Keresés

Részletes keresés

Nobody1 Creative Commons License 5 perce 0 0 96810

Nem a cerkát, a katonai karrierem törte (volna) derékba mikor az aktfotóit árultam és a férje megtudta. (Egy hétig ezredfényképész voltam egy társammal és Halason sok fiatal nő /hivatásosok felesége, lánya/ dolgozott a laktanyában. Emlékszem milyen jókat vigyorogtak mikor hálóingben guggolva fókáztuk a folyosót és kilátszott a lengő "fegyver"...)

Utána meg a derekam roppant meg, 3 hetet voltam Kecskeméten a honvédkórházban. Újra kellett tanulnom járni mikor végre kikerültem... :(

(De ezt nem a csaj férje tette. A rajparancsnok hülyesége miatt történt baleset volt bár tény, hogy a százados az aktfotókért beígért pár hét futkosót, amit viszont így már sajnos nem tudtam megvárni. A 63-ik napon felvittek Pestre a BM-hez, ott egy 3 fős bizottság eldöntötte, hogy nem tudnak tovább mit kezdeni velem, aztán a "hősiességemért" kaptam egy krumplivirágot, majd visszavittek Halasra leltár szerint leadni a cuccom, másnap reggel meg kezembe nyomták a menlevelet...) :)

Ténylegesen 3 napot voltam kiképzésen (ebből az első a bevonulás napja volt), mert utána írnokoskodtam meg fotóztam míg ott voltam. Azért az AK-47-est meg a "golyószarót" egyszer szét kellett szednem és megtisztítani, na meg esténként a stokizást gyakorolhattam míg nem kerültem fel a gyenguszba.

Sőt egyik éjjel még "ünnepélyes sz.rosgatya-temetés díszszázadában" is részt vettem a "kisportolt IFÁ-k" által betonkeményre taposott udvaron. Majd 4 órát álltunk söprűpuskával a vállunkon hálóingben mire a szerencsétlen kiásta a gyalogsági ásójával a szabvány sírgödröt. Még jó, hogy ez szeptember első napjaiban volt, mert télen tuti odafagytunk volna... :)

Előzmény: kavicsos64 (96807)
triplaharom Creative Commons License 1 órája 0 0 96809

(:-)))))))))))))))))))))))))))

Valami főtiszt felesége lehetött ! (:-)))

Előzmény: kavicsos64 (96807)
triplaharom Creative Commons License 1 órája 0 0 96808

Azt hogy csináltad ?

Előzmény: Nobody1 (96805)
kavicsos64 Creative Commons License 1 órája 0 0 96807

Valami jó vérmes menyecske derékba törte a cerkát ?? ((::!!

Előzmény: Nobody1 (96805)
kavicsos64 Creative Commons License 1 órája 0 0 96806

Hihihihihihihhiih ((???!!!

Előzmény: Nobody1 (96801)
Nobody1 Creative Commons License 1 órája 0 0 96805

Egyik sem. "Hadirokkant" lettem... :(

Előzmény: triplaharom (96804)
triplaharom Creative Commons License 2 órája -1 0 96804

Elég nagy hátszeled lehetött, vagy piros biciklivel jártál ...

Előzmény: Nobody1 (96803)
Nobody1 Creative Commons License 2 órája 0 0 96803

Nem, még a 64-en. Adtak egy krumplivirágot és hazazavartak. :)))

De a 64-ből is 26-ot itthon voltam, ráadásul civilben...

Előzmény: triplaharom (96802)
triplaharom Creative Commons License 2 órája 0 0 96802

Jól bírták ! (:-)))

A 65.-n kirúgtak onnan.

Előzmény: Nobody1 (96801)
Nobody1 Creative Commons License 3 órája 0 0 96801

A gyomrom még csak bírta volna, de mikor dugóhúzóban majdnem földig meg fejjel lefelé a föld fölött pár méterrel repültünk és a szívem is a fülemben vert, na akkor megfogadtam, hogy többé életemben soha nem repülök...

Erre pár év múlva a sorozáson nem ejtőernyősnek akartak beírni. Mondom majd ha előtte agyonlőnek, csak akkor. Így lettem végül határőr kemény 64 napig... :)

Előzmény: kavicsos64 (96800)
kavicsos64 Creative Commons License 7 órája 0 0 96800

Rosszul liftezett a gyomor ((::!??

Előzmény: Nobody1 (96799)
Nobody1 Creative Commons License 9 órája 0 0 96799

Igazad van. Annyira nem érdekel az "angyalok városa", hogy azért röpködjek 10 ezer km-t még ha fizeti is a jegyet... :)))

Sőt egyáltalán nem röpködök. Egyszer, 14 évesen repültem úgy 10-15 percet, na akkor megfogadtam, hogy ebben az életben én még egyszer repülőre nem ülök... :)

Előzmény: triplaharom (96796)
drotszamaras Creative Commons License 10 órája 0 0 96798

Szép jó reggelt s hetet kívánok mindenkinek ! Itt az eső eső és szélvihar okozott némi problémát . Pár fa ágat szavazott le s a hirtelen lezúduló csapadék is egy áteresznél okozott problémát . De reggelre viszont elég rendesen lehűlt , 15,4 fok volt . De már kezd a napocska előkerülni de azért még a vetíték nem ver ki .

