Keresés

Részletes keresés

Geyza Creative Commons License 2009.11.21 0 0 25
Legyek őszinte? Is-is...
Előzmény: halkergető (23)
kristo_f Creative Commons License 2009.11.21 0 0 24

Érdekes kérdés az avulás is

Megnyomták a sárvédőmet anno és 10,000-et kellett fizetnem, merthogy uj sárvédőt és lökháritot kaptam

Mondtam, kalapálják ki a régit és tegyék vissza

Azt nem tudják!

Nem tudják ők, tehát én fizessek?

 

halkergető Creative Commons License 2009.11.21 0 0 23

"Engem mindig kártalanítottak, ..."

 

Akkor Te egy kivételesen nagy mázlista vagy, vagy pedig jól megkented a kárfelmérő ügynököt.

 

Az Allianznál van a gk. is, meg a házbiztosítás is. Gk. károm még nem volt.

A ház viszont villámkárt szenvedett, az összes elektromos eszköz, ami a hálózatra volt csatlakozva, tönkrement.

A kifizetés utáni nettó kárunk maradt kb. 200ezer.

Igaz, az ügynököt nem voltam hajlandó korrumpálni.

Előzmény: Geyza (6)
Geyza Creative Commons License 2009.11.21 0 0 22
+ még eszembe jutott: a biztosítók bevétele nyilván csökken - érdekes, hogy még az új alapot is létre tudják hozni.

Nem őket féltem természetesen, csak az esetleg ráfázó ügyfeleket.
Előzmény: P.URBANUS (20)
Geyza Creative Commons License 2009.11.21 0 0 21
Az azért elég megdöbbentő, hogy eddig nem volt a biztosítóknak viszontbiztosítójuk, tehát ha a MÁV biztosító ügyfele rendesen fizette a pénzt, és joggal gondolta, hogy megtett mindent, védve van, egyszercsak megszívta - meg az is, akinek kárt okozott.

Ez szerintem egy eszméletlen durva joghézag volt.
Előzmény: P.URBANUS (20)
P.URBANUS Creative Commons License 2009.11.21 0 0 20
"A kötelező biztosítás ára állítólag 15%-kal csökken.
Én, mint autós első lépésben persze örülök neki, de csak remélhetjük, hogy nem lesz szívás belőle: mi lesz, ha nem tudnak fizetni a biztosítók? A MÁV biztosító ügyfelei, szegények, már ráfáztak. Ne legyen igazam a félelmeimmel!"

Jövőre lép hatályba az új szabályozás, sokminden változik, többek között a biztosító bedőlése esetére létrehoznak egy alapot, majd az fizet.
Érdemes váltani, ha van olcsóbb ajánlat, de azt senki sem garantálja, hogy nem dől be az új biztosítód. Az sem garancia, ha nagy konglomerátum. Lásd AIG esetét.
Előzmény: Geyza (-)
kristo_f Creative Commons License 2009.11.21 0 0 19

Hajaj, elmult a Kádár rendszer az egyetlen Állami Biztositoval

Nincs ingyen ebéd!

70Ft volt a motorom biztositása, amikor eltörölték és beépitették a benzinbe

Ezek szerint át kéne számitani mai értékre és levonni a benzin árából

 

Lenne annyi energiám és pénzem,  érdemes lenne egy próbapert inditani

Előzmény: Zézé (16)
Zézé Creative Commons License 2009.11.21 0 0 18
en sem az osszegre panaszkodom, hanem a rendszerre. ugy vacak ahogy van ...

egy darab kgfb tarsasagot kellene mukodtetni, egyenlo feltetelekkel mindenkinek. es a szabalyokat kicsit feltuningolni, a XXI szazadra, van jopar nyugateuropai pelda.

ezt sem tudjak rendesen megcsinalni, pedig csak autokrol van szo, es a mai kormanyzat akart az eü rendszerben matatni ...
Előzmény: Geyza (17)
Geyza Creative Commons License 2009.11.21 0 0 17
Én nem panaszkodom, mert nekem így is évi 24 ezer alatt van a biztosításom, most talán még kevesebb lesz.
Előzmény: Zézé (16)
Zézé Creative Commons License 2009.11.21 0 0 16
Ez a KGFB egy kib@sz ... penznyelo automata.
10++eve fizetem nekik a zsozsot, mai arfolyamon c. 1 millat. Volt egy apro kocc, <30e. Erre milyen "szolgaltatast" kapok? vagy segberugnak es -2 bonusszal lentebb ebredek (>100e plusszkoltseg amig megint visszakapaszkodok oda ahol most vagyok) vagy kifizetem zsebbol. Kerdem en, hol van az en 1 millam? Miert kotelezo a kotelezo.

Mi a francnak van ennyi biztosito miert nem csak egy? Miert nem engednek mas konstrukciokat. Komolyan ennel meg az is jobb volt, amikor az uzemanyagarba volt beepitve, a 70-es evekben ...
méregkeverő Creative Commons License 2009.11.21 0 0 15
Be nem döl...

A kommenteket is olvasd el...

