Keresés

Részletes keresés

szuszetti Creative Commons License 2010.08.08 0 0 387
...aztán említette ennek a kutatásnak a német megfelelőjét és az akkori diéta nevét is, de sajna elfelejtettem, mi is volt...
Előzmény: Evicke (386)
Evicke Creative Commons License 2010.08.08 0 0 386
na ja, ez van, én egyáltalán nem lepődök meg rajta...
Előzmény: szuszetti (383)
Evicke Creative Commons License 2010.08.08 0 0 385
"Izomtömeg növeléshez komoly mennyiségű szénhidrát is szükséges, amihez napi több kiló zöldség elfogyasztása kellene. :)"

én csak azt tudom, hogy simán lehet edzeni, akár keményen is sportolni mindenféle ilyen szénhidrát fogyasztása nélkül. sok paleós a bizonyíték rá.
Előzmény: Dorien (384)
Dorien Creative Commons License 2010.08.08 0 0 384
Dehogynem, csak diétás (szálkásító) fázisban.
Izomtömeg növeléshez komoly mennyiségű szénhidrát is szükséges, amihez napi több kiló zöldség elfogyasztása kellene. :)
Előzmény: Evicke (382)
szuszetti Creative Commons License 2010.08.08 0 0 383

Lentebbi ajánlott filmet látta valaki?

 

Bemutattak egy amerikai tagot, aki az eddigi leghosszabb mintavételi (vagymi) eredménnyel rendelkezik, 30éve amerikai nővérek egészségügyi állapotát és étkezési szokásait kiséri figyelemmel. Mikor a kormány az elhízás "járványa" miatt új élelmezési módszert kívánt kidolgozni, szóbajött hogy őt, vagy vmelyik munkatársát meghívják a kidolgozó csapatba, lévé hasznos anyaggal rendelkezik. Mivel a kutató eredménye a gabona fogyasztásának káros hatásaról szolgáltatott volna bizonyítékot és ez a mezőgazdasági lobbit nem segtette volna, simán kihagyták.

A dokumentumfilm 2005-ben készült.

És nem a paleolit étkezésről szólt :)

Evicke Creative Commons License 2010.08.08 0 0 382
vagyis aligha hasonlít a testépítő étrendhez :-)
Előzmény: Dorien (380)
Cillit Creative Commons License 2010.08.08 0 0 381
paleolinda: simán lehet, hogy a zöldség-gyümölcs, amit eszel, tele van vegyszerrel.
Előzmény: paleolinda (367)
Dorien Creative Commons License 2010.08.08 0 0 380
Akkor a lényeg, hogy mellőzzük a tejes, lisztes, cukros dolgokat, helyette együnk húst, halat, zöldséget, gyümölcsöt, gombát, mellé meg igyunk vizet?
Ez hasonlít a testépítő étrendhez, bár ott tömegelési időszakban a komplex szénhidrátok (rizs, krumpli, durumtészta) is nagy szerepet játszanak.
szuszetti Creative Commons License 2010.08.08 0 0 379

http://port.hu/dietahaboru_diet_war/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=13422405&i_topic_id=1

 

Csak az elejét láttam, de érdekes volt.

Nagyon ajánlom!

n80qd Creative Commons License 2010.08.08 0 0 378
Hmm... Fogalmad sincs az egészről, de legalább a hozzászólásod elötti bejegyzést elolvashattad volna. DE a kedvedért leirom újra, hogy nem kell benne hinni. Próbáld ki (de ne csak 1-2 napig), és utána legyen róla véleményed, de addig miről beszélsz?
Előzmény: iteiva (376)
Evicke Creative Commons License 2010.08.07 0 0 377
na te se tudsz semmit az egészről. de akkor minek dumálsz bele???
Előzmény: iteiva (376)
iteiva Creative Commons License 2010.08.07 0 0 376
Szerintem ez az egész paleolit izé egy médiahack.
Pár hónap múlva újra kiállnak a sajtó elé, és beleröhögnek az arcunkba: "Vazze ezt de beszoptátok! Ha azt huhogja a média hogy öltözzetek állatbőrökbe, mert a paleolit öltözködés az egészséges, azt is megteszitek? Használjátok már az agyatokat b.szki!"

