Keresés

Részletes keresés

sz332 Creative Commons License 2014.08.04 0 0 4241

Még egy dolog. Ha valaki paleozik, de nem lisztérzékeny, és néha-néha benyom egy gluténes szendvicset, attól nem lesz baja. A lisztérzékenynek igen.

Előzmény: sz332 (4240)
sz332 Creative Commons License 2014.08.04 0 0 4240

Csak ez nem így működik. Egy átlagembert - pl szülőket - nem fogsz tudni meggyőzni arról, hogy mivel te paleozol, akkor ő is paleozzon. Ha kiderül a lisztérzékenység, akkor azzal már meg lehet

őket győzni, hogy gyerekek, nézzük már meg, hogy nem vagytok-e ti is lisztérzékenyek, és akkor megkiméljük magunkat egy vastagbélráktól mondjuk....

 

Amitől egyébként mostanában kivagyok, az a kókusztej. Egyszerűen nem vagyok képes megemészteni...

Előzmény: Evicke (4239)
Evicke Creative Commons License 2014.08.04 0 0 4239

szerintem túlbonyolítod a dolgokat és feleslegesen kapcsolod össze a paleóval, sztem hibás az érvelésed.

 

lisztérzékenység: a családnak se kell lisztet enni, ennyire egyszerű. főleg, ha náluk is panaszt okoz. + ott van a glutén sok rejtett ártalma. elhagyják és kész, aztán meglátják, mi történik. minek azt vizsgálgatni?

 

tojásallergia: abban sem a paleó a hibás, nyilván ha nem paleóznál, akkor se ehetnél tojást, mert panaszt okoz.

a paleón belül egyébként is mindenki magának állítja be a megf. arányokat: van, aki kevesebb húst kíván, több CH-t, mert sokat sportol stb.

 

milyen problémákat okozhat cukrosnál, ha max. 110-130 g CH-t eszik (a hivatalos dietetikusi ajánlás 160-nál)? sztem az égvilágon semmit.  max. észreveszi, hogy már nem kell annyi gyógyszer vagy inzulin.

 

nekem egyébként semmi nem okoz órák, de talán pár nap alatt sem panaszt, mégse eszek akkor megint cukrot, glutént és a többi sok CH-s cuccot.

na jó, a tejtől másnap migrén, hasmenés (régen, 1× fordult elő, mert akkor 1× bűnöztem), a nem kemény sajttól meg pattanásaim lesznek. 

nekem a sok Omega6 okoz panaszt igazán ízületileg, ami a paleóval is hamar összeszedhető a húsból, zsírból, tápos tojásból. mégse okolom miatta a paleót, mert a nyugati kajával ugyanúgy túllőhető + a növényi olajok még jól rátesznek.

Előzmény: sz332 (4237)
Evicke Creative Commons License 2014.08.04 0 0 4238

nem a kazein rákkeltő, hanem összességében a tejtermék az egyéb összetevőinek köszönhetően.

de ez minden paleós könyvben benne van és a portálon a cikkek között is, gondolom

Előzmény: sz332 (4236)
sz332 Creative Commons License 2014.08.04 0 0 4237

Nem, csak például ha kiderül, hogy mondjuk a kedves páciens lisztérzékeny, akkor utána az egész családot végigvizsgálják (szülőket és gyerekeket). Ha csak önmagában elhagyja a glutént, mindenféle

vizsgálat nélkül, és közben lisztérzékeny, attól ő lehet, hogy jobban lesz (ami nagyon jó) csakhogy a család nem lesz végigvizsgálva, és nagyon sokszoros a rákbetegség kockázata kezeletlen lisztérzékenység

esetén.  Ugyanez egyébként érvényes a laktóz intoleranciára is. Emellett ott van pl. a tojás: mint kiderült, én tojásfogyasztás után kb. 3-4 órával vagyok rosszul, lever a víz, hasmenés, ilyesmi. Ezt szerencsére vizsgálattal ki tudták mutatni, azóta tudom, és azóta figyelek erre. Ha 100% paleoznék, akkor bizony nagy bajban lennék. Ugyancsak egyes típusú cukorbetegeknél sem szabad, hogy akkor én most paleozok, és eldobok mindent, ez nagyon veszélyes, súlyos problémákat okozhat.

 

 

Előzmény: Evicke (4235)
sz332 Creative Commons License 2014.08.04 0 0 4236

A tejtermékben lévő laktóz is káros, ugyanis a bélrák kockázata a laktóz intoleránsok esetén sokszorosa a normális embereknek (a lisztérzékenyeknél pedig még inkább), amennyiben nem tud róla, és

fogyaszt.

