Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4323

A kávék amúgy messze nem egyformák ebből a szempontból sem. Van, aki rosszul van a sok kozmás részt is tartalmazó kotyogós kávétól, de az eszpresszótól nem (abba nem is föltétlenül kell tejpótló), másnak a "túl intenzív" eszpresszótól fordul fel a gyomra, de a filtereset gond nélkül issza, stb.

 

Előzmény: sz332 (4322)
sz332 Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4322

Nálunk vannak osztrák kollégák, ők kannára isszák a kávét, mint más a teát... nyilván nem olyan erős, de akkor is....

Előzmény: Evicke (4321)
Evicke Creative Commons License 2014.08.25 0 0 4321

Ha azt írja szegény, hogy rosszul van a reggeli kávétól, akkor szerintem inkább ne igya.

 

nem ezt írta. csak találgat. ha biztosan tudná, akkor a többit is kihagyná. egyszer kihagyta a reggelit és nem volt rosszul. ez lehet véletlen egybeesés. a kávé is lehet éppen vmiért hibás (pl. van, akinél szívdobogást okoz), de azt rendesen végig kell próbálni, pl. hogy napi többit is kihagyja egy darabig, majd visszateszi, és megfigyeli, mi történik, amit nem írt, hogy megtörtént volna...

 

Nem igaz, hogy a reggeli ébredéshez kávé kell, amióta csak vizet iszom, ugyanúgy

felébredek, közel sem vagyok olyan fáradt, mint az, aki reggel 2-3 kávéval indítja a napot.

 

a reggeli ébredéshez 1 kávé szokott kelleni, a többi már nem reggeli :-)

felébredni nyilván mindenki felébred, csak nem mindegy, milyen gyorsan, végigkómázza-e a délelőttöt, vagy tud dolgozni is...

valszleg te nem azért nem vagy fáradt, mert nem iszol kávét. :-)

ha vki folyton fáradt, ott tényleg nem stimmel valami, aminek okát meg kell találni, de ez nem a kávé.

 

Egyszerűen hozzászokik az ember a kávéhoz, utána meg alig tud lejönni róla.

 

ez csupán odafigyelés kérdése. nyilván ha vkinek van 1 kis esze, akkor nem a KV mennyiségét növeli a végtelenségig, hanem pl. megpróbálja kialudni magát vagy megtalálni az okát az állandó fáradtságának, netán álmatlanságnak...

 

 

Előzmény: sz332 (4320)
sz332 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4320

Ha azt írja szegény, hogy rosszul van a reggeli kávétól, akkor szerintem inkább ne igya. Nem igaz, hogy a reggeli ébredéshez kávé kell, amióta csak vizet iszom, ugyanúgy

felébredek, közel sem vagyok olyan fáradt, mint az, aki reggel 2-3 kávéval indítja a napot. Egyszerűen hozzászokik az ember a kávéhoz, utána meg alig tud lejönni róla.

Előzmény: Evicke (4317)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4319

És még jó drága is, ahhoz képest, hogy csak 10 deka.

Előzmény: Evicke (4318)
Evicke Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4318

na ezt a kókusztejport ne vegyétek, Na-kazeinát van benne, amit tehéntejből vonnak ki:

http://www.gluteno.net/kokusztejpor_herbavital___100_g_810

 

a Naturganik jó.

Evicke Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4317

ellenkezőleg, a kávézásnak csak jó hatásai vannak. egy reggeli kávétól senkinek semmi baja nem lesz, sőt.

a napközbeni többi nem feltétlenül muszáj, de egyéni, ki mennyit bír, szeret stb.

Előzmény: sz332 (4312)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 4316

Az alacsony pajzsmirigyműködés miatt állandóan fáradt vagyok egy ideje.

Ezért iszom napközben is a koffeinest, hogy tudjak dolgozni.

Holnap visszamegyek a dokimhoz, most már elszántabban. :)

Meg folytatom a paleózást, aztán ha segít a hormonrendszert is visszaállítani, vagy legalább javít rajta, megírom nektek, hátha erőt gyűjt belőle valaki.

Tyúkanyóka, nagyon aranyos vagy, neked is kitartás.

 

Táplálkozás beállítást megnézem, köszönöm. :)

Előzmény: tyúkanyó48 (4315)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 4315

Én is azt mondom, hogy inkább reggeli után idd, és mi lenne, ha megpróbálnál inkább ilyen kávékeveréket inni? mondjuk, amiben csak fele az igazi kávé, a másik fele cikória, vagy koffeinmentes. Ne idd éhgyomorra, vagy legalább egyél hozzá egy kis mandulát, diót vagy szezámkekszet.

