Keresés

Részletes keresés

búvár-halász Creative Commons License 2024.04.22 0 0 41252

Figyelemre méltó, kösz.:)

Előzmény: Csalitszeráf (41251)
Csalitszeráf Creative Commons License 2024.04.22 0 0 41251

Ezt nézd, Maci, mit találtam neked: https://index.hu/tudomany/hatodik/

 

2005-s cikk, de csak most jött szembe más okból. :)

búvár-halász Creative Commons License 2023.10.13 0 1 41250

Ok.

Előzmény: pákosztos cica (41249)
pákosztos cica Creative Commons License 2023.10.13 -3 1 41249

Én meghallgattam. Mást vártam. 

Nem két vélemény ütközött, hanem egy riporter és egy riportalany beszélgetett. 

Számos ténybeli tévedés nem került javításra, de még csak jelzés sem volt rá. 

:( 

Előzmény: búvár-halász (41247)
búvár-halász Creative Commons License 2023.10.13 0 1 41248

( bár ez álszerénység volt, mert nyilván az én intellektuális állapotomnak is van köze ezekhez, de öndicséret büdös, ebben az egész zsidó-palesztin őrületben egyszerűen csak próbáltam egyensúlyozni, ami nem egyszerű, a felek között, és főleg most):/

Előzmény: búvár-halász (41247)
búvár-halász Creative Commons License 2023.10.13 0 1 41247

Szerintem alapvetően nem az én intellektuális teljesítményem miatt pörögnek azok a topikok, ahol járok, hogy önkritikus legyek, inkább  csak jó érzékkel kapcsolódok bele fontos és pörgős topikok életébe.:)Ezzel együtt kösz, bele fogok hallgatni.

 

 

Előzmény: pákosztos cica (41246)
pákosztos cica Creative Commons License 2023.10.13 -3 2 41246
Előzmény: búvár-halász (41245)
búvár-halász Creative Commons License 2023.09.29 0 2 41245

Kösz, ez elgondolkodtató interjú. Nekem ugyan kissé materialista az alapállás, de ugye az olyan ezoterikusokkal, mint én, nem lehet mit kezdeni ebből a szempontból, mert irracionális ( és a köztudomású és közmegegyezéses ésszerű világfelfogással ellentétes) az alapálláspontunk. De ettől függetlenül érdekes, okos a fickó és sok elgondolkodtató dologról beszél és mélyen.

Előzmény: Törölt nick (41244)
Törölt nick Creative Commons License 2023.09.29 0 1 41244
búvár-halász Creative Commons License 2023.09.14 0 1 41243

Ez tényleg jó.:) Bár a metafizikai valahogy nekem inkább a Schrödinger macskája, de ebben persze benne van az is, hogy az elméleti fizika és a metafizika szerintem kezdenek figyelemre méltóan összecsúszni. De ez szőrszálhasogatás, a poén meg jó.:)

Előzmény: Törölt nick (41242)
Törölt nick Creative Commons License 2023.09.14 -1 2 41242

Vidám topikból lopva:

"A filozófia olyan, mintha egy sötét szobában egy fekete macskát keresnénk.

A metafizika olyan, mintha egy sötét szobában lennénk, és egy fekete macskát keresnénk, ami nincs is ott.

A teológia olyan, mintha egy sötét szobában keresnénk egy fekete macskát, ami nincs ott, és azt kiáltanánk: "Megtaláltam!".

A tudomány olyan, mintha egy sötét szobában keresnénk egy fekete macskát, miközben zseblámpát használunk.

A társadalomtudomány olyan, mintha egy sötét szobában lennénk, és már az elején gyanítanánk, hogy valahol van egy fekete macska, és karmolásokkal az alkarunkon jönnénk ki a szobából, mondván, íme a bizonyíték!"