Vagy ha nem is médiahack, de nem több mint a 2-3 évente fellángoló új divatirányzatok: agykontroll, testkontroll, súlykontroll, emvéj, aloe, vega, vegán, doktorlenkei, estébé.

A lényege úgyis mindegyiknek az, hogy hinni kell benne, és attól lesz jobb nekünk, a saját hitünktől, nem attól hogy pattintott kőeszközökkel szeleteljük fel az alfahím által kőbaltával agyonb@szott zsákmányt és mellé a nőstényem által gyűjtögetett környékbeli bogyókat esszük.
n80qd Creative Commons License 2010.08.04 0 0 375
Ha a Bibliából indulunk ki, akkor nem igen volt paleolit. Persze ha elfogadjuk James Ussher érsek számitásait. Hogy a Föld kb 6000 éves és valamikor i.e. 4004. október 23.-án lett megteremtve. A paleolit pedig ie 2.400.000 (+/-300.000 év)-től tartott ie 11.500-ig. Szóval ez két különböző dolog.
De Szendi sem hivatkozik sehol a Bibliára, nekem nem rémlik, hanem tudományos kutatásokra hivatkozik, elég szép számban.
Ja meg nem hinni kell, hanem megtapasztalni, mivel ez nem hit kérdése. Semmi köze a valláshoz.
Bár ha nem evett se Ádám se Éva húst, akkor miért van gumos zápfogunk? Isten unatkozott és egy kis változatosságra vágyott? :) Vagy volt valami evolució?
Szóval ebbe nem kellene belekeverni a vallást/hitet/Bibliát, ez egy táplálkozási forma...
NEM KELL BENNE HINNI!!! És ez egy lényeges dolog.
Próbáld ki, tapasztald meg, és utána mondjál róla véleményt.
Kicsit sarkitva a dolgot, van a Bibliában szó internetről? És mégis létezik... Te is használtad, amikor ide irtál...
Előzmény: csakandi (373)
csakandi Creative Commons License 2010.08.04 0 0 374
egy kis kieg: arra viszont nem találtam a bibliában semmit hogy az állatok tejét fogyaszthatják-e.

csakandi Creative Commons License 2010.08.04 0 0 373
Sziasztok!
nézeggetem már több helyen is ezt a táplálkozás formát és
először hittem benne de felvetődött bennem egy kérdés.
ha valaki olvastam már a bibliát behatóbban figyelmes lettem pár dologra
amikor isten megteremtette ádámot és évát akkor ők nem ehettek húst.
azért mert az állatok azért lettek teremtve hogy az ember uralkodjon felettük.
persze nem szado-modón hanem gondoskodó módon.
az is le van írva hogy húst akkor ehettek először amikor noé bárkája "kikötött"
és mivel mindent elmosott a víz, nem volt mit enniük.
nos nem akarok regényt írni de mindenesetre ez ellentmond a paleolit táplálkozásnak.
és arról is olvastam cikket hogy túl hosszú a belünk a húsok fogyasztásához és
mire végigmegy sok helyre rakódik stb.
remélem nem gyilkoltok meg ezért a hozzászólásért.
egyébként higgyétek el noé után lehettek halászó-vadászó emberek
szóval a kettő nem kizárható ,de így már ez a táplálkozás kérdéseket vet fel.
köszönöm aki végigolvasta és szívesen veszem a véleményeket.
20 éves lány
Evicke Creative Commons License 2010.07.23 0 0 372
a lényeg: a kicsinyeit!
Előzmény: Butt (371)
Butt Creative Commons License 2010.07.23 0 0 371

a tej pl. nagyon egészségesnek van kikiáltva a köztudatban

 

A mai világban sokminden hatalmas átverés, az egészségesnek kikiáltott tehéntej csak egy közülük. A bankrendszer a levegőből előállított kamatozó hitelpénzzel vagy a mobiltelefonok és egyéb sugárzó eszközök káros hatásainak elhallgatása egy másik, de ez itt off lenne, úgyhogy maradjunk a tejnél:

 

1. pont: az ember emlős
2. pont: a nőstény ember a melleiből tejjel táplálja a kicsinyeit
3. pont: a tehén emlős
4. pont: a tehén a tőgyeiből tejjel táplálja a kicsinyeit
5. pont: az ősemberek voltak hülyébbek, vagy a maiak?

