Keresés

Részletes keresés

estvan111 Creative Commons License 2020.12.01 -1 0 3490

Haza, család, lmbtq. Miért érzem mindig, hogy hülyére vesznek. Újkori Széchenyink a kis férfias szakállával.

Rollei Creative Commons License 2020.08.16 0 0 3489

Szerintem is hanyagolhatjuk, nem csak azért mert nem nagyon tudnánk meggyőzni egymást. Inkább amiatt, hogy igazándiból nincs is miről, miután nagyjából ugyanazt gondoljuk az iszlám létrejöttének okáról és céljáról. Most is ugyanaz az ideológia működik, pontosan ugyanazzal a céllal, nagyon hasonló eszközökkel. A különbség inkább abban áll közöttünk, hogy te beszélgetnél velük, én meg hazazavarnám őket a francba, aztán majd esetleg turistaként meglátogatjuk egymás kultúráját, 30 napos turistavízummal.

Előzmény: Abu F (3488)
Abu F Creative Commons License 2020.08.14 0 1 3488

A kora középkortól minden hóditó a saját vallása nevében hódított, ami minden esetben csak egy zászló volt, ami alapján tudni lehetett, hogy kik a hódítók és kik a legyőzendők. Az európai hódítók is a kereszténység nevében öldösték a "vadakat", nyilván kellett valami ürügy, hogy mi jogosítja fel őket arra, hogy elfoglaljanak újabb és újabb területeket. Az arab népességrobbanás idején, majd az oszmánbirodalomnak is szüksége volt egy ideológiára, amivel fanatizálni lehet a harcosokat.
Az általad felsorolt modern terrorcselekmények elkövetői épp úgy csak felhasználják az iszlám vallást céljaik ideológiai alátámasztásához, ahogy mondjuk a Hitgyüli kieszelői és kisszámú haszonélvezői a "kereszténység nevében" csalnak, lopnak, hazudnak. Igaz ők nem vágják le senki fejét, de elég sok embert romlásba, halálba kergettek.

A csador, abaya, burqa valóban jellegzetes viselet, amit az iszlámhívő nők túlnyomó többsége önként, szívesen visel, különösen amíg nem kötelező ;) 
Szerintem hanyagolhatjuk ezt a témát, mert nem fogjuk meggyőzni egymást. 

Előzmény: Rollei (3486)
Rollei Creative Commons License 2020.08.11 0 0 3487

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=155588938&t=9033172

 

Jut eszembe: megnéztem, hogy mi a tököm ez a Harcunk? Merthogy még nem találkoztam vele. Hát, nem gondoltam volna, hogy ilyeneket olvasol. Mindjárt az elején beleakadtam egy olyan cikkbe, hogy a zsidók feljelentették a SS jelvénnyel ünneplő 44 éves villanyszerelőket, és ez olyannyira elgondolkodtatott, hogy most hirtelen nem is tudok tovább olvasni. Asszem elteszem a szürke, depressziós őszi hétköznapokra.

 

 

Rollei Creative Commons License 2020.08.11 -3 0 3486

Inkább itt válaszolok, mert szerintem az arabok nem nagyon vesznek Pentaxot, legalábbis kevés szír agysebésznél, vagy afgán mikrobiológusnál láttam még K 5-öt.

 

https://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=155588533&t=9033172

 

Hát, nem egészen értem, hogy a felsorolt források hogyan kapcsolódnak a Koránhoz, de aki nem kizárólag a függetlenobjektív-haladódemokratikus sajtótermékeket olvas, az tudhatja, hogy a mohamedánoknak nem sok keresnivalójuk van Európában. Pontosabban a görög-római-zsidó-keresztény kultúrkörben, merthogy ez ellenében és főleg a meghódítására és elpusztítására jött létre.

