Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.15 0 0 50

Sziasztok!

Excellel kapcsolatban lehet itt okosságokat tanulni?

Kérdésem az lenne, hogy hogyan lehet egy elég összetett és nagy méretű excell táblában azt beállítani, hogy ha ugyanabban az oszlopban az első cellába beírom, hogy pld. "andrew2710", akkor azt lehetőségként pld. a 123. (vagy bármelyik) alatta lévő cellába is felajánlja lehetőségként ha leütöm az "a" karaktert?

Azt vettem észre, hogy ez tökéletesen működik pár sorral alább, de azon túl nem!

Színbeli és kitöltésbeli eltérést nem érzékel, ezért arra nem gyanakszom!

Ez vajon csak beállítás kérdése?

Köszi!

James 42 Creative Commons License 2014.07.18 0 0 47

Én úgy hallottam, van rá megoldás. Kulcsszavak a kereséshez: office 2010 classic menu.

Előzmény: Carina_S (46)
Carina_S Creative Commons License 2014.07.18 0 0 46

Nekem az a legzavaróbb az Office 2010-es és 2007-es verziójában is, hogy a menürendszere sokkalta nehezebben áttekinthető, mint ahogyan az az Office 97, az Office 2002 (vagy más néven Office XP), és az Office 2003-as verzióiban olyan tisztán áttekinthetően kinézett.

Ezen a két újabb verzión viszont alig lehet kiigazodni, bármit is keressen az ember a menük között, ami már egy kicsit is bonyolultabb művelet. Nem lehet ezeket a verziókat (az MS Office 2007-est és az MS Office 2010-est) valahogyan úgy beállítani, hogy a kezelőfelület kirajzolásában a régebbi verziókat utánozza, mondjuk az Office 2003-ast???

Emlékeztetőül itt egy PrintScreen-nelt kép az MS Office 2003-as verziójáról, hogy hogyan is mutatott az a bizonyos "régi" menürendszer (az office-családból itt éppen a Microsoft Word 2003-as alkalmazás ablaka látszik):>>

Nekem az tetszik még mindig az Office 2003-as verziójában, hogy -- szemben az Office 2007-tel -- egyszerűbb és áttekinthetőbb a menürendszere, és könnyebb kiigazodni a kezelőfelületén.

((Van aki azt hozza fel ellenérvként, hogy a Office 2007-es verzióban már nincsen ott az "annyira zavaró"-nak tartott Office Segéd, de szerintem ez gyenge érv: a segéd az Office 2003-as verzióban -- és az előző kettőben (Office 97; Office 2002 vagy más néven Office XP) is -- nekem sokszor sokat segít (<<../segített) az általam éppen nagyon keresett súgótémák felkutatásában; aki meg tényleg zavarónak tartja, az a segédet el is rejtheti, vagy akár ki is kapcsolhatja... .))

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.08 0 0 45
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 42
Igen, köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (41)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 41
Tessék jobban figyelni, Galvani Úr, a 13-as hsz.-ben már megemlítettem!
http://www.azenirodam.hu/20091009/office-2010-ingyen
http://pcforum.hu/hirek/11527/Ingyenes+Office+2010+valtozatot+ad+majd+ki+a+Microsoft.html

Hogy mi igaz az egészből, azt csak akkor tudjuk meg, ha megjelenik a végleges Office2k10.
Addig is reménykedjünk, hogy nem csak előretelepített gépeken lesz elérhető, és nem lesz benne túl sok reklám.
Bár engem nem érint, ha az alapvető bugokat nem javítják ki, akkor átállok OpenOffice-ra.

Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 40
Kifejtenéd, részleteznéd, hivatkoznál?
Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 39
Lesz ingyenes Office 2010.
Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 38
Kösz, próbálgatom. Általában meg: ha a végső változatban kijavítják a kis hiubákat és bugokat, nekem nagyon tetszene. De bestiális ára lesz, nem tudom megvenni. A 2003 is úgy van meg, hogy a használtan vett notebookon rajta hagyták.
Előzmény: Törölt nick (37)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 37
Lehet, hogy ez is bug, nem tudom.
Egyébként nyiss egy új dokumentumot, állítsd be a betűméretet, mentsd el normal.dotx néven, és akkor az lesz az alapsablon (Mentés másként -> Word-sablon).

Bugok:
- sokszor nem látni a kijelölést, pl. ha sor végén vagy a kurzorral, és SHIFT + HOME-mal akarod kijelölni a kurzor előtt lévő szöveget.
- ha egérrel hátulról előrefelé akarsz kijelölni szöveget, akkor sem látszik a kijelölés.
- ha egy szót akarsz kijelölni, gyakran az első betü nem esik bele a kijelölésbe, de ha benyomod a félkövér stílust, akkor az egész szó (az első betü is) félkövér is.
- a minap volt egy mentési bugom is, már nem tudom, hogy hoztam elő... de csak félig mentette el a doksit.

Valószínűleg a Billy és ts. Bt.-nek nem volt szimpi a régi rich text objektum, lecserélték hát valami másra, ami nagyon szép meg jó, csak épp nem úgy működik, ahogy azt eddig megszoktuk, és ahogy elvárjuk tőle. Ezért a kijelölés bug, ami Word2010 bétában is benn van (ráadásul csúnyább is, mint a 2007, de ez szubjektív).

