Keresés

Részletes keresés

BZS1979 Creative Commons License 2016.05.05 0 0 85
Szongcen Galpo Creative Commons License 2013.10.21 0 0 84

Most szembesültem vele, hogy a Sanbenedettese stadionját rendesen kicsinosították. Stadionfanoknak érdemes ránézni a 15ezres (majdnem) új Samba stadio-ra.

 

https://www.google.hu/search?q=sambenedettese+stadio+riviera+delle+palme&client=firefox-a&hs=OsI&rls=org.mozilla:hu:official&channel=fflb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=pUZlUpnAAqaM5ASQzIHYCQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=664&dpr=1#channel=fflb&q=sambenedettese+nuova+stadio+riviera+delle+palme+&rls=org.mozilla:hu%3Aofficial&tbm=isch

 

i perseguitati Creative Commons License 2012.08.26 0 0 83

Kend nooooormális :O?

A legjobb topic az indexen! Gyorsan be a kedvencek közé :)

Előzmény: Törölt nick (82)
gejzagyerek Creative Commons License 2012.08.21 0 0 81

Erről írtunk, beszéltünk már itt -ott. Sononak belinkeltem 2 hszt. Abban van némi támpont.  Ez nyilván egy ideiglenes stadion amíg az Karalis Arena felépül (ne kérdezed mikor, mert még el sem kezdték, ott is számos politikai-gazdasági csata áll a háttérben) és azért építik ezt a csőszörmedvényt Quartu Sant Elenan és nem Cagliariban, mert csúnyán összeveszett a klub és Cellino a város vezetésével ( a Sant Elia üzemeltetésén, felújításán, lebontásán, az új Karalis Aréna helyén, szóval nagyjából mindenen) és a Cagliaritól nem messze fekvő kisvárosban ingyen kaptak egy hatalmas telket, ahol korábban egy ódon focipálya és ősrégi stadion állt.

Előzmény: Banda Loma (80)
Banda Loma Creative Commons License 2012.08.21 0 0 80

Hogy jutott eszébe 30 killométerre Cagliaritól felépíteni a stadiont, bár ahogy látom valami "könnyű szerkezetes" lesz. Kíváncsi leszek, mennyire fogják magukénak érezni a Cagliariak. 

Előzmény: gejzagyerek (79)
gejzagyerek Creative Commons License 2012.08.21 0 0 79

Ha már Cagliari, jelenleg is gőzerővel épül Cagliaritól 25-30 km-re Quartu St. Elena városában az US Cagliari új és ideiglenes stadionja, a nyár elején kezdték és jó esély van arra hogy a szeptember 2.-i első hazai meccsüket már ott rendezzék.

gejzagyerek Creative Commons License 2012.08.21 0 0 78
Előzmény: sonomilanista (77)
sonomilanista Creative Commons License 2012.01.13 0 0 77

Olyat olvastam, hogy a Cagliari stadionjával nem stimmel valami.

 

http://sport.sky.it/sport/calcio_italiano/2012/01/12/cagliari_commissione_vigilanza_dichiara_inagibile_stadio_sant_elia.html

 

Mi egész pontosan?

Szongcen Galpo Creative Commons License 2011.10.20 0 0 76

Ezen nem veszünk össze. :)

Előzmény: gejzagyerek (75)
gejzagyerek Creative Commons License 2011.10.20 0 0 75

Ez nagyon megtévesztő, kezdjük ott az Assisi Szent Ferenc stadion (csak így magyarosan :) )  eleve  már nem  teljesen körbefutó lelátórendszerű aréna,  az egyik kanyardarab önálló létesítmény mindkét oldala mellett üres szakaszokkal. Ráadásul a Lanciano ellen a vendégszektor is szinte teljesen üres volt. Egyébként az ominózus meccsről, az összes általam olvasott sajtótudosítás 6500 és 8000 közötti nézőszámot ír. Ez a 8 ezer körüli befogadóképesség pedig a jelenlegi hivatalos adat. Ennél több szurkolót elvileg tilos bengedni a stadionba. Persze az más kérdés ha egymás hegyén hátán, "élével, lapjával" tömörülnek a szurkerek. De én ilyet vagy ehhez hasonlót még a B ligában sem láttam Nocerina-ban.

Előzmény: Szongcen Galpo (74)
Szongcen Galpo Creative Commons License 2011.10.20 0 0 74

Én egy futópályás stadion átlagos "körhosszát" kb. 1000 embernek szoktam venni. (Szerintem ezt csak én mérem emberekben.:)). Ezt be szoktam szorozni a széksorok számával és nagyvonalakban megkapom a stadion befogdóképességét. Nos, így ránézve a Nocerina stadionjára a 7ezer valahányszáz elég kevésnek tűnik, így hajlamos voltam elhinni az újságban írottakat a capacitiről, főleg úgy, hogy láttam a képeket és azon a meccsen jutott fel a Nocerina a B-be.

