Keresés

Részletes keresés

Eastward Creative Commons License 2017.10.19 0 0 363

Kedves Peter!

 

Én pont eladnám a g10-esem, ha még érdekel esetleg.

 

üdv:Dani

 

kovalovszky@gmail.com

Előzmény: Petko64 (362)
Petko64 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 362

Sziasztok!

Sajnos ellopták Canon Powershot G 10 gépemet.

Nekem tökéletesen megfelelt.

Most helyette keresek másik G 10-es gépet, de sajnos nem találok.

Sok újabb van  már azóta.

Talán tudtok segíteni méretben és teljesítményben hasonló használt, árkategóriában ugyanilyen gépet

vagy esetleg kicsivel jobbat is.

Köszönettel, Péter!

outcast Creative Commons License 2017.09.27 0 0 361

Volna egy eladó G10 -es masina hibás de javítható  állapotban,alkatrésznek vagy javításra.

A hiba oka , az optikát mozgató mechanika szalagkábel szakadása.

Jár hozzá 2 akku,töltő,adatkábel.

Irányár 6000 Ft.

 

Ha valakit érdekelne, a crkt@freemail.hu címre írjon.

 

Ildus06 Creative Commons License 2017.03.31 0 0 360

Sziasztok!

Újonc vagyok itt az oldalon. Már csak bennetek bízom, mert hőn szeretett és megbecsült gépem lencséje megsérült. Canon Powershot G11 -ről van szó.

Valaki segítsen, hol tudnék hozzá lencsét szerezni! Akár bontott is jó lenne. A Camera Kft. élből elutasított. Minden megoldás érdekel.

Köszönöm előre is!

kese53 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 359

Szia! 

Elég régi a bejegyzés, de meg van még a gép?

Előzmény: GPont73 (353)
MHusi Creative Commons License 2016.05.08 0 0 358

Szia

Sajnos fogalmam sincs mi a reális ár de lehet érdekelne. 
Láttam szép állapotú G10 et 34 ért.  40e neked reális?
radi.zoltan87@gmail.com

Kellemes napot

Előzmény: semise (357)
semise Creative Commons License 2016.03.06 0 0 357

sziasztok

 

adott egy canon g11  totalis kihasznalatlansag miatt megvalnek tole, szerintetek mi a realis ar ?

GPont73 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 356

Sziasztok!
Végre eljutottam odáig, hogy lefotózzam, és beárazzam a gépem maradékait. Igazából annak örülnék, ha lenne valakinek cserébe egy régi, fix50-es FD 1.4 SSC obija.

 

- 52-es tubus: 1.000.-

- 72-es tubus napellenzővel és kupakkal: 2.000.-

- 72-es UV és CPL-szűrők: 2.000.- a kettő;

- távirányító: 3.500.- ez minden jack-dugós Canonhoz használható;

- akkuk - két régi, kicsit púpos, de teljesen jók és három annyira új, hogy darabonként nem voltak háromszor lemerítve: 5.000.-

 

Bátran keress, rugalmas vagyok mivel számomra ezek a tárgyak immár abszolút használhatatlanok (Olympus MILC-re váltottam).

gpontautohifi-küküc-gmail-pont-com

Köszönöm, jó fényeket nektek! :)

 

GPont73 Creative Commons License 2015.07.26 0 0 355

Camera kft. a hivatalos szerviz.

Előzmény: bonyolult (354)
bonyolult Creative Commons License 2015.07.23 0 0 354

Sziasztok, G11 kijelzője szétesett, azaz elengedett az az U alakú izé, ami tartja a forgatható részét. Próbáltam összerakni, de mindig szétpattan újra.

Adnátok lsz. tippeket, hova érdemes vinni javíttatni?

Köszönöm

Attila

GPont73 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 353

Hát srácok, bekövetkezett, aminek el kellett jönnie :(
Kicsit több mint öt éven, és bő negyvenezer fényképen túl nem maradt más, mint hogy visszaemlékezzek az együtt töltött időre.

