Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4481

Szerintem az utóbbihoz nincs köze a cukornak. (Akkor a méz is tilos lenne meg a többi természetes koncentrált cukorforrás, mint az aszalt datolya és társai.)

Előzmény: sewage (4480)
sewage Creative Commons License 2015.01.17 0 0 4480

Hello!

Két dolgot szeretnék kérdezni.

Az egyik,hogy a cukor /pl. kristálycukor/  "csak" a metabolius szindróma miatt tiltott a paleoban,vagy egyéb okok miatt is. /áteresztő bél stb./

A másik az lenne,hogy mi a véleményetek Dr.Tóth Csabáról?  Igaz-e amit írnak róla a neten,vagy azért mégis érdemes elmenni hozzá?

Előre is kösz.

Qn3ds Creative Commons License 2015.01.03 0 0 4479
H_G Creative Commons License 2015.01.01 0 0 4478

És ha sikerülne begyűjtened mindazt, amit a medve eszik a vadonban -- lazacot, szarvashúst, gombát, málnát, áfonyát, mézet -- abból egy nagyon is pompás paleó napot csaphatnál... Ahogy az északon élő indiánok is pont ezeket ették még 150 évvel ezelőtt is. Ha friss kókuszod van, jamgyökér, kesudió és egy fincsi hal az Indiai-óceánból, azokból szintúgy. Szóval nem is értem, hogy ez a cikk mit cáfolna tulajdonképpen (szerintem ők maguk sem), mert amiket emlegetnek, hogy ezt ették és nem a paleót, az mind paleó.

 

Az igaz, hogy az egyes paleó guruk szoktak adni ajánlásokat a makrotápanyagok arányára, de ezek mind a paleón belül létező részhalmazok; el is térnek aszerint, hogy melyiküket olvasod, és egyikük sem állítja, hogy csak ezek pontos betartása lenne paleó. Szükség azért van rájuk, mert a modern paleó-evő, aki túlnyomórészt szupermarketből kell, hogy beszerezze a hozzávalókat, könnyen összeállíthat olyan természetellenes arányokat, amilyeneket mezőgazdaság nélkül lehetetlen. Ha a mai ember hagyja magát, minden egyes napon annyi szénhidrátot tukmálnak rá, amyennyit az ősember évente 4-5 napon át evett legfeljebb az őszi bogyóéréskor; de természetellenes mennyiségű fehérjét is be lehet vinni a testépítőknek való izolált micsodákkal és így tovább.

 

Amúgy a hülyeségeket nyilatkozó tudós, ha követed a linkeket, kiderül, hogy "Dr. Ken Sayers, a postdoctoral researcher at the Language Research Center of Georgia State." Szóval egy fiatal nyelvész, aki a kompetenciáján kívülre kalandozott.

  

 

Előzmény: grizabella (4477)
grizabella Creative Commons License 2015.01.01 0 0 4477

Rossz címet adtak a cikknek. Mert tartalmilag inkább alátámasztja a paleót, csak figyelmesen kell olvasni, meg tovább kell gondolni. (meg elnézően kell kezelni a korábban említett színvonaltalanságot)

 

Merthogy azt írják, az ősember mindent megevett, amit talált, nemcsak húst és zöldséget.

 

1. A paleósok sem csak húst és zöldséget esznek, hanem gyümölcsöt, olajos magvakat, tojást is.

2. És nyilván ezek azok, amit az ősember megtalált, nem a finomított liszt, cukor, ömlesztett sajt, zacskós leves.

3. Persze van egy minimális differencia, pl. az ősember megette a bogarakat, lárvákat, rovarokat, de tiltani ezeket sem tiltja a paleó, egyszerűen nem illenek bele az étkezési kultúránkba, és megvagyunk nélkülük. És nyilván megette az emberhúst is, de azt meg a Btk. tiltja, tehát inkább nem taglalom.   :-)

Evicke2 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4476

egyébként tudod, az úgy van, hogy ha kipróbálunk valamit és nagyon beválik hosszú évek során, akkor már nagyon könnyű hinni benne. 

ez van, még akkor is, ha te nevetsz rajta.