 

 

Előzmény: gejzagyerek (71)
Emi2 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 73

Jó ez a topic.

Kedvenc stadion 

 

Szongcen Galpo Creative Commons License 2011.10.20 0 0 72

Az elmúlt serieC-s szezonban. :)

 

Egy szurkolói újságban olvastam és amilyen képek voltak a lelátóról szerintem is voltak annyian.

Előzmény: gejzagyerek (71)
gejzagyerek Creative Commons License 2011.10.19 0 0 71

Nem kötözködsz. Örülök minden észrevételnek. Ez a 15 ezres nézőszám melyik szezonban volt?  Az elmúlt haramadosztályú bajnokságban 6500-an voltak a Lanciano ellen. Egyébként pedig a legtöbb  olasz stadionban el kell felejteni a 7-10-15 évvel ezelőtti állapotokat már ami a befogadóképességet illeti. Biztonsági korlátozások, átalakítások, modernizálások miatt a legtöbb helyen, néhol jelentősen csökkent az arénák kapacitása. Eklatáns és közismert példa erre Róma és Nápoly, mind az Olimpicoban mind a San Paoloban alig több mint 60 ezer néző már táblás házat jelent a korábbi közel 80 ezres állapotokhoz képest.

Előzmény: Szongcen Galpo (69)
Szongcen Galpo Creative Commons License 2011.10.19 0 0 70

Egyébként nagyon jó ez a topik!

Szongcen Galpo Creative Commons License 2011.10.19 0 0 69

Nem akarok kötöszködni, de ez a stadio 15ezres. Legalábbis az utolsó meccsen a Lanciano ellen annyian voltak bent.

Előzmény: gejzagyerek (62)
gejzagyerek Creative Commons License 2011.10.18 0 0 68

A Serie A-ban már a Cesena stadionjában is műfű van.  Olaszország, és főleg annak északi harmada a kontinentális éghajlat minden szélsősége által áldott, olykor elképesztő a forróság, olykor nagyon hideg van, néha sokat esik, néha sokáig nem esik, hó is akad néha, stb. , szóval a lényeg az,  egy egész évben, télen is igénybe vett gyepszőnyeget nem olyan egyszerű és főleg nem olcsó mulattság mindig kifogástalan minőségben megtartani. A műfű viszont egyszeri beruházással sokáig tökéletes "gyepet" biztosít.

A novarai és a cesenai stadion esetében ez az egyszeri beruházás 800 ezer és 1 millió euró között volt. A hírek szerint több klub Genovától Veronáig készül hasonló beruházásra, sőt állítólag Milánóban is elgondolkodtak azon vajon minek költik ennek az összegnek a többszörösét az évi többszöri teljes fűcserére, ha ezt így is meg lehet oldani, ráadásul a San Siro a fedettsége és emiatti  klímája okán nem épp természetes gyepbarát ...

Persze ha picit rosszindulatúak vagyunk, megjegyezhetjük: nyilván semmi köze nincs a műfű olaszországi térhódításában annak hogy a világ egyik legnagyobb szintetikus "gyepgyára" épp egy olasz cég, az Italgreen....

Előzmény: sonomilanista (67)
sonomilanista Creative Commons License 2011.10.18 0 0 67

üdv

 

Felhozom a topikot.

 

Azt kérdezném miért műfűves a novarai stadion? Miért nem tudnak rendes valódi gyepen játszani ott és ez az egy ilyen pálya van a profiknál Olaszországban?

 

 

köszi

Lucilius Creative Commons License 2011.05.14 0 0 66

jól sejtem h ilyennek képzelik el az új Népstadiont is?

Előzmény: Viva Napoli! (28)
gejzagyerek Creative Commons License 2011.05.14 0 0 65

Lassan az új Juventus Aréna is kezd formát ölteni, utulsó szakaszába érkezett az építkezés:

 

 

 

 

 

 

 

gejzagyerek Creative Commons License 2011.05.14 0 0 64

A topic első sportcsarnoka , Pesaro "tornaterme" , az Adriatic Arena.  Nézzük hogy egy 90 ezres város(Szolnok, Szombathely, Kaposvár nagyságrend) milyen létesítménnyel bír, hol tengődik a város első ligás férfi kosárlabda klubja a Scavolini Pesaro, íme az 1996-ban átadott 10 323 férőhelyes Adriatic Arena (korábbi nevén: BPA Palas):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gejzagyerek Creative Commons License 2011.05.14 0 0 63

A másik már biztos újonc a B liga következő szezonjában az AS Gubbio. Ők  64 év után lettek újra B ligások. Gubbio Olaszország közepe, Perugia-tól nem messze Umbria tartományban.

A 30 ezres kisváros veretes történelmi múltja mellett arról is nevezetes, hogy az egyik "legvörösebb" olasz város,  a várost 10 éve kommunista párti többség irányítja.

