Igazából úgy értettem a kérdést, hogy miért pont ez az óra kerül ennyibe. A kidolgozottságán "tudásán" nem látok semmit, ami indokolná ezt a magas árat, míg a jóval komolyabb kidolgozású és tudású Triton ára ennek a 2/3-a.
Más: azt is meg akartam kérdezni, hogy tükörpolírozott felületet meg lehet-e csinálni szálcsiszoltra, foglalkozik-e ezzel valaki. Ismertek ilyet?
Szervíz: Seiko, Baross utca, Népszínház utca, Kriston szervíz, Hantos stb.
Miért ennyi: mert az Orient pénzt akar keresni, jó sokat. Semmi racionális magyarázat nincs mögötte. Nyilván az óraboltos fél napig tudná mondani, hogy miért kerül ennyibe.
Na, meg is vettem a gyönyörűséget :) Maximálisan elégedett vagyok vele, ahogy azzal is, hogy a bolti ár majdnem feléért jutottam hozzá úgy, hogy az óra gyári állapotban volt, bontatlanul :)
Két kérdésem van:
1. Orient szervizre van lehetőség valahol a Next-Time-on kívül? Nem igazán szeretem őket, több okból sem.
2. Ha már Orient: tudom, hogy ez most nagyon költői és laikus kérdés, de most tényleg: ennek az órának az árát mi indokolja?
Ez az egyik legszimplább dizájn, amit valaha láttam, semmi izgalmasat vagy különlegeset nem látok benne, mint más Orient Starokban, de az árát rendesen megkérik. Miért?
Sziasztok! Tervezek egy órát venni, de Ebay-ről szeretném. A kérdésem a következő: mennyire biztonságos itt (csak pozitív visszajelzéssel rendelkező, visszaküldést is vállaló) kereskedőktől venni? Az óra a bolti ár kb. háromnegyedéért van, állítólag bontatlanul. Ha ez így van, akkor miért éri ez meg nekik?
Ez valszeg több városi legendánál, legalábbis sokfelé írták, hogy tényleg ez volt az Al-Kaida hivatalos órája, mert egyszer egy mérnök készített nekik egy leírást, hogy hogy lehet egy kvarcórát bomba időzítésére használni. Abban a leírásban, amit beemeltek a kiképzési anyagaik közé, az F91W-t használta példának. Persze kis műszaki tudással lehetett volna alkalmazni bármelyik hasonló Casio, Timex stb. modellre, de a tipikus al-kaidásnak ennyi tudása sem volt, így maradtak ennél a modellnél. Később ez visszaütött, mert a reptéri biztonságiak elkezdték nagyon figyelni és ma már alaposan megnézik, aki azzal próbál utazni.
A pápa a római katolikus egyház feje, ő aztán bármilyen drága órát hordhatna, mégis egy olcsó, letisztult, funkcionális modellt visel.
Én ezt példamutatónak tartom.
Jó példát és a szerénységet követni nem sznobság.
Ebben a dologban egyébként Osama Bin Laden is jó példát mutat: neki is hihetetlen vagyona volt, mégsem érzett kényszert hogy ezt a karján mutogassa.
A sznobság az, amikor filléres emberek vesznek drága órát, azt gondolva hogy attól lesznek ők is "valakik", csak azért, mert egy másik filléres de éppen híres senkit abban fotóztak.
Egyes híres emberek nem véletlenül váltak stílusikonná, minden, amit viseltek, garantáltan cool. Ezek tényleg képesek emelni a rangját az óramárkájuknak, még akkor is, ha eleve magasan volt -- Paul Newman, Steve McQueen. Az argentín komcsi szerintem nem tartozik közéjük. Bár ha azt nézzük, hogy a megelőző olcsó Casiót hordó híres ember Oszama bin Laden volt, ahhoz képest talán még mindig előrelépés :)
"Már elnézést, de ez alapján a "low-res" kép alapján a pápán vagy ötvenféle "egyszerű, fekete tokos-csatos, fehér számlapos" óra lehet, ki az ördög képes ugyan megmondani, hogy az öt méterről már pont ugyanolyannak kinéző Casio/Swatch vagy valami más hasonló van rajta? "
Bakker. 🙂
Nyilván nem EZ alapján a kép alapján (amit még alaposan le is butított a fórummotor) mondják meg hogy mit visel, hanem rengeteg kép készült a Pápáról.