Nyaralás, túra, autóstalálkozó, buli, iskolai ünnepély - és persze a mindennapok, merthogy állandó helye volt a táskámban. Az életemben. Szerettem, és mintha lassan elkezdtem volna kiismerni. 

Mindennek most vége, a mai nappal kilehelte a lelkét. Utolsó erejével még készített pár egyre homályosabb fotót, aztán feladta. A kijelzőjére nézve szinte hallani az EKG képernyőjén végigfutó lapos vonalhoz társuló sípolást, mindenki tudja mit jelent ez. Nyugodj békében G10!

Egyszer megmentettem, mikor összetörve hozzám került, és darabjaiból raktam össze újra. Még egyszer nem fogom. Nem is látok már olyan jól, hogy belefogjak, és nem is akarok foglalkozni vele.

Ha valaki lát benne fantáziát, kellene donornak, vagy akár a tartozékainak hasznát tudná venni, bátran írjon a gpontautohifi küküc gmailpontkom címre.

Keresem továbbá az utódját. Hajlok a MILC-ek felé, de nincs elvetve a DSLR sem, annyi biztos, hogy felfelé szeretnék lépni, és ha lehet, maradnék a márkánál. Ha van eladó géped, szintén a fenti email-címet javaslom kapcsolatfelvételre.

GPont73 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 352

Ó, történt valami, én meg lemaradtam! :)

Aszpirinéhoz teljesen hasonlóak az én tapasztalataim is: saját kategóriájában, a maga idejében igen jó gép volt a G10, de az esetek 95%-ában nem alternatívája még a legbelépőbb szintű DSLR-nek sem, akármennyire szeretem.

Nézz körbe MILC-fronton, azok most kb. a G10-féle profi kompakt kategóriát képviselik. Elég kicsik, hogy mindig veled lehessenek, de a szabadságfokuk sokkal nagyobb: körbe lehet őket rakni cuccokkal annyira, hogy egész nagy táska kelljen hozzájuk, és egy kisebb vagyont költs rájuk :)

Abu F Creative Commons License 2015.05.06 0 0 351

Eladó egy ioShutter ENL-SHT-CN3 N3 kábel. G10-11-12 tipusok távirányítása Iphoneról.
Eredeti csomagolásban, ebayen rendelve, de nekem nem megfelelő tipus. I. ár: 10.500

jzs9 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 350

Köszönöm a gyors és kellően alapos választ! Több helyen is olvastam hasonló véleményeket. Az egyik és a legfőbb oka annak, hogy nem váltottam eddig DSLR-re, az tényleg a feneketlen kút veszélye :) A szuperzoom kompakt gépek közül melyek azok, ami előrelépést jelentene a G10-hez képest?

Aszpirin Creative Commons License 2015.04.19 0 0 349

Szia!

 

Nekem van g10-em, Nikon rendszerű DSLR-em és filmes SLR-em több objektívvel, valamint szuperkompakt ámde víz-és ütésálló "szappanosdoboz" gépem is, és ezeket mind más-másra használom, egymásnak nem alternatívái nálam.

 

Az előtétlencsék soha nem tökéletes megoldások, nem veled van a gond, ehyszerűen ez a műfaj ilyen. Nem érdemes velük foglalkozni, csak kényszermegoldásoknak jók valamennyire...

