Keresés

Részletes keresés

Bonka02 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 4223

Szia, két levelet is megírtam, mindkettő elszállt, talán van valami időkorlát beállítva?

Mindegy, majd holnap újra megírom, ahogy lesz egy kis időm.

Addig is köszi, hogy írtatok nekem.

Előzmény: Evicke (4222)
Evicke Creative Commons License 2014.07.25 0 0 4222

Gábor a vitaminos könyvében említi a B12-vitaminhiány tünetei között a fülzúgást.

de nyaki meszesedés, csigolyák minimális elmozdulása is simán okozhatja sztem, ha nyom egy eret. röntgennel agy más képalkotóval vizsgálták már?

ja, és krónikus középfülgyulladás is okozhatja, ezt audiológián tudják megmondani.

Előzmény: Bonka02 (4219)
sz332 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 4221

Orvos mit mondott?

Előzmény: Bonka02 (4219)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.07.25 0 0 4220

Szia!

Annyit tudok segíteni, hogy K2 vitamint kéne szedned mindennap.

Itt van két link:

 

<a href="http://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/az-erelmeszesedes-aortaszukulet-vesemeszesedes-megelozheto-es-visszafordithato.php">Előzze meg, vagy fordítsa vissza az ér-, a vese- és a lágyszöveti meszesedést!</a>

 

<a href="http://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagoknak/k-vitamin-csontritkulas-szivbetegseg-rak.php">K vitamin Védelem az érelmeszesedés, a csontritkulás, a rák és az öregedés ellen</a>

Ezek szerint visszafordítható a folyamat.

 

K2 komplex a legjobb, nem túl olcsó, de vannak akciók Szendi oldalán is, vagy külföldről rendelni, nézelődj iHerben, nem tudom, hol veszed a vitaminjaidat. A K2-ből is kétféle van, MK-7, és MK-4, mindkettő kell, de én sem tudom már a pontos adagolást. Legjobb, ha szeded a komplexet.

Hátha használ, ha állandóan szeded.  És kalciumot ne egyél külön semmiképp. Tejterméket is kerüld akkor, mennyire lengsz ki ebben? Joghurt, sajt? Nagyon minimális sajtot egyél vagy semmit.

Előzmény: Bonka02 (4219)
Bonka02 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 4219

Sziasztok, kb. 4 hónapja paleózok, kisebb eltéréssel, de a gluténmentesség keretein belül.

Extra súlyos alvászavar és szervezet szintű gyulladás indított el ezen az úton (Szendi).

Valamennyit már javult ez idő alatt az állapotom, viszont kiborít, hogy december óta zúg a fejem (fülem?), éjjel meg mintha kaszálnának a fejemben, valószínű a szívem dobogását hallom...-ez sajnos nem javult, hanem romlott.

Hallottatok már ilyesmiről? Meszesedés okozhat ilyet ?(bár még fiatal vagyok, de a nyakamnál van egy "kis" meszesedés). A Paleózás visszafordíthatja az ilyen problémákat is, mint a meszesedés, fejzúgás? Vitaminokat rendszeresen szedek. Tudna nekem segíteni valaki? Bonka

Előzmény: Evicke (4218)
Evicke Creative Commons License 2014.07.22 0 0 4218

kérdezni lehet tőlük, esetleg érdeklődni valami tanúsítvány felől...

Előzmény: Darth Plagueis (4216)
sz332 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 4217

Sehonnan... én nem is merném megvenni...

Előzmény: Darth Plagueis (4216)
Darth Plagueis Creative Commons License 2014.07.21 0 0 4216

Ki ellenőrzi, hogy a Vitaltrend tényleg azt árulja, amit a honlapján ír? Honnan lehet tudni, hogy megbízható?

Előzmény: Evicke (3378)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.07.10 0 0 4215

Szegénykém, na túlélted :). Hát nem valami rózsás a helyzet, sok mindenre kell figyelned, sok mindent nem ehetsz, de azért a savcsökkentővel csak vigyázz, nehogy aztán meg kevés legyen a savad.

Remélem, az a doki ismerősöd jó tippeket ad.

