Keresés

Részletes keresés

Evicke2 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 4446

épp ez az, hogy sehonnan. :-D rákeres a neten képre, de ha talál is esetleg az egyes nemekről, akkor se nagyon fogja tudni megkülönböztetni őket.

mi 5-öt szedtünk ki találomra az út szélén, csak reméltem én is, hogy lesz köztük összeillő...

Előzmény: tyúkanyó48 (4445)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 4445

Na, akkor a szomszédom megszívta, mert a piacon rásóztak egy darab fát, még tavaly, elültette, de akkor ezek szerint nem fog neki teremni, amíg párt nem keres neki. De honnan fogja tudni, hogy milyen nemű kell mellé?

Előzmény: Wassernyolcas (4442)
Evicke2 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 4444

jó, majd jövőre írok, de addig is elmenteném a mailcímed, hátha akkor nem leszel itt elérhető....

 

árokparton ástuk ki őket, fogalmam sincs, milyen neműek, de állítólag a kertészetekben se nagyon szokták tudni, mert annyira egyformák. te meg tudod különböztetni őket?

sarjak azok nőnek már nálunk is mindenfelé... de akkor ezeket hagyjam meg, hátha lesz köztük megfelelő nemű??

 

Előzmény: Wassernyolcas (4442)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.12.09 0 0 4443

Igen, ezzel mi is próbálkoztunk korábban. Az idén választottuk először azt a tartósítási formát, hogy csak a kisajtolt gyümölcslevet fagyasztjuk. Bevált régebben az is, hogy alkoholban, ill. méz alatt tettünk el egy-egy üveggel télre, kora tavaszra. Nem romlottak meg egyik védőitalban sem. Minkét folyadék fogyasztásának vannak hátrányai tagadhatatlan előnyei mellett. Az idén a hátrányokra tekintettel nem védő italoztunk.

Előzmény: H_G (4440)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.12.09 0 0 4442

Azt tudni kell, hogy a homoktövis esetében fiúnak és lánynak egymás közelében kell lenni ahhoz, hogy gyümölcs is legyen. Kis fa vásárlásakor erre tehát oda kell figyelni. Egyszerre fiút is és lányt is kell vásárolni. Nem tudom, ez ügyben Nálatok mi volt a helyzet.

Nekünk a kert két végében van egy-egy fiú és lány. Az egyik pár az idén gyakorlatilag pihent, a másik volt adakozó, de csak annyira, hogy annyi gyümölcs született, hogy kb. egy fél kilót már nem volt türelmünk leszedni a szüretkor. Szedéséhez ugyanis nagy elszántság és türelem kell. A fán maradókat azóta is csipekedjük.

Annyira jól érzik magukat a fa párosok, hogy "millió" sarjat növesztenek környezetükben. Szinte kiirthatatlanok. Az elmúlt hónapban betelt a pohár, a helyzet tarthatatlannak látszott, kikapáltuk a felesleget. Emiatt sarjat adni sajnos nem tudunk, pedig már sokszor kisegítettünk érdeklődőket. Jövőre biztosan újra kezdődik minden elölről, ha akkor is érdekel, írjál.

 

Előzmény: Evicke2 (4441)
Evicke2 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4441

én vagy 2 éve ültettem 5 bokrot, csesznek teremni, csak nőnek világba... :-S

ha adsz belőle, jövőre veszek tőled frissen. komolyan.

akár már most megbeszélhetjük. :-) írok mailt, ha publikussá teszed a mailcímed.

Előzmény: Wassernyolcas (4439)
H_G Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4440

Mélyhűtve eláll egészben is.

Előzmény: Wassernyolcas (4439)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.12.08 0 0 4439

Elég sok homoktövisem terem a kertben. Annyi, amennyit gyümölcsként nem tudok, tudunk elfogyasztani. Ráadásul nem is olyan finom, hogy a gyerekek is ráfanyalodjanak. Nem lehet tárolni, elég romlékony gyümölcs, viszont vitaminban annyira gazdag, hogy célszerű keresni a tartósítás, a hasznosítás lehetőségét. Így jutottunk a kisajtolásához és az ebből a szempontból hulladékként kezelhető szárazanyag hasznosításához. Tehát a szárazanyagból készítünk maglisztet, ebből paleós kenyeret, sütit. A maglisztnek való szárítása nem olyan költséges, hogy ne érné meg megtenni.

Ugyanez a helyzet a szőlő préselés, azaz a mustkészítés kicsiben melléktermékével.

Előzmény: Evicke2 (4437)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 4438

Különben igazad van, nekem sem jutott volna eszembe, ha Wassernyolcas nem hozza fel, pont elég az a néhány lisztféleség, amit használhatunk. Még sok is :), pláne most van itthon nyílgyökér meg rizsliszt is.