Előzmény: paleolinda (365)
Dorien Creative Commons License 2010.07.19 0 0 370
Fosatós diómuffin

Hozzávalók:
1/2kg dió...

:)
Előzmény: O_Ren_Ishii (366)
O_Ren_Ishii Creative Commons License 2010.07.19 0 0 369
Én 4 és fél hónap alatt fogytam 20 kilót :) Úgy, hogy az elején rengeteg banánt ettem (az édességeket kiváltandó) és a mai napig is mézzel iszom a teákat... :) Mondhatom, hogy újjászülettem.
cilv27 Creative Commons License 2010.07.19 0 0 368

szerintem próbálj főtt zödséget, és főtt húst enni. nekem semmi megrázkódtatást nem okozott az áttérés, mondjuk én nem annyira szeretem a nyers zöldséget, több főttet eszem. nekem nem hiányzik az édesség. vettem sztíviát is, de nem tudom ki figja elfogyasztani...egy hónap alatt lefogytam 92 kg-ról 88,5-re. úgy, hogy soha nem éheztem. sőt egyre kevesebbet eszem.

nem lehet, hogy valami nem volt jól megmosva, és nyersen megettél vele vmi bacit? erre az esetre nagyon jó a propur (propolisz) csepp. végigfertőtlenít.

zablisztből, és hajdinalisztből szoktam goffrisütővel amolyan lepényt sütni, ha nagyon hiányzik a kenyér. sajnos nem kapok sehol kukoricalepény lisztet, mert abból lehetne tortillát is. ezekben egyikben sincs glutén.

egyébként meg nem kell semmit erőltetni. csináld úgy, ahogy neked jó.

Előzmény: paleolinda (363)
paleolinda Creative Commons License 2010.07.15 0 0 367
kedves o Ren Ishii,

a diós muffin receptjét itt találod meg:
http://www.tenyek-tevhitek.hu/paleolit-reggelik.htm

különben most voltam a patikában és a patikusnő nagyon kedves volt - mondtam neki mi van, szerinte simán lehet h a nagy változás megterheli a szervezetem. elvégre azelőtt tejen, tésztán és édességen éltem. most meg zöldség-gyümi-hús :o)
azért vettem hasfogót...
Előzmény: O_Ren_Ishii (366)
O_Ren_Ishii Creative Commons License 2010.07.15 0 0 366
Annak a diómuffinnak megadnád a receptjét? :)

(A hasmenés-témához sajnos nem tudok hozzászólni, mert nekem régen volt, és a tej elhagyásával, paleolitra áttéréssel szinte egyik napról a másikra szűnt meg - hálisten.)
paleolinda Creative Commons License 2010.07.15 0 0 365
mi is arra gyanakszunk, de az pl. nem lehet h tejelvonási tünet? :o) igaz pont a tej okoz esetenként hasmenést, de vajon az elhagyása is kiválthatja? v a magvak, amikből most hatványozottan többet fogyasztok mint eddig? végülis olajosak, és egy muffin kb 80-90%-a dióból áll. egyébként nem tudsz/tudtok olyan dokit aki "nem néz hülyének" ha elmondod neki h nem eszel-iszol olyasmit amit ő esetleg pont jónak tartana? a tej pl. nagyon egészségesnek van kikiáltva a köztudatban...
Előzmény: n80qd (364)
n80qd Creative Commons License 2010.07.15 0 0 364
Szerintem a xilit lesz a lúdas.... Tényleg lassan kell hozzászokni. A paleo többi része nem okozhat nagyon hasmenést (hacsak nem romlott :)
Előzmény: paleolinda (363)
paleolinda Creative Commons License 2010.07.15 0 0 363
Kedves mindenki!