:-((
Előzmény: Geyza (8)
bm613 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 14
A MÁV-nál nem az alacsony díjakkal volt a probléma, hanem azzal, hogy Kiss Bálint lenyúlt pár milliárdot. Így már valóban nem volt elég pénz a kasszában, de amúgy lett volna.
kristo_f Creative Commons License 2009.11.21 0 0 13

Ha má' PoliDili..

és következtetéseket lehet levonni a hovaszavazásrol is

:)

Van ott elég rendesen bepipálva mindenféle kis kedvezmény ha egyetértesz vele

Aztán jön a reklámhadjárat. Én gondosan kiszedtem a pipákat

Előzmény: RadiX (12)
RadiX Creative Commons License 2009.11.21 0 0 12
másfelől loss leaderként is tekinthetnek a biztosítók a KGFB-re, ha valakiről tudják, hogy milyen autója/autói vannak, annak esetleg más típusú biztosításokat is el tudnak majd adni.

az is igaz, hogy a kényelmességre is játszanak, akit megfogtak egy jó ajánlattal, azt a következő évben már engedmény nélkül próbálják megtartani. viszont az alkuszcégek annyira egyszerűvé tették a váltást, hogy csak a nagyon kényelmesek nem mérik fel a lehetőségeiket.
Előzmény: Geyza (8)
kristo_f Creative Commons License 2009.11.21 0 0 11

Vagy nem számit a pénz.

 

Előzmény: Geyza (9)
dj Creative Commons License 2009.11.21 0 0 10
Nem kívánom neked, hogy komolyabb balesetet szenvedj más idiótasága miatt és még a biztosító is lehúzzon ... maradj csak ebben a hitben, addig nem volt komoly gondod.
Előzmény: Geyza (6)
Geyza Creative Commons License 2009.11.21 0 0 9
Kényelemből?

Egyébként lehet, hogy a régi egyszerűen átverte, az Allianz engem is megpróbált pár éve: "elfelejtett" beírni a legjobb bónusz-kategóriába, mikor új autót vettem, pedig minden papírt rendben leadtam.

Nem foglalkoztam akkor a díjjal, vonták a bankszámlánról, egyszer ránézek az igazolásra: bónusz 0! Mikor a bónusz 9-ben voltam.

Bemegyek: Ja, valahogy nem ért ide a papír. Hónapok alatt!

Utána néhány hónapig nem kellett fizetnem, lelaktam.
Előzmény: kristo_f (7)
Geyza Creative Commons License 2009.11.21 0 0 8
Igen, mondjuk az Allianz csak nem dől be.
Előzmény: RadiX (5)
kristo_f Creative Commons License 2009.11.21 0 0 7

15-tel??

Most váltok egy barátomnak, 88ezer helyett 39ezer a legjobb ajánlat és nem noname-nek tunik

Az eredeti biztosito meg nagyvonaluan adna 3000Ft-ot jövőre

 

Azért elgondolkodtam sok emberen, akik oylan biztositonál vannak évek ota amely a legmagasabb összeget számolja.

Vajon miért?

 

Előzmény: Geyza (-)
Geyza Creative Commons License 2009.11.21 0 0 6
Engem mindig kártalanítottak, igaz szerencsére sok gondom nem volt velük.

Divat szidni a biztosítókat, de én inkább jól jártam eddig úgy autó- mint pl. lakásbiztosítással.
Előzmény: dj (3)
RadiX Creative Commons License 2009.11.21 0 0 5
a mostani árversenyben éppen a "komoly", tőkeerős biztosítók indulnak jó ajánlatokkal, náluk kevésbé valószínű a bedőlés, max. az ügyfélszerzés érdekében bevállalnak némi veszteséget. és ugye most változik a szabályozás, innentől lassan széthúzódnak majd az évfordulók, egyre nehezebb lesz majd összehasonlítani az ajánlatokat, most érdemes még jó pozícióba kerülni a piacon.
Előzmény: Geyza (-)
Geyza Creative Commons License 2009.11.21 0 0 4
Z jó, talán bejött az objektív felelősség.

Csak nekem kicsit az a félelmem, hogy az jön be, mint a busz-utaknál, meg a fapados repülőtársaságoknál:

Az, hogy elvisznek Londonba busszal vagy repülővel bagóért, hosszú távon nem működhet.

Nem is működött sajnos: Hány baleset volt a lestrapált buszokkal, a végén magyar buszt alig engedtek be Ausztriába.

Hányan maradtak hoppon valahol küülföldön a fapadosokkal.
Előzmény: Törölt nick (2)
dj Creative Commons License 2009.11.21 0 0 3
A kötelezővel eddig is csak a szívás volt, soha nem kártalanította a vétlent a biztosító kielégítően.
Előzmény: Geyza (-)
Geyza Creative Commons License 2009.11.21 0 0 1
Ha csak ő lenne veszélyben, lexarnám!
Előzmény: Törölt nick (0)
Geyza Creative Commons License 2009.11.21 0 0 topiknyitó
A kötelező biztosítás ára állítólag 15%-kal csökken.
Én, mint autós első lépésben persze örülök neki, de csak remélhetjük, hogy nem lesz szívás belőle: mi lesz, ha nem tudnak fizetni a biztosítók? A MÁV biztosító ügyfelei, szegények, már ráfáztak. Ne legyen igazam a félelmeimmel!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!