Előzmény: sz332 (4214)
sz332 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 4214

Nemrégiben Burma-ról olvastam egy úticikket, sajnos nem mentettem le, de valamelyik index/origo főcímes utazásos blogja volt. Ami számomra nagyon érdekes volt, hogy elmondták, hogy

kb. rizst és hínárt esznek, különböző szószokkal, húsfélét (ez főleg hal) heti 1-2 alkalommal. Vékony is volt mindegyikük :)

Röviden helyzetjelentés: megvolt a tükrözés, megkaptam az eredmény. A gyomorban gyulladás, a belek teljesen rendben vannak (a vékonybél immunrendszerért felelős részénél fokozott enzimtermelés, tehát valami ellen dolgozik a szervezetem), a lisztérzékenység genetikai hajlama megvan, viszont kialakulva nincs, úgyhogy azt mondta az orvos, hogy glutént néha ehetek, de nagyon ésszel, bármi gond lenne, azonnal orvos. Magas a gyomorsav (gondolom ez a szervezet küzdelmének egy tünete) és az viszont csúnya dolgokat csinál, úgyhogy most kaptam gyógyszert, ami csökkenti a gyomorsavat. A vas szint alacsony, de nem krónikus. Szedem a c vitamint, és a béres cseppet, meg multivitamint. Paprika (pirospaprika is), paradicsom, kukorica, hagyma mind kiesett, ezektől rosszul vagyok. Laktóz/tojás ugyancsak (tojástól 3 óra alatt allergiás tünetek, a laktóznál elég a 20 perc). A legtöbb bogyós gyümölcsöt is csak nagyon kis mennyiségben tudom fogyasztani, amiben apró magok vannak, mind felejtős. A low-fodmap étrendet követem, ez úgy néz ki, valamilyen szinten működik, az arányok pedig: jórészt rizs és krumpli alapú az egész étkezésem, illetve köles és hajdina. A hajdina nekem egyébként elég nehéz, szóval azt csak ritkán eszem. Rizsből kizárólag hosszúszemű fehérrizst eszem. Sok hús különböző módon, padlizsán, cukkini, és egyéb zöldek a köret. Gyümölcsből közepesen érett banán. Kalóriákkal, meg felszívódással nem igazán foglalkozom, főleg amíg 65 kiló vagyok (tavaly 82 voltam). Hát ennyi. Holnap beszélek egy orvos ismerősömmel, hátha még van neki valami tippje...

H_G Creative Commons License 2014.07.09 0 0 4213

Hajdina? Megbízhatóbban gluténmentes, mint a zab és tartalmazza a fitáz enzimet.

 

Előzmény: Evicke (4212)
Evicke Creative Commons License 2014.07.09 0 0 4212

ha már többlet-CH-n gondolkodunk, leginkább a rizs megfelelő, de akkor már inkább a főtt, kihűlt rizs. ha valami palacsintafélébe kell, akkor persze csak a rizsliszt marad.

nekem nincs bajom a cukrommal, IR-em sincs, úgyhogy nálam heti 1-2× belefér. a zab is. egyiktől sincs semmi bajom ízületileg sem.

Előzmény: sz332 (4211)
sz332 Creative Commons License 2014.07.09 0 0 4211

És akkor megint ott tartunk, hogy a rizsliszt lenne a jó megoldás?

Előzmény: Evicke (4209)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 4210

Igen, igazad van, köszi, meg is kaptam.

Végül is a kókuszreszelék jobban elérhető is, meg olcsóbb, mint a liszt. Mindenképp jobban járunk.

Előzmény: Evicke (4209)
Evicke Creative Commons License 2014.07.01 0 0 4209

a többihez képest nem sok, de a gesztenyelisztnél és a kókuszreszeléknél több. és ha azt nézzük, hogy van, aki naponta eszik paleokenyeret, ott már nem mindegy....

elküldök neked mailben egy táblázatot.

Előzmény: tyúkanyó48 (4204)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 4208

Hát igen, és a legtöbben nem is foglalkoznak vele, paleo alapanyag, ezért eszik. Nehéz hozzájutni (legalábbis a környékünkön) minőségi zsírhoz, húshoz. Pesten biztosan nem.

Előzmény: H_G (4207)
H_G Creative Commons License 2014.07.01 0 0 4207

Bizony, ez nagy probléma.

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4206)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 4206

Köszi neked is, persze nagyjából tudom én ezt, de hol lehet elegendő természtes táplálékot fogyasztó disznó zsírját, tepertőjét venni? Sokkal több paleós van Mo-on, mint amennyi ilyen állat.

Sajnos legtöbben a nagyüzemit eszik.

Nyilván akkor a csirkével, szárnyasokkal is ez a helyzet, ugye?

A bolti libazsír, kacsazsír, libatepertő, ill. háztáji, de kukoricát zabáló csirke zsírja akkor szintén nem jó? Ezek szerint nem....illetve ritkán.

Mit gondoltok?

Előzmény: H_G (4203)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 4205

Persze, tudom, értem én, és nem is értettem félre. Az omega 6-ra utaltál, csak inkább cinikusan kérdeztem, hogy akkor a sok szalonna, töpi nem árt(ott) nekik? :)

Vagy csak nem tudtak róla.

 

(Jó, hülyeség volt pont a "fogyás" szót belekevernem, elismerem.)