búvár-halász Creative Commons License 2023.09.08 0 2 41241

A lét intenzitások mentén működik ebben a világképben, és nem tud ellenállni az intenzitás hívásának. Lehet az intenzitás bármilyen előjelű, a lét bizonyos intenzitáspont felett megnyomja a gombot,és előhívja a választ. A csapdahelyzet abban van, hogy ha erőteljesen bele van valaki gabalyodva ebbe az intenzitás-történetbe, akkor a lét nem tud leállni, és állandóan nyomja a gombot, nem érdekli az eredmény, mert az a végtelenben kitisztul ( ez a része is rendkívül bonyolult, pl. minden egyidejűleg történik) , de van fizikai halál is meg fájdalom is, és ezek a nagy okosok, akik engem letiltottak a tombolásról- sok szempontból jogosan- akkor széttárják a kezüket és azt mondják, hogy így működik a lét. Az apátok micsodáját, tessék levenni az érző lények szenvedéséből jócskán, emiatt perlem őket és emiatt kedvelnek is, mert ez nem egy kisded diktatúra, szeretik a releváns kérdéseket ( ezt sem hinném, hogy én tettem fel először). Ez egy ilyen hipotetikus válasz volt, és pár sör után, de bizonyosan teljesen két nyelvet beszélünk, nehéz átvinni bármely tudati tartalmakat. Engem lassan kifingatnak- bár ezt mondom 10 éve és itt vagyok-, de az egész rendszerrel pereskedek. és mindig ők nyernek, ezt a meccset addig játsszuk, amíg kell.

Ez nyilván extrém zavaros, de nem bírom jobban kifejteni, pár sör után sem, sorry:)

 

Előzmény: Törölt nick (41239)
búvár-halász Creative Commons License 2023.09.08 0 1 41240

Kösz, de elég bonyolult és folyamatosan nagyon fáradt vagyok, de majd pár sör után úgyis kirobban belőlem egyszer..))

Előzmény: Törölt nick (41239)
Törölt nick Creative Commons License 2023.09.08 0 0 41239

Hát, nyugodtan felteheted az ezoterikus részét, anyám is megteszi, annál csak jobb lehet a tied, mint hogy ezüstkolloidot kell inni. :)

búvár-halász Creative Commons License 2023.09.08 0 1 41238

Igen, ez is benne van, akár a káros szenvedélyek mérséklésére vagy a nagyobb higgadtságra való törekvés azt váltja ki a rendszerből, legalábbis első körben, hogy még a szokottnál is keményebben, állandóan nyomja azokat az ingereket, amelyekre korábban te akartál visszafogottabb reakciót adni. Ezzel kapcsolatban megint eszembe jutott egy olyan elem, hogy minden tudati struktúra megpróbálja védeni a saját territóriumát, és minden ember és a lét adott állapotbeli kapcsolata is felfogható ilyen tudati mezőként is, de ebbe most nem megyek bele, mert ez másnak ezoblabla. Majd egyszer pár sör után.:P:) ( mondjuk ide legalább elfér):)

Előzmény: Törölt nick (41237)
Törölt nick Creative Commons License 2023.09.08 0 0 41237

Nagy kalappal, hátha elfordul a világmindenség figyelme, ha ezeket a kihívásokat megugrod most! Ha arról van szó, hogy mértékletes sörfogyasztásra akar szorítani, akkor én a világmindenség pártján vagyok, de mert kedvellek őszintén együtt is érzek veled közben.

Előzmény: búvár-halász (41235)
búvár-halász Creative Commons License 2023.09.06 0 1 41236

(egy lényegi elem kimaradt: a tudati impulzust nem érdekli a kihívás eredője, lehet negatív vagy pozitív, a tudati impulzust csak a felkérés vagy kihívás intenzitása érdekli és nem tud neki ellenállni. és akkor majd magasabb szinteken rendeződik, állítólag és nyilván. Ez tűnik nekem kissé kegyetlennek, rendszeszinten, de majd a világegyetem úgyis leolt, ahogy szokott, persze, hogy dominál felettem, hiszen létező vagyok.)

Őrület a köbön.

*vállvonás*

Előzmény: búvár-halász (41235)
búvár-halász Creative Commons License 2023.09.06 0 1 41235

Van egyébként egy nagy lételméleti dilemma, ha a világegyetem úgy dönt, hogy bármit csinált eddig, akkor nem hallgattál rá, akkor akár szét fog szívatni, de akkor is meg fogja kapni az eredményt, amit elvár. Kevesebb pia, több felelősség, legyél tudatosabb önmagad szellemi kibocsátását illetően, és akkor erre ráállunk egy 98 %-os üