Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2018.01.03 0 0 1589

Köszi szépen.

 

Gratulálok  a sikeredhez. Van olyan mondás is, hogy a munka nemesít, vagy valami ilyesmi. Drukkolok, hogy továbbra is tartsd a szintet, kerüljenek a betegségek, bajok – mert azok minden nap leselkednek rád. Legyen erőd kivédeni azokat.

 

Arra gondolsz, akivel sokat leveleztünk? Már vagy 2 éve csak itt ott, már el se rakom, általában év vége közelében. Én csak arra emlékszem, hogy valamikor valahol valakinek mondtam, írtam – hogyha elérem az országos csúcs kétszeresét, vagy a világcsúcsot helyből is, akkor talán megírom, hogy hogyan értem el. De amíg lehet, itt is követni lehet, hogy sikerülhet e. Eddig az adatok azt sugallják, hogy elérhetem, persze ahhoz még hosszú évek kellenek. Kb 80 éves korom körül, tehát olyan 13-14-15 éven belül. Persze az is lehet, hogy semmi se lesz belőle, bármi megtörténhet, már holnap is felfordulhatok. Először ugyebár elérhetem a kétszerest úgy, hogy egy nevezőre hozom a csúcsokat, tehát átszámítom helybeli dobásokra (mint ahogy én dobálgatok), tehát hogy mennyit dobtak volna akkor, ha helyből dobnak. Na így már 185%-on vagyok jelenleg az országos csúcshoz képest (21.60 méterrel felette), s a világcsúcs felett kb 950 centivel állok jelenleg.

 

Hát versenyekre eddig nem tudtak rászedni, nincs a tervemben. Számomra a gerely csak olyan teszt (mint mondjuk a reakcióteszt, légzőteszt. látóteszt stb), ami segít abban kiigazodni, hogy hogyan is állok erőnlétileg, rugalmasságilag, gyorsaságilag, egészségileg stb. 

Előzmény: Semmisem (1588)
Semmisem Creative Commons License 2018.01.02 0 0 1588

Gratulálok,

 

További jó utat neked is a nap körül. :D

Nekem is egészen jol indult az év, abban amit gyakorlok, mintha megváltozott volna a munka, belül. Mintha beért volna a sok gyakorlás. Ha jól számolom már 2 év óta nem voltam beteg. És van egy olyan benyomásom, h ez így marad. Egészen sokat sikerült változni a sok munka miatt, belül is. Sokszor alig ismerek magamra. :D

Nem emlékszem már, de hogy alakult a könyv terved? Nem votl rla szó, ha a jó barátoddla folytatott levelezésből vlamailyen könyv formátum lesz?

 

Így tovább a gerellyel, egyszer ha közönség előtt tervezel dobni jo előre szolj! :D

Előzmény: ghepard (1587)
ghepard Creative Commons License 2018.01.02 0 0 1587

Itt az új észtendő, mindenkinek sok sikert, élményt, erőt és egészséget.

 

Nekem nagyon klasszul indult ez a napom, volt egy ötletem tavaly (egy bizonyos vibráció), hogy miért is vagyok olyan gyors, miért működik olyan gyorsan az agyam is, izmaim is. A rekacióidőtesztnél is fell kell turbózni az agyműködést minél nagyobb frekvenciára - akkor annál gyorsabban tud reagálni, számolni, válaszolni stb. Ez talán igaz lehet a betegségeknél is. Tavaly nagy port kavart egy Forma 1-es rajt, mikor Bottas úgymond kiugrott a rajtnál, de érvényesnek nyilvánították. 200 a megengedeett és Nála 201-et mértek. Készült is erre egy progi, amit sokan próbálnak is (persze ez könnyebb, mint az autóban ülve). Ez a teszt nehezebb, mint hasonlók, mert itt pirosról vált a felület feketére. 200 ms alá hogy még a forma 1-es pilóták se igen mennek. Nekem tavaly 179 sikerült. Ma reggel viszont sikerült 172 ms. Ez mindenképp jó kezdete az évnek, s az utolsó hét is klassz volt, ugyanis most december végén sikerült (ami eddig egyik évben se sikerült, jóval alatta csak) beállítanom a legjobb teljesítményemet gerellyel (ami 48.95 méter), pedig csupa víz és így csúszós (sáros is) volt minden és hideg is volt. Ez talán sejteti azt, hogy jobb körülmények közt talán az idén is valamivel nagyobbat fogok tudni dobni. Tehát fejlődhetek még az idén is, de ez majd eldől az év folyamán. Mindenesetre a tervem megvan, hogy hogyan sikerülhetne...

ghepard Creative Commons License 2017.10.24 0 0 1586

Hát én nem voltam ennyire optimista :) Úgy saccoltam magamban, ha elérem a 200-220 ms közötti eredményt, akkor már nagyon jó vagyok a koromhoz képest. De a 194 az igencsak meglepett, persze kellemesen. De, ahogy írtam, sikerült egy kis gyakorlással lemenni egész 171 ms-ig - ez meg azt mutatja, hogy ez sem csak a génekben van. Ehhez a nagyon jó reakcióidőhöz nagyon sok segítséget adott a gerely. Ott nagyon gyorsnak kell lennie a reakcióidőnek.

 

A gerelybeli teljesítményem saccolaása se ment jól, persze kellemesen meg vagyok lepve, hogy még mindig tudok javulni nem is keveset. 60 évesen kezdtem, akkor se voltam valami gyenge, de a javulás meglepően nagy. Az első hetes saccom se sikerült valami jól. Azt mondtam, hogy már az első héten megdobom a 40 métert helyből.  Hát ez nem jött össze - az első héten (200 kisérlet után) csak 29.80 sikerült - ez azonban kegyetlenül felpaprikázott. Olvastam a témában és azt vártam én is, hogy csökkenni fogok az évek múlásával, de azt gondoltam, hogy nem olyan sokat, mint a legjobbak (87-121 centit évete), hanem kevesebbet a hatásos gyakorlataimnak köszönhetően. 61 éves koromban, mikor még javulni is tudtam a második évben, már azt hittem, hogy tovább nem javulhatok - nagyon nehéz volt azt a 70 centis javulást elérni. Megsaccoltam, hogy hogyan fogok csökkenni. Már azok is nagyon optimista adatok voltak, gondoltam 2013-ban. Hát tévedtem, méghozzá elég rendesen - az alábbi táblázat is mutatja. Most megint azt hiszem, hogy jövőre már nem nagyon javulhatok, de azért a szívem legmélyén egy kis esélyt tudok adni magamnak, hogy talán meg tudom dobni majd jövőre az 50 méteres álomhatárt helyből. Bal kézzel még óriásibb volt a javulás. Az első heti 19.90 méterről  felmentem egész a mostani 43.40 méterre helyből. 

 

év   sacc       tény
-------------------

60                29.80 

60   39.30    39.30
61   40.00    40.00
62   39.60    41.70
63   39.20    43.25
64   39.00    46.25
65   39.00    48.95
66   38.70        -
67   38.60        -
68   38.40        -
69   38.30        -

 

Igyekszem harmóniában lenni magammal,  a környezetemmel stb - aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz. Lehet e még javulni, vagy jó hosszan tartani a szintet? Igyekssem jól kivitelezni a légzésemet, a mozgásaimat, az evésemet, az ivásomat, az alvásomat, a gondolataimat stb. Ezektől függ, hogy mi lesz, majd meglátjuk, hogy mit írhatok majd a 66 éves sorba...... 

Előzmény: Dorien- (1585)
Dorien- Creative Commons License 2017.10.20 0 0 1585

Én akkor csodálkoztam volna, ha nem ilyesmi eredmény jött volna ki nálad. :) Te nem az a tipikus betompult vegetáló nyugdíjas vagy...

Az ember valami hihetetlen dolgokra képes, ha egységben, harmóniában van önmagával és a környezetével. Hálózati gondolkodás, kvantumintelligencia, stb. Ilyenkor mintha az egész univerzum összefogna, hogy segítsék a céljában.

Előzmény: ghepard (1584)
ghepard Creative Commons License 2017.10.18 0 0 1584

Készült már pár tanulmány, melyben fejtegetik, hogy az ember reakcióideje jó megközelítéssel mutatja az életkorát. Ahogy idősödik, hosszabbodik a reakcióideje. Kíváncsi voltam, mennyi az enyém. Cseh oldalakon találtam egy egyetemi tanulmányt 2011-ből, melyben pontosan le van írva, mit és hogyan. Nekem még régebbi számgépem van és az egér már nem tökéletes. Így elég jól össze lehet hasonlítani. Azt írják, hogy az ember kb 24 életéve körül rendelkezik a leggyorsabb reakcióidővel, onnantól csökken. Persze kinek mennyit. A tanulmányban arra voltak kíváncsiak, hogy van e különbség a számgépes játékokat játszók között – a gyors akciós játekokat játszók és a lassú játékokat játszók között. Kiválaszottak 25 gyors és 25 lassú játékot játszó fiút (mind az 50 fiú volt) – valahol 14 és 25 év közöttiek. A kisérlet előtt kb 1 órán át játszottak, ki ezt ki azt. Na, érdemi difi nem volt megállapítva. Engem a reakció idő érdekelt. Azt úgy kapták meg, hogy a képernyőn volt egy felület, melyre kattintani kellett és aztán figyelni, hogy mikor vált zöld színre – akkor kellett megnyomni az egér billentyűét. 5 kisérlet átlaga adta az eredményt. Ha a fiú úgymond beugrott (még a zöld felület megjelenése előtt), akkor újból 5 kisérlet (van olyan tanulmány is, melyben 20-szor egymásután kell reagálni, az már elég idegölő). A zöld felület véletlenszerűen jelent meg bármikor 10 mp-n belül.

Nos az eredmények azt mutatják, hogy a gyors játékot játszóknál volt egy 180-199 ezredmásodperc között. 3 volt 200-219, 10 volt 220-239, 4 volt 240-259 között stb. A lassúaknál nem volt egy se 180-199 között, csak 1 volt 200-219 és 12 volt 220-239 ezredmp között stb.

Na nekem elsőre minden előkészület nélkül 194 ezredmp jött ki átlagban az 5 kisérletből. Aztán már csökkent és olyan 205 körül állt be. Másnap reggel megint hoztam elsőre a 194 mp-t. Aztán megint csökkent és 203-205 között állt be. Aztán olvastam, hogy egér és egér között (no meg más is közrejátszhat) akár 3-5 század mp difi is lehet. Tehát jobb (újabb, érzékenyebb stb) egérrel talán 170 ezredmp alatt is megcsinálnám. Volt így is vagy 5-ször 172 ms, egypár 173-177, de némelyik elugrott az 5 közül mindig, ami rontotta az átlagot. Talán egy kis edzéssel stabilan menne 170-180 között, ami be is igazolódott és nem is kellett jobb egér, ugyanazzal sikerült.