 

Csak egy áldott, naiv (esetleg sérült és önvédelmi mechanizmus nélküli) lélek hiheti azt, hogy nyugati (zsidó-keresztény) módon lehet a muszlimokkal párbeszédet folytatni. A késelések, robbantások, lefejezések, teherautós tömeggyilkosságok, a csoportos nemierőszakok, a dzsihad, Európa megszállása, a sarija, a no-go zónák, a csador, a burkini, a kísérő nélkül, ne adj' Isten rövid ruhában járó nők lekurvázása és közprédának tekintése meg a hasonló haladó mohamedán szokások csak az elfogadás és a multikulti szivárványszín jegyében vannak. Azért, hogy a begyöpösödött, ultrakonzervatív, beteg, elöregedett és hülye európaiak megértsék végre, hogy nekik csak az a dolguk, hogy önként és dalolva fizessék a haradzsot az integrációra hivatkozva. Egészen addig, amíg az egész világ muszlim nem lesz.

 

Szóval van egy olyan érzésem, hogy a Korán nem való se a Tóra, se a Biblia mellé. Maradjon csak meg mindenki a saját kulturális környezetében, a vallási jelképeikkel együtt. Ha az elmúlt jópárszáz évben nem sikerült a békés párbeszéd csak karddal, akkor ezután sem marad más, mint a puska, meg annak lejátszása, hogy melyik kultúrkörnek hol húzódik a határa.

p_fifty Creative Commons License 2020.03.01 0 1 3485

Kiszivárgott egy meglehetősen rossz minőségű felvétel a Ricoh-Pentax jövő évi fejlesztéseinek prototípusairól:

 

Mercutio_ Creative Commons License 2019.02.17 0 1 3484
Előzmény: 5ax (3483)
5ax Creative Commons License 2019.01.31 0 1 3483

Hiaba, na... a baratok :D

Előzmény: joskabacsi (3482)
joskabacsi Creative Commons License 2019.01.29 0 0 3482

Dehogynem

 

Előzmény: Mercutio_ (3481)
Mercutio_ Creative Commons License 2019.01.26 0 0 3481

Tök normális, nem ebből élsz meg és (már?) nem  vagy kütyübuzi:-D 

Előzmény: 5ax (3471)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2019.01.26 0 0 3480

...ezexerint a zasszony golyóálló...

Előzmény: 5ax (3478)
5ax Creative Commons License 2019.01.26 0 0 3479

Na jo.

Igazi fenykepezo geprol beszeltem :)

 

A sony bar igyekszik, mindig is csak 'egy picit jobb mint a mobiltelefonom' kategoria lesz.

Előzmény: Tab (3472)
5ax Creative Commons License 2019.01.26 0 1 3478

Na varj.

Van egy puskaja es meg az asszony diktal? 

hmmm :)

Előzmény: Szabolcsi Mihály (3475)
estvan111 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 3477

:) Sajnos ez nálam nem lenne opció, mert az asszony nélkül rövid időn belül pucéran éhen halnék. Csak tisztálkodni tudok önállóan.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (3475)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2019.01.25 0 0 3476

...boccsss: mondtam...

Előzmény: Szabolcsi Mihály (3475)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2019.01.25 0 0 3475

off: ...egy haverom, akit vadász-szenvedéllyel vert meg a sors, panaszkodott, hogy nem tudja kicserélni az egyébként még jó puskáját egy még jobbra, bár pénze is volna rá, mer' a zasszony nem engedi. Montam, cserélje ki a zasszonyt...

Előzmény: estvan111 (3474)
estvan111 Creative Commons License 2019.01.25 0 0 3474

Szerintem meg betegség. Én minden héten le szeretném cserélni az enyémet az éppen legújabb 2-3 milkás gépekre és objektívekre, csak sajnos se pénzem, se szükségem nincs rájuk.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (3473)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2019.01.25 0 0 3473

...szvsz nem betegség; magam pont így vagyok a K3II-vel... :)

Előzmény: 5ax (3471)
Tab Creative Commons License 2019.01.25 0 0 3472

Sony-t se? Akkor tényleg gond lehet :)

Előzmény: 5ax (3471)
5ax Creative Commons License 2019.01.24 0 0 3471

Azt hiszem beteg vagyok.