Azért a cukkinire köszi a tippet, tényleg lehet benne valami "ragasztó", majd többször használom, ha tojás nélkül akarok sütni.

Előzmény: Evicke2 (4437)
Evicke2 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 4437

nem tudom, de egész jól megvagyok nélküle. nem kell mindenből lisztet csinálni. homoktövist meg a többi bogyósat különben is ezerszer inkább megeszem egészben nyersen.

ha valami kenyérfélére vágyom, használok kókuszlisztet, gesztenyelisztet vagy rizslisztet.

amúgy cukkini nyersen is tök jó lepénybe, mert valami összetevője miatt összetartja, csak a vizet kell jól kinyomkodni belőle.

Előzmény: tyúkanyó48 (4436)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 4436

"ez mindenhogy macerás" :) igazad van, erre már én is rég rájöttem. Persze, olvastam a gy.centrifugát, igen.

Na de cukkinilisztet hol kapsz, meg csicsókalisztet?

Valahol szó volt a sütőtöklisztről, de én még nem láttam. Kevés helyen lehet ilyet kapni, tudsz valami forrást? Köszi.

Előzmény: Evicke2 (4435)
Evicke2 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4435

szerintem ez mindenhogy macerás. csodagép meg nincs, amibe belerakod a felkockázott cuccot és kijön a száraz liszt. egyébként én is a gyümölcscentrifugát írtam a levesebb cuccokhoz, mert sokkal gyorsabb, mint ez a búzafűprés, de azzal még közel sincs kész. és a ráfordított energiát (villany, gáz), időt figyelembe véve nem hiszem, hogy olcsóbban jössz ki, mint a boltival.

Előzmény: tyúkanyó48 (4434)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4434

Köszi, ezt ismertem :), de nagyon macerásnak tűnik.   Pláne a cukkiniliszt, még le is kell előtte reszelni, azt a sok lét kiszárítani belőle, hát nekem az nem ér meg annyi vacakolást.

Előzmény: Evicke2 (4431)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4433

Ó, köszi :), már teljesen érthető és világos. Végül is a gyümölcscentrifuga présmaradéka ugyanaz, megszárítom, megdarálom. Nekem az van, és bevált. Olvastam a többit is, csak valahogy úgy képzeltem, valami szupergéppel egy füst alatt megvan a száraz por :).

A csicsóka is érthető. És milyen konyhai robotgépnek van porítója? Én kávédarálón szoktam, de ugye az elég kicsi.

Előzmény: Wassernyolcas (4430)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4432

Én is elolvastam, jó ötlet, kipróbáljuk, köszönöm.

Előzmény: Evicke2 (4431)
Evicke2 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4431
Előzmény: tyúkanyó48 (4429)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4430

Szia! Az a tekerős   kézi búzafű prés nem alkalmas arra, hogy csicsókát préseljünk, porítsunk rajta. A gép kiválóan alkalmas búzafűn kívül pl. homoktövis, vagy szemezett szőlő préselésére. Ha például homoktövist préselünk, két halmazállapotú anyagot kapunk egymástól elválasztottan. Folyadékot, a gyümölcs levét és a száraz részt, mely utóbbi gyümölcshúst, héjat és magot tartalmaz. Ez utóbbiból lehet konyhai légkeveréses előszárítás után maglisztet kapni, ha a sütőből kivett száraz anyagot például kávédarálón elporítjuk. 

Csicsókából, gyömbérből porszerű anyagot, "lisztet" úgy kaphatunk, ha ezeket vékony szeletekre daraboljuk, légkeveréses sütőben szárítjuk, majd kávédarálón a száraz anyagot porítjuk.

Kávédarálón kívül mi konyhai robotgép tartozékaként szereplő porítót is használunk.

Remélem elég érthető és egyértelmű voltam. Szerintem, ha az eddigi beírásaimat újra elolvasod, ugyanezen megoldásokkal fogsz találkozni.

Előzmény: tyúkanyó48 (4429)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4429

 

Szia!

 

Bocs, most én is értetlenkedek egy kört. Van csicsókám. Veszek egy ilyen gépet. Hogy lesz akkor csicsókaporom? Vagy szeretnék sütőtökliszt port. Mit kell venni, csinálni hozzá?

Milyen porítóba? Akkor mivel csináltátok a csicsóka és gyömbérlisztet?

Köszi a segítséget :)

Előzmény: Wassernyolcas (4428)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.11.27 0 0 4428

Csicsóka és társai nem ezen a gépen haladnak át, őket késsel vékony szeletekre vágjuk, be a sütőbe, majd a porítóba, ha addig csipszként fel nem faljuk őket. Ezen a masinán csak nagyon lágy bogyók préselhetők át, apró, nem túl kemény magosak.

