Keresés

Részletes keresés

Bonka02 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 4306

Tyúkanyóka, vagy Valaki, egészségügyben otthon vagytok egy kicsit?

Több tünet alapján hormonális problémám van, beleértve a 25 éve tartó alvászavart is, de a pajzsmirigy leletem nem mutatott alulműködést, ezért a doki nem volt hajlandó hormonvizsgálatra küldeni, hiába kértem.

Legalább 20 tünetem van, ezek közül MINDEGYIK hormon problémára utal, de kiabált, hogy ő a doki, ha nem hiszek neki, menjek máshová gyógyítgatni magamat.

Azaz te nem gondolkodhatsz, hogy mitől szenvedsz hosszú évek óta, még akkor se, ha halálodig nem jön rá a problémádra. Márpedig egy hormonzavaros szenved, és nem kicsit.

Mióta paleózok, kicsit jobban vagyok, de ez eddig csak a túléléshez volt elég.

Szerintetek a paleó segít rendberakni a pajzsmirigyet, mellékvesehormon fáradtságot is?

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4305)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 4305

Na itt van, tessék:

 

<a href="http://paleovital.hu/?p=9893">Paleo zsömle | PaleoVital Gasztro- és Életmód blog</a>

 

Tojászsömle :DD

Előzmény: Bonka02 (4301)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 4304

 

Hát igen, a tojás az biztos finomabb..:)

Csak hát annyira szerettél volna valami kenyérfélét. Akár tojásból is lehet zsömle, a Vitalon van olyan reci is, megkeressem neked?

Csökkentetted a gyümölcs és diákcsemege fogyasztást ? Mert akkor csak fogsz még fogyni, ha szeretnél.

Jókat szereztél be, de ha van epeproblémád (esetleg kő) akkor a kurkumával óvatosan.

Finomat ettél, hát igen, tökből sok is kell, hogy jóllakjon az ember.

Előzmény: Bonka02 (4301)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 4303

Hát de mér'? :DD Szerintem tök jó lehet. Igaz, én még soha nem próbáltam, mert nem volt kedvem vacakolni vele. Ha valaki megsütné nekem....

De egyszer megpróbálhatom.

Zöldségkenyér...egész paleósan hangzik :).

Előzmény: H_G (4302)
H_G Creative Commons License 2014.08.21 0 0 4302

Hát ehhez tényleg nagyon élénk fantázia kellene, hogy kenyérnek tekintse valaki.

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4298)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 4301

Tyúkanyó, köszi a tippet.

Kipróbáltam, de nem főtt, hanem nyers zöldségekkel. Maradok inkább a tojásnál, az finomabb.

 

Én se fogyok egy dekát se, de biztos vagyok benne, hogy a gyümölcsök meg a diákcsemege okozza ezt.

Az alacsony pajzsmirigy működésre vettem jód tablettát, majd megírom, hogy volt-e valamilyen jó hatása.

A fejzúgásra meg Bilobát, hát kíváncsi vagyok.

Valamelyikőtök mintha említette volna a bio-kurkumát. Ha már lúd, legyen kövér. Ezt is vettem a gyulladások miatt. A Magnéziumot meg lecseréltem, mert Szendi írta, hogy a Mg-oxid nem szívódik fel, és tényleg hiába szedtem hónapokig, ugyanúgy görcsölt a lábfejem.

Ma kockára vágott tököt pároltam kis fokhagymával, ezt darálthúsból készült pörkölttel kevertem össze. Mit ne mondjak, egy 5 kg-s tököt is meg lehetne enni belőle egyszerre, annyira finom volt. :)

Szép estét kívánok Mindenkinek. :)

 

 

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4298)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 4300

 

 Na, jól van. Ügyes vagy! Akkor csak türelem és idő kérdése, meglátod, fog az menni. Nem hiszem, hogy zöldségből-húsból annyit meg bírnál enni, mozgás mellett, hogy hízzál.

Előzmény: Agreta (4299)
Agreta Creative Commons License 2014.08.19 0 0 4299

Köszi a válaszokat!

Igen, a pajzsmirigyemmel gond van. Már 9 éve hogy kiderült, hogy alulműködik. Ezt folyamatosan ellenőrzik és szedek rá gyógyszert. Gyógyszer mellett jók az értékeim.

A kenyér nem hiányzik, egyáltalán! Pékárut már vagy 8 éve nem eszem!!!!

A mogyoróból nem kilószám. Vacsi után úgy kb. 10 szem.