Ha másik doksiból enterrel tagolt szöveget illesztesz be, a Word szépen beállítja az 1,15-ös sortávot, és egy bekezdést illeszt a sorok mögé. Eddig ez sem így volt.
Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 36
A 2010 tele lehet még - hiszen béta-változat, ezért volt (még ma is?) ingyen letölthető. A bug egyébként nekem túl átalános kifejezés. Csak .rtf-ben mentett szöveget írok vele, semmi mást. Vagyis csak a Word-részét használom. Pár napja volt egy "bug". Vagy ez nem "bug"? A következő:
Betűméretet minden új file esetében átállítom 14-re. (Mivel eddig magyar nyelvű 2003-om volt, ez meg angol és százszor több mindenféle rajta - nem tudom, hogy lehetne minden szöveget előre, az egészet a kedvem szerinti méretre állítani véglegesen.)
Az új szövegfile-t beállítom a szokottra, jelzi is, hogy 14 - majd megjelenik 1 fokozattal kisebb betűméret - de makacsul 14-nek jelzi továbbra is és azóta is.

Ez "bug"?
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.25 0 0 35
Észrevette valaki rajtam kívül, hogy az Office 2007 és 2010 tele van bugokkal?
Én már rég visszaraktam a 2003-at, nekem elég az is. De azért durva...
locsemege Creative Commons License 2010.01.10 0 0 33
Csinálja meg a jelölt OpenOffice-ban, mentse pdf-ben, azt meg ki tudja nyomtatni bárhol.
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.04 0 0 31
Na, akkor:

http://prohardver.hu/tema/office_2010_tesztelok_ide/friss.html
Előzmény: szaboildiko (30)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.04 0 0 30
Az oldalt igen, de a témát nem, de találtam egy másik fórumot a Windows XP-t, ahol szintén fölvetettem a gondom és egyáltalán nem biztattak. Javasolták egyesével átküldeni a számítógépre a képeket, fogad-nem fogad stb., de a mai technikával ezt nem akarom elhinni, hogy csak így lehetne megoldani. Persze meg kell mondjam én sem vagyok egy számítógép guru.
Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29
Megtaláltad a Proharver-en? A Fórumokban kell keresni.
Előzmény: szaboildiko (28)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.04 0 0 28
De igen az, köszönöm. Akkor áttérek.
Előzmény: Törölt nick (26)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.03 0 0 24
Bocsánat, még egy gondom van, amikor frissíteni kell megjelenik az asztalomon a frissítő jel arra kattintok és frissít. Mostanában rendszeresen megjeleni egy ún. 1.1 SP1 szervizcsomag biztonsági frissítése, amire hiába kattintok nem telepíti rá, viszont minden nap fölhozza és már unom. A kérdésem az, hogy baj-e, ha nem frissíti ezt, vagy hogyan tudnám megoldani, hogy frissítsen?!
Előzmény: szaboildiko (23)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.03 0 0 23
Szerbusztok! Megtaláltam ezt az oldalt és örülök neki, mert van egy problémám, hátha tudtok segíteni. Van egy Nokia 6131-es telefonom és van hozzá - azt hiszem így hívják: blooth-om - de nem tudom hogyan kell letölteni a képet róla a számítógépemre. Addig eljutottam, hogy a cd-t föltelepítettem, a számítógépbe bedugtam a blooth-ot, (amelyik úgy néz ki, mint egy kis pendrajw) a telefonomon bekapcsoltam a blooth-ot, meg is jelenik a kis ikonja az asztalomon, rákattintok, megjelenik az a bolygóféle kép a telefonommal, nevemmel és innentől kezdve hiába kattintok akárhová, nem mozdul semerre sem. Tudtok nekem ebben segíteni? Köszönöm.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 22
Vagy pedig, ha az Office 2003 telepítőn van 'Javítás' funkció, futtasd le azt!
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 21
Rátelepült a 2003-ra? O.o
Az gáz.
Nálam az Office 2007 mellett simán elmegy, bár a kettőt egyszerre - azt hiszem - nem tudom futtatni.
Szerintem csak újratelepítéssel oldható meg a probléma.
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 20
Nem baj. Itt 1 problémát látok: 2010 októberig szól a jogousltsága az ingyenes Bétának. Viszont nálam rátelepült a meglevő (korlátlan idejű) Office 2003-ra, és mi van a béta 2010 lejárta után? Hogy áll vissza a 2003?
Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 19
Nem rossz, de úgy látszik, senkit nem érdekel.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 18
Nálam még mindig jó.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.09 0 0 17
Egyre jobban tetszik. Akinek meg nem, az ne használja.
Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.08 0 0 16
Nézem.
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.08 0 0 15
Beszúrás/Oldalszám?
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.08 0 0 14
béta - letöltöttem, működik, de bocs: lapszámozás beállítása hol és hogyan?
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 13
Az átlagusernek az AbiWord is elég lenne szövegszerkesztésre.

Hamarosan kijön az Office ingyenes változata: Word, Excel, PowerPoint és OneNote (szerintem ehelyett egy Access-t kellett volna beleintegrálni).

/ Jön le az Office 2010 béta, egy 618MB-os .exe formájában /
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 11
Az a gond hogy te tudsz 100ad annyit mint az OpenOffice ....
Előzmény: Törölt nick (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!