Keresés

Részletes keresés

spooler Creative Commons License 2010.02.15 0 0 93
Nehogy aztán Ábelka szelleme ide is betegye a kezét, és minden fegyvert be akarjanak vonni mégiscsak
Gósztrájder Creative Commons License 2010.02.09 0 0 92

El sem vették. :)

Előzmény: WYW (91)
WYW Creative Commons License 2010.02.09 0 0 91
Visszakapták.

(gondoltam szólok)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.02.09 0 0 90

"Természetesen a vagyonőröknek ott van maroklőfegyverük, rájuk vonatkozik a fegyvertörvény."

Nakéremszéppen!
Én erről beszéltem már a legelején! Innen indultunk.

Ezért hoztam fel őket példának, hogy az új - egyébként hibás - fegyvertörvény miatt, ezeknek az őröknek nem lesz fegyverük ha a cégüknek lejár az engedélyük (mert nem hosszabbíthatják meg).

Ebbe kötöttek bele itt az olvtársak.

Előzmény: Lujo09 (89)
Lujo09 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 89
Most vagy nem akarsz megérteni, vagy tényleg nem érted amit írtam. Természetesen a vagyonőröknek ott van maroklőfegyverük, rájuk vonatkozik a fegyvertörvény. Az FBŐ fegyvereire és lőszereire azonban nem. Azt gondolom, elég részletesen kitárgyaltuk e két szervezet témáját. Aki ezeket a sorokat a napokban elolvasta egyértelműen tud különbséget tenni. Lehetne még részletezni, de azt gondolom felesleges. Így is kimerítő volt ez a sok információ azok számára akiket ez érdekelt.

Nos, ennyit a magánbiztonságról és az FBŐ-ről.
Üdv
Előzmény: Gósztrájder (88)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.02.08 0 0 88

"Atomix Kft az atomerőmű többségi tulajdonában áll és a 2005. évi CXXXIII.Törvény alapján dolgozik(dolgozhat). Külső héj védelme, beléptetés, amit végeznek,vagyonőri státuszban."


Tehát nekik nincs fegyverük?
Mert ez esetben tényleg nem vonatkozik rájuk a fegyvertörvény-módosítása.

Előzmény: Lujo09 (86)
spooler Creative Commons License 2010.02.08 0 0 87
Nem a te hozzászólásodra reagálva írtam azt..
Előzmény: Lujo09 (81)
Lujo09 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 86
Ha javasolhatom, akkor tisztázzuk végérvényesen azt a szakmai vitát, mert ez így sehová nem vezet.

A Paksi Atomerőmű védelmét 3 szervezet látja el. Ez közismert, olvasható.

Atomix Kft az atomerőmű többségi tulajdonában áll és a 2005. évi CXXXIII.Törvény alapján dolgozik(dolgozhat). Külső héj védelme, beléptetés, amit végeznek,vagyonőri státuszban.

Saját állományú fegyveres biztonsági őrség, mely az 1997. évi CLIX. Törvény alapján tevékenykedik. Korábban az FBŐ létszáma több volt, csak csökkentették és egyben létrehozták az Atomix Kft-t. Ezzel váltották, ki. Ezt már több helyen is meglépték.

Rendőrség (Neutron), mely a rendőrségi Törvény alapján végzi munkáját.

Hol itt közöttünk a félreértés? Ez teljesen világos.
Előzmény: Gósztrájder (85)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.02.07 0 0 85

Na már most ha visszaolvastál volna - ahogy illik - a (71)-ben lévő linket, akkor tudnád mire hivatkoztam. Viszont ha ez 2005 óta megváltozott és teszel be róla valamit, megkövetlek. :)

