Keresés

Részletes keresés

meret99 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 216
Mit kellene csinálni? Hát először is az ártatlannak látszó topicok gusztustalan művelőit kellene kizárni:D Aztán az országból, aztán a világból:D
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 215

Hú, de korán van.

Szóval bizotsítékot=biztosítékot. (bocs)

Előzmény: nemezis 2 (214)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 214

Lényegtelen ugyan, de valóban több tudományterület.

Ennyi.

Azon meg ,magad gondolkozzál, hogy Nálad a szeretet/kötődés felvetése miért vágta ki a bizotsítékot.

Előzmény: denes (208)
MrJones Creative Commons License 2010.01.02 0 0 213
És - nem különösebben foglalkozva az említett urak világátalakítási terveinek sikerességével - szerinted Denes kartács mennyiben illik ebbe a "sorba"?
Előzmény: Törölt nick (212)
MrJones Creative Commons License 2010.01.02 0 0 211
"Ami van az nem jó.

Mit kellene csinálni a Világgal?"



Há` a Világgal semmi különöset, mer` az nagy falat. ;)

Amivel viszont tudsz, azzal csinálj valami jót!
Ja.
És el ne felejts utána örülni neki! :)
Előzmény: denes (-)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 207
De hát nem kellene ezt feltétlenül érzelemközpontú megközelítéssel, szerintem célszerűbb lenne problémaközpontúan, nem a teljes éned lett itten támadva, hanem csak egy része, a közíró. Aggyál neki, kapd el a kontrollt, próbáld meg kideríteni, hogy miben hibáztál, tanulj belőle, és te jössz ki a játékból győztesen. :)
Előzmény: nemezis 2 (206)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 206

Na, jó. Mivel eddig sem durvultam ezután sem fogok.

Pihi.

Előzmény: falu füstje (205)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 205
Te úgy emlékszel, hogy jogászkodtam???
Nem emlékezni kell, hanem utánanézni. A "jogászkodás" egy afféle analógia, a megfejtése: olyasmivel foglalkoztál, amihez szemmel láthatóan nem értesz, és ebből kifolyólag nem éppen egy értékes véleményt osztottál meg a nagyérdeművel.

"Közszerepléseim" alkalmával nem szembesültem ilyen kritikával. (eddig)
Jól meg kell választani a burkot, mert csak akkor véd meg igazán.
Előzmény: nemezis 2 (204)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 204

:-) Félreértettél. Én nem panaszkodtam., mindössze megemlítettem egy paradoxont. Igazából meglehetősen viccesnek találom.

Nem véletlen említettem a novellát. (bár abban kevésbé volt vicces)

"Közszerepléseim" alkalmával nem szembesültem ilyen kritikával. (eddig)

 

Te úgy emlékszel, hogy jogászkodtam??? Ne, már!Összekevertél valakivel....

Megjegyzem, amúgy sem hiszek abban, hogy jogszabályokkal lehetne jobbá tenni a világot. :-)

 

Előzmény: falu füstje (202)
Derek Creative Commons License 2010.01.01 0 0 203

Meg kell valtoztatni,csak nem tudom hogyan

 

http://www.youtube.com/watch?v=jzrUqAtUcpU

falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 202
Soha nem jogászkodtam
Aham.

Azt meg csak valóban zárójelben teszem hozzá, hogy annyi kioktatást, mint itt a fórumon, még soha nem kaptam saját diszciplináimban.
Ez engem nem érdekel, sem moderátor, sem fórumüzemeltető nem vagyok, így arra, hogy te itten miket kapsz olyan túl sok ráhatásom nincs.
Ezzel szemben ha valaki közszerepel, akkor ezzel óhatatlanul kiteszi magát a kritikának, amit a közszereplésével összefüggésben tűrnie illene. Na, én arról a tevékenységedről beszéltem, és nem a fórumozásról. És azon belül is arról, ami olyan területeket érint, amihez szemmel láthatóan nem értesz, de véleményed, na az van.

Alternatíva: ha az ember finnyás, akkor ne közszerepeljen és akkor nem kritizálják.
Előzmény: nemezis 2 (201)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 201

 

Persze, nem! Fricska volt . OK.

Ettől még nem kell magamra vennem.

Mert, ha meg azt teszem, akkor majd másik frappáns mondatot találsz:

-"de hát én csak példát mondtam, dehogy rád vonatkoztattam."

Ugye volt ilyen? 

Volt.