Előzmény: Evicke2 (4427)
Evicke2 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 4427

gyömbért, csicsókát hogy tolod át ezen?? :-)

nekem van ilyenem, de már a keményebb, vastagabb káposztalevél is kínszenvedés vele, de ha éppen nem is nehéz, akkor is rengeteg idő, mert kicsi a keresztmetszet.

a bogyókhoz meg sztem sokkal gyorsabb és könnyebb a gyümölcscsentrifuga.

Előzmény: Wassernyolcas (4425)
gardenerboy2 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 4426

Köszönöm az információt. Az ára talán még elviselhető. Jó karácsonyi ajándék lesz.

Előzmény: Wassernyolcas (4425)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4425

Az a "gép", amit a képeken látsz egy kézi búzafű prés. Ha a Google keresőbe beírod, hogy: búzafű prés, részletes leírást találsz. Ezen a linken is:

http://www.buzafupres-csiraztatas.hu/lexen_kezi_buzafupres.php?gclid=Cj0KEQiAkdajBRCJ_7_j6sCck7wBEiQAppb2i-1nyB0gT2cJIn2t8dobRsqFueqMK2BXKLl1yt-3UMcaAjdv8P8HAQ 

A mellékterméknek számító szárazanyagot, ami a prés elején jön ki, légkeveréses sütőben előszárítjuk, majd kávédarálón, ill. ezen az elven működő konyhai robotgép tartozékon porítjuk. A korábban felsorolt anyagokon kívül a napokban készítettünk csicsókából, gyömbérből, tökmagból olyan liszteket, amelyek jól helyettesítik a boltban kaphatóakat.

Előzmény: gardenerboy2 (4424)
gardenerboy2 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 4424

Üdv Neked!

Látom remek géped van. Milyen pontosan és hogy lesz ebb l valami lisztféleség.

Előzmény: Wassernyolcas (4423)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.11.16 0 0 4423

Lemaradt, hogy a főtermék homoktövis esetében a vitaminbomba folyadék lefagyasztott tartósítással, a szemezett szőlő esetében a must, a kökénynél pedig a lekvár. 

Előzmény: Wassernyolcas (4422)
Wassernyolcas Creative Commons License 2014.11.16 0 0 4422

Üdv. ezen a topikon!

Kevés képet látok itt, ezért felteszek néhányat a kenyérhez, sütihez szükséges (drága) bolti magliszt otthoni részbeni kiváltásáról.

A képek sorban a homoktövis, a szőlő és a kökény hasznosításának melléktermékeit mutatják, mint leendő magliszt alapanyagokat:

    

H_G Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4421

Két hét!

 

Előzmény: Veritas_2 (4420)
Veritas_2 Creative Commons License 2014.11.06 0 0 4420

Meddig érdemes a ketogén diétával kísérletezni ha a kezdeti mellékhatások nem akarnak elmúlni? Hat napja kezdtem és még mindig ködösek a gondolataim, képtelen vagyok koncentrálni. 

csincsilla72 Creative Commons License 2014.11.04 0 0 4419

Semelyik paleolit guru nem biztat azzal, hogy nem kell mozogni. De azért nem kell azt képzelni, hogy az étrend lelkes hívei naponta róják a köröket az uszodában vagy a rekortánon. Maradjunk annyiban, hogy bizonyára vannak elegen, akik a seggüket sem emelik meg egész nap, tehát indokolt lehet a kalóriabevitel erős figyelemmel kísérése. Különös tekintettel arra, hogy a maglisztek borsos ára miatt sokan nem az olajtalanított cuccot veszik, hanem az őrleményből sütnek, ahol mint te magad is írod, bizony keményen számolni kell a magas kalóriatartalommal. 

Előzmény: H_G (4414)
Evicke2 Creative Commons License 2014.11.03 0 0 4418

jó, egészségükre, én akkor se akarok az inuitok módjára kajálni.

szerintem eléggé megindokoltam, hogy miért. 

nem értem, minek erőlteted még mindig, engem legalábbis nem érdekelnek.

Előzmény: H_G (4417)
H_G Creative Commons License 2014.11.03 0 0 4417

Az mit számít/bizonyít, hogy hányan voltak? Nem haltak ki, sőt, a korai kutatók kimondottan egészségesnek találták őket a zord körülmények ellenére.

 

A leghíresebb forrás erre Vilhjalmur Stefansson, aki egy eszkimó családdal élt (beleértve, hogy ugyanazt ette) 1906-18 között. 1928-ban ő és bizonyos Dr. Karsten Anderson kísérletképpen egy évig inuit étrenden élt egy amerikai kórházban, ellenőrzött körülmények között -- mindenüket megmérték, amit akkoriban lehetett, hormonszinteket persze nem tudtak, de minden másban teljesen egészségesnek találták őket a kisérlet végén is.

 

Előzmény: Evicke2 (4416)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!