Keresés

Részletes keresés

Wifidog Creative Commons License 2010.12.15 0 0 21

mi ez a JTAG ? valaki tud egy rövid egymondatos választ?

mr_ricsi Creative Commons License 2010.02.09 0 0 20
Akkor passz.
Magyar szervize nem nagyon lehet, mert ez Mo-on nem elterjedt márka.
A Netet kell bújnod, hátha valami fórumon rátalálsz a szükséges infókra. Esetleg a központi chip típusa alapján más hasonló lejátszó jobban van dokumentálva.
Előzmény: toroB (19)
toroB Creative Commons License 2010.02.09 0 0 19
ugyan az, mintha nem a resetet lenyomva helyezném áram alá.
mr_ricsi Creative Commons License 2010.02.09 0 0 18
És ha nyomod a reset gombot, miközben áram alá helyezed?
Előzmény: toroB (17)
toroB Creative Commons License 2010.02.09 0 0 17
áram alá helyezéskor a power led foylamatosan világít, a távirányítót érzékelő led felvillan, egyébként nem reagál a gombnyomásra. Ezek után kb 30 másodperccel jön meg a monoszkóp képe.
megvan az eredeti firmware is, de nem is inkább annak a hibája, hanem a wifin keresztüli frissítésnek tudom be a hibát.
mr_ricsi Creative Commons License 2010.02.09 0 0 16
"firmware van" "hiszen én is ezzel basztam el..."

Jó firmware kellene.

"nem hiszem hogy nincsen lehetőség flashelésre. mindent lehet lehet manapság flashelni, miért pont ezt ne lehetne"
A működő firmware saját magát frissíti. Ez a hivatalos eljárás.
Persze, hogy lehet flashelni, a gyárban így töltik bele a legelső firmwaret. De ehhez az eszközök és a szükséges infók kinél vannak meg?
Előzmény: toroB (14)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.02.09 0 0 15
Áram alá helyezed a kütyüt, TV-vel összedugva. Megnyomod több mint 4 másodpercre a reset gombot hátul, vársz 2 percet, majd áramtalanítod.
Megvárod, hogy elöl a Power LED teljesen kialudjon, majd újra áram alá helyezed. Melyik LED mit csinál?

Megnyomod a távirányítón a Power gombot. Mi történik a képernyőn, és mit csinálnak a LED-ek?
Előzmény: toroB (-)
toroB Creative Commons License 2010.02.09 0 0 14
firmware van, garipapírral nem tudom mit lehetne kezdeni, nincsen lepecsételve:( én is vateráztam a cuccot. mindenesetre megpróbálom felvenni a kapcsolatot a forgalmazóval, de nem hiszem hogy nincsen lehetőség flashelésre. mindent lehet lehet manapság flashelni, miért pont ezt ne lehetne. hiszen én is ezzel basztam el...
mr_ricsi Creative Commons License 2010.02.09 0 0 13
Szerintem reménytelen az egész.
Firmware nincs, a forráskóddal pedig semmire sem mész, mert nincs hozzá fordítód.

A garipapíron megjelölt szervizt keresd meg, esetleg tudnak segíteni.
Előzmény: toroB (11)
toroB Creative Commons License 2010.02.08 0 0 12
király, nem működnek a képek.
sorrendben így jönnek:
http://www.freewebtown.com/torob/IMG_0046.JPG
http://www.freewebtown.com/torob/IMG_0047.JPG
http://www.freewebtown.com/torob/IMG_0048.JPG

böngészősávba másolva működniük kell.

toroB Creative Commons License 2010.02.08 0 0 11
Újra megvizsgáltam a nyákot, több lehetőség is van valamiféle csatlakozásra. utánanéztem a jtag-nek, de egyik alaplapi csatlakozási lehetőség sem tűnik megfelelőnek. Van 2 db szimetrikus 4-es csatlakozó, az arm csip felett. van egy 2-es csatlakozó a ROM mellett, valamint van egy 40-es csatlakozó jobboldalt. Meg a két csatlakozóhely a kimenetek melett. Az egyiknek csak két "luka" van, a másiknak 8 két sorban, +2 a két szélén.
készítettem képeket róluk, hátha többet mondanak, min az én konyhanyelvem.
A 40 tűs középen, a 8+2-es alatta

A rom meletti 2 luk

A 2db szimmetrikus 4-es csatlakozó

A jtag utánaolvasásakor találtam infót arra, hogy a PCI megfelelő lábainak használatával is meg lehet oldalni a dolgot. esetleg erre valakinek ötlet? vagy szerviz cím, ahol foglalkoznak ilyesmi problémamegoldással?
mr_ricsi Creative Commons License 2010.02.07 0 0 10
Már csak az a kérdés, melyik ez a csatlakozó, mi ennek a lábkiosztása, mivel lehet reset-ben tartani a CPU-t, hogy az felemelje a lábait a programozás idejére.