 

Ha komolyan gondolod a fényképezés csínjának-bínjának megtanulását, akkor mindenképpen jó ötlet egy DSLR, arra viszont számíts, hogy anyagilag egy feneketlen kút... A DSLR-ek szokásos alap-zoomjai (általában ezekkel adják kit-ben a vázat) zoom-ban nagyjából ugyanazt az élményt nyújtják, mint a G10 objektíve. Ha állatokat akarsz fotózni messziről, akkor kell még egy teleonbjektív, mondjuk egy 70-200-as vagy egy 70-300-as, ezek nagy, súlyos és drága cuccok (hacsak nem valami ősöreg optikai stabilizátor nélkülit veszel használtan, de azzal csak problémád lesz...). Ha emellé még egy széleslátószögű vagy külön makróobjektív is kell, akkor ismét jó mélyen a zsebbe, és ekkor már egy nagyobbacska oldaltáskával jársz és cipelsz magaddal vagy 3 kg-ot. Ekkor még nem is beszéltünk állványról, állványfejről, vakukról, szűrőkről stb stb.. a isten pénze nem elég... Ja, és a DSLR-t tényleg meg kell tanulni kezelni, különben mindez feleslegesen kidobott pénz.

 

A G10 (illetve a Canon G-széria) pont azoknak a komoly amatőrfotósoknak való, akik minden körülmények között szeretnekepecselni a beállításokkal a legjobb képminőség érdekében, és esetleg RAW-ba is fotóznak, de nem mindenhová szeretnék magukkal cipelni a nagy, kilókat nyomó és drága DSLR-felszerelést. Némi kompromisszum árán nekik egy rendkívül praktikus eszköz a G10, ami egészen remek kis gép, nagyon komoly kézi beállítási lehetőségekkel.

 

De ha nem akarsz kilókat cipelni, és mégis nagyon hiányzik a telezoom, akkor inkább egy superzoom-kompakt irányába nézelődj.

Előzmény: jzs9 (348)
jzs9 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 348

Üdv!

Én nézegetem/ném a hozzászólásokat, képeket, de sajnos elég ritkán történik itt valami. Nekem egy g10-es gépem van és folyamatosan vacillálok, hogy váltsak-e dslr-re vagy sem. Van még mit tanulnom a fotózásról, amihez teljesen jó ez a kis gép, de pl. számomra elég kicsi a zoom tartománya. Vettem hozzá egy adaptert és egy tele, illetve egy macro lencsét. Hát úgy érzem kidobott pénz volt. A képek minősége szerintem siralmas lett. Érdeklődnék van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata. Én csinálok rosszul valamit, vagy rossz minőségű lencséket vehettem?

GPont73 Creative Commons License 2015.02.24 0 0 347

Jár erre még egyáltalán valaki, vagy mindenki hátat fordított a topiknak?

 

GPont73 Creative Commons License 2014.08.29 0 0 346

Most, hogy kiderült, milyen hihetetlen népszerűségnek örvendenek a Bory-várban és a keszthelyi Cadillac múzeumban készült képeim, teszek ide párat azok közül, amiket tegnap fotóztam a Krakkópusztán:
...

Mégsem töltöm fel, mert nagyok lettek. Indafotón meg lehet kukkolni, viszont adja magát a kérdés: mitől van az, hogy ugyanazzal a képnéző programmal (XnView) méretezem át a képeket most is, mint korábban, mégis sokkal nagyobbak lesznek a keletkező képek, mint régebben. Ugyanazokkal a forrásfájlokkal dolgozva is - pár napja kísérleteztem vele.

Nem is kicsi a különbség, 1200x900-ra méretezve korábban 300-450k volt a fájlméret, mos meg 1M környéke ugyanez. És mondom: ugyanazokból a forrásokból dolgozva is. Az elkészült képek között nem látok különbséget, tehát nem jelentett rosszabb minőséget a kisebb méret. A programban nem állítottam semmit, ami indokolhatná ezt a változást, az egér működési módjainak változtatása meg nem hiszem, hogy oka lehet. Nem értem.

GPont73 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 345

Ha már erre járok, néhány saját kép G10-zel. Hátha valaki jár még erre...

 

  

  

 

GPont73 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 344

Én meg régóta gondolkozom, hogy feljebb kellene lépnem, és tükrössel folytatni. De az egy akkora feneketlen kút... Állandó elégedetlenkedés, mert valamit kellene fejleszteni...