Előzmény: Lujo09 (79)
Lujo09 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 84
Az a gond tisztelt fórumozó társaim, hogy az átlagember, de még a vagyonvédelmi szakmában dolgozók is keverik e két eltérő törvény alapján ténykedő szervezetet. Nem győzöm kihangsúlyozni, hogy az FBŐ és a Vállalkozás ,keretében végzett személy és vagyonvédelmi tevékenység két különböző dolog. A zavart az okozza a rendszerben, hogy a fegyveres biztonsági őr megnevezés alatt két különböző szervezet dolgozik. Van egy FBŐ és van egy 100 órás ráépüléses OKJ-s tanfolyam, ami szintén fegyveres biztonsági őr elnevezés alatt fut. Nos, amikor megjelenik egy hír, hogy fegyveres biztonsági őrökkel történik valami, akkor mindenki, de sokan a vagyonőrre gondolnak és azzal azonosítanak mindenkit. Amikor a Rendőrségi FBŐ megelakult, sokan azt gondolták, hogy azok az emberek vagyonőrök, mert fegyveres biztonsági őr a munkakörük. De a rendőrségeket is őrző fegyveres biztonsági őrök,nem vagyonőrök, hanem az FBŐ kötelékén belül szolgálatot teljesítő, szolgálatban közfeladatot ellátó, sajátos jogokkal felruházott, kényszerítő eszközökkel ellátott, és ami lényeges még, szolgálati igazolvánnyal és jelvénnyel ellátott személyek. További lényeges eltérés, hogy nem csak intézkedési joguk van, hanem intézkedési kötelezettség is terheli őket. És még lehetne sorolni a különbségeket. És persze nem kell a kamarai tagság sem a munkakör betöltéséhez és a munka végzéshez.
orpheline Creative Commons License 2010.02.05 0 0 83

Hmm..

 

Paks= Neutron kommandó... az MNB-nek meg saját belső őrsége van, rebisszel kiegészítve.....

Előzmény: spooler (80)
Lujo09 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 82
Azt gondolom, hogy pontosan egy szervezetről beszélünk.

1997. évi CLIX. Törvény
27/1998.(VI.10.) BM rendelet
24/1997(III.26.) BM rendelet(itt annyi pontosítást tennék, hogy e rendelet vonatkozásában nem minden, abban felsorolt, tehát nevesített objektum őrzését látja el az FBŐ. Csak egy részét.
Előzmény: spooler (80)
Lujo09 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 81
Bocsika. Szeretném megkérdezni, hogy mi az amit rosszul tudtam. Talán a vagyonvédelmi törvény, amire hivatkoztam, tehát az a törvény vonatkozik az FBŐ-k tevékenységére? Valóban az alapján végzik a tevékenységüket a lakosság ellátása és az állam működése szempontjából kiemelten fontos létesítmények védelme esetében?
Várom válaszod. Üdv,
Előzmény: spooler (80)
spooler Creative Commons License 2010.02.04 0 0 80
Röviden: Lóf@szt.
.
De végül is nem baj, ha nem látod be, hogy ezt speciel rosszul tudtad, ettől a FBŐ-k még tovább őrzik a Paksi atomot, a Vízművek kútjait, a MNB-t és egyebeket.
Előzmény: Gósztrájder (78)
Lujo09 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 79
Nem a 2005.évi CXXXIII. Törvény vonatkozik az FBŐ-k tevékenységére. Még köszönőviszonyban sincsenek a vagyonőrökkel. Ez egy teljesen más szervezet. És a fegyvertörvény sem vonatkozik rájuk, amiről itt megy a vita.
Előzmény: Gósztrájder (78)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.02.04 0 0 78

A törvény és a rendelet nem ugyanaz de szerintem ne is menjünk erre tovább mert nem ez a lényeg.

Ugyanaz a 133-as vonatkozik rájuk is mint a többi vagyonőrre. Ez a lényeg!

Előzmény: spooler (77)
spooler Creative Commons License 2010.02.03 0 0 77
Már régen jártam az erőműben, de nekem úgy rémlik, hogy van az atomix, aki a bejáratnál szondáztat, intézi a beléptetéseket, portaszolgálatot és némi őrzés-védelmet is ellát.
.
Emellett van a FBŐ vagy iparőrség, akik korlátozott hatósági jogkörrel is rendelkeznek, és állami fegyveres testületként működnek. Nem a Kft tulajdonosa utasítja őket, hanem a rájuk vonatkozó törvény alapján látják el a feladatukat, a törvény által biztosított hatósági jogkörrel, ott, ahol a BM rendelet ezt előírja.
.
Melleseg, ha egy fegyveres testületet egy TÖRVÉNY alapján állítanak föl, akkor az egy ÁLLAMI fegyveres testület.
Előzmény: Gósztrájder (76)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.02.03 0 0 76

Igen, és azt hol írja, hogy "állami fegyveres testületnek számítanak"?