 

Rákkeltő a kazein? Erről valami kutatást esetleg linkelhetnél... én a magam részéről nem fogyasztok tejterméket a laktóz intoleranciám miatt...

Előzmény: Evicke (4234)
Evicke Creative Commons License 2014.08.03 0 0 4235

ezt nem értem.

valamilyen panaszok vagy vizsgálati eredmények esetén ellenjavallt lehet a paleó?

mik ezek szerinted?

vagy milyen "más étrend" jöhet szóba szerinted?? :-))

Előzmény: sz332 (4233)
Evicke Creative Commons License 2014.08.03 0 0 4234

dehát most már tényleg tökmindegy, megnézeti-e, ha egyszer rosszul van tőle.

a tejtermék (és abban nem is a laktóz, hanem a kazein) durván ártalmas, meg egyáltalán rákkeltő a hormontartalma miatt, plusz nagy inzulinválaszt vált ki, ez pont elég ahhoz, hogy vki véglegesen kiiktassa.

Előzmény: sz332 (4232)
sz332 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 4233

A magam részéről azt mondanám egyébként, hogy ha panaszok vannak, akkor érdemes egy kivizsgálást végigcsinálni, és utána dönteni mondjuk a paleo (vagy más étrend) mellett...

Előzmény: sz332 (4232)
sz332 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 4232

Nem, csak mondjuk ha laktózérzékeny, akkor tudja, hogy még véletlenül sem szabad egy kicsit "bűnöznie", mert rosszul lesz tőle... nem mindegy...

Előzmény: Evicke (4231)
Evicke Creative Commons License 2014.08.03 0 0 4231

mert ha esetleg nem laktózérzékeny, akkor tejterméket kéne ennie, mint étrendváltás...?? :-)

Előzmény: sz332 (4229)
Evicke Creative Commons License 2014.08.03 0 0 4230

hááát, a jégkrém igazán nem létszükséglet, felesleges azzal próbálkozni - most legalább már tudod ;-)

és nem kell ilyen hülye Voll-vizsgálatokra járni (saját tapasztalat... :-P), főleg, ha olyan baromságokat mondanak, hogy nem tudod emészteni a fehérjét, zsírt, miközben a paleóban azokkal jól elvagy.

 

kitartás a gyakorlati kivitelezéshez, sztem megéri folytatnod!

 

Előzmény: Bonka02 (4227)
sz332 Creative Commons License 2014.08.03 0 0 4229

Laktózt nézett az orvos? Hasznos lenne, mielőtt étrendet változtatsz...

Előzmény: Bonka02 (4227)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 4228

Köszi, utánakérdezek a háziorvosnál. :)

Előzmény: H_G (4225)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.02 0 0 4227

Na, most alább is hagyott az optimizmusom. :-)

 

A napokban figyeltem fel rá, hogy amikor jégkrémmel bűnöztem egy kicsit, éjjel rosszul voltam. Gyomromban szaladgált az elektromos áram, erős izomrángások gyötörtek, álmatlanság gyötört, reggelre térdtől lefelé bizseregtek a lábaim. Ez már tényleg nem normális emellett a sok B vitamin mellett.

Ezek szerint a tejet és a cukrot (szénhidrát) kell jobban megfigyelnem, mit okoz nálam. Tejtermékeket már nem eszek, kivéve egy kis sajt, de a jégkrémen is tudom tesztelni, amit néha bekapok. Cukor meg sajnos mindenben van.

Tavaly voltam egy Voll-vizsgálaton, ahol megállapították, hogy "haldoklom", de szerintem sok túlzás is van benne.

Itt mondták, hogy a gyulladások miatt már nem tudom bontani a szénhidrátot, fehérjét, zsírt, glutént. Tulajdonképpen semmit nem ehetek, csak zöldséget, gyümölcsöt, kevés húst. Ebben az esetben nekem a paleózás ideális, csak nagyon nehéz tartani a munkám mellett, nagyon sok a macera. Remélem köztetek tudok egy kis erőt gyűjteni a folytatáshoz. :-)

 

 

Előzmény: Evicke (4226)
Evicke Creative Commons License 2014.08.01 0 0 4226

ha tanulmányoztad a témát, akkor te alighanem többet tudsz pl. nálunk... :-)

a paleótól nem javul meg automatikusan minden, mert nem mindenható csodaszer. azonkívül nem vagyunk egyformák, a paleó se egyformán hat mindannyiunkra.

vagy nem mindenkire ugyanannyi idő alatt. lehet, adott probléma csak évek múlva oldódik meg...