Előzmény: kavicsos64 (96797)
kavicsos64 Creative Commons License 10 órája 0 0 96797

Itt is a déli 10mm után még lett 5mm 17 óra magasságában ! 19 fok van egész hűvös lett !

Előzmény: triplaharom (96794)
triplaharom Creative Commons License 10 órája 0 0 96796

Jól jártál, hogy nem jött össze !  (:-)))

Előzmény: Nobody1 (96793)
triplaharom Creative Commons License 10 órája 0 0 96795

Most 17 fok van kint.

Előzmény: triplaharom (96794)
triplaharom Creative Commons License 10 órája 0 0 96794

Jó röggelit és sŸép hetet mindönkinek !

Este vol 4 mm, az éjjel még hozzájött 6 mm eső. Éppen ideje volt màr !

Nobody1 Creative Commons License 17 órája 0 0 96793

Az csak szomszédasszony (most egyébként is itt az ügyeletes bikája), ez meg az én egyik kínai asszonyjelöltem ötlete volt ... találkozni félúton Los Angelesben, mikor még azt hitte, hogy éhes (hunger) amerikai vagyok. (Ők ugyanis nem foglalkoznak 1-1 betűvel ha angolul írnak, ilyen kis országgal meg pláne nem.)

Aztán mikor megírtam, hogy  Hungary kínaiul Hsziöngyali és én itt élek, már egy fél napos világtérkép böngészés után megtalálta Magyarországot... :)))

Előzmény: triplaharom (96786)
kavicsos64 Creative Commons License 19 órája 0 0 96792

De akkor van még egy adótorony valahol a körösök mentén ,csak valamiért a szentesi ugrott be hirtelen !

Előzmény: Nobody1 (96785)
kavicsos64 Creative Commons License 19 órája 0 0 96791

Midketőnél jártam akkor ! Tótkomlós nem jutott eszembe afelől jártam oda ! Vizet hordtam belőle !

Előzmény: triplaharom (96783)
drotszamaras Creative Commons License 20 órája 0 0 96790

Nos az igaz ,hogy ott van egy gyár . De én a Duna partjánál voltam , ahol a komp indul  . 

Előzmény: triplaharom (96784)
drotszamaras Creative Commons License 20 órája 0 0 96789

Nekem az ív hosszával van gond , pedig szárítva s melegítve is próbáltam .

Előzmény: kavicsos64 (96779)
triplaharom Creative Commons License 20 órája 0 0 96788

Arról nem tudok, de az nem zárja ki a lehetőségét hogy volt ott is.

Én a Zsanai gázkitörésre emlékszöm gyerök fejjel, mög a közel 20 évvel ezelőtti Pusztaszabolcsi toronytűzre, mert sokat jártam arrafelé abban az időben.

drotszamaras Creative Commons License 20 órája 0 0 96787

Valamire az is jó , csak otthoni felhasználása nem igazán jellemző . 

Előzmény: simsondömper (96778)
triplaharom Creative Commons License 20 órája 0 0 96786

Elutazott a szomszédasszonyod ? (:-)))))))))))))))))

Nobody1 Creative Commons License 20 órája 0 0 96785

Akkor egyik se Szentes környékén volt. :)

(Persze nézőpont kérdése. Az egyik barátnőm is azt javasolta nemrég, hogy "találkozzunk félúton, Los Angelesben a Hiltonnál". Mondom jó, hogy nem a Holdon...) :))))

Előzmény: triplaharom (96783)
triplaharom Creative Commons License 20 órája 0 0 96784

Szobon van a gyárja !

Biztosan oda möntél ? (:-)))

Előzmény: drotszamaras (96774)
triplaharom Creative Commons License 20 órája -1 0 96783

Most kérdöztem a volt kollégámat, ő ismerős azon a vidékön.

Tótkomlós és Kaszaper között volt 41- ben, amit a németök fúrtak. Az is kigyulladt előbb és úgy süllyedt el a torony munkásokkal együtt. Valami kis ingovány van ma is a helyén, el is van kerítve.

A másik ami volt Battonya mellet a Mezőhögyösi útnál 61-ben, az is embörökkel együt süllyedt el, szintén kigyulladva nyelte el a föld. Ott is egy tó van most a helyén. körbe fákkal.

Előzmény: kavicsos64 (96770)
drotszamaras Creative Commons License 20 órája 0 0 96782

Náluk az akkori cégenél ahol dolgoztam ott volt elektróda szárító s melegítő , s ebben volt az elktróda . Az er23 és a er 21 a 21 est fejfeletti és függőleges varratokhoz használtuk . A 23-ast pedig minden más pozícióban . Lehet a titka a szárítás van s melgítésben van (?) . De ott emlékeim szerint ezek az elektródák voltak a legjobbak az akkort használták közül . Persze ott is volt amikor a mennyezeten ott ragadt az elektróda . Persze a Böhler ( amit ritkán kaptuk ) azzal nem keltek versenyre ezen típusok . Nos én ezért írtam ezt . 

Előzmény: BWels (96776)
simsondömper Creative Commons License 21 órája 0 0 96781

Vastelepi mentés. A múltkor sas fox ot találtam 2 kilót.

Előzmény: simsondömper (96778)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!