 

 

  • Na, ez már baj, mert ha egy bölcsész, aki magát a rettenetesen torzító hazai perspektívák miatt kompetensnek véli bölcsészként, sajnos nem áll meg ennyinél, hanem biza bátran kompetensnek fogja magát érezni a jogtudományokban is, vagy a kriminológiában, és ennek köszönhetően olyan obskúrus hülyeségeket írkál össze, amitől egy, az említett témákhoz tényleg értőnek égnek áll a haja, és hasonlóan az autószerelős példához elkezd erősen agyalni azon, hogy vajon a bőcsész a saját diszciplinájában tényleg kompetens-e.
    És ez nem jó.

Csak röviden: saját diszciplináiban.

Soha nem jogászkodtam, mivel annyi önkontrollal azért rendelkezem, hogy nem értek hozzá. (Azt meg csak valóban zárójelben teszem hozzá, hogy annyi kioktatást, mint itt a fórumon, még soha nem kaptam saját diszciplináimban.

Eszembe is jutott tögtön a "Vakok országa c. novellája Wellsnek)

Előzmény: falu füstje (196)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2010.01.01 0 0 197

Jól van, most utánanéztem pontosan: GDP = "bruttó hazai termék". Egy német popegyüttes számában is előfordul "wir steigern das bruttósozialprodukt". Nincs azzal a fordítással semmi baj, legfeljebb szokatlan.  

 

Akkor pontosítsunk. A németeknél a GNP-t ( Gross National Product) nevezték Bruttosozialprodukt-nak. Manapság Bruttonationaleinkommen-nek nevezik. A GDP ( Gross Domestic Product) német neve Bruttoinlandsprodukt. 

Előzmény: vatykos csukász (173)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 196
Nem veszem magamra.
Tudod én mire tippeltem, hogy mi lesz a reakciód? "Hú, kösz, ez nagyon jól jött, az embernek időnként kell némi feedback, még akkor is, ha fájdalmas, mert csak így lesz lehetősége a fejlődésre."

Á, dehogy ezt tippeltem, csak viccelek, nyugi.
Előzmény: nemezis 2 (191)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 191

Valóban nem.

Azonban általánosítasz. (Persze egy kicsit mindenki)

Nem veszem magamra.

Előzmény: falu füstje (190)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 190
Szerintem nem attól kompetens valaki, hogy határozott véleménye van, hanem attól, hogy ért ahhoz amit csinál és tanult, van rálátása az adott területre.

Ez az elmélet. Ezzel szemben pedig a gyakorlat az, hogy ha valaki kompetensnek érzi magát az autószerelésben, ettől már egyből úgy fogja érezni, hogy ő ugyanolyan kompetens az informatikában is (gép-gép, ugye), az atomerőművek működtetését illetően és így tovább.

Ami még nem akkora baj, legfeljebb veszít pár ügyfelet ("ha ekkora baromságokat mond abban, amihez én értek, akkor vajon mennyire érthet valójában a saját szakmájához?"), de sajnos nem csak autószerelők viselkednek így, hanem olyanok is, akik teszem azt embertudományokkal foglalkoznak, és a státuszukból adódóan rájuk sokkal többen figyelnek, mint egy autószerelőre.

Na, ez már baj, mert ha egy bölcsész, aki magát a rettenetesen torzító hazai perspektívák miatt kompetensnek véli bölcsészként, sajnos nem áll meg ennyinél, hanem biza bátran kompetensnek fogja magát érezni a jogtudományokban is, vagy a kriminológiában, és ennek köszönhetően olyan obskúrus hülyeségeket írkál össze, amitől egy, az említett témákhoz tényleg értőnek égnek áll a haja, és hasonlóan az autószerelős példához elkezd erősen agyalni azon, hogy vajon a bőcsész a saját diszciplinájában tényleg kompetens-e.
És ez nem jó.
Előzmény: nemezis 2 (177)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 189
Slippery slope, haggyuk.
Előzmény: Törölt nick (175)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 180

Szerintem tiltsuk be a "hasítással" való működést..

Nem létezik, hogy a "véleményformáló elitünk" kizárólag az ellentétes végletek alapján képes a világ dolgait szemlélni.

Az ember elvárna némi differenciálást.

Előzmény: Liparus (179)
Liparus Creative Commons License 2010.01.01 0 0 179
"És milyen lenne a szép, új világ?