 

Már amúgy is meg voltam elégedve azzal a 194 ezredmp-s eredménnyel. Kíváncsi voltam azonban, hogy meg lehet e ezt javítani annak ellenére, hogy a tanulmányban is említik, hogy ez a génekben van, vagy valami olyasmi. Lehet nem javítottam a génjeimen, de az eredményemen igen. Próbáltam minden nap lemérni reggel, aztán a futás után kb 10-15 perccel és a meló végén. Nem meglepő, hogy a meló végén volt mindig a leglassabb (200 ezredmp alá nagyon ritkán ment az 5 kisérlet átlaga), reggel a közepes eredmény – na és futás (3-4 perces csak) után lettek a legjobb erdményeim. Tehát a futás után fokozatosan elértem 187, 182 majd 174 és végül 171 ezredmp-s eredményt (mindig 5 kisérlet átlaga), ami egész jónak néz ki. reggel is javultam egész 183 ezredmp-ig. Egy kis gyakorlat tehát mindenben segíthet. Az ember megfigyeli, hogy hova nézzen, hogyan nézzen, hogyan vegye vagy ne vegye a levegőt, hogyan tud a legnyugodtabb maradni, hogyan tud mindent kiiktatni és várni a változást.

Az említett teszt a fényre történő reagálást méri. Jóval gyorsabban reagál az ember a hangingerre (mondjuk az atléták a startlövésre) s a leggyorsabban hogy a fájdalomra, vagy minek nevezni – például ha megszúrnak egy tűvel stb.

ghepard Creative Commons License 2017.08.10 0 0 1583

Igen, jól írod, azon alapszik sok minden - az emberi lustaságon. Szinte mindenre van valami cucc - a mai reklámok zöme már erről szól, miközben nem is olyan rég még nem voltak reklámok, melyek a gyógyszerek (meg más testbe vagy testre alaklamazott szerek) árusításít szándékozták fellendíteni.

 

Megmondom őszintén, jómagam nem hittem abban, hogy ekkora fejlődést tudok produkálni ebben a korban. Az utóbbi 2-3 évben felszedtem kb 3 kg csupaizom súlyt, így most kb 95-96 kilós vagyok. Pedig, hogy idős korban már nem növekszik az izomzat, már inkább sorvad. Még mindig inkább nagyon soványnak nézek ki, a csontjaim azt hiszem nagyon tömöttek lehetnek a sok vibrációs mozgás kapcsán és úgy néz ki nagyon magas szinten tudja a csontvelő termelni a vérsejteket. Másképp nem tudnék még most is egyetlen belégzéssel lemenni 192 lépést, ez a maximumom. De nagyon ott vagyok a toppon ezekben a meleg napokban is, ma is éppen 187 lépés sikerült korán reggel. Gondolom valahol september és december között talán a 200 lépés közelébe is juthatok.

 

Persze most van egy célom is a gerellyel, ami segít abban, hogy keressem a jó megoldásokat, amik hosszú távon is tartani fogják bennem talán még egy jó ideig a nagyon magas szintet. Az utóbbi hónapban is javultam mindkét kézzel. A jobb már 48.60 m és a ballal feljavultam egész 41.80 méterig. De úgy érzem a bal egy kicsit le van maradva és ha megfelelő lesz a szélerősség és irány, akkor felmehetek még az idén bal kézzel helyből egész valahova 43 méter közelébe. 

 

Nagyon jól írod, így nem lehetne eladni semmit - pedig talán ez az egyetlen út, ami elvezethet oda, amit a reklámokban próbálnak igérgetni.......

Előzmény: Semmisem (1582)
Semmisem Creative Commons License 2017.08.09 0 0 1582

A legnagyobb marketing fogások, a lustaságba gyökereztetett inditékok. Ami temrészetes, egy természetes folyamat. Erre jöttme rá nemrég. Ez segit megérteni önmagam és másokat. A természet rendje a születés és halál. A kettő között pedig bizonyos törvények szerinti "esés". 
Azt gondolom h a te eljárásod, illetve a számos ismert misztikusabb eljárások, értsd nem mindennapi életvitel, buddhizmus, hinduizmus, joga, tai ji, etc... megtnaulták h müködhetnek természet ellenesen. Azaz a természet fentebb vázolt törvényeivel szemben működteti magát. 

 

Csak próbáld ki, eladni valamit ezzel a szöveggel: kérem jöjjön probálja ki, sokkal több erőfeszités és fájdalom ( jo értelemben vett), nálunk erején felül kell teljesitneie a legkisebb eredményhez is. ... ki jelentkezne? :D

Előzmény: ghepard (1581)
ghepard Creative Commons License 2017.07.20 0 0 1581

Milyen érdekes a sors – most mintha összejött volna egypár dolog. Vagy egy hónapja mutattam a feleségemnek, hogy mit tudok a szitával.

 

Meglehet nagyon nem mindegy milyen mozgásokat és mennyi ideig végez az ember. Valami egy kicsit hat abból, amit csinálgatok annak érdekében, hogy jól érezzem magam - erősebb, rugalmasabb, gyorsabb legyek stb. Bizonyos mozgásokat lehet jobban, rosszabbul, vagy éppenséggel hatásosabban is kivitelezni. Vegyük elő azt a már említett egyszerű példát. Át kell szitálni a darálón áttekert prézlinek való már szétmorzsolt száraz kiflit - amiben még bőven vannak olyan nagyobb darabok is. Beletesszük a szitába, de semmi se történik. Elkezdjük lassan mozgatni, még mindig szinte semmi se megy át a szitán. Ha ide oda kezdjük mozgatni bizonyos sebességgel, akkor már kezd átperegni a szitán és mondjuk egy bizonyos adag átmegy ilyen technikával olyan 25 mp alatt. Ha azonban sikerül olyan mozgást elérni, ami miatt a prézli elkezd forogni, na akkor már ugyanaz az adag átmegy mondjuk olyan 14-16 mp alatt. Nos, és ha sikerül olyan speciális egész apró mozgást elérni, ami miatt kb a szita közepe mozdulatlan marad, de a két széle ellentétes mozgást fog végezni, ami miatt a prézli szépen két részre oszlik a szita két oldalán és ellentétes irányban fog forogni - na ekkor átpereg ugyanaz az adag kb 5-7 mp alatt. Ha még egy kicsit ügyesebbek vagyunk, akkor még ezt az időt is megfelezhetjük. Egyszerűen, megtanuljuk ugyanazt bal kézzel is. Az adagot elosztjuk 2 részre két szitába és így ugyannyit át tudunk szitálni kb 2-3 mp alatt. Ez a kezdeti 25 mp mellett egész elképesztő eredmény. Ha ezt az ember meg tudja csinálni még más testrészével is, akkor a testben olyan keringést tud előidézni, amit talán még a legkeményebb fizikai edzéssel se tudna.

