Keresés

Részletes keresés

V43 1091 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 12
husevotelefonfulke Creative Commons License 2009.12.21 0 0 10
Nagyon divatba jött, hogy akik úgy érzik, hogy már mindent tudnak a fehéregyensúlyról, -még esetleg iskolát is végeztek- kritizálják mások azon képeit, melyek esetében egy köztudottan fehér vmi, nem fehér.
Kérdezném tőlük, hogy hallottak-e már olyasmiről, hogy a megvilágított tárgy színe függ a megvilágító fénytől? És hogy nem biztos, hogy mindenki arra törekszik, hogy mondjuk egy szép fényű hajnali vagy esti fotót teljesen semlegesre, illetve olyan színűre állítson, mint amit a fehéregyensúlyt ismerni vélők elképzelnek saját maguknak?
Ez valami újkori idiotizmus, hogy minden egyes fotót, hiába készülnek más-más fényben, ugyanolyan egyen színre hangolunk. Az más tészta, hogy egy portrénál nem feltétlen szerencsés, ha zöld lesz az arc, de az, hogy egy teljesen normális képnek még külön topicot is nyitnak a szakértő urak....:)

Én nem ismerem ezt a tagozatot, de hogy papirost nem adnék senkinek, akinek ilyen a hozzáállása, az tuti. Gondolom ilyen iskolákban nincs szó pl impresszionizmusról, meg hasonlókról, mi? :)
Előzmény: LUCzI FERencz (4)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 8
Ki mondta, hogy nem? De miért zavar az téged vagy a topic nyitóját, hogy valaki drága géppel szart csinál? Szerintem mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Egyébként manapság az a gép már messze nem számít drágának.
Előzmény: LUCzI FERencz (7)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2009.12.20 0 0 7
Nem irigykedem, de a gép nem minden, _tudni kell_ fotózni. Egymillió forintos csodagéppel is lehet szart csinálni.
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 6
Minek valakinek a magyar utakra egy Lamborghini? Jól értem? Irigykedsz?
Előzmény: LUCzI FERencz (4)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2009.12.20 0 0 5
Egyébként meg ez a Duncóka nevű farok, aki kritizálja a képet, igazán megtanulhatna magyarul írni, mielőtt billentyűzethez ül.
LUCzI FERencz Creative Commons License 2009.12.20 0 0 4
Miért kell egy ilyen gyenge fotóhoz, aminek még fehéregyensúlya sincs, 200 ezres gép?
Elárulom neked, hogy én a Bálint György Újságíró Akadémia fotoriporter tagozatát egy 5 évvel ezelőtt 100 ezerbe kerülő, de mostanra kb. 0 értékű Olympus bridge géppel csináltam végig, de ilyen képért kivágtak volna, mint a szaró macskát!
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 3
én leradíroznám a matska farkát és akkor emberek aszinnék hogy átdobta a kuta hátán
Előzmény: Törölt nick (-)
husevotelefonfulke Creative Commons License 2009.12.20 0 0 1
Akár hiszed, akár nem, van ilyen kék hó. Az más kérdés, hogy te esetleg nem látod.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 0
Közöd hozzá, kutya?
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!