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 4298

Pedig van elfogadható paleós kenyér, ha már végképp nem bírod kenyér nélkül:

 

http://paleovital.hu/?p=229

 

 

 

 

Előzmény: Bonka02 (4292)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 4297

És szerintem ne legyél türelmetlen, ha csak most hagytad el a gyümölcsöket, várjál még egy hónapot. Lehet, hogy túl sok volt az "egész-délelőtt-csak-gyümölcs".

Ezen a mostani étrenden (hús, zöldség, tojás) biztos, hogy fogyni fogsz. És hát igen, olajos magból sem ajánlatos marékkal enni, én csak pár szemet szoktam, azt se mindennap.

De ha mindennek ellenére sem fogynál, esetleg nézess pajzsmirigy értékeket, az alulműködés is okozhatja, hogy nem tudsz fogyni.

Előzmény: Agreta (4294)
Elm Creative Commons License 2014.08.18 0 0 4296

Írogasd fel egy pár napig, miket eszel, méricskéléssel, pontosan, grammra. Mindent. Aztán nézd hozzá egy tápanyagtáblázathoz. Az olajos magok, zsíros húsok, édes gyümölcsök igencsak kalóriadúsak tudnak lenni...

 

Meg aztán például ha nem csak vizet iszol, akkor ott is el tud bújni a gyümölcs/zöldség levekben még jópár kalória...

Előzmény: Agreta (4294)
maci1212 Creative Commons License 2014.08.18 0 0 4295

Szia,

Egyszerűen sok kalóriát viszel be.

Attól, hogy paleo, attól még nem lehet bármennyit enni. Pl 10 dkg mogyoró kb. 700kcal, ami a napi szükséglet kb. harmada. Lehet, hogy az esti marék mogyoró is megvan 1000kcal. A sajt is nagyon zsíros, az is kb. 300 kcal/10dkg.

Előzmény: Agreta (4294)
Agreta Creative Commons License 2014.08.18 0 0 4294

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek! Mit csinálok rosszul?

Február óta paleózom! De rendesen, semmi kompromisszumos és tiltott dolog! Mellette tornázom is legalább heti 3-4 alkalommal.

Eleinte tartottam a súlyom, nem változott, de most 1 hónapja elkezdtem hízni. Nem eszem semmilyen kenyér vagy pékárut.

CSak zöldség, gyümölcs és hús. MEg olajos mag.

Reggelire eddig gyümölcsöt ettem, de azt vettem észre hogy ettől puffadok. Mától elhagyom teljesen a gyümölcsöt is.Reggeli nyers zöldség ( ubi, répa ) és sonka hozzá. Ebéd zöldség husival. Sült vagy főtt zöldség valamilyen hússal.

Vacsorára nyers zöldségek, ubi, paradicsom, karalábé, káposzta, hagyma st... paleo majonézbe mártogatva és hozzá szalonna esetleg. De este minimális a szalonna, kolbász, sonka. Utána egy kis marék mogyoró vagy mandula.

Ennyi!

Mégis most hízok!!!

Segítsetek! Mi a baj???? Mit tegyek másként?

Ja most bűnöztem az utóbbi napokban! Ettem, eszegettem sajtot!!!!

grizabella Creative Commons License 2014.08.18 0 0 4293

Szalonna, tepertő mellé tudom javasolni a főtt tojást. (nem kizárva persze a nyers ubit, parit, paprikát, retket, hagymát)

Előzmény: Bonka02 (4286)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.18 0 0 4292

Jó ötlet a nyers zöldség.

A sült- főtt zöldségek gondolatához még hozzá kell szokni, mert reggeltől estig ezt eszem, néha már tolom lefelé, ha értitek. :)

Ezért is örültem volna valamilyen elfogadható paleós kenyér receptnek. De majd szokom a gondolatot.

Még a mártogatósok között szétnézek ha lesz egy kis időm, abban látok fantáziát.

 

Előzmény: H_G (4288)
Evicke Creative Commons License 2014.08.17 0 0 4291

okés, megnézem.

de rémlik, valamelyikben van vmi ...kazeinát, ami tkp. tejport jelent. folyton újítanak, lehet, azóta más az összetétel...

Előzmény: H_G (4289)
Evicke Creative Commons License 2014.08.17 0 0 4290

"Tepertő, szalonna, zsíros hús alapból jó." -ezt írod. De ha nem jók a magkenyerek, akkor ezek mivel ehetők?

zöldséggel. nyers, főtt, párolt.

ez a paleó ugyanis.