 

A K5IIs ota nem ereztem azt, hogy uj gepet vagy obit kene vennem... Vagy csak oregszem.... Ez a veg...

a 12-24-en es a 35mm-en kivul szerintem nem hasznaltam semmit mar vagy 2 eve.

a 100as macro mar olyan sertodott, hogy masik polcra koltozott, hogy ne is lassam....

5ax Creative Commons License 2019.01.10 0 0 3470

Koszi raneztem.

Sajnos pont az Uj Zeland nem akcios, pedig az van a bakancslistan :)

Előzmény: Mercutio_ (3469)
Mercutio_ Creative Commons License 2019.01.09 0 0 3469

Air Asia akciós repjegyek, (Ázsia és Óceánia) hátha van ami neked kapóra jön:

 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/airasia-big-sale-3-million-promo-seats/

 

Előzmény: 5ax (3468)
5ax Creative Commons License 2018.11.28 0 0 3468

Soha nem jartam Balin, de jonak tunnek az irasok!

 

ejh... kene foglalkoznom mar nekem is a blogommal. Azelott heti egszer irtam, most meg... egy eve semmi... Merde...

 

Előzmény: Mercutio_ (3467)
Mercutio_ Creative Commons License 2018.11.26 0 0 3467

Talán Kuba lesz....egyszer...haverokkal, de az is legkorábban 2 év múlva....

 

Ezt a blogot ismered, mennyire hiteles?

https://a-valodi-bali-mindent-amit-erdemes-tudni-balirol.blog.hu/

 

 

Előzmény: 5ax (3466)
5ax Creative Commons License 2018.07.25 0 0 3466

Szerintem meg vagy 5 evet lehuzunk itt, ha nem tobbet (szivesen maradnank eletunk vegeig, de ez anyagi dontes lesz foleg).

Szeretnenk maradni hosszu ideig, de pofatlanul magas fizukat ajanlanak a 'mainland-en' (itt igy nevezik az USA-ban lakokat, a helyiek nem tartjak magukat amcsinak).

3 het 3 szigetre.

Kauai - 4 nap

Big island (Hawaii) 5 v 6 nap a tobbi pedig Oahun.

 

Huh, itt lenyegeben mindig jo ido van, DE van esos evszak es szaraz evszak. Mindegyiknek megvan az elonye:

Szaraz evszak:Majus - Szeptember

+ fasza napfelkeltek,

+ sok rendezveny

+ kevesebb eso

+ eszaki part jobban elvezheto (kisebb hullamok)

- tobb a turista

- kicsivel dragabb szallasok (hacsak nem foglalsz idoben)

 

Nedves evszak:

+ Balnak

+ kib.sok. szivarvany

+ kevesebb turista

+ Nagaoka tuzijatek (kulon kiemelnem mert... huh... szoval meg kell nezni...)

+ olcsobbak a szallasok jellemzoen

- Esik, van hogy 2-3 napig egyfolytaban. Napkozben csak termeszetesen, estere elall :D

 

Gyertek gyertek, segitek szervezni, meg kitalalni hogy hova megyunk fotozni :D

Előzmény: Mercutio_ (3464)
simico Creative Commons License 2018.07.23 0 0 3465

asszonypajtás max. 3 órát bír egyhuzamban repülőn

 

Erre van egy nagyon egyszerű megoldás, amivel ráadásul még pénzt is spórolsz :)))

Előzmény: Mercutio_ (3464)
Mercutio_ Creative Commons License 2018.07.22 0 0 3464

Jah, hát ez ilyen, hogy a jó ajánlat adott időpontra szól, nem te döntöd el mikor mennél:) de ennyivel előre ha megveszed a jegyet általában itthon is (át) tudod ütemezni a szabadságot.

Nálatok akkor melyek a jóidős hónapok?

 

Ha harom (ez a legfrankobb, de kell vagy 2 het mindharomra)

Ezt úgy érted, hogy szigetenként 2 hét?