Ez meg már adott, ilyen, esetleg egy nagylátószögűt tudnék még elképzelni, aztán el is érkeztem a felső határhoz.

Ki is ismertem már, és szeretem is. Kezes kis gép, és a hibáival/hiányosságaival együtt is élvezetes.

Ára sincs már igazán, ráadásul az enyém törött is volt, ami miatt még annyit sem adnának érte. Azt hiszem, megmarad, de azért sok sikert a keresgéléshez!
Esetleg, ha egy 40D, vagy 500D és fölötte lenne cserébe, akkor utánanéznék, van-e annyi $lehetőségem$, hogy belemenjek :)

Előzmény: Petko64 (343)
Petko64 Creative Commons License 2014.08.16 0 0 343

Sziasztok !

Canon G 10 gépet szeretnék vásárolni.

Előre is köszönettel, Péter!

GPont73 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 342

Sziasztok!

Rég jártam erre, és akkor sem sok újat láttam, de azért örülök, hogy nem veszett el végleg a topik.

Egyúttal gratulálok a fórummotor fejlesztőinek, hogy ennyi év után sem sikerült megoldani, hogy ha fél óra alatt sikerül csak megírnom és elküldenem egy posztot, ne törlődjön az egész a f.szba... Aztán lehet, hogy majd lesz ebből kettő is, vagy a másik kering valahol a mátrixban.

Csatolok ide pár képet - természetesen a totálkárból feltámasztott G10-emmel készítettem őket, harmincezer másik mellett. Igen, HDR képek, de így sokkal jobban átadják az érzést, ami akkor és ott volt).

Aszpirin Creative Commons License 2014.02.24 0 0 341
Aszpirin Creative Commons License 2014.01.29 0 0 340

Hétvégi képeim, Canon G10-zel:

   

Aszpirin Creative Commons License 2014.01.05 0 0 339

 

 

 

 

 

 

Aszpirin Creative Commons License 2014.01.05 0 0 338

Süllyed az általam nyitott topik? 

Én még mindig imádom, és nagy megelégedéssel, gyakran használom a G10esemet, amelynek megvásárlása apropójával elindítottam ezt a topikot. Már mindenki túladott rajtá? Jönnek a képek...

ványadtbácsi Creative Commons License 2013.05.31 0 0 337

Modellváltás miatt eladó egy kifogástalan műszaki és esztétikai állapotú Canon G11-es gép. Japánból vásárolt, ezért csak angol és japán nyelvű menü van benne!  

Az ár a következőket tartalmazza:

+ Canon G11 (eredeti dobozában)
+ 2 darab, jó kondícióban lévő Li-Ion akkumulátor (1 gyári és 1 jó minőségű, utángyártott)
+ 220V-os akkumulátor töltő
+ szép, Canon bőrtok (barna)
+ 1 gyári Canon vállpánt és 1 vállpánt a bőrtokhoz
+ 4 Gb-os Kingston SD kártya

 

Érdeklődni e-mailben lehet, személyes átvétel Budapesten lehetséges, de előreutalás után postázni is tudom.


ár: 69000 Forint

 

Lesley Gabor Creative Commons License 2013.05.30 0 0 336

Keresek megfizethető áron Canon G15-höz  FA-DC58D szűrőadaptert és hozzávaló cirkulár polárszűrőt.

Mail publikus.

thoms66 Creative Commons License 2013.05.30 0 0 335

Eladó egy új Canon SC-DC65 gyári bőrtok a bolti árnál jóval olcsóbban.

G11 és G12 -es gépre jó.

 

Irányár: 7000.-Ft

 

Tel: 06702423330

 

 

epix Creative Commons License 2013.05.25 0 0 334

eladó egy Canon PowerShot G10-es gép + 2 db 2Gb-os kártya. (sajnos a lencsén van egy pici karcolás, de a képek 98%-án nem látszik)
Töltő, doboza minden megvan hozzá.

irányár: 55.000.- Ft

elkelt

Előzmény: epix (333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!