A párommal kb. másfél hete tértünk át paleora. És bár nem ragaszkodunk röghöz kötötten a csak egészséges alapanyagokhoz, azért még így is nagy váltás ez nekem. Én régen nagyon sok tejet ittam, rengeteg tésztát és édességet faltam, most meg csupa zöldség, hús az étrendem, nó cukor, nó tészta, nó tej. Magvas kenyeret is készítek meg muffint. Nyírfacukrot meg sztíviát használunk, kis mézet. Néhány nappal a váltás után azonban hasmenés kezdődött el nálam, és majdnem egy hete tart. Képtelen vagyok rájönni, mi okozhatja. Azt olvastuk hogy a nyírfacukor okozhat hasmenést, és néhány hét a szoktatás, ami alatt csak kis mennyiséget lehet. Ezért 2-3 napja csak fél muffint eszek -édességnek-, abban nincs túl sok. A párom szerint viszont az annyira kevés h nem szabadna ennyire kikészülnie tőle a gyomromnak. Kérdésem az lenne hozzátok, tapasztaltatok-e hasonlót? Úgy értem volt-e valakinek az elején ilyen hasmenéses problémája? Vagy hülyeség azt gondolnom, h a változás miatt lehet ez?
Előre is köszi!
Evicke Creative Commons License 2010.07.12 0 0 362
szia!
az autoimmun-topikon olvastad? :-)

igen, JRA-m van, kb. 2 éves koromtól, azaz harminc-egynéhány éve. tavaly dec. óta paleózok, és már az első hetekben sokat javult, azóta még többet. semmi fáradékonyság, fájdalom alig - bár ehhez azért kell a rendszeres mozgás, torna!
gyógyszert gyakorlatilag nem szedek, heti egy szem nemszteroid gyulladáscsökkentő kivételével, bár nem tartom számon, és nem is tudom, mikor és mitől fájdogálnak néha mégis, valszleg megerőltetem egyes ízületeimet, hiszen egész nap talpon vagyok, vagy szaladok a városba, vagy kertészkedek, vagy dekuzok vagy gyöngyözök vagy... :-)
és gyanítom, hogy néha elszalad velem a ló a több húsféle irányába, az meg savasít. többek között ezért kellenek a vitaminok, nyomelemek és az Omega3 is nagyon fontos! amennyit csak tehetem, a napon vagyok, ez is sokat segít, és segített nekem mindig is. ja, és mostanában vettem észre, hogy ezt a kánikulát is jobban bírom - már nem ízületileg, hanem úgy általában.

az, hogy teljesen gyógyítható-e, nem tudom, a gyulladás egész biztosan lecsökken, vagy el is múlik, de hogy az autoimmun folyamat megáll-e, az szerintem csak évek múlva derülhet ki. mindenesetre számos eset van már autoimmun betegségeknél, ahol legalábbis tünetmentesek a betegek.

az - ily módon egyelőre ideiglenes - "sikertörténetem" egyébként már több hónapja olvasható Sz. Gábor weblapján (lásd a topiknyitóban), "Gyermekkori JRA-m fantasztikusan javul" címmel.

