a topikot azert hozom létre hogy az orszag számos helyén található sasfotozas irant érdeklődő emberei össze tudják koordinalni sasfotozasi szándékaikat , és egyutt szervezetten lényegesen kedvezőbb áron tehesség meg a sasok fotózását.
http://hortobagymadarfoto.wordpress.com/
Egy kis infó a túrkevei sasfotós lesről: jelenleg 6 sas jár rendszeresen a les elé táplálkozni: 3 fiatal rétisas, 2 öreg rétisas, 1 fiatal parlagi sas. A parlagi sas fotózása a legbonyolultabb s a legrizikósabb, mivel ha a rétik ott vannak a lesnél akkor a madár nem mer lejönni a szemközti fáról (100 méterre van). a les 4 fő részére biztosít kényelmes lehetőséger a fotózásra. a kijutás az útviszonyok miatt igen körülményes, mivel minden út szinte járhatatlan errefelé a vizek miatt. Jelenleg lovaskocsival visszük ki a vendégeket leshez.árakról , időpontokról érdeklődni : hungarobirds@gmail.com címen lehet.
Ja, meg van egy olyasféle "szabály", hogy lehetőség szerint madarat NE etessünk madárral! Már csak a potenciális betegségek miatt ne. Szóval talán inkább emlős, döglött birka, kutya, disznó............ Vagy hal, de az már sasos téma...............
Kérem, aki tudja, támogassa a madarakat gyógyító embereket! A madarak sérüléseinek betegségeinek jelentős részét mi, emberek okozzuk. Hortobágyi Madárkórház