Vagy igyál tisztán cikóriát,v. koffeinmenteset, hátha pótolja az élményt.

Előzmény: Bonka02 (4309)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 4314

Hát akkor te jobban otthon vagy eü. témában, mint én :)

Persze, a T3,T4-et csak akkor nézik meg a laborban, ha már a TSH-t rossznak látják. Ott a vér, megnézik a TSH-t,  ha jó, akkor a többit meg se nézik....

 

Ha mégsem akarsz magándokihoz menni valamiért, próbáld meg a házidokinál kérni beutalót belgyógyász v. endokrinológiai szakrendelésre. Ott biztos fog adni a szakorvos, de sorold fel a tüneteidet, feltétlenül , jól kihangsúlyozva őket.

Ja, és mi az a megengedett érték, úgy tudom, h. elég magasan húzták meg, pl a mi laborunkban 4,8 a TSH felső határa, közben meg már 2,5 fölött rossz (ahogy én tudom). Tehát itt is lehet zavar.

Az alulműködési tüneteket tudtam én is (már hússzor megnéztem, nekem is az van), de neked azért remélem, ez nincs mind.

Előzmény: Bonka02 (4308)
H_G Creative Commons License 2014.08.23 0 0 4313

Nem tudod, mit beszélsz :) A kávé sokoldalúan beindítja reggel az egész szervezetet.

 

Előzmény: sz332 (4312)
sz332 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 4312

Akkor tessék elhagyni a reggeli kávézást, igazából semmi szükség nincs rá, csak megszokja az ember. A hormonos témához: szerintem ez az a kategória, amivel én kapásból magánorvoshoz

mennék, az állami rendszerben mint a mellékelt ábra is mutatja, nem igazán foglalkoznak az emberrel normálisan. Vagy legalábbis nagyon lutri.

Előzmény: Bonka02 (4309)
Evicke Creative Commons License 2014.08.23 0 0 4311

első lépésben nem kéne lerakni, csak reggeli utánra tenni.

 

Előzmény: Bonka02 (4309)
aagica Creative Commons License 2014.08.23 0 0 4310

Táplálkozás beállítás honlapot ismered? 

Nem reklámozni akarom, voltam egy előadásán a fickónak és nagyon érdekeseket mondott, szerintem neked is hasznos lenne.

 

Előzmény: Bonka02 (4308)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 4309

sz332 :), figyelem a reggeli kávézás utáni állapotomat. Úgy érzem, mintha nem a xilittől vagy a kókusztejportól, hanem mintha magától a kávétól lennék rosszul. Egyik nap kimaradt a kávé, és sokkal jobban voltam.

Mindig reggel éhgyomorra iszom, ami biztos nem tesz jót, de képtelen vagyok lerakni...

 

Előzmény: sz332 (4282)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 4308

Tyúkanyóka :) az igazság az, hogy anno eü-ben végeztem, csak már sok mindent elfelejtettem. Szendi könyveivel frissítem fel a tudásomat, és nagyon sok témát kezdtem el újra tanulmányozni, mert olyan területen dolgozok, ahol erre szükség van. De minél többet olvasok, jövök rá, hogy milyen keveset is tudok. :)

Amikor elkezdtem áttanulmányozni a hormonrendszer alulműködésének tüneteit, akkor jöttem rá, hogy nekem is ez a bajom, de a házi orvosom nem volt hajlandó hormonvizsgálatra küldeni, mert a TSH mindig a megengedett értéken belül volt.

Most visszanéztem egy csomó laboreredményemet, csak TSH van rajta általában alsó értéken, T3, T4 egyiken sincs.

A legjellemzőbb alulműködési tüneteket kigyűjtögettem, leírom, hátha valakinek segítek vele. Ezek leginkább a mellékvese fáradtság tünetei, de az alacsony pm-re is jellemző némelyik. A lista nem teljes.

- általában alacsony vérnyomás, hideg, nyirkos végtagok, belső borzongás, éjszakai remegés, pánikrohamok, szívdobogás, szorongás, erős stressz, túlérzékenység, idegesség, ijedősség, koncentrálási nehézség, légszomj, szédülés, karikás, vizenyős szemek, alvászavar, reggel fáradtan ébredés, csökkent szex. képességek, az agy egyfolytában pörög, nem tud megpihenni, erős fáradtság, kimerültség, izom és végtagfájdalmak is előfordulhatnak, izomgyengeség, derékfájdalmak, vizeletvisszatartási nehézség, erős cukor vagy só éhség, hízékonyság, általános rossz közérzet, rendszertelen menszesz, "szakállasodás".

Az ilyen tünetekkel általában pszichiátriára küldenek.....