 

Mégis miből érdemes kenyeret sütni ami paleósabb a paleósnál? Bármit hajlandó vagyok kipróbálni csak adjatok ötletet, mert kenyérfüggő voltam... :-)

 

szerinted nem volt mindenki kenyér- vagy tejtermékfüggő, meg ette köretnek a tésztát, krumplit, mielőtt paleózni kezdett? ez volt a nyugati táp, amit leváltottunk a paleóval. vagy-vagy. 

le kell szokni a kenyérről, mert nincs egészséges alternatívája.

fejben dől el, ahogy mondani szokták.

 

Előzmény: Bonka02 (4286)
H_G Creative Commons License 2014.08.17 0 0 4289

A kókusztejporok nagyon különböznek! Nekem most olyan van (Naturganik, a Margit krt.-i boltból, eredetileg pedig Vietnamból) aminek egyetlen összetevője a kókusztej. Mondjuk, csomósodik is rendesen.

 

Persze a tetra-dobozosok jobbak és a fém konzervdobozosak még annál is, de a port sokkal könnyebb kezelni és adagolni, pláne melegben.

 

Előzmény: Evicke (4285)
H_G Creative Commons License 2014.08.17 0 0 4288

"Pl. a szalonnát nem tudom elképzelni nyers zöldségekkel."

 

Pedig lehet, pl. kígyóuborka-darab köré csavarni, paprikaszeletre fektetni.

Előzmény: Bonka02 (4286)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.17 0 0 4287

Köszi sz332, kiindulási pontnak nagyon jó. Utána nézek. :)

 

Előzmény: sz332 (4282)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.17 0 0 4286

Fizetem a TB-t. :-)

De tényleg, már hónapok óta nem jövök rá, hogy mit nem bírok, ezért gondoltam már a vitaminokra is, mint adalékhordozók, mert ezekből többfélét is szedek.

De hallgatva a jó tanácsra, most leraktam a xilitet egy időre, és próbálom a kókusztejport is kiváltani.

Utána nézek annak az elvonásos diétának is, amit lentebb írtatok.

 

"Tepertő, szalonna, zsíros hús alapból jó." -ezt írod. De ha nem jók a magkenyerek, akkor ezek mivel ehetők?

Pl. a szalonnát nem tudom elképzelni nyers zöldségekkel.

Mégis miből érdemes kenyeret sütni ami paleósabb a paleósnál? Bármit hajlandó vagyok kipróbálni csak adjatok ötletet, mert kenyérfüggő voltam... :-)

 

Almaecetet ismeritek mint meszesedés oldó? Valaki ezt ajánlotta, de nem írta meg, hogy hogyan kellene alkalmazni.

Sajnos az én drága nagymamámmal már kihaltak ezek a bölcsességek a családból... :)

 

Előzmény: H_G (4283)
Evicke Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4285

kókusztejport nem annyira kéne, erősen feldolgozott cucc, van, amelyikben vmilyen tejszármazék(!) is van. tiszta kókusztejjel jobban jársz, Real Thai és Cocomas márkákban nincs semmilyen adalék, meg asszem, a DM-ben kaphatóban sem.

Előzmény: Bonka02 (4281)
sz332 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4284

Hogy pontosan legyünk. Van az ételallergia és az étel intolerancia vizsgálat. A hivatalos vélemény alapján az étel allergia perdöntő jellegű, míg az ételintolerancia (igg) tesztek általános

megítélése kérdéses. A pubmed-et olvasgatva azért az a tapasztalat, hogy ha elhagyja azokat az ételeket, amikre bejelzett az intolerancia teszt, akkor javulni szokott a betegek állapota.

A gond akkor van, amikor a 200-ból 185-re bejelez, de azt inkább úgy kellene értelmezni, hogy a szervezetben valami komoly megborulás van. Ez a paleosok szerint az áteresztő bél okozza,

amit megfelelő étrenddel és étrendkiegészítők alkalmazásával meg lehet szüntetni. Egyébként az áteresztő bélre egy egyszerű teszt is létezik már kint az usa-ban, hozzánk még nem jutott

el.

Előzmény: H_G (4283)
H_G Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4283

"Hihetetlen, nem is minősítem szegényt..."

 

Pedig neki van igaza. A hivatalos ételallergia-vizsgálatnál sokkal többet ér, ha te magad szép fokozatosan kikisérletezed otthon, mivel van baj és mivel nincs, azokból amiket tényleg enni szoktál.