én biztos vagyok benne, hogy apukádnál tapasztaltok majd valamennyi javulást. majd számolj be róla feltétlenül!
Előzmény: Moncsika123 (361)
Moncsika123 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 361
Kedves Evicke!
Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot.
A történelemben már többször volt példa arra, hogy valaki az előzőeket teljesen felrúgó tanulmányokat közölt, melyekre kutatása során jött rá és ez azt hiszem jelenleg is nagy feladat Szendi Gábornak, mert az orvostudománnyal szemben álló dolgokkal nem tud egyedül fellépni. De az emberek sikerei, gyógyulásai remélem hamar beigazolják az orvosok számára is a tényeket.
Persze ez az emberekhez szól elsősorban, de sajnos ma elég kevesen ismerik a paleolit táplálkozást, pedig életet is menthet.
Kíváncsi vagyok, mikor jön el az az idő, amikor már nem lehet kapni a boltokban ezeket az élelmiszereket.
Most nme tudom átolvasni a fórumot, lehet hogy írtál már róla, de leginkább Tőled szeretném megkérdezni, hogy Neked hogyan hatott ez a táplálkozás az autoimmun betegségedre? Édesapámnak is éppen ez a betegsége van 8 éve és nagyon lefogyott, erőtlen, minden napos fájdalmai vannak. Most olvastuk a könyvet és most térünk át a másfajta táplálkozásra. Írnál nekem a betegségedről és hogy miket tapasztaltál, mennyi idő alatt? Olyan jó lenne egy kis megerősítés, hogy gyógyítható a betegség!
Üdvözlettel: Mónika
Evicke Creative Commons License 2010.05.27 0 0 360
1.
egyáltalán nem kötelező sok húst enni. és a tojás, meg a sajt is állati eredetű fehérje, előbbiből sokat ehetsz, utóbbiból kevesebbet. azonkívül a zöldség-gyümölcsben is van fehérje.

2.
valamennyi biztos bekerül, de ez minimális mennyiség ahhoz képest, amit azelőtt közvetlenül toltál magadba. :-)

3.
?

4.
én a Swanson és a Vitaking multivitaminjait tartom jónak. amiben minden elég nagy dózisban benne van, az nem olcsó sajnos. recept nélkül kapható nagy dózisú D-vitamint tudtommal csak a naturvitamin.hu forgalmaz itthon.

lentebb belinkeltem a paleó-blogot, ott is rákérdezhetsz ezekre.
Előzmény: Thyroid (359)
Thyroid Creative Commons License 2010.05.27 0 0 359
Sziasztok,

Néhány hete olvastam a Paleolit étrend c. könyvet. Nem tudtam letenni. Egyből nekikezdtem a paleó étrendnek, és kisebb, a könyvben is megengedett kilengésekkel,-elvégre nem vallás- e szerint étkezem. Csak pozitívumokról tudok beszámolni. Súlycsökkenés, a falási rohamok eltűntek, és a mentális élesség is nagyon tetszik. Ellenben lenne néhány kérdésem ami felvetődött, gondolom néhány őspaelós tud segíteni ezekben:

1, A könyv ha nem tévedek a paleo zöldségek lúgosító hatását többször hangsúlyozza de talán csak egyetlen helyen említi meg a húsfogyasztás savasító hatását. Mivel a paleo étrend az Atkins, GI és ezek szerint a PH étrendet is figyelembe veszi így ezt a könyv nagy hiányosságának találom. Nos ha 70-80 %-ban húst és zsírokat fogyasztunk, teszem azt ha még a kalóriacsökkentés híveként kevesebb kalóriát is fogyasztunk, a maradék kevés zöldség nem segít az egészséges enyhén lúgos sav-bázis egyensúly elérésében/fenntartásában. Feloldhatatlan konfliktus.

2, Mi a teendő a darán, szóján, borsón tartott sertéssel, gabonán hízlalt marhával és a kukoricás csirkén? Azok a paleo által tiltott anyagok így a húson keresztül nem kerül a fogyasztóba? De a zsírjukkal is nemde? Ugyanez a probléma a szemestakarmányon tartott tyúk tojásával is.

3, Ismeritek a krill olajat? Számít hogy a garnélarák dögevő, lényegében szemetet eszik? Ha jó melyiket ajánlanátok?

4, Tudtok ajánlani árban elfogadható mega dózisú multivitamint?

Egyenlőre ennyi,kiváncsian várom válaszaitokat!

Üdv,
Thyr
Evicke Creative Commons License 2010.05.20 0 0 358

a zacsis 3in1 vagy 2in1 nem jó.
a cukrozottban én a paleó előtt se bírtam azt a sok cukrot, ezért sima Nescafét ittam és iszok ma is, bár tudom, ahelyett is a rendes lefőzött lenne jobb.

egyébként meg jól csinálod, csak így tovább! :-)
sokan vagyunk már. itt jártál már?

Előzmény: nocicus (356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!