Előzmény: Bonka02 (4224)
H_G Creative Commons License 2014.08.01 0 0 4225

"Amiben szeretnék tanácsot kérni, hogy a meszesedést mivel lehetne "oldani", elég a paleózás?"

 

Tudtommal erre létezik egy ultrahangos kezelés. Táplálkozással aligha befolyásolható.

 

Előzmény: Bonka02 (4224)
Bonka02 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 4224

Sziasztok, végre egy szusszanásnyi idő.

Amit eddig kimutattak: - arcüreggyulladás(antibiotikum nem használt, kétfélét is szedtem)

                                     - nyaki meszesedés (fizikó nem használt szerintem)

                                     - vérképem diétázás óta jó

                                     - szinte minden szervem tavaly gyulladásban volt

Sokszor bizsereg is a fejem és megszédülök, ezért vérkeringési problémára is gondolok. Koponya ct-n csak az arcüreggyulladás volt.

Egyből elalvás után felébredek 1-2 másodpercnyi hallucinálásra, ezt nagyon utálom, mert egyébként nem vagyok pszichiátriai eset. Érzem, hogy fizikai eredetű, mert ahogy romlott a fizikai állapotom, úgy sűrűsödtek a hallucinációk is, talán a sok gyulladás okozza.

K2-t szedem (Vitaking), meg még egy rakás vitamint. B12 nézték, jó volt, már ha hinni lehet a vérképnek. Vasat szedek.

Amiben szeretnék tanácsot kérni, hogy a meszesedést mivel lehetne "oldani", elég a paleózás?

Agyi vérkeringési gond is megoldódik paleóval, ha az van? Azaz tényleg MINDEN megoldódik? :-)

Szendi azt írja, hogy a hallucinálás elmúlik paleóval, de erre a B-komplex is fontos emelt dózisban. Tanulmányoztam a témát. 

Szép estét nektek!

 

 

 

Előzmény: Evicke (4222)
Bonka02 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 4223

Szia, két levelet is megírtam, mindkettő elszállt, talán van valami időkorlát beállítva?

Mindegy, majd holnap újra megírom, ahogy lesz egy kis időm.

Addig is köszi, hogy írtatok nekem.

Előzmény: Evicke (4222)
Evicke Creative Commons License 2014.07.25 0 0 4222

Gábor a vitaminos könyvében említi a B12-vitaminhiány tünetei között a fülzúgást.

de nyaki meszesedés, csigolyák minimális elmozdulása is simán okozhatja sztem, ha nyom egy eret. röntgennel agy más képalkotóval vizsgálták már?

ja, és krónikus középfülgyulladás is okozhatja, ezt audiológián tudják megmondani.

Előzmény: Bonka02 (4219)
sz332 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 4221

Orvos mit mondott?

Előzmény: Bonka02 (4219)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 4220

Szia!

Annyit tudok segíteni, hogy K2 vitamint kéne szedned mindennap.

Itt van két link:

 

<a href="http://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/az-erelmeszesedes-aortaszukulet-vesemeszesedes-megelozheto-es-visszafordithato.php">Előzze meg, vagy fordítsa vissza az ér-, a vese- és a lágyszöveti meszesedést!</a>

 

<a href="http://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/k-vitamin-csontritkulas-szivbetegseg-rak.php">K vitamin Védelem az érelmeszesedés, a csontritkulás, a rák és az öregedés ellen</a>

Ezek szerint visszafordítható a folyamat.

 

K2 komplex a legjobb, nem túl olcsó, de vannak akciók Szendi oldalán is, vagy külföldről rendelni, nézelődj iHerben, nem tudom, hol veszed a vitaminjaidat. A K2-ből is kétféle van, MK-7, és MK-4, mindkettő kell, de én sem tudom már a pontos adagolást. Legjobb, ha szeded a komplexet.

Hátha használ, ha állandóan szeded.  És kalciumot ne egyél külön semmiképp. Tejterméket is kerüld akkor, mennyire lengsz ki ebben? Joghurt, sajt? Nagyon minimális sajtot egyél vagy semmit.

Előzmény: Bonka02 (4219)
Bonka02 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 4219

Sziasztok, kb. 4 hónapja paleózok, kisebb eltéréssel, de a gluténmentesség keretein belül.

Extra súlyos alvászavar és szervezet szintű gyulladás indított el ezen az úton (Szendi).

Valamennyit már javult ez idő alatt az állapotom, viszont kiborít, hogy december óta zúg a fejem (fülem?), éjjel meg mintha kaszálnának a fejemben, valószínű a szívem dobogását hallom...-ez sajnos nem javult, hanem romlott.