 

Nos olyan 2 hete a feleségem észrevett a reklámokban egy rezgő készüléket. Nagyon borsos ára van még most is (kb 280-300 EURO), de volt 1000 felett is. Egyszer behívott, hogy mi az és mit szólok hozzá, megveheti e, fog e Neki segíteni stb. Hát csodálkoztam egy kicsit, ez kb azt csinálja, amit én próbálgatok elérni sajátkezűleg, meg amiket olvastam a kisérletekről ilyenfajta gépekről. Számgéppel vezérelt és a tavalyi év fitneszslágere, vagy az év fitneszgépe címe illeti meg, vagy valami hasonló. Mondom Neki, van egy lényeges difi, én magam gerjesztem magamon azokat a hullámokat, ez meg olyan, hogy csak rá kell állnod, ülnöd, feküdnöd, támaszkodnod stb és rezegtet, mozgat. Nem tudom pontosan hogyan, de kb úgy, ahogy a szitálást ecseteltem. Aztán mondtam Neki (a feleségemnek), hogyha jól fogod használni (és fogod is használni, mert már van Neki egypár alkalmatosság, de 1 hét után csak ott állnak a sarokban) – hogy egész biztos fog használni a maga módján és a maga %-át hozni fogja. De ez nehezen lesz elég, ha továbbra is cigizni fog, nem fog kijárni a természetbe, nem fog az étkezési szokásain meg stb változtatni. A készüléket VIBRO SHAPER néven forgalmazzák.

ghepard Creative Commons License 2017.07.04 0 0 1580

Köszi. Igazad van, már gyakorlatilag annyira tudatos, hogy szinte már tudatalatti szinten működik, mint a légzés. A mentális oldalon is bevetettem egy kis trükköt úgy áprílis elejétől. Nem sokkal azelőtt nagyon sokkal megjavítottam bal kézzel a tavalyi legjobbamat. Na ez igen nagy javulás volt és azóta nem is igen tudtam megközelíteni (csak olyan 40-50 centire), ez nem jó mentális oldalról nézve. Mikor icipicivel (csak 10 centivel) aztán pár héttel később megvolt a jobb kézzel is a javulás - hirtelen azt éreztem, hogy ezt simán meg fogom tudni dönteni. De pár nappal később jött a gondolat, hogyha netán jóval megdöntöm, akkor kevesebbet fogok beírni. Na ez mentálisan egész furcsán hatott, szinte meg voltam győződve, hogy túl fogom dobni azt amit beírtam. Hisz már tudtam, hogy ez sikerült is. Na ezt csinálom azóta és eddig hat, amit a betett ábra nagyon szépen vissza is ad. Még így 6 év után is fél éven belül 8 egyéni csúcsot dobni nagyon nem volt várható. Persze az a feszítővas is kiveszi ebben a részét. Azzal nagyon nehéz modulálni a gerelyhajítást, no meg veszélyes is - de már szépen megy és már azon is gondolkodtam, hogy nehezebbel is elbírnék. Az ábrán a fekete vonal a heti legjobb dobásom és a kék vonal a 7 heti átlag, ami szintén nagyon magas. 

Előzmény: Semmisem (1579)
Semmisem Creative Commons License 2017.07.03 0 0 1579

Le a kalappal. Lassna az a abenyomásom h nálad a mozgások, vibrációk, lassna már olyna tudatossági fokon vannak, ami nem hétköznapi.

Előzmény: ghepard (1578)
ghepard Creative Commons License 2017.07.03 0 0 1578

Bizonyosan fog ez még feljebb kúszni, hiszen olyasmit csinálsz amit még nem próbáltak. 

 

Hát, tovább folytatódik a javulás még most júliusban is. Megint közelebb jutottam az 50 méteres álomhatárig - az etalon innentől már 48.50 méter helyből. Érdekes, most se volt olyan letaglózó érzésem, hogy ezt már nem fogom tudni túlszátnyalni - inkább az van bennem, hogy jó körülmények között (ideális szél, jó hőmérséklet, száraz nem csúszós talaj stb) meglehet még a 49 méter is idén.

 

A tavalyi óriási javulás után el sem tudtam képzelni, hogy valami hasonló fog jönni az idén is. Az abszolút nem volt reális, de mégis bekövetkezett - a két utóbbi évben 5.25 métert javultam helyből (tavaly 300 centit, az idén 225-öt). Kérdezem magamtól is, hogy mégis mi afranc hat ennyire. Én nem tudok másra gondolni, minthogy abból induljak ki, amit csinálok. Tehát a légzés, pici gyors mozgások, vibrációk nagyban segítenek. A nagyon sok apró gyorsulás lassulás (mert a vibrációnal ez megy) nagyon sokszor, de csak pici ideig nagyobb gravitációs hatásnak teszi ki a sejtjeimet. Ennél fogva is talán valahogy jobban tudnak működni. Tehát van sebesség is és nagyobb gravitácós hatás - ez meglehet lassítja az öregedést. No meg a sok súrlódás (mozgás) miatt nagyobb elektromos feszültség alakulhat ki a sejt fala és belseje (magja) között - ami szintén segítheti az anyagcserét.  Na majd meglátjuk, hova vezet mindez a továbbiakban. Tulajdonképpen a gerelynél is megvan mindkettő - a hatalmas gyorsulás, majd a hirtelen lassulás - ez nagy gravitációs (nehézségi) hatást fejt ki.