Előzmény: Evicke (4202)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.07.01 0 0 4204

 

Köszi! Ezt hol olvastad, hogy a kókuszlisztben sok a fitát? Én pont úgy tudtam, hogy kevés.

Előzmény: Evicke (4200)
H_G Creative Commons License 2014.06.30 0 0 4203

Tepertő, szalonna, zsíros hús alapból jó. Ez azt jelenti, hogy ha az állat a természetes táplálékát eszi (vadon élő vagy ridegen tartott, mint a hagyományos magyar zsírforrás, a makkoltatott mangalica). A gabonán tartott állaté a nem jó, mert tele lesz gyulladáskeltő O6 zsírsavakkal.

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4199)
Evicke Creative Commons License 2014.06.30 0 0 4202

?

nem is azt írtam, hogy az a baj a zsírral, hogy hizlal...

Előzmény: tyúkanyó48 (4199)
Evicke Creative Commons License 2014.06.30 0 0 4201

azt eszel, amit akarsz. saját tapasztalattal alátámasztva írtam, vagyis szerintem érdemes megfontolni.

általában csak annyira, amennyire az Omega6-tól tartunk.

kókuszzsír tudvalevőleg jó alternatíva.

 

Előzmény: tyúkanyó48 (4199)
Evicke Creative Commons License 2014.06.30 0 0 4200

kókuszreszelék.

a kókuszlisztben már sokkal több a fitát. lévén, hogy paleosütikbe elég sok kell belőle, hamar összejöhet a túl sok szerintem.

Előzmény: tyúkanyó48 (4197)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 4199

Ja, akkor a tepertő sem jó? Ha már a zsíros hús nem....

Tepertőt se együnk?

 

Pedig emlékszem 3-4 éve még sok paleós azzal dicsekedett, hogy:

"két pofára eszem a szalonnát, tepertőt, magában! Mégis fogyok!"

Előzmény: Evicke (4189)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 4198

És aki nem nassol soha? Én sajnos nem snackelek. Akkor ne egyek diót, magokat? Annyi meg nem javasolt, hogy jól is lakjak vele. Meg vagyok lőve :(

Előzmény: H_G (4193)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.06.30 0 0 4197

"ez utóbbiban van a legkevesebb fitát, meg a kókuszban (nem a kókuszlisztben!)."

 

Mi is a baj pontosan a kókuszliszttel? Lemaradtam...

Azt hittem, hogy az jó.

És hogy érted a kókuszt? A reszelék? Vagy maga a dió? (azzal nem szívesen vacakolok).

Előzmény: Evicke (4189)
Evicke Creative Commons License 2014.06.30 0 0 4196

ezeket a csontrendszer és az ízületek további javítására:

D3-vitamin + napozás délben min. 20 perc.
K2 vitamin (MK-4 és MK-7 is)
Omega3 halolaj
C-vitamin 1-2000 mg
cink
Mg
glükozamin
MSM
kurkumin

egyébként szerintem ezt nem nagyon érdemes egy az egyben másolni, mert különbözőek vagyunk, adagolást is ezért nem írtam, mert az még inkább egyénre szabott.
itt találsz hozzávetőleges mennyiségeket:
http://www.tenyek-tevhitek.hu/vitaminfogyasztas-vitaminhiany.htm
http://www.tenyek-tevhitek.hu/vitamin-ajanlasom.htm

+ Szendi Gábor Új vitaminforradalom című könyvét is érdemes elolvasni

Előzmény: Pusznudli (4195)
Pusznudli Creative Commons License 2014.06.29 0 0 4195

Evicke, köszönöm a gyors és alapos választ! Ezek szerint türelmesnek kell még lennem. Leírnád még nekem, hogy milyen vitaminokat, kiegészítőket szedsz, és milyen arányban?

Előzmény: Evicke (4194)
Evicke Creative Commons License 2014.06.29 0 0 4194

Én simán elhiszem, hogy a diófélék fogyasztása több előnnyel jár, mint hátránnyal.

 

én meg nem. :-) jelenleg még egy dolgom van egészségileg, de azt nagyon rendbe kéne hoznom, ez pedig a  csontritkulás. és ezt biztosan nem fogom kockáztatni a fitátevéssel. 

antioxidánst máshonnan is be tudok szerezni, pl. gyümölcsökből, azt az aminosavat meg gondolom, húsból, zsírból.

egyébként újabban egyre több paleós rossz tapasztalatára derül fény a mag- és maglisztevéssel kapcsolatban, ami rövid távon puffadást, emésztési problémákat, hosszabb távon ásványianyag-hiányt jelent.

lásd még a lentebb linkelt, a májusi paleo-fesztivbálon elhangzott videók egyikét, Mezei Elmiráét. részletesen beszámol a fitátok káros hatásairól, részben saját személyes rossz tapasztalatai alapján.

Előzmény: H_G (4193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!