Keresés

Részletes keresés

Traclon Creative Commons License 2010.01.20 0 0 88
Elsősorban az mszp vezérkarnak a fő szempontja,amit gondos propagandával szépen beleégetnek a mezei mszp szavazók (már amennyi még megmaradt) agyába.
Előzmény: tbando (87)
tbando Creative Commons License 2010.01.19 0 0 87
De a fő szempont elsődlegesen az hogy a Fidesz 2/3-os győzelmét megakadályozni, bármi áron!

Kinek a főszempontja? A mezei MSZP-seknek? Hm.
Előzmény: Törölt nick (84)
tbando Creative Commons License 2010.01.19 0 0 86
Én benne lennék :))))).
Előzmény: Darwin (85)
Darwin Creative Commons License 2010.01.18 0 0 85
Sokkal nagyobb húzás lenne az MSZP-nek a Fideszre szavazásra buzdítani a Jobbikkal szemben a visszalépésekkor. Lehetne mondani, hogy "összeállt a nagykoala, az idegenetőke egysége a nemzettel szemben" ;)
Előzmény: tbando (83)
tbando Creative Commons License 2010.01.17 0 0 83
a 2. fordulóban a szoci szavazók átszavaznak a jobbikos jelöltre

Ha nagy játékosok, márpedig azok, akkor egyértelmű, hogy ez fog történni. Mert szociként a jobbikra szavazásra buzdítani zseniális húzás. Machiavelli se tudna jobbat. 2 legyet egy csapásra. Mert a jobbiknak is kurva kényelmetlen lesz, hogy fehéren feketén kiderül, hogy ők (is) a szocik falova, a fidesz is elveszít így majd néhány szavazatot, a szocik renoméján meg már semmit sem ront, hogy még a nácikkal is hajlandók kollaborálni.

Na igen, a másik nagy húzásuk meg az lesz, hogy ők is átmennek az MDF-be. Aminek még járulékos haszna is lenne: lizingelhetnék Antall Jóskát, mint ventillátort.
Előzmény: Törölt nick (82)
Detonátor Creative Commons License 2010.01.17 0 0 81
Esetleg azért, mert a HV címe úgy kezdődik: "Lehet, hogy". Persze nem biztos.
tbando Creative Commons License 2010.01.17 0 0 79
Ez viszont oké. A legteljesebb mértékben.
Előzmény: stevebi (76)
tbando Creative Commons License 2010.01.17 0 0 78
Belekezdtem a Szentkorona rádiós elemzésbe, de elég gyorsan kifaroltam belőle. Hogy őszinte legyek, nem teccik. Ráadásul úgy beszélni a szentkorona tanról, hogy pont a lényegét nem értik, az felettéb kiábrándító. A Jobbik éceszgéberei feltehetőleg jobban értik, mint ezek a rádiós civilek. Ami biztató. Az már kevésbé, hogy a mezei tagság és a holdudvar a rádiós okoskákhoz áll közelebb. Nagyon bizonytalan, hogy mi fog e konglomerátumból kijönni.

Na majd meglátjuk.
Előzmény: stevebi (74)
stevebi Creative Commons License 2010.01.17 0 0 76
Előzmény: stevebi (74)
stevebi Creative Commons License 2010.01.17 0 0 74

"....betartja az igéretét, vagy igazodni a demokratikus normákhoz."

 

 

Nem igazán világos, hogy 40+20 év szabadrablás, az ország szétprivatizálása után mit tekintünk _demokratikus_ normának.

 

Épp a gyökeres, radikális változás az alapja a Jobbik programjának és ebbe nem fér bele az szdsz-féle álliberális közbeszédhez való simulás.

 

http://szentkoronaradio.com/belfold/2010_01_16_kiveseztuk-a-jobbik-programjat-i-allam-es-vallas

 

"Nagyon jó kezdeményezésnek hangzik alkotmányba foglalni a nemzetellenes cselekedetek elleni fellépés lehetőségét, a privatizáció megakadályozását, az államadósság kérdését. Szintén alkalmazható tekintjük a Szent Koronára való fogadalomtételt a hivataloktól kezdve a felsővezetői szintig.

 

Szintén szükségszerű intézkedés lesz a kétkamrás Országgyűlés felállítása egy igazi rendszerváltással, amit a Jobbik is beleemelt a programjába. ....."

Előzmény: tbando (73)
tbando Creative Commons License 2010.01.17 0 0 73
A Jobbik is biztosan tudja, hogy így kéne, de azt is tudja, hogy így meglehetősen hosszadalmas ügylet. Ezért beigéri saját hatáskörben. Most már csak az a kérdés, hogy mi a fontosabb neki, felmutatni hogy betartja az igéretét, vagy igazodni a demokratikus normákhoz. Én bizom benne, hogy az utóbbi. De korántsem vagyok benne biztos, hogy tartani is tudja magát hozzá. Sőt, a fidesznél sem kizárt, hogy a demagógia uszályába kerül. Ami sajna, kemény idő és energia pocsékolással jár majd.
Előzmény: Traclon (71)
stevebi Creative Commons License 2010.01.17 0 0 72
Előzmény: birkanep2008 (63)
Traclon Creative Commons License 2010.01.17 0 0 71
Jaj, már megint ez a szokásos terelés, mellébeszélés, ködösítés, süketelés, hogy "nem egy párt dolga az elszámoltatás,hanem az igazságszolgáltatásé"...hányinger!