Hallottatok már ilyesmiről? Meszesedés okozhat ilyet ?(bár még fiatal vagyok, de a nyakamnál van egy "kis" meszesedés). A Paleózás visszafordíthatja az ilyen problémákat is, mint a meszesedés, fejzúgás? Vitaminokat rendszeresen szedek. Tudna nekem segíteni valaki? Bonka

Előzmény: Evicke (4218)
Evicke Creative Commons License 2014.07.22 0 0 4218

kérdezni lehet tőlük, esetleg érdeklődni valami tanúsítvány felől...

Előzmény: Darth Plagueis (4216)
sz332 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 4217

Sehonnan... én nem is merném megvenni...

Előzmény: Darth Plagueis (4216)
Darth Plagueis Creative Commons License 2014.07.21 0 0 4216

Ki ellenőrzi, hogy a Vitaltrend tényleg azt árulja, amit a honlapján ír? Honnan lehet tudni, hogy megbízható?

Előzmény: Evicke (3378)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.07.10 0 0 4215

Szegénykém, na túlélted :). Hát nem valami rózsás a helyzet, sok mindenre kell figyelned, sok mindent nem ehetsz, de azért a savcsökkentővel csak vigyázz, nehogy aztán meg kevés legyen a savad.

Remélem, az a doki ismerősöd jó tippeket ad.

Előzmény: sz332 (4214)
sz332 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 4214

Nemrégiben Burma-ról olvastam egy úticikket, sajnos nem mentettem le, de valamelyik index/origo főcímes utazásos blogja volt. Ami számomra nagyon érdekes volt, hogy elmondták, hogy

kb. rizst és hínárt esznek, különböző szószokkal, húsfélét (ez főleg hal) heti 1-2 alkalommal. Vékony is volt mindegyikük :)

Röviden helyzetjelentés: megvolt a tükrözés, megkaptam az eredmény. A gyomorban gyulladás, a belek teljesen rendben vannak (a vékonybél immunrendszerért felelős részénél fokozott enzimtermelés, tehát valami ellen dolgozik a szervezetem), a lisztérzékenység genetikai hajlama megvan, viszont kialakulva nincs, úgyhogy azt mondta az orvos, hogy glutént néha ehetek, de nagyon ésszel, bármi gond lenne, azonnal orvos. Magas a gyomorsav (gondolom ez a szervezet küzdelmének egy tünete) és az viszont csúnya dolgokat csinál, úgyhogy most kaptam gyógyszert, ami csökkenti a gyomorsavat. A vas szint alacsony, de nem krónikus. Szedem a c vitamint, és a béres cseppet, meg multivitamint. Paprika (pirospaprika is), paradicsom, kukorica, hagyma mind kiesett, ezektől rosszul vagyok. Laktóz/tojás ugyancsak (tojástól 3 óra alatt allergiás tünetek, a laktóznál elég a 20 perc). A legtöbb bogyós gyümölcsöt is csak nagyon kis mennyiségben tudom fogyasztani, amiben apró magok vannak, mind felejtős. A low-fodmap étrendet követem, ez úgy néz ki, valamilyen szinten működik, az arányok pedig: jórészt rizs és krumpli alapú az egész étkezésem, illetve köles és hajdina. A hajdina nekem egyébként elég nehéz, szóval azt csak ritkán eszem. Rizsből kizárólag hosszúszemű fehérrizst eszem. Sok hús különböző módon, padlizsán, cukkini, és egyéb zöldek a köret. Gyümölcsből közepesen érett banán. Kalóriákkal, meg felszívódással nem igazán foglalkozom, főleg amíg 65 kiló vagyok (tavaly 82 voltam). Hát ennyi. Holnap beszélek egy orvos ismerősömmel, hátha még van neki valami tippje...

H_G Creative Commons License 2014.07.09 0 0 4213

Hajdina? Megbízhatóbban gluténmentes, mint a zab és tartalmazza a fitáz enzimet.

 

Előzmény: Evicke (4212)
Evicke Creative Commons License 2014.07.09 0 0 4212

ha már többlet-CH-n gondolkodunk, leginkább a rizs megfelelő, de akkor már inkább a főtt, kihűlt rizs. ha valami palacsintafélébe kell, akkor persze csak a rizsliszt marad.

nekem nincs bajom a cukrommal, IR-em sincs, úgyhogy nálam heti 1-2× belefér. a zab is. egyiktől sincs semmi bajom ízületileg sem.

Előzmény: sz332 (4211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!