 

Előzmény: Semmisem (1575)
ghepard Creative Commons License 2017.06.27 0 0 1577

Bizonyosan fog ez még feljebb kúszni, hiszen olyasmit csinálsz amit még nem próbáltak. 

 

Már meg is történt a múlt héten, meg az azelőttin is. No és ezen a héten is, ami már bőven afelett van, amit várni remélhettem. Az újabb etalon már 48.10 méter és így már megint jóval közelebb az 50 méteres álomhatár. De persze benne van az is simán, hogy nem fogom tudni elérni, de próbálok hinni benne.....

 

Előzmény: Semmisem (1575)
ghepard Creative Commons License 2017.06.20 0 0 1576

Köszi szépen. Ezek nagyon motiválóan hatnak az emberre. Igen, azt hiszem, ez olyasmi, amit még így nem próbáltak. Úgy néz ki, hogy hatásos. Engem is meglepett, de máris igaz az is, hogy feljebb kúszott az eredmény az utobbi 2 hét alatt. Azért meglepi, mert eddig egyetlen évben se növekedett júniusban (persze eltekintve az első évtől, ahol szinte minden héten egyéni csúcspt dobtam). 2 hete sikerült 47.10 méter és most vasárnap egészen 47.45 méter. Ez már meghaladja a várakozásamat is erre az évre. Abban a betett táblázatban (ábrán) ez már 74.12 métert mutatna.

 

Nagyon jó tippek ezek és már régóta művelem is. Már az első évben is alkalmaztam. Eleinte nagyon féltem, hogy megsérülök a gerelytől (magamba nyomom, vagy megütöm magam vele stb) – de pár hónap után már simán dobálhattam becsukott szemekkel is. Már írtam is, hogy ez a hajigálás inkább mentális kérdés, mint fizikai. Tehát igyekszem erről az oldalról is megtenni azt, amit meg lehet tenni, hogy növelni tudjam a teljesítményemet. Sokszor eljátszom magamban, hogy hogyan is dobálgatok, jó e vagy rossz, mit lehetne módosítani stb. Elemzem is, mint egy programot, igyekszem megtamálni a gyenge pontokat és kijavítani. Az álmom az, hogy legalább egyszer eljussak helyből az 50 méterig. Ez teljesen lehetetlennek nézett ki még olyan 3-4 éve. Ez a tegnapelőtti 47.45 már nincs is olyan messze az 50 métertől. Persze innen még rátenni 255 centit az nem lesz egyszerű, de már felcsillant az agyamban a remény, hogy még talán az is meglehet. Tehát a mentális oldal már kezd kialakulni, már lassan lassan el fogom tudni hinni, hogy meglehet. Ha már az ember elhiszi, akkor ez megsokszorozza az erejét minden oldalról.

 

Nagyon jól gondolod, a mentális edzés nagyon sokat segít. Pár hete bevezettem egy új elemet. Eszembe ugrott, hogy súlyos rúddal kellene egyensúlyoznom és modelleznem a hajítást. Találtam is a melóban egy feszítővasat. Olyan 140 centi hosszú és kb 7 kilós. Na ezzel cseppet se egyszerű. Ehhez képest a korongokkal történő (kettő 4.70 kilóssal) modellezés sokkal egyszerűbb. Meglehet, hogy ezzel az elemmel tettem rá azt a fél métert. De csak olyan 4-5 hónap múlva fog kitudódni, hogy mennyit segít – vagy mégsem segít.

Előzmény: Semmisem (1575)
Semmisem Creative Commons License 2017.06.19 0 0 1575

Gratulálok. Bizonyosan fog ez még feljebb kúszni, hiszen olyasmit csinálsz amit még nem próbáltak. 

 

Gondoltál már arra, h 1-1 dobás után, ezsköz nélkül cska állj a dobó helyne, és mentáisna végezd el a dobást, tudom h már pedzettem ezt a modszert, de most azt mondom, h egy fokka nehezitesz, mert mentálisan, aprolékosna érzetben is megjeenited a dobást. pl.: érzeni a gerely pontos suyát a kezedben úgy, h nem fogod. Valamint érezni - és ez már az aprolékosság- a pontos hosszát, méreteit, fémességét, színét... Namost érzeni ahogy fogod és amikor elindul a mozgás végig érezni a gyorsito erőt, a kar és váll izmokat, bőrt, mindent. Így értem a mentális edzést. Bizonyos vagyok h sokkal fárasztobb igy 1 dobás mint fizikailag, de hátha ezek gyakorlása után megugrik a fizikai dobás. 

 

Nem tartom kizártnak, h pl megprobálnád megérezni a kezdeben a gerelyt, anélkül h hozzá nyúlnál, akkor egy idő után, sokkal pontosabban mérné fel a test dobáskor a gerelyt. Godnolom.

Merthát ha már úgy edzel, h az nem szokásos, miért ne vinnél bele még számodra sme szokásos elemeket? 

