Keresés

Részletes keresés

K2DMD Creative Commons License 2011.10.05 0 0 573

Meg egy idő után jó fajok se....

Előzmény: K2DMD (572)
K2DMD Creative Commons License 2011.10.05 0 0 572

Attól, hogy adófizető vagy, még nincs meg minden jogod.

Az sem, hogy védett területen fotózz.

 

Mert ha mindenki mindent csinálhatna olyan alapon, hogy adófizető, akkor védett terület se lenne.

Előzmény: X.Y (561)
X.Y Creative Commons License 2011.06.19 0 0 561

Üdv!

 

 

Ezt írod:

 

 

szinte mindent mindenhol lehet fotózni. nem ez kulcs. csak ehhez bizonyos feltételek teljesülése szükségeltetik. (szakmai ismeretek, etikai alapok, esetleg engedély,  esetleg vezető....adott faj, terület és szituáció kérdése)

 

Ezt komolyan is gondoltad?

Mert ha igen, mutas be egy olyan őrnek, aki segít tuzogot, sast, vagy akár darut fotózni grátisz, mondván mint állampolgárnak jogom van a védett területen fotózni.

Ezt a jogomat erősíti, az  hogy adófizető vagyok, és a nemzetiparkok, valójában az adófizetők befizretéseiből kapnak a működésükhöz, fenntartásukhoz pénzt.És még van pár gondolatom ezzel kapcsolatosan de úgy érzem ez is elég.

 

Írásod többi részével egyet értek.

 

Üdv.

Előzmény: Alpha Lyrae (418)
mepisz Creative Commons License 2011.04.28 0 0 560

Előzmény: Törölt nick (559)
mepisz Creative Commons License 2011.04.27 0 0 557

mepisz Creative Commons License 2011.04.26 0 0 556

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.26 0 0 555

de legalább láttál igy ilyen madarat.

 

addig jó mig az én képeimen nézegeted, addig nem fizet érte a természet.

 

 

Előzmény: f8andbethere (554)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.25 0 0 553

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.25 0 0 552

manitounickfree Creative Commons License 2011.04.21 0 0 551

nyers hús, lógó belek ..., nemtudom.

Előzmény: mepisz (549)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.21 0 0 550

mepisz Creative Commons License 2011.04.19 0 0 549

Mit visz a Brh  ?

 

ezek meg vasárnapi fotók.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: manitounickfree (548)
manitounickfree Creative Commons License 2011.04.19 0 0 548

friss termés :

 

        

mepisz Creative Commons License 2011.04.17 0 0 547

mepisz Creative Commons License 2011.04.12 0 0 545

Ez is !

Előzmény: Törölt nick (544)
mepisz Creative Commons License 2011.04.09 0 0 543

No ez fájin.

mepisz Creative Commons License 2011.04.08 0 0 541

mepisz Creative Commons License 2011.03.24 0 0 538

De jó lesz egerész ölyvnek is.

Előzmény: oareil (537)
mepisz Creative Commons License 2011.03.24 0 0 534

mepisz Creative Commons License 2011.03.22 0 0 532

konaking Creative Commons License 2011.03.22 0 0 530

Szilart, elég termékeny vagy, óránként új névvel jössz. : )

Előzmény: Törölt nick (529)
topoly Creative Commons License 2011.03.17 0 0 521

Jól esik hülyét játszani? Vigyázz, mert úgy maradsz... Neked és az ügyednek (amennyiben tényleg fontos a sasok sorsa meg az élőhelye) barátokat kéne szerezni, nem pedig ellenségeket...

araya Creative Commons License 2011.03.08 0 0 514

nem hortobágy mondjuk, de itt még én is tudnék sast fotózni:

szotyi57 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 510

Köszi.

 

Gyönyörűek ezek a fotók gratulálok, sok munkádba kerülhet.

Előzmény: Törölt nick (506)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2011.03.02 0 0 507

mennyi a crop papa? mert ha nincs akkor ez egy 4/200-as pentaconnal készült, aminek az elejére tüllharisnyát húztál.

Előzmény: Törölt nick (506)
szotyi57 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 505

Kedvenceim a sas madarak mennék veled én is sas lesre, de csak egy kis kompakt

masinám van. Ha kölcsönöznél valami jobb gépet arra az időre?

 

 

Előzmény: Törölt nick (504)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2011.02.23 0 0 502

én is egyetértek:-)

Előzmény: NJani (501)
NJani Creative Commons License 2011.02.23 0 0 501

Egyetértek. Esetleg egy hangyapöcsnyivel több tér a madár előtt...

 

Előzmény: Alpha Lyrae (500)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2011.02.23 0 0 500

sajnos egy kicsit esetlen a kép. nyilván próbáltad összehozni, a nyitott csőrből gomolygó párát, amihez a képen tér kell. sajnos a páragomoly nem hangsúlyos a képen, így a jól észrevett pillanatot nem nagyon sikerült jól ábrázolni, ráadásul a horizontban lévő fényes sáv is kifolyik a képmezőből. bizony fix lencsével, ha a madár "túl" közel jön, néha gondban van a fotós. de csak látszólag. ekkor is megvan a jó kép lehetősége. valami erőteljes képelemre, részletre (ez általában a madár feje) kell a kompozíciót kihegyezni és a továbbiakban még az utólagos vágás is segíthet a képen.  ha a  de biztos van a sorozatban több kép is:-)

 

 

egy ilyen szűk vágásra példa. sokan nem szeretik ha a madár faltól falig van a képen, mondják: nincs körülötte levegő, de az inkább egyéni ízlés kérdése, mintsem kompozíciós elv. (bár ezen lehet vitatkozni)

Előzmény: golyókapkodó (497)
mepisz Creative Commons License 2011.02.22 0 0 498

Nagyon jó fotó, de itt is a fotós irigység előkerül.

 

Bár csak nekem jönne ilyen közel.

Előzmény: golyókapkodó (497)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!