Én nem érzem hivatásomnak ezt eldönteni, számtalan helyen írják hogy ilyen Casio órát visel, ezért én ezt elhiszem.
(Lehet, hogy nem csak egy ilyen órája van!)
"Másrészt ez picit olyan sznob dolog... "
Nem. Ez pont anti-sznob dolog. 🙂
Viselhetne bármilyen drága órát, de ő egy olcsó, letisztult, egyszerű órát hord, amilyet egy iskolás gyerek is megvehet a zsebpénzéből.
Nekem ez nagyon szimpatikus!!
Főleg hogy sok olcsó ember hord hivalkodóan drága órát.
Már elnézést, de ez alapján a "low-res" kép alapján a pápán vagy ötvenféle "egyszerű, fekete tokos-csatos, fehér számlapos" óra lehet, ki az ördög képes ugyan megmondani, hogy az öt méterről már pont ugyanolyannak kinéző Casio/Swatch vagy valami más hasonló van rajta? Még 80-as évekbeli Poljotom is van, ami egy ilyen távolságból készített, ilyen felbontású képen pont ugyanígy nézne ki... ;-)))
Másrészt ez picit olyan sznob dolog... A jelenlegi pápa tudott módon puritán, nem veszi magát körül nagy luxussal, nem híve a drága luxus-tárgyaknak, és mind tudjuk, hogy egy olcsó, egyszerű műanyagtokos kvarcóra is képes az időmérő funkciónak nem csak tökéletesen megfelelni, de egy erősen kíméletes, "öreguras" használat mellett fizikálisan is kibír akár egy-két évtizedet is (aztán hazamenet vesznek helyette egy másik hasonlót). Számomra soha nem jelentett semmilyen óra esetében többlet-értéket az, hogy valamilyen "híres ember" is használt-viselt esetleg olyat, pláne, hogy a "híres emberek" elsöprő többsége annyit sem ért az órákhoz, mint hajdú a harangöntéshez - a celebek, sztárok elsöprő többsége meg kóros szinten sznob ember, aki nem a jót, hanem a minél talmibb csillogást keresi, semmi mást.
Az tudott, hogy a statikus és a dinamikus (lökésszerű) nyomásterhelés nagyon nem egyforma. Ezért is fordulhat elő, hogy egy papíron azonos nyomásállóságú (és statikusan azt ki is bíró) órapáros közül a sima, egyszerű "egygumikarikás" korona-tömítésű órába például ez vízisíelésnél pereceléskor esetleg mégis bekerül víz, egy koronazárasba meg nem. De ez meg a konstrukció kialakításával kezelhető, tipikusan a "labirint-elvű", megoldások, ahol nincs egyenes út a tokba befelé (a koronazárnál is a dinamikus terhelésnél a menetek miatt kellene a víznek "ide-oda kanyarognia") kiválóan megfogják a hirtelen nyomáslökéseket. De az olajtöltés nem igazán erről szól, és őszintén szólva a valós, reális hétköznapi használati körülményeket figyelembe véve ez inkább csak amolyan geg.
"Más kérdés, hogy hétköznapi körülmények között ugyan mikor kerülhetne egy ilyen óra 100-200 méteres vízmélységbe? Aligha, így eléggé kockázatmentesen lehet mondani rájuk bármit, úgysem lesz soha kipróbálva, egy hétköznapi búvárkodást-fürdőzést pedig természetesen simán kibírnak."
Valamelyik Seiko kiadványban olvastam erről, hogy nyilván 100-200 méteres mélységbe egyetlen hétköznapi tulajdonos sem viszi az óráját (meg magát se nagyon), viszont rövid időre érheti az órát olyan behatás, ami megegyezik azzal, mintha 200 méteren lenne. A cikk konkrétan a vízi sportokat (pl jetski) említette, hogy ott előfordul, hogy leesik valaki a járműről, és mikor vizet ér, akkor az óra is kap egy nagyobb nyomást, ami megfelelhet annak, mint a 200bar statikus nyomás (az persze megint egy másik kérdés, hogy ki megy jetskizni automata órában, de elméletileg hétköznapi ember órája is kerülhet ilyen szituációba).
Ahogy írtam - vagy buborék - vagy a folyadék hődilatációját lekezelni képes tokozás, rugalmas hátlap/előlap (műanyagoknál ez nem nagy kunszt), membrános tér, stb... De valamilyen módon gondoskodni kell arról, hogy tudjon az olaj hőtágulni-mindkét irányba. Az olcsó megoldása ennek a buborék...