Keresés

Részletes keresés

waltherpcp Creative Commons License 2015.07.16 0 0 31

Sziasztok, 

 

egy kis infót/ötletet kérnék Tőletek.

 

Adott (lesz) egy 3mp-es, fix dahua kamera, valamint egy pc vagy vékonykliens linux-al, vagy windows-al. A kérdésem az lenne, hogy valamelyik az nvr szoftver tud-e auto trackinget PTZ kamera nélkül?

 

Előre is köszi!

otti68gyor Creative Commons License 2015.07.01 0 0 30

Sziasztok.

Mi most szereltettük fel a biztonsági rendszert a házba egy ETIGER S4-C okostelefonról vezérelhető riasztó rendszert a media markttól szereztük be. Nagyon jó, hasznos, és mindenkinek csak ajánlani tudom.

T Man Creative Commons License 2015.04.26 0 0 29

 Nem akarta a képet be illeszteni.

 

Előzmény: T Man (28)
T Man Creative Commons License 2015.04.26 0 0 28

 És a kép.

Előzmény: T Man (27)
T Man Creative Commons License 2015.04.26 0 0 27

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, miért ilyen a kamerám éjszakai képe? Azt a fehér homályos gyűrűt nem értem, miért olyan?

rolee81 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 26

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni IP kamera bekötéssel kapcsolatban.
Vettem egy Fisotech kamerarendszert 2db IP kamerával.

Felrakás előtt asztalon összekötöttem 1méteres UTP kábellal, működik rendesen mindkét kamera. A helyükre szerelve viszont csak egyik. 3nap csere-bere, próbálgatás után rájöttem hogy az UTP kábel hossza miatt nem megy. 15méteres kábellal jó az egyik , 20méteressel már nem a másik.
Táp hibára gondoltam, hosszabbítóval odavittem a kamerához a tápot de úgy sem jó. Újraindulgat az a kamera ami a 20méteres kábelen van. Kamerákat is megpróbáltam felcserélni, de ugyan ez a gond, tehát nem kamera hiba. A kábeleket is lecseréltem 3szor és mindig újra. CAT5-ös kábellal kötöttem össze. Szerintetek mit tegyek hogy működjön? Sajnos a kamera helye fix, tehát közelebb nem tudom tenni a swich-hez mint 20méter. Próbáljam árnyékolt kábellal?

Kösz előre is a segítséget.

HLJ Creative Commons License 2015.03.23 0 0 25

Elnézéseteket kérem az offért de nem találtam olyan indexes topikot ami frissen foglalkozik e kérdésemmel. Szóval ma már sok helyen van városokban térfigyelő kamera és néhányat online is lehet nézni. Kérdésem lenne az, hogy csak annyi nézhető kamera van amit neten keresőben megtalálok vagy van valami gyűjtőhely ami mondjuk egy adott városban több kamera képet is mutat? Például szeretnék kamerákat nézni Szegedről forgalmasabb csomópontoknál élőben ezt megtudom tenni vagy nincsen erre lehetőség? Ha olyan topik ami ezzel foglakozik és viszonylag friss hozzászólások vannak, akkor tudnátok topik címet adni hozzá?

Thot Zoltan Creative Commons License 2015.03.22 0 0 24

Sziasztok!

Kaptam egy Cloud link h.264 IP kamerát..nem találok hozzá telepítési útmutatót..ismeri valaki,tudtok segíteni a telepítésében?

 

http://www.amazon.com/NPC-Network-Recorder-Wireless-Security/dp/B00H81R796

Mödzsi Creative Commons License 2014.12.19 0 0 23

Sziasztok,

 

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Vásároltam egy AV-Tech AVN805-ös IP kamerát a lakásunkba, mely a bejárati ajtót figyeli. 

Elég praktikus több szempontból számomra. - nem kellett összevesznem az asszonnyal, h egy nagy dög dome kamerát szereltem az előszobába :)

 

Azonban megakadtam a telepítés során.

 

2 problémám van vele kapcsolatban:

1. FTP-re mentés - sajnos nem ment az FTP-re (de ott szerintem valami más gond van, mert nekem is nehezen megy)

2. E-Mail küldés

 

A 2. probléma zavar a leginkább. Sajnos a kamera csak az SSL titkosítást támogatja. Egy gmailes címről szeretnék egy másik gmailesre küldeni levelet, de sajnos nem megy.

Beállítottam az SMTP-t (smtp.google.com), a portot (próbálkoztam a 465-el és az 587-el), de semmi.

 

Tudnátok segíteni, h mit kellene csinálnom? (Természetesen a routeren kinyitottam az összes portot a felsoroltak közül)

 

Előre is köszönöm.

 

Sziasztok

1.bendeguz Creative Commons License 2014.11.25 0 0 22

nem nagyon válaszolgatnak az embernek.