Előzmény: ghepard (1574)
ghepard Creative Commons License 2017.05.29 0 0 1574

Na vége a májusnak és megint sikerült többet dobnom a jobb kézzel is. Tavaly kb ilyenkor tettem be egy ábrát. Ez a mostani is kb olyan, csak már megint jóval nagyobb a piros oszlop, mert az én teljesítményem nőtt és egy évvel időseb is vagyok, ami miatt nagyobb is lett az évszorzóm. A mostani legjobbam 46.95 méter és megszorozva az idei évszorzómmal (ami már 1.5620) jön ki az ábrán feltüntetett 73.34 méter. Most úgy néz ki, hogy simán elérhető a 80 méter is, s talán a 85 is, de a 90 méter se teljesen utópisztikus – a hat év alatt több mint 30 méterrel több lett ebben a táblázatban az eredményem – a piros és a kék vonalak jelzik is. A kérdés most az, hogy mennyi ráadás lehetséges még a következő években? Persze, ha nem lesz valami gebasz és nem megy el a kedvem.  

 

Az ábrán a jobb kezem, a bal kezem, a világcsúcs, a szlovák, magyar és a cseh csúcsok vannak feltüntetve. Tehát a csúcsok át vannak számítva helybőli dobásokra (ki van belőlük vonva, amit hozzátettek nekifutással – 43.81%) és be vannak szorozva az aktuális évszorzóval. Ezekkel az évszorzókkal a Nemzetközi atlétikai szövetség elérte, hogy versenyezhessen egymással az összes katagória versenyzője bizonyos versenyeken. Ez jó tájékozódási alap, hogy hogyan is állok kb.

 

Tehát eddig működik a módszerem, ami a légzésen és a pici gyors mozgásokon (vibrációk, rezgések stb) alapszik. A kemény fizikai terhelés pedig egészen minimális csak. Napi 60 másodperc, ami évente kb 6 óra. Erre jön rá maga a gerelyhajítás, ami szintén nagyon megterhelő, de csak kis ideig tart. Egy kisérlet olyan 0.7-0.8 mp és egy nap 20-at dobok bal és 20-at jobb kézzel. Ez kb fél perc csak egy napra. Egész évben kb 130 nap megyek dobálgatni, ami nagyjából 1 óra. Tehát évente ez kb 7 óra, ami nem sok, ha figyelembe vesszük, hogy az élsportokók naponta is szoknak ennyit edzeni itt ott.

 

ghepard Creative Commons License 2017.04.06 0 0 1573

A hétvégén kedvező szelek fújtak a bal kézzel való gerelydobáláshoz és sikerült jóval túlszárnyalni az egyéni legjobbamat, ami a tavalyi 40.35 méter volt. Most már 41.45 méter a bal kéz etalonja. Na ez megint egy brutális javulás, már tényleg nem nagyon vártam ekkorát, már örültem volna, ha sikerül legalább a tavalyi. De tényleg, hol is van a határ - ez már helyből bal kézzel 285 centivel több, mint a szlovák csúcs. Ez a cikk is egy nagyon figyelemreméltó magyarázattal szolgál, hogy mi is lehet többek között a háttérben:

 

https://fuggetlen.wordpress.com/2013/09/17/a-telomerek-hossza-befolyasolhato-az-eletmoddal/

ghepard Creative Commons License 2017.03.28 0 0 1572

Tudtam már egyet mást, hogy miben segít a légzés, hogyan segít stb, azt is tudom kb, hogy miért segít(het) a rezgés, vibráció és mire kell figyelnem, hogy ne ártson és ne csökkenjen a hatása. De a tüdőnek ez az ismeretlen funkciója még további nagyon érdekes magyarázat a légzés fontosságához. Az a más gondolkodásmód ebből a  légzés és vibráció gyakorlatozásból fakad. Kb úgy ahogy írod, szinte átprogramozza az embert. Nagyobb lesz az ereje, önbizalma, hite, nyugodtabb lesz stb - jobban meg tud küzdeni a bajokkal stb...

Előzmény: Semmisem (1571)
Semmisem Creative Commons License 2017.03.27 0 0 1571

Igen pont erre gondoltam, h neked esetleg a gyakorlat is igazolja már ezt az "uj" tallmányt. És magyarázat lehet tényleg miért mukodott ugy a rezgés, de szerintem, még nálad az a fajta hit és gondolkodás mod is sokat nyom a latba.mintegy teljesen átprogramozhat azt godnolom.

Előzmény: ghepard (1570)
ghepard Creative Commons License 2017.03.27 0 0 1570

Szia Semmisem,

 

nagyon szépen köszi a linket, bár én nem értek sokat angolul, de megkerestem ezt magyar oldalakon is. Elég beírni a googleba  a tüdő ismeretlen funkciója és kidob pár linket. Én is azt valószínűsítem, mint a kutatók is, hogy ez megvan az emberben is, nemcsak az egerekben, meg ki tudja - minden emlősben is. Ez is megmagyarázza azt, hogy miért tudom simán legyűrni a légzéssel és a vibrációkkal a gyulladásokat, bajokat és miért tudom még mindig fokozni a teljesítményemet is ebben az idős korban is.

Előzmény: Semmisem (1569)
Semmisem Creative Commons License 2017.03.25 0 0 1569

Szia

 

Ezt ma találtam, azt mondja, kezdenek rájönni, h a tüdő besegít a vér képzésében. Efekktive, vért állit elő, tehát már nem csuoána  velóé eza  funkcio(?)

