előzmény: Ca-non (86)
mepisz Creative Commons License 2010.02.02 0 0 91
Ha van fűtés akkor megyek!
Előzmény: n80qd (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!