Előzmény: lovasgeza (20)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.24 0 0 21

Szépnapot! Segítségre lenne szükségem! Nemvagyok a témában járatos.Van egy easyn f136-os ip kamerám.Tavaly lett beüzemelve.ment is egydarabig.Elkezdett akadozni.Nehezen kapcsolódik.Csak a kezelőfelületet tölti be majd megszakad.Előre is köszönöm!

lovasgeza Creative Commons License 2014.09.21 0 0 20

Sziasztok!

Asztali DVR-t szeretnék venni. Az elvárások:
- 4 kamerát kezeljen
- fel tudja venni csak a mozgást
- távolról el lehessen érni
- esetleg küldjön riasztast mondjuk e-mailben, de ez nem olyan fontos

Szerintem ezek nem nagy igények, csak én nem értek hozzá, és szeretnék tanácsot kérni, hogy mit érdemes venni. Akár használt is szóba jöhet. Minél olcsóbb legyen. Egyébként van már egy elég régi DVR-em, de az istenért nem tudtam rávenni, hogy csak a mozgást vegye fel. A folyamatos felvételnek meg semmi értelmét nem látom. Nem fogok ott ülni órákig hogy végig pörgessem az elmult egy hét eseményeit... Egyébként beltérről van szó.

 

szbstvn Creative Commons License 2013.07.03 0 0 19

Ebben az országban? :-) .... attól függ hogy a helye hatóság hogy dönt ... van ahol örülnek ha vannak ilyenek van ahol büntetnek érte.

Mindenképpen kikell táblázni hogy videómegfigyelés van. Ha nem rögzítessz akkor nem lehet személyiségi gond szerintem.

 

Néhány gondolat: http://www.kamera-ipkamera.hu/erdekes-informaciok/8-sajat-hazra-szerelt-biztonsagi-kamera-elhelyezesenek-szabalyai

vagy http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__3694362-sajat-hazra-szerelt-biztonsagi-kamera-elhelyezesenek-vannak-szabalyai-olyan-ert

 

 

Előzmény: Hobbi-Fotós (18)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.06.23 0 0 18

Lakótelepen lakom.

 
Sok garázsfeltörés volt az elmúlt időben, valamint rendszeresen megállnak autóval a garázsom előtt.

 

Ezért vagy nem tudok beállni, vagy nem tudok kiállni a garázsomból.

 

Az erkélyemre fel szeretnék szerelni egy kamerát, ami a garázsom ajtajára lenne irányítva.

 

A kamerát az erkélyen belül (nem közterületre helyezném ki) a plafonra szeretném elhelyezni.

Biztos a járda egy darabja is benne lenne a képben.

Nem rögzíteném a képet, de “riasztásnak”, “elriasztásnak” megfelelne.

 

Ha kint állok az erkélyen, akkor is megfigyelhetek bármit a környezetemben. Ki megy be/ki a házból, ki megy el a járdán a garázs előtt.

A kamera képét csak akkor látnám, ha rácsatlakozom mondjuk a mobiltelefonommal. Nincs rögzítés.

 

Milyen jogszabályba ütköznék, ha beruháznék erre a berendezésre?

BeeGee_79 Creative Commons License 2013.02.19 0 0 17

Sziasztok,

 

lehet, hogy nem a megfelelő topikba írok, ha tudtok idevágót, azt megköszönném.

 

Keresek olyan autós fedélzeti kamerát, ami nem csak gyújtással, menet közben vesz, hanem parkoló autóban, gyújtás nélkül is működik. Nem kell videó, elég ha csak fényképez. Működjön akksiról és nagy fényérzékenységű legyen. Tudtok ilyet ajánlani?

 

Köszi!

pjana72 Creative Commons License 2012.12.17 0 0 16

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Van egy Vivotek IP8332-es  kamerám. Sötétben kevésnek bizonyolt a kamerába épített infre ledek ereje. Vásároltam hozzá infra ledes reflektorokat. Hogyan tudnám elérni azt, hogy a kamera infrái és a reflektor egyszerre kapcsolódjon fel? Ha alkonykapcsolóról vezérlem a reflektort, nem tudom pontosra összelőni a két be és kikapcsolási időt.

horus777 Creative Commons License 2012.12.09 0 0 15

Sziasztok!
Adjust-hoz hasonló cipőben járok, szeretnék érdeklődni kültéri/beltéri IP kamera kapcsán. Mik a vélemények, milyen márkákat ajánlotok? Én eddig pár márkát tudtam megnézni, azok közül a Cisco tűnik megbízhatónak, jókat olvastam a termékekről. A CV-220-at láttam, az beltérre ideális lehetnek, jó az ára és sok funkciója van. Valami tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban? Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2012.09.21 0 0 14

„Szerintem nem a megfigyelés zavarja...”

 

De... illetve is.

 

Egyrészt ne kukkoljon, végezze a saját dolgát.