 

http://www.sciencealert.com/an-unexpected-new-lung-function-has-been-discovered-and-it-could-disrupt-decades-of-scientific-thought

Előzmény: ghepard (1568)
ghepard Creative Commons License 2017.03.22 0 0 1568

Hosszú idő után keresgéltem egy kicsit és találtam kutatási anyagot (magyarul) a vibráció emberre gyakorolt hatásáról. Teljesítménynövelő, egészségmegőrző stb. Érdekes írások. Persze itt speciális rezgőgépet alkalmaznak, az meg nem ugyanaz, amit az ember sajátkezűleg tud elérni. Én ismán tudom hozni azokat a frekiket (1-90 Hz között is), kis kilengésekkel, még 4mm alatt is simán, akár olyan kicsit is, hogy nem is látszik szinte. A szakdolgozatban írja, hogy a hosszabb alkalmazás már nem növelte, vagy még csökkentette a teljesítményt. Ez csak részben igaz szerintem, ugyanis másképp is lehet azt csinálni, hogy ne legyen csökkenés a hosszabb ciklusoiktól se. Régen azt nem tudtam és ráfizettem én is, de aztán rájöttem, hogy hogyan lehet úgy csinálni, hogy a hosszabb alkalmazás, hatás után se legyen romlás, csökkenés stb. Sok még a teendő, de azért már kezd alakulni, úgy látszik már sok helyen végeznek ilyenirányú kutatásokat.....

 

Itt a két link:

 

http://phd.semmelweis.hu/mwp/phd_live/vedes/export/cardinale-mpdf.pdf

 

http://www.bodycoach.hu/media/Vibracio.pdf

 

ghepard Creative Commons License 2017.01.16 0 0 1567

Semmi probléma, meghallgattam, tisztán hallottam a maximumon felerősítve. Minden elismerésem a hölgyé. Jó tudni, hogy ilyen is van - az ember sok mindenre képes, ha gyakorol. Nekem is néha sikerül egyszerre két hang, de csak csak kis ideig - ez irányban nem sokat bíbelődök. Néha néha próbálgatom azt, hogy folyamatosan adjak ki hangot - tehát megszakítás nélkül, ki és belégzéskor egyaránt. De ezt is nagyon ritkán. A nemrégi kutyakalandom után mostanában egy kicsit gyakorolgattam a torokhangokat. Régen, mikor kezdtem a saját hangokkal foglalkozni - ezeket a torokhangokat is sokat gyakoroltam. A legtöbbet 2003-2006 között gyakorolgattam mindenféle hangokat. Aztán már kevesebbet, de főleg télen mindig előveszem ezeket.

Előzmény: Semmisem (1566)
Semmisem Creative Commons License 2017.01.16 0 0 1566

Gephard, tudom neked nem a legokosabb dolog ha valami hangot linkelek be, de ezt meg kell h oszsam itt. A hölgy több hangot produkál egyzserre, és hát harmoniában. Nem tudom h tudod e hazsnositani.

 

ghepard Creative Commons License 2017.01.11 0 0 1565

de vajon mindig, mindenhol stb?

Előzmény: gyáriul (1564)
gyáriul Creative Commons License 2017.01.10 0 1 1564

igen. minden hullám.

ghepard Creative Commons License 2017.01.10 0 0 1563

Köszi szépen, majd igyekszem továbbra is. Egyenlőre jól érzem magam, örülök minden apróságnak, a természetnek, a mozgásnak, a légzésnek stb.

 

Már korábban is megjegyeztem, hogy nemhogy a kétszeres, de az országos csúcs háromszorosa se lehetetlen. Most már egész reálisan elérhetőnek néz ki, méghozzá korábban is, mint régebben gondoltam. Nem számítottam ekkora javulásra. Úgy 90 éves koromra saccoltam, hogy meg lehet – de most már úgy néz ki, hogy 85 éves korban (vagy még előbb is) el lehetne érni – persze előbb életben és jó erőben egészségben kell maradni.

 

A magyar csúcs 85 éves kategóriában 9.06 méter és a szlovák 11.26. Vegyük mondjuk a köztes 10 métert, ennek a háromszorosa tehát 30 méter. Ezt 20 év múlva kellene elérnem, de 80 évtől már csak 400 grammos gerellyel dobálgatnak (70-79 években meg csak 500 gr). A 600 grammos ugyebár másfélszerese súlyban a 400 grammosnak – s így a 400 grammossal sokkal messzebbre lehet dobni. A részletes táblázatokból a 85 évnél a két gerely aránya 1.1201  - ami azt jelenti, hogy a 600 grammos gerellyel elég 85 évesen 26.80 métert dobni, ez egyenértékű a 400 grammos 30 méterrel. Ebből az jön, hogy a 20 év alatt 19.45 métert csökkenhet a teljesítményem, évente ez 97 centit jelent. Mivel most a 46.25 centi jelenti az 1%-ot a 46.25 méterből – ez a 97 centi pontosan 2.1% csökkenés évente, ami 21% évtizedenként. Ami kb a duplája a dobásoknál várható (10-12%) évtizedenkénti csökkenésnek, tehát nagyon simán elérhetőnek néz ki, talán még az átlagembernek is.    

 

Egész futurisztikusan hangzik, de a számok szerint simán elérhetőnek néz ki az országos csúcs 4-szerese is. Hát ez egész utópisztikus, de 90 éves korban teljesíthető lehetne minden nehézség nélkül. Ott a magyar országos csúcs 6.56 méter (a szlovákot már nem is vezetik), így 26.24 a négyszerese. Ehhez 22.01 métert kellene dobni a 600 grammossal 25 év múlva. Ami 88 centis csökkenés évente, ez pedig még mindig egész 19%-os csökkenést engedne meg évtizedenként, ami simán tartható. Persze az ember sose tudhatja, millió dolog közbejöhet, már holnap felfordulahtok stb. Papíron egyszerűnek néz ki, majd meglátjuk mi fog sikerülni. Egyenlőre még mindig azon agyalok, hogy hogyan tudnék többet dobni annál a bizonyos 46.25 méternél. Ha netán sikerül az idén is javulni (ami szintén reálisan néz ki), akkor ezek a számok módosulnak és még nagyobb lehetne a csökkenés mértéke és így még könnyebben kivitelezhető......