Hétfőn megint meglátogatom a háziorvosomat, legfeljebb ez lesz az utolsó találkozásunk. :)

 

Megnéztem a receptet, nagyon érdekes. Be kell szereznem hozzá azt a cuccost, aztán szívesen kipróbálom. :)

 

 

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4307)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 4307

Milyen hormonproblémákra gondolsz, ösztrogén-progeszteron, ilyesmi?

Milyen lett a pajzsmirigy eredményed? Csak TSH volt, vagy T3,T4 is?

 

Milyen tüneteid vannak? (persze csak amit meg akarsz velünk osztani itt :)

Persze, hogy gondolkozhatsz, sőt, amint az ábra mutatja, neked kell gondolkodni sokszor a dokik helyett....:( bár azért akad lelkiismeretes is, néha...

Nem kéne szenvedned, az biztos. A pm gondokat sajnos a tapasztalatok szerint a paleózás nem, vagy nem maradéktalanul gyógyítja, sokszor csak enyhít rajta, persze az is bőven valami, nem?

Ha női hormonproblémákra gondolsz, miért nem nőgyógyásznál kéred a hormonvizsgálatot? (bocs, ha hülyeséget kérdeztem...)

 

Hogy tetszik a tojás-zsömle reci? :-) persze csak elképzelve, gondolom, még nem próbáltad ki :). Képzeletben nekem tetszik, de még én sem próbáltam.

 

Ha semmiképp nem megy, el kéne menned magánlaborba, egyszer kibírnád, vannak egész megfizethető helyek. Ez a házidokid, aki ilyen fafejű?

Előzmény: Bonka02 (4306)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 4306

Tyúkanyóka, vagy Valaki, egészségügyben otthon vagytok egy kicsit?

Több tünet alapján hormonális problémám van, beleértve a 25 éve tartó alvászavart is, de a pajzsmirigy leletem nem mutatott alulműködést, ezért a doki nem volt hajlandó hormonvizsgálatra küldeni, hiába kértem.

Legalább 20 tünetem van, ezek közül MINDEGYIK hormon problémára utal, de kiabált, hogy ő a doki, ha nem hiszek neki, menjek máshová gyógyítgatni magamat.

Azaz te nem gondolkodhatsz, hogy mitől szenvedsz hosszú évek óta, még akkor se, ha halálodig nem jön rá a problémádra. Márpedig egy hormonzavaros szenved, és nem kicsit.

Mióta paleózok, kicsit jobban vagyok, de ez eddig csak a túléléshez volt elég.

Szerintetek a paleó segít rendberakni a pajzsmirigyet, mellékvesehormon fáradtságot is?

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4305)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 4305

Na itt van, tessék:

 

<a href="http://paleovital.hu/?p=9893">Paleo zsömle | PaleoVital Gasztro- és Életmód blog</a>

 

Tojászsömle :DD

Előzmény: Bonka02 (4301)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 4304

 

Hát igen, a tojás az biztos finomabb..:)

Csak hát annyira szerettél volna valami kenyérfélét. Akár tojásból is lehet zsömle, a Vitalon van olyan reci is, megkeressem neked?

Csökkentetted a gyümölcs és diákcsemege fogyasztást ? Mert akkor csak fogsz még fogyni, ha szeretnél.

Jókat szereztél be, de ha van epeproblémád (esetleg kő) akkor a kurkumával óvatosan.

Finomat ettél, hát igen, tökből sok is kell, hogy jóllakjon az ember.

Előzmény: Bonka02 (4301)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 4303

Hát de mér'? :DD Szerintem tök jó lehet. Igaz, én még soha nem próbáltam, mert nem volt kedvem vacakolni vele. Ha valaki megsütné nekem....

De egyszer megpróbálhatom.

Zöldségkenyér...egész paleósan hangzik :).

Előzmény: H_G (4302)
H_G Creative Commons License 2014.08.21 0 0 4302

Hát ehhez tényleg nagyon élénk fantázia kellene, hogy kenyérnek tekintse valaki.

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4298)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 4301

Tyúkanyó, köszi a tippet.

Kipróbáltam, de nem főtt, hanem nyers zöldségekkel. Maradok inkább a tojásnál, az finomabb.

 

Én se fogyok egy dekát se, de biztos vagyok benne, hogy a gyümölcsök meg a diákcsemege okozza ezt.

Az alacsony pajzsmirigy működésre vettem jód tablettát, majd megírom, hogy volt-e valamilyen jó hatása.

A fejzúgásra meg Bilobát, hát kíváncsi vagyok.