Szocializmus. Az áru, az érték, a túlélési kényszerből végzett munka, az egyenlőtlenség, a hierarchia, a munkamegosztás, a hatalom vége. Annak a világnak a halála, ahol vannak kizsákmányolók és kizsákmányoltak, vezetők és vezetettek, műveltek és műveletlenek, tudósok és tudatlanok, erőszakolók és megerőszakoltak, kínzók és megkínzottak, erősek és gyöngék. Ahol a kiváltságosok Thomas Mannt és Proustot olvassák, a szolgák pedig a tévét nézik. A szocializmus a három M világa lesz: Marx, Mozart, Matisse. A szabad játéké, a szelíd érzékiségé, a szerelemé, a rögtönzésé, a fantáziáé, az alkotásé. Miért ne? Talán nem volna jó?"

TGM
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 178
Rossz felé fordítod a haragodat...
Előzmény: denes (167)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 177
  • Illetve amiről te úgy véled, hogy megengedi, de hát ugye magát mindenki rettenetesen kompetensnek érzi mindenben, amiről kellően határozott véleménye van.

Van erre jó válasz?
Tartok tőle: nincsen.

Szerintem nem attól kompetens valaki, hogy határozott véleménye van, hanem attól, hogy ért ahhoz amit csinál és tanult, van rálátása az adott területre.

A határozott vélemény mintha kevésnek tűnne a környezetbe való hatékony beavatkozáshoz. Látjuk, hogy a sok hozzáértő politikus milyen kompetensen avatkozott bele olyan területek működésébe, amit sem nem tanult, sem nem gyakorolt, se át nem lát. (Néhány kivételtől eltekintve) Emlékszel : "csak két lépést látok előre"....

 

 

Előzmény: falu füstje (158)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 174
A "/"-jel tulképpen egy "vagy" operátor, azaz ki-ki azt ad körbe, amit ő inkább kedvel, mert vagyok én egy liberális.
Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.01 0 0 168
Nem kell törődni velük.
Világkormány?
Ezen csak röhögni lehet....
Előzmény: vatykos csukász (165)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 164
Szó sincs róla.
Mindösszesen csak az van, hogy nem egy formális vitát folytatunk ökölbeszorult arccal, hanem ez szerintem inkább csak afféle purpárlé, amibe alkalomadtán belefér egy könnyed kis sztorizgatás, tudod, mint ahogyan a pohár bor/körbeadott spangli mellett szokás, baráti társaságban.
Előzmény: Törölt nick (163)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 161
Itt elég sokan: kert
De miért érdekes ez?
Előzmény: Törölt nick (160)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 159
A karácsonyi-szilveszteri kertben csak jégvirágot kapálhatsz.
Nem könnyű elhinni, de én az idei utolós fűnyírást éppen pont karácsony napján ejtettem meg. Igaz, ennek jórészt a trehányság az oka, de akkor is.
Asszony szilveszter napján ültette át az egyik kedvenc fácskáját, szóval nem kéne általánosítani. :)

Mondom, viccvót, nem vagyok epikureus.
Előzmény: Törölt nick (156)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 158
Ahhoz szólok, amit megenged a kompetenciám
Illetve amiről te úgy véled, hogy megengedi, de hát ugye magát mindenki rettenetesen kompetensnek érzi mindenben, amiről kellően határozott véleménye van.

Amúgy meg ne vakíts, te igenis társadalmi aktor vagy, része a véleményformáló elitnek, aki olyannyira erősen koncentrál a szereplése manifeszt funkciójára, hogy észre sem veszi a látenst.

Előzmény: nemezis 2 (155)
nemezis 2 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 155

Nem, mert ahhoz nincs meg a képzettségem.

Vannak ugyan kapcsolódási területek, de ez csak bizonyos részterületeket érint.

Ahhoz szólok, amit megenged a kompetenciám, és tudom, hogy lehetne sokkal jobban csinálni. (Illetve, amit hozzáértés hiányában dilettáns módon kezelnek a mindenhez értő politikusaink)

Előzmény: falu füstje (154)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 154
Szóval akkor rekurzívan visszajutottunk oda, hogy mégiscsak társadalmi aktornak tekinted magad, aki valaminek a nevében próbál hatni, egy általa elképzelt cél irányába terelendő a társadalmat. :)
Előzmény: nemezis 2 (152)
falu füstje Creative Commons License 2010.01.01 0 0 153
Ezt a "kert filozófiáját" csak a szilveszteri hangulat miatt hoztam fel, nem gondoltam én ezt olyan hóttkomolyan, de azért lássuk be, van benne valami.
Úgy időnként tényleg nem ártana kicsinyég visszavonulni a kertbe, és átgondolni dógokat valamivel alaposabban.
Előzmény: Törölt nick (151)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!