 

 

Előzmény: Bonka02 (4281)
sz332 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4282

Kókusztejporos xilites kávénál 3 dolog okozhat problémát:

 

- xilit: elég sok ember puffad tőle, próbáld inkább az eritritet

- kókusztej: attól nekem konkrétan görcsöl a hasam

- kávé

 

A low-fodmap lényegében olyan, hogy kivesz az étrendből mindent, amit nehéz megemészteni (elég sok minden van), 8 hétig tartani kell, majd nagyon kis mennyiségekben visszaadagolni, hogy megtudd a toleranciád mértékét.

Előzmény: Bonka02 (4281)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4281

Erről a fodmap-ról még nem hallottam.

Akartam menni már ételallergia vizsgálatra, de a háziorvosom azt mondta, hogy túl drága, tapasztaljam ki magam, mire vagyok allergiás.

Hihetetlen, nem is minősítem szegényt...

A környékünkön nincsen ilyen vizsgálat talán csak csak maszek alapon, ezért is kísérletezgetek egyenlőre.

Ha reggel megiszok egy gyenge kókusztejporos kávét xilittel, már attól is felpuffadok, fáj a gyomrom.

Így már a kávéra meg a xilitre is gondoltam. A kávét nem tudom lerakni, a xilitet könnyebben, így ez lesz a következő kísérletem, hogy hogy viselkedek belülről xilit nélkül. Erről a Danon actívia jut eszembe Shakirával, nagyon viccesnek tartom... :-)

Előzmény: sz332 (4279)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 4280

Kenyeret akkor eszek, ha tepertőt vagy kolbászfélét eszek, azaz nincs időm a reggeli főzöcskézésre, vagy este túl fáradt vagyok. Nem eszek sokat belőle, bár lehet benne valami, hogy ez is hizlal.

Tepertőféléket is ritkán eszek, pont azért, hogy fogyjak, de egyenlőre stagnálok. De nem vagyok kétségbe esve, mert csak kb. 10-12 kg van rajtam. De muszáj ezt is leadni, mert alig bírom a lépcsőzést. A vérkeringésen is javítani kellene, gyakran belilulnak a körmeim. Talán a fejzúgást is vérkeringési elégtelenség okozza (ezt olvastam valahol). A Szendi gyógyulástörténeteinél olvastam, hogy a paleó az ilyen "belilulgatásokra" is jó. Csak minden idő kérdése. :-)

A nyers zöldségekkel sajnos nagyon hadilábon állok... talán a mártogatósokat tudnám elképzelni, majd nézek valami jó receptet, köszi az ötletet.

Előzmény: Evicke (4278)
sz332 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 4279

Akkor viszont simán lehet valamilyen ételintolerancia a háttérben. Egy kivizsgáltatást végigtolnék a biztonság kedvéért. Ha puffadsz, akkor valamilyen fodmap-et eszel, amit nem tudsz megemészteni,

lehet, hogy a paleo helyett/mellett a low-fodmap étrend lenne a megfelelő.

Előzmény: Bonka02 (4276)
Evicke Creative Commons License 2014.08.14 0 0 4278

kenyeret muszáj enned?? azt elkészíteni bizony sok idő, viszont legalább tök felesleges. sőt, káros naponta ilyeneket enni. 

én a helyedben teljesen elfelejteném egy darabig a magokat, magliszteket, mert simán okozhatnak emésztési és felszívódási  zavart, a bennük lévő sok Omega6 meg mindenféle gyulladást. de legalábbis Omega3 halolajjal ellensúlyozni kell, mert a nem legelő állatok húsában és a tojásban is sok az Omega 6.

nem írod, mennyi nyers zöldséget eszel, de az is erősen ajánlatos, legalábbis többet, mint főttből. 

a nyersben benne vannak a vitaminok mellett az enzimek, amik a vele elfogyasztott kaja emésztését is segíti.

a fogyásnak se kedveznek a kenyerek, ellenkezőleg.

C-vitamin szerintem nem okozhat ilyen panaszokat.

Előzmény: Bonka02 (4276)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 4277

Az jó, ha segített neked és jobban vagy.

Hogy miért tart sokáig a főzés? Reggeli meleg volt, ebédre főztem csirkepaprikást brokkolival, utána holnapra lecsót kolbásszal, de a kenyeret is én sütöm magokból. Édesség is gyakran van. Emellett a család válogatósabbjainak külön kell főznöm valamit...sajnos nem ritkán...

Na ezért. :-) Ezerrel pörög az agyam, hogy mindenkit olyannal tudjak megetetni, amit meg is eszik.

Szerencsére szabin vagyok, van most bőven időm, ezért tudok gyakrabban veletek is lenni.

Szép napot nektek! :-)

 

Előzmény: sz332 (4274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!