Valamelyikőtök mintha említette volna a bio-kurkumát. Ha már lúd, legyen kövér. Ezt is vettem a gyulladások miatt. A Magnéziumot meg lecseréltem, mert Szendi írta, hogy a Mg-oxid nem szívódik fel, és tényleg hiába szedtem hónapokig, ugyanúgy görcsölt a lábfejem.

Ma kockára vágott tököt pároltam kis fokhagymával, ezt darálthúsból készült pörkölttel kevertem össze. Mit ne mondjak, egy 5 kg-s tököt is meg lehetne enni belőle egyszerre, annyira finom volt. :)

Szép estét kívánok Mindenkinek. :)

 

 

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4298)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 4300

 

 Na, jól van. Ügyes vagy! Akkor csak türelem és idő kérdése, meglátod, fog az menni. Nem hiszem, hogy zöldségből-húsból annyit meg bírnál enni, mozgás mellett, hogy hízzál.

Előzmény: Agreta (4299)
Agreta Creative Commons License 2014.08.19 0 0 4299

Köszi a válaszokat!

Igen, a pajzsmirigyemmel gond van. Már 9 éve hogy kiderült, hogy alulműködik. Ezt folyamatosan ellenőrzik és szedek rá gyógyszert. Gyógyszer mellett jók az értékeim.

A kenyér nem hiányzik, egyáltalán! Pékárut már vagy 8 éve nem eszem!!!!

A mogyoróból nem kilószám. Vacsi után úgy kb. 10 szem.

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 4298

Pedig van elfogadható paleós kenyér, ha már végképp nem bírod kenyér nélkül:

 

http://paleovital.hu/?p=229

 

 

 

 

Előzmény: Bonka02 (4292)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 4297

És szerintem ne legyél türelmetlen, ha csak most hagytad el a gyümölcsöket, várjál még egy hónapot. Lehet, hogy túl sok volt az "egész-délelőtt-csak-gyümölcs".

Ezen a mostani étrenden (hús, zöldség, tojás) biztos, hogy fogyni fogsz. És hát igen, olajos magból sem ajánlatos marékkal enni, én csak pár szemet szoktam, azt se mindennap.

De ha mindennek ellenére sem fogynál, esetleg nézess pajzsmirigy értékeket, az alulműködés is okozhatja, hogy nem tudsz fogyni.

Előzmény: Agreta (4294)
Elm Creative Commons License 2014.08.18 0 0 4296

Írogasd fel egy pár napig, miket eszel, méricskéléssel, pontosan, grammra. Mindent. Aztán nézd hozzá egy tápanyagtáblázathoz. Az olajos magok, zsíros húsok, édes gyümölcsök igencsak kalóriadúsak tudnak lenni...

 

Meg aztán például ha nem csak vizet iszol, akkor ott is el tud bújni a gyümölcs/zöldség levekben még jópár kalória...

Előzmény: Agreta (4294)
maci1212 Creative Commons License 2014.08.18 0 0 4295

Szia,

Egyszerűen sok kalóriát viszel be.

Attól, hogy paleo, attól még nem lehet bármennyit enni. Pl 10 dkg mogyoró kb. 700kcal, ami a napi szükséglet kb. harmada. Lehet, hogy az esti marék mogyoró is megvan 1000kcal. A sajt is nagyon zsíros, az is kb. 300 kcal/10dkg.

Előzmény: Agreta (4294)
Agreta Creative Commons License 2014.08.18 0 0 4294

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek! Mit csinálok rosszul?

Február óta paleózom! De rendesen, semmi kompromisszumos és tiltott dolog! Mellette tornázom is legalább heti 3-4 alkalommal.

Eleinte tartottam a súlyom, nem változott, de most 1 hónapja elkezdtem hízni. Nem eszem semmilyen kenyér vagy pékárut.

CSak zöldség, gyümölcs és hús. MEg olajos mag.

Reggelire eddig gyümölcsöt ettem, de azt vettem észre hogy ettől puffadok. Mától elhagyom teljesen a gyümölcsöt is.Reggeli nyers zöldség ( ubi, répa ) és sonka hozzá. Ebéd zöldség husival. Sült vagy főtt zöldség valamilyen hússal.

Vacsorára nyers zöldségek, ubi, paradicsom, karalábé, káposzta, hagyma st... paleo majonézbe mártogatva és hozzá szalonna esetleg. De este minimális a szalonna, kolbász, sonka. Utána egy kis marék mogyoró vagy mandula.

Ennyi!

Mégis most hízok!!!

Segítsetek! Mi a baj???? Mit tegyek másként?

Ja most bűnöztem az utóbbi napokban! Ettem, eszegettem sajtot!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!