Másrészt - és ez az igazán dühítő - ha azt látja, hogy nem melózol, akkor jön az agyatlan basztatás.

Más kérdés, hogy azért nem látja melózni az embereket, mert nincs meló. Ja, hogy ez nem érdekes...?

Akkor talán lehetne mozizás helyet munkát felhajtani, hogy az embereknek ne legyen idejük lábat lógatni.

 

Akiről meg nem hiszi el, hogy dolgozik (már ha van mit csinálni), rúgja ki... de ahhoz meg... na mindegy.

Előzmény: a8d2 (13)
a8d2 Creative Commons License 2012.09.21 0 0 13

Szerintem nem a megfigyelés zavarja-engem sem érdekel ha kamerán figyel, ha dolgozok. De a rögzítés már jobban-főleg ha hölgyet venne fel. Szerintem ilyesmi a dolog mögöttes része.

Előzmény: worosboros (8)
hazriaszto Creative Commons License 2012.09.11 0 0 12
Előzmény: Adjust (11)
Adjust Creative Commons License 2012.06.27 0 0 11

Hali, van itt valaki, aki esetleg megtudja mondani, hogy milyen bel-és kültéri (főleg kültéri) kamerákat érdemes telepíttetni egy telephelyen?

Gagyi nem érdekel, inkább legyen drágább, de megbízható és jó minőségű (HD). Illetve az éjjellátó mód minősége elsődleges priorítást élvezzen.

 

Kb. 10-12 kültéri és 1-2 beltérire lenne szükség.

 

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.07 0 0 9
Ez is egy álláspont, de a dolog nem ilyen egyszerű...
Előzmény: worosboros (8)
worosboros Creative Commons License 2010.03.21 0 0 8
Nem értem a problémádat.

Ha becsületesen dolgool a munkahelyeden és ezt nézi a főnököd az irodájában, akkor miért zavar?
Jöttök itt az obuc manóval. Akkor is hozzá fordulnál, ha nem kamerán figyelné, hogy mit csinálsz a munkaidőd alatt, hanem végig mögöttes állna? Természetesen nem, mert tudod, hogy a főnöködnek joga (és kötelessége), hogy figyelemmel kísérje, mit csinál a munkavállaló. Az is lehet, hogy a tulajdonos elvárja tőle.

Szóval: Az elfogadható, ha a munkaadó személyesen ellenőriz úgy, hogy végig melletted áll, de az már nem, hogy ha ezt a másik szobából egy kamerán keresztül teszi?

Vagy:

Olyan a munkahelyed (irodád) kialakítása, hogy a szomszéd szobából egy ablakon keresztül folyamatosan láthat a főnököd, akkor ezt tudomásul veszed, de ha nem az ablakon, hanem egy monitoron figyel, akkor már zavar?

Dolgozz tisztességesen és akkor nem kell a kirúgástól tartanod!
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.01 0 0 7
Ezek szerint nem járt sikerrel a kotozás?
Sebaj, azért köszi!
Előzmény: Qqberci (6)
Qqberci Creative Commons License 2010.01.31 0 0 6
Marad még az adatvédelmi ombudsman...
Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.30 0 0 5
Senki más?
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.28 0 0 4
Ezekhez kéne jópár rágó, sőt még fel is kell hozzá mászni. De véletlenek tényleg vannak. :-D
Előzmény: Qqberci (3)
Qqberci Creative Commons License 2010.01.28 0 0 3
Ha véletlenül rágógumi kerül az optikára, az ellen nem lehet védekezni...
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.28 0 0 2
Ez nem csak webkamera, nem lehet kihúzni. Bár letakarni lehetne :-))
Előzmény: Qqberci (1)
Qqberci Creative Commons License 2010.01.28 0 0 1
No, a nullázáson túlesve jöhet az érdemi rész: elég pontosan szabályozott, hogy mire lehet használni a kamerákat és hogy a felvételeket hogyan kell kezelni. Megpróbálok utánakotorni, elég rég kellett ilyesmivel foglalkoznom.

Ha valóban biztonsági célzattal vannak a kamerák, akkor az egyik bevett módszer az, hogy a rendszer csak munkaidõn kívül kapcsol be, tehát aki épp jogosan tartózkodik a munkahelyén, azt nem figyeli. Külön téma a folyosók, bejáratok figyelése, ez lehet real-time, de egy tisztességes beléptetõ rendszer ki tudja váltani a folyamatos folyosói figyelést.

Feleségeméknél kifejezetten froclizási célzattal felrakatott a fõnöke egy webkamerát, ami az asztalára irányult és az IP címe nyilvános volt. Mondtam neki, hogy elsõ körben húzza ki a csatlakozóját, és közölje, hogy következõ alkalommal fénykép, feljelentés és csípõfogó következik. Azóta nincs kamera, de a fõnök kissé morc...
Előzmény: Törölt nick (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!