 

Egyébként kösz az infókat, ötleteket, HA majd egyszer oda jutok (és még mozgásképes leszek:)))))) ) tuti kereslek konkrét tippekért. A fő probléma, hogy asszonypajtás max. 3 órát bír egyhuzamban repülőn, így aztán nem jön ki a matek:( pedig Kuba egész olcsón kifogható néha...

 

Ehhez mit szólsz?

https://hawaiioceanproject.com/why-we-no-longer-support-full-faced-snorkel-masks/

 

Ti egyébként végleg maradtok, vagy ez még nem dőlt el?

 

Zozzantoz: Áááá, csak ábrándozok... Tudod, "merjünk nagyot álmodni":D bár közeledik egy kerek szám, amit valamivel emlékezetessé kellene tenni, de az erre szánt keret kevés lenne ide:(

Előzmény: 5ax (3461)
Jahno Creative Commons License 2018.05.19 0 0 3463

Én meg várat akartam képezni, de nem jött össze, mert folyton belemászkáltak. Akkor legyen így:

 

Előzmény: p_fifty (3455)
Zozzantoz Creative Commons License 2018.03.06 0 0 3462

Bakker, Hawaii-ra készülsz nyaralni?:) Felvitte a kend dógát...

Előzmény: Mercutio_ (3460)
5ax Creative Commons License 2018.03.06 0 1 3461

Gondolom Neked kell nagyon flexibilisnek lenni az utazasnal, de

az 1500 euros business class nagyon jo

a 600 euros egyeb szinten remek ajanlat.

Nekunk olyan $1500bol jon ki egy ut / fo de mi alakitjuk hogy merre es mennyit repulunk (a gyerek miatt fontos). Egyebkent olyan $1200ert lehet megoldani a durva utakat.

 

Annyi, hogy a karacsony az itt az ESOS szezon.

Mindenki elefelejti, hogy Hawaii a szivarvanyok orszaga. Namarmost. Szivarvany ugye akkor van ha valahol esik (leegyszerusitve) szoval a nedves esos szezonban egy heten kb 2 napot esik egyfolytaban atlag.

Lehet, h ez 2 folyamatos nap, vagy egesz heten borus ido, ez szerencse kerdese.

A vendegeink akik most latogattak meg, kb 60% napsutes 40% esovel szembsultek.

 

DE. Ettol meg 20 fok ala nagyon ritkan megy a homerseklet. Az is nagyon ritka, hogy a sziget mindegyik reszen szakad az eso, szoval valahol mindig el tudja magat foglalni az ember.

 

A karacsony aaaaaz hmm... idoben kell szallast foglalni airbnb-n es akkor minden rendben van.

 

Ha esetleg jossz/jottok szolj es segitek tervezni.

Egy Tanacs, amikor 'beleptek' az USA-ba (eloszor leszalltok az USA-ban) akkor ott erdemes ugy keszulni, hogy legyen van 3 ora atszallni. Beleptetes, meg vam... 

(altalaban, Parizs, new york, Honolulu az ut, ekkor New Yorkban lepsz be, igy a NY - HNL jarat kozott jo ha van idod szotymoroni, mert vagy atjutsz 20 perc alatt vagy 2.5 ora).

 

ha pedig belefer hogy masik szigetre is ellatogass.

1 fore a retur repjegy szigetek kozott $150 - 200. A szallas kb ua. mindegyik szigeten.

Ha egy szigetre utazol csak, az Oahu legyen (Honolulu)

Ha belefer ketto, akkor Oahu es Hawaii

Ha harom (ez a legfrankobb, de kell vagy 2 het mindharomra) akkor Oahu, Hawaii es Kauai. Ez utobbi a fotos menyorszag.

 

Uff.

 

Roviden, fasza arak. Ha gyerek nelkul utaznek, tuti lecsapnek egy ilyenre.

 

Előzmény: Mercutio_ (3460)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!