Előzmény: spooler (74)
spooler Creative Commons License 2010.02.03 0 0 74
Ugyanott: az ATOMIX Kft. Biztonsági Szakágazat 1996. szeptember 1-jén jött létre...
...z FBŐ létszámát csökkentették és 1996. szeptember 1-jével létrehozták az ATOMIX Kft. moduljaként....

Azért esetleg átfutható a 1997. évi CLIX. törvény, ami a fegyveres biztonsági őrségről szól, iletve a 24/1997. (III. 26.) BM rendelet, ami leírja, hogy milyen ojjektumokat védenek a fegyveres bizonsági őrök.
Előzmény: Gósztrájder (71)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.02.03 0 0 73

"Nem vagyok benne biztos, hogy a paksi üzemet nem védik fegyveres biztonsági őrök."

???

Valamit félreértettél. Olvass már vissza!

Előzmény: Törölt nick (72)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.02.03 0 0 71

Vagy nem.

http://www.atomix.hu/absz/bemutatkozas.htm

"2005-től munkánkat a Személy- és Vagyonvédelemről szóló 2005 évi CXXXIII. törvény szabályozza. Csak szakképzett vagyonőrök kerülhetnek felvételre, akiket először három hónap próbaidővel, illetve hat hónap határozott idejű szerződéssel alkalmazunk."

Előzmény: spooler (70)
spooler Creative Commons License 2010.02.03 0 0 70
A paksi őröknek más a jogállásuk, ha jól tudom..
... kvázi állami fegyveres testületnek számítanak.
Előzmény: Gósztrájder (66)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 69
rendben
Előzmény: Törölt nick (68)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 68

mivel egy embernél van ilyen, vagy 2-3nál, gondolom mind elkérted és átnézted, hogy tényleg éles, legális, engedélyes,.....?

ezért többezernek mind ilyen van, ebbe te biztos vagy

 

na, oké, beszélgess magaddal

 

Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 67
Akkor te még nem láttad, hogy néz ki egy valamire való vadász fegyvertartó páncélszekrénye.
Előzmény: Törölt nick (65)
Gósztrájder Creative Commons License 2010.01.31 0 0 66

"A biztonsági őrök kapjanak fapuskát, vizipisztolyt és csúzlit."

Ja, persze. Arra esetleg nem gondoltok, hogy a bankokon kívül mást is őriznek ezek az őrök, pl veszélyes üzemek (atomerőmű) ahol szintén vízipisztollyal végezzenek majd szolgálatot?

Előzmény: Euronymus (56)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.30 0 0 65

gyűjteménye nem igazán hiszem, hogy lenne 60ezer embernek, elég problémás vadászatra beiratni 3-4 fegyvernél többet,

mondhatni igen "nagy cápának" kell az ilyesmihez lenni, ilyenből meg nincsen 5ezer sem, nemhogy 60ezer

 

a "fegyvergyüjtemény" egy tipikus meseszöveg ebben a mondatban, ugyanis a hazai gyűjtemények 98%-a szabadon tartható cuccos, pl gázriasztó vagy hatástalanított, abból lehet többszáz darab is, és tarthatod a vitrinben vagy a falon dísznek, éles fegyvert nem tárolhatsz így

 

 

Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.30 0 0 64
Térjünk vissza a fegyverekhez.

Tudjátok, hogy Magyarországon több mint 60 ezer ember vadászik?
És, hogy ezeknek mind komoly fegyvergyűjteménye van?

Már csak az a kérdés, hogy a hatóságokat mikor fegyverzik le...
Előzmény: hüvelygombás rongyosélet (63)
hüvelygombás rongyosélet Creative Commons License 2010.01.30 0 0 63
:-)))

Kezében a harcsa, nyista marokmarcsa.
Előzmény: Törölt nick (42)
Navorski Creative Commons License 2010.01.30 0 0 62
leszerelt belügyesnél gondolom önvédelem céljából hagyják vagy hagyták meg..,soha nem kérdeztem meg ezt tőlük..
Előzmény: Törölt nick (52)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!