Így van, ezeket az infókat kell valahonnan levadászni.
Egyébként a proci esélyesen részt vesz a programozásban. Valahogy -áram alá helyezéskor nyomvatartott reset gomb például- programozás módba rakva egy JTAG interfaceen keresztül például.
A márkaszervize egy ilyen routerbe forrasztás nélkül visszaflasheli a firmware-t. Ilyesfajta megoldás kellene keresni.
(...mondom én, aki windows telepítéshez is csavarhúzót vesz elő...)
Előzmény: locsemege (8)
toroB Creative Commons License 2010.02.07 0 0 9
tüske biztosan nincsen, csatlakozót nem tudtam megállapítani. a rom lábkiosztása megvan, a hozzá tartozó funkciókkal együtt.
locsemege Creative Commons License 2010.02.07 0 0 8
Ez nyilván így van. Már csak az a kérdés, melyik ez a csatlakozó, mi ennek a lábkiosztása, mivel lehet reset-ben tartani a CPU-t, hogy az felemelje a lábait a programozás idejére. Egyelőre több kérdésem nincs. :)
Előzmény: mr_ricsi (7)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.02.06 0 0 7
"Szerintem hőlégfúvóval le kellene szedni a flash-t"

Kár ilyet javasolni. Gyárilag sem előre programozott IC-ket ültetnek be. A NYÁKon valahol kell lenni vagy tüske-, vagy érintkező sornak, amelyeken keresztül flashelhető a ROMja.
Előzmény: locsemege (5)
toroB Creative Commons License 2010.02.06 0 0 6
igen, a táp kimaradt. a hőlégfúvás komoly?
locsemege Creative Commons License 2010.02.05 0 0 5
Khm...

A csatik balról jobbra: reset gomb, tápfeszültség, audió bal/jobb, videó, s-videó, üres hely, optikai audió, üres hely.

Jobbra fent a memória van, középütt a nagy csip a processzor, baloldalt a ROM.


Szerintem hőlégfúvóval le kellene szedni a flash-t, finoman megtisztítani a nyákot, venni egy új flash-t, felprogramozni, beforrasztani.
Előzmény: toroB (4)
toroB Creative Commons License 2010.02.05 0 0 4
Több infót gyűjtöttem, továbbra is várom a segítő ötleteket, hogy hogyan tudnék életet lehelni a motyómba. Az én ötletem a közvetlen csiplábakon történő flashelés, de nem nagyon tudom, hogyan lehetne ezt végrehajtani.
felülről
Az első képen a az alaplap látható felülről, a kép tetején a ledek és az infraérzékelők vannak, lent a csatlakozók. A csatik balról jobbra: reset gomb, audió bal/jobb, videó, s-videó, üres hely, optikai audió, üres hely. Jobbra fent a memória van, középütt a nagy csip a processzor, jobboldalt a ROM. ennek megtaláltam a leírását, lábkiosztásokkal, stb. a ROM leírása

alulról
A második képen alulról fényképeztem a nyákot, nem sok érdekes van rajta, a PCI(?) csatlakozón kívül, amibe a wifi kártya megy.

Tehát mégegyszer,a rra szeretnék választ kapni, hogy mi módon tölthetnék fel új firmwaret ROM-ba. Vagy ki foglalkozik ilyennel, miylen szervizbe tudnám elvinni. Bármiylen megoldás érdekel, minden ötletet örömmel fogadok!
toroB Creative Commons License 2010.01.30 0 0 3
telnet azért nem működhet szerintem, mert nem kap IP címet. lehet, hogy van valami varrott ip címe, de mivel nincsen rajta lan port, ezért necces wifin elérni. legalábbis szerintem. az egret oldalát megnézem, hátha találok valami ötletet, köszi!
kpityu2 Creative Commons License 2010.01.30 0 0 2
Nekem egy Egreat NMT-m van, azon telnet-tel lehet belépni a linuxba, hálózaton keresztül. Meg a gyártó oldalról letölthető egy javító frissítés, ha elcseszi az ember a firmware-t. Szerintem keress valami ilyesmit.
toroB Creative Commons License 2010.01.30 0 0 1
sitecom wl-124. valami conexant mpeg2 dekóder chip van benne, meg pci-os wlan, egyebeket most nem tudok.
mert mindig a hoki Creative Commons License 2010.01.29 0 0 0
Típusa?

Mert addig 0 ötletem van.
Előzmény: toroB (-)
toroB Creative Commons License 2010.01.29 0 0 topiknyitó
Írtam már pár fórumba ezügyben, de rég kihalnak tűntek. írtam a gyártónak is, (sitecom) de még nem jött tűlük válasz. hard resettel próbálkoztam, mint a routerek esetén, de nem használt.
Totál halott az egész, nem kér IP címet a routertől. arra gondoltam, rs232-őn lehetne flashelni, valahogyan. linuxot futtat(na), és mellékelték a forráskódokat, így megvan a bootloader is, ami szerintem egy jó kiindulási alap. teháte elsősorban ötleteket várok, hogy hogyan lehetne rákötni egy gépre, meg persze hogy aztán mit kellene vele csinálni, hogy ne csak egy darab műanyag meg némi szilícium legyen.
Előre is kösz mindent!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!