Előzmény: Re:barbara (4474)
Evicke2 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4475

akkor ez bejött.

ennyi? a provokáció volt a célod? 

vagy esetleg te is kipróbáltad? ha igen, mik a tapasztalataid?

Előzmény: Re:barbara (4474)
Re:barbara Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4474

Előre borítékoltam a hívők feldemhedését... :)))))

 

Hat hét hit, és hat. :)

 

 

H_G Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4473

Gondoltam, hogy színvonaltalan lesz, de azt azért nem, hogy ennyire.

 

Előzmény: sz332 (4471)
Evicke2 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4472

bullshit

Előzmény: Re:barbara (4470)
sz332 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4471

Elég sok problémával küzd ez a cikk...

Előzmény: Re:barbara (4470)
Re:barbara Creative Commons License 2014.12.30 0 0 4470

Semmi alapja nincs a peleo diétának

Azt akarja enni, amit az ősember? Akkor ne a trendi diéta útmutatását kövesse, hanem nézze meg, mit eszik a disznó. Tovább »

forrás: Index.hu

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 4469

Boldog karácsonyt Mindenkinek!

sz332 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 4468

Szedtek-e vitamint? Ha igen, akkor mit, milyen mennyiségben?

Evicke2 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4467

jaaaa, hogy azt akartad, hogy én tegyem publikussá a mailcímemet??

hát csak gondoltam, előbb te megteszed, mert mégiscsak úgy illik, hogy én írjak rád, ha már egyszer engem érdekel(t volna) a dolog, ne te írkálj...

de akkor miért nem ezt írod, meg azt kerek perec, hogy nem akarsz semmit se eladni nekem, és miért jössz a "forró kásával"??? :-D helyette kérdezgetlek itt napok óta és én találjam ki, mit (nem) akarsz??? 

 

ú r i s t e n.....

Előzmény: Evicke2 (4466)
Evicke2 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4466

nem érdekel már a biznisz, csak kíváncsi lennék, mégis milyen "elérhetőségeidről" beszélsz, linkeld már ide. mert én ezt látom:
http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=1285819

 

amúgy egy anonim fórumoldalon te a telefonszámodat is meg szoktad adni vagy milyen "elérhetőségedre" gondolsz? :-)))

Előzmény: Wassernyolcas (4464)
Evicke2 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4465

????????????

miről beszélsz te? az e-mail-címed NEM publikus, akkor mégis HOL találom meg az elérhetőségeidet??

 

én kezdettől fogva BOGYÓT akartam venni, nem sarjat, hiszen az nekem is van, írtam is.
arról sajnos nem tehetek, hogy te sarjra gondoltál, amit pedig én NEM írtam.

NYILVÁN a postaköltséget én állnám, ez természetes. sőt, lehet, még személyesen is elmentem volna, és akár le is szedem. és még pénzt is kaptál volna érte. 

de te lehetőséget sem adtál rá, hogy ezt megbeszélhessük, úgyhogy hagyjuk is az egészet, ilyen borzasztóan értetlen és barátságtalan emberrel nem üzletelek.

 

 

Előzmény: Wassernyolcas (4463)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4464

Még annyit azért hozzáteszek, hogy bogyó eladásról eddig részemről szó sem esett. Csak kis fáról volt szó. A bogyót leszedni még magunknak sem kis feladat, nemhogy másnak. A mellékelt kép talán szemlélteti, hogy miért. Részemről ezzel lezártnak tekintem a homoktövis témát.

 

Előzmény: Wassernyolcas (4463)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4463

figyi, kerülgeted itt a forró kását, ha megnyitod az elérhetőséged, megkapod az elérhetőségem,

Egyébként nem így érdemes homoktövisre szert tenned. Ha arra várunk, hogy a most még talajszint alatt lévő sarjból felismerhető nemű kicsi fácska legyen, legalább 3 évre van szükség, legalábbis nekem, aki nem kertésznek tanultam. Innentől jön a következő kérdés, hajlandó vagy-e esetlegesen 100 km-eket utazni a bizonytalan eredményű próbálkozásért. A postai, vagy futárszolgálatos továbbítás gondjait is viselni kell valakinek. Küldtem én már ezt-azt korábban topikon felvett kapcsolatnak postán, a cserére mai napig is várok. Több éves a várakozás.