Képzeld, ezzel mindenki tisztában van, a Jobbik háza táján is! Pontosan arról szól az elszámoltatás,amit végtére is magad is megfogalmaztál, hogy először is, gatyába kell rázni ezeket a szerveket, másodszor, megváltoztatni a törvényeket, jogszabályokat (az pedig már igenis az Országgyűlés,tehát ezen keresztül a kormányzó erők dolga!) úgy, hogy ne a kiskapukkal legyen tele,amiken keresztül meg lehet mindent úszni, hanem igenis,akár utólagosan és visszamenőleg is elszámoltatható legyen mindenki mindenben! EZT érti mindenki az elszámoltatás alatt, nem pedig azt,hogy azt várnánk, hogy majd a Fidesz vezető apparátusa, OV-ral az élen összeül, és mint valami statáriális bírói testület ítéletet mond mások felett...
Előzmény: tbando (70)
tbando Creative Commons License 2010.01.17 0 0 70
Akkor szólni kéne Pokorninak, hogy ne ködösitsen olyanokkal, hogy az elszámoltatás egy kétélű fegyver.

Nem ködösítés. Valóban kétélű fegyver. Amúgy meg nem a fidesz dolga az elszámoltatás. Hanem az igazságügyi apparátusé. A bíróságoké, az ügyészségé, a rendőrségé. A fidesz dolga, hogy ezeket a szerveket gatyába rázza. Meg persze az államapparátus többi intézményét is. És ha szükséges, hozzák meg azokat a törvényeket, amelyek hiányoznak. A konkrét ügyekbe meg ne avatkozzon bele.
Előzmény: Törölt nick (64)
birkanep2008 Creative Commons License 2010.01.16 0 0 63
Mindenki programot olvas.
Végre egy párt, akinek van programja és azt meg is mutatja mindenkinek:)
Előzmény: Törölt nick (62)
Traclon Creative Commons License 2010.01.16 0 0 61
Én nem egyeznék ki vele, szerintem sokkal több szavazatot kell kapnia a Jobbiknak, de egyelőre kb. ez a realitás.
Előzmény: tbando (59)
tbando Creative Commons License 2010.01.16 0 0 59
De fogadjátok el tőlem (és még legalább félmillió magyar embertől), hogy e téren én már nem (pontosabban e téren Sem) bízom a Fideszben.

Ennyivel boldogan kiegyeznék. Ha csak félmillió ember fogja lightosnak tartani a fidesz elszámoltatását, és egy másik félmillió brutálisnak az még vígan belefér.
Előzmény: Traclon (58)
Traclon Creative Commons License 2010.01.16 0 0 58
"A topiknyitódból mégis ez jött át."

Akkor rosszul jött át.

"De nyugodj meg, lesz elszámoltatás...Reményeim szerint meg épp amennyire szükséges."

Úgy legyen. De fogadjátok el tőlem (és még legalább félmillió magyar embertől), hogy e téren én már nem (pontosabban e téren Sem) bízom a Fideszben.
Előzmény: tbando (57)
tbando Creative Commons License 2010.01.16 0 0 57
Nem tudom ugyan,miből vetted ki,hogy én "az elszámoltatást nevezem kormányprogramnak", de ilyet senki nem állított!

A topiknyitódból mégis ez jött át. De nyugodj meg, lesz elszámoltatás. A Népszava és az atv szerint brutális. A jobbik demagógia szerint lightos. Reményeim szerint meg épp amennyire szükséges.
Előzmény: Traclon (53)
jablonka Creative Commons License 2010.01.16 0 0 56
Nem rettegni kell, hanem a másik topikban (A Jobbiknak van programja) egy kicsit kielemezni.
Előzmény: Törölt nick (55)
JEFFREY Creative Commons License 2010.01.16 0 0 54
Orbán alatt volt számlaadásí kötelezettség, Medgyessy törölte el.Az egész rendszerét meg Gyurcsi változtatta meg.Mivel ez nem 2/3.-os törvény ezért a Fidesz nem kellett hozzá.Elég egy Kormányrendelet, ill egyszeri többség.
Előzmény: Törölt nick (45)
Traclon Creative Commons License 2010.01.16 0 0 53
Nem tudom ugyan,miből vetted ki,hogy én "az elszámoltatást nevezem kormányprogramnak", de ilyet senki nem állított!
Viszont mindenképpen egyik eleme kell,hogy legyen! Ha a Fidesz most kormányra kerülve ezt nem lépi meg,végzetes hibát követ el (az egész ország és önmaga ellen is),és véglegesen elveszíti szavazóbázisa nagyrészét...akkor is,ha ezt most képtelenek vagytok elhinni.
Előzmény: tbando (49)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 52
Fotókat ide!
Előzmény: Törölt nick (50)
tbando Creative Commons License 2010.01.16 0 0 51
majd jön egy új Mikola féle hadibarom aki a meggondolatlan,stupid elszólásaival megharagítja,és otthonmaradásra készteti a szavazókat...

Hát akkor a Mikola-féléknél csak az otthon maradó szavazók a nagyobb hadibarmok.
Előzmény: sörösgigant (5)
tbando Creative Commons License 2010.01.16 0 0 49
Te az elszámoltatást nevezed kormányprogramnak? Remélhetőleg a fidesznek több esze van.
Előzmény: Traclon (-)
Christopher Moltisanti Creative Commons License 2010.01.16 0 0 48
Elég lett volna sms-ben átküldeni.
Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 47
Nem történt tragédia, itt van pdf.-ben:

http://www.jobbik.hu/sites/jobbik.hu/down/Jobbik-program2010OGY.pdf
Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 44
Aljas dolog a politikai kommunikáció, nem kell mindent szó szerint venni.
Előzmény: nyugdijas-60 (43)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 42
rassz, rassz, ressz, rissz-rossz
Előzmény: Traclon (-)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 41
---------------------------------------------------------------------------------------
Ki tudja miért törölték a Jobbik programját vitatni hivatott topikot?
---------------------------------------------------------------------------------------

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9198424&la=96759196



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!