Előzmény: Semmisem (1562)
Semmisem Creative Commons License 2017.01.09 0 0 1562

Elismerésem.

Előzmény: ghepard (1561)
ghepard Creative Commons License 2017.01.09 0 0 1561

Most megint besegített a hangom is a jobb teljesítmény érdekében - ugyanis drasztikus hidegek voltak a hétvégén, de simán mentem dobálni ilyenkor is (gerelyt azért féltettem, hogy eltörik a beton kemény talajon). A nagy hideg és az aránylag erős szél (de nem valami jó irányú gerely szempontból) miatt a dobások közt egy kicsit bevetettem a hangokat is, hogy melegen tartsanak.

 

A második hétvége nagyszerű volt, el se hiszem. Kettő, a dobást befolyásoló tényező, jobbra fordult - a szél és a szárazság. De egy harmadik meg nagyon leromlott  - drasztikus hidegek lettek. Pénteken mínusz 9 fokot mutatott a kinti hőmérő, mikor indultam dobálni – a szél miatt ezt az ember olyan kb mínusz 16 foknak is érezheti, vagy annál is hidegebbnek. A szél aránylag erős volt, de az iránya nem is volt olyan kedvező – de a nagy hideg miatt óriási meglepi volt, hogy sikerült 205 centivel többet dobnom a jobb kézzel, mint tavaly januárban – tehát sikerült 45.35 métert dobnom. Úgy láttam, hogy volt 2 kisérletem kb 46 méter körül, de a gerely elpattant a nagyon kemény füves-gazos talajtól és így nem tudom pontosan, hogy mennyi lett volna.  Nagy kihívás volt, hogy melegen tartsam magam a lenge öltözékben kb 1 teljes órán át, míg ledobom a megszokott adagomat (20 kisérlet jobbal és 20 kisérlet ballal visszafelé) – közben meg csak ugyanúgy lassan menjek a gerelyért (és visszafelé dobjak a másik kézzel), mint szokásom. Vannak erre hang, légzéses meg vibrációs technikáim – így nem vesztek gyakorlatilag energiát mondjuk a futáshoz visoznyítva, meg mindenféle más megterhelőbb melegítő mozgáshoz viszonyítva. No meg maga a dobás is azért felmelegít  - annak ellenére, hogy csak kb 0.7-0.8 mp-t vesz igénybe. De a nagy szél miatt ez most nem lett volna elég. Tegnap a kinti hőmérő majdnem mínusz 12-t mutatott, de csak kicsi szél fújt – szabályosan melegnek éreztem a pénteki nagyon szeles mínusz 9 fok mellett.

 

Ez a 205 centis javulás januárban egészen pontosan 4.79%-s javulás a tavalyihoz képest – ami megintcsak igen magas. Ezt már igazán nem vártam, hiszen tavaly valami brutálisat javultam – ani 3 évre előre is bőven elegendő lett volna. De tudom kb, hogy miért és ez a két gyakorlat (is) még mindig vihet előbbre. Ezeket 2015 októberében találtam ki és azóta el is végzem őket minden nap. Az egyiket olyan 8-9 ismétléssel a másikat csak 4-5 ismétléssel. A számok nem csalnak, de néha nehéz még azoknak is hinni. Most ez a januári 45.35 egész reálisan előrevetíti, hogy jobb széliránynál és kb 30 fokkal melegebb levegőben, száraz talajon – túlszárnyaljam azt a bizonyos tavalyi 46.25 métert. Mert eddig az évi legjobb 290, 220, 265 és 290 centivel volt jobb a januári legjobbtól. Így azért reálisan remélhetem, hogy az év folyamán legalább 1 métert rá tudok tenni erre a januári teljesítményre. Hát ezt majd meglátjuk.... 

ghepard Creative Commons License 2017.01.03 0 0 1560

Hát ezek érdekes témák, hozzám közel is áll a melóm kapcsán is, no meg 2013-tól el kezdtem amúgy magamon is kisérletezgetni a hullámokkal, rezgésekkel, vibrációkkal - de egy kis különbség van - én ugyanis a saját magam keltette rezgéseket és vibrációkat próbálom kikisérletezni és bevetni. Jó érzéseim vannak ezektől, ezek visznek előbbre még most is 65 éves fejjel. 

 

Itt van újból az új év, a tavalyi úgy el röppent, hogy már vége is lett. Új év, új ciklus, új kihívás - megpróbálom ebben az évben is elérni, hogy ne csökkenjen a teljesítményem. Ez nehéz lesz, mert tavaly valami brutálisat javultam, ezt nehéz lesz túlszárnyalni, de megpróbálom. Az idei első hétvégén máris sikerült többet dobnom mindkét kézzel (igaz csak kevéssel, 20-30 centivel), mint tavaly januárban - de ez jó 250 centivel elmarad a tavalyi egész évi legjobbamtól. Ez máris jó érzéssel tölt el, hiszen nagyon rosszak voltak a körülmények. Lehet a hónap végéig lesz legalább egy hétvége, ami kedvezőbb lesz a mostanitól.

 

Hát nyugodt tudtam maradni, ezt a sok légzési gyakorlásomnak köszönhetem és tisztán tudtam gondolkodni - de a kutya nagyon harciasan és félelmetesen nézett ki. Nem tudom mi lett volna, ha tényleg nekem támad - mindenesetre volt tervem, hogy hogyan fogok védekezni, de szerencsére nem került rá sor.

Előzmény: Semmisem (1558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!