Az AS Gubbio a majd 5 ezer férőhelyes Stadio Pietro Barbetti-ben játssza mérkőzéseit, a stadiont 2011 őszére felújítják, a munkálatok már ezen a héten, az utolsó hazai meccs után elkezdődtek. Felépítenek egy új 1200 férőhelyes vendégszektort, kibővítik és felújítják a sajtóhelyeket, az öltözőket. 2012-ben pedig a jelenlegi kanyart levágva az atlétikai pályát megszüntetve a "curva" is közvetlenül a kapu mögé kerül.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gejzagyerek Creative Commons License 2011.05.14 0 0 62

A következő  2011/2012-es szezon B ligájának egyik újonca az ASG Nocerina, a dél-olasz, Nápoly és Salerno között fekvő 45 ezres városka Nocera Inferiore csapata 32 év után tér vissza a másodosztályba.

A csapat stadionja a 7552 férőhelyes Assisi Szent Ferenc stadion(Stadio San Francesco d'Assisi). Az arénát 1970 ben építették, azóta többször felújították és átépítették.

 

gejzagyerek Creative Commons License 2010.03.12 0 0 61

Matera. Dél Olaszország, a csizma talpa, Basilicata tartomány.

Futballcsapat: Fc Matera

A klub eddigi legjobb eredménye: 20. hely a Serie B-ben(1979-80)

Az Fc Matera jelenleg a Serie D, azaz az olasz 5. osztály H jelű csoportjában szerepel.

Stadionja a Stadio XXI Settembre - Franco Salerno 7283 férőhellyel bír, a stadiont 1933-ban építették, és 2008-ban kisebb felújításon és átalakításon esett át.

 

 

 

 

 

gejzagyerek Creative Commons License 2010.03.02 0 0 60
A Serie A-ban és B-ben nem tudok ilyenről. 2011 őszétől a Juventus lesz az első ilyen klub Olaszországban.
Előzmény: sonomilanista (59)
sonomilanista Creative Commons License 2010.03.02 0 0 59
Gejza! interes komád egy mondatát idézem:

"- financiálisan gyengék a klubok, mert nem tulajdonosaik a stadionoknak"
by lányos zavar

Van olyan pálya, ahol a klub a tulaj?
r.tonyo4 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 58
Egy muzulmán országban miért ne lehetne EB-t rendezni? Főleg egy olyanban, ami világi állam. Törökországban lényegtelen, hogy iszlám a vallás, mert a mindennapokban nem látszik. Legfeljebb annyi, hogy templomok helyett mecsetek vannak.
Ami gond lehet inkább az az, hogy az ország belső területei (Ankara kivételével) jelentősen le vannak maradva a tengerparti részektől. Mintha két külön világ lenne
Előzmény: gejzagyerek (57)
gejzagyerek Creative Commons License 2010.02.06 0 0 57
Volt szerencsém Törökországban is járni, kedvesek és valóban lelkesek a törökök, de azért ennyire pozitív kép nem alakult ki bennem az ország általános állapotáról.
De igazából nem is ez a lényeg, hanem az hogy lehet bármilyen erős a török pályázat, én kizártnak tartom hogy egy muzulmán országban EB-t rendezzenek, ez már rég nem a fociról, vagy a felkészültségről szól, ez már inkább politika.
Előzmény: coys (56)
coys Creative Commons License 2010.02.06 0 0 56
Én nem írnám le ennyire azt a török pályázatot. Hatalmas ország, akik rengeteg pénzt öltek az utóbbi 20-30 éveben a fociba. Nekik már vannak stadionjaik, 5 csillagos minősítést ért el az Atatürk Olympic Stadium, ahol a 2005-ös BL döntőt rendezték, ugyancsak 5 csillagos létesítmény a Sukru Saracoglu Stadium, ahol a tavalyi uefa kupa döntőjét rendezték. Nemsokára átadják a Galatasaray új stadionját a Türk Telekom Arena-t. Igaz EB meccseket csak az első kettőben rendeznének, de van egy harmadik is ahol még esetleg meccset lehetne rendezni egyéb problémák miatt. A többi stadion állapota ugyan nem a legjobb, de abban biztos vagyok, hogy ott nem lenne probléma a stadionok építése körül. Törökországban fejlett a turizmus, nem lenne gond a szállodák számával és a szolgáltatás színvonalával. A negatív pontként talán az úthálózat gyengeségét és a nyári hatalmas forróságot tudnám felhozni. És talán a török szurkolói fanatizmust is ide lehetne sorolni. Szvsz erősebbnek gondolom a pályázatukat, mint amivel az ukránok és a lengyelek nyertek.
Előzmény: gejzagyerek (51)
BZS1979 Creative Commons License 2010.02.06 0 0 55

Bergamo - Atleti Azzurri d'Italia

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Atleti_Azzurri_d'Italia_Stadion

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!