Az kétségtelen, hogy többeknek segítettem már ez ügyben, de ők becsengettek, kiástuk a fákat, elvitték és kész. Egyszerű volt.

Szóval, irány a faiskola, szakértőtől vásároljál.

Előzmény: Evicke2 (4462)
Evicke2 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4462

figyi, csak kérdezem, hogy nem akarsz nekem eladni majd homoktövis-bogyót  és azért nem adod meg a mailcímed vagy nem érted, mi a pálya?

egyik sem gáz, csak legalább tudjam.

megtennéd, hogy válaszolsz?

köszi.

Előzmény: Wassernyolcas (4461)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4461

Lehet, hogy lobbisták is vannak a cikk szerzője mögött.

Előzmény: sz332 (4460)
sz332 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 4460
Evicke2 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 4459

és akkor publikussá teszed, amíg írok neked? :-)

Előzmény: Wassernyolcas (4458)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.12.12 0 0 4458

Köszi, ezt eddig én is tudtam.

Előzmény: Evicke2 (4453)
H_G Creative Commons License 2014.12.11 0 0 4457

High Fructose Corn Syrup.

Előzmény: Evicke2 (4455)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 4456

 

Jó, ne borzoljuk a kedélyeket :D, maradjunk annyiban, hogy ha nagyon nem finom valami, vékonyan adok hozzá egy kis mézet. Én nem félek a méztől, mert annyira nem  bírom a (túl) édes dolgokat, rendesen émelygek tőlük, megfájdul a hasam, tehát amennyit meg bírok egyáltalán enni, azt simán bevállalom.

Úgyhogy neked is, meg Evickének is igaza van :)

Nálam egy kiló méz másfél évig tart. Tavaly aug. 20-án vettem egy üveg termelőit, már nem is tudom, mifajta, és még van az alján 3-4 centi.

 

 

Előzmény: H_G (4448)
Evicke2 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 4455

nem tudom, mi az a HFCS.

igen, sacc évente párszor minimális mennyiséget sikerült megszerezni, pont azért, mert veszélyes volt. nem hiszem, hogy ebből jutott vastagon leönteni bármit is. 

tömény cukor, enni erővel vastagon megszórhatnád porcukorral is.

Előzmény: H_G (4454)
H_G Creative Commons License 2014.12.11 0 0 4454

Azért a méz sem HFCS :) Mint tudod, a gyűjtögető népek igen nagy becsben tartották, sok energiát ráfordítottak és komoly veszélyeket is vállaltak a beszerzéséért.

 

Előzmény: Evicke2 (4450)
Evicke2 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 4453

e-mail-címet nem küldened kell, hanem itt publikussá tenni a Beállításoknál. :-)

Előzmény: Wassernyolcas (4452)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.12.10 0 0 4452

Az első homoktövis párt mi úgy vettük a faiskolában, hogy egy fiú és egy lány össze volt jelölve, csak együtt lehetett őket megvásárolni. A faiskolában tudták, hogy ez ügyben mi a helyzet. Az kétségtelen, hogy nehéz őket megkülönböztetni, mert nagyon egyformák. Mi is csak úgy tudjuk, ha a termés időszakában egybevetjük a két, általunk már ismert nemű fa zöldjeit, a sarjakéval. A kert másik végébe így tudtunk áttelepíteni egy másik párt a sarjakból, de évekig bizonytalanok voltunk a sikerben, ill. abban, hogy jó sarjakat választottunk-e. Egyszer csak az egyik elkezdett teremni és a dolog ekkor vált csak bizonyossá.

(nem tudom hova küldeni az E-mail címemet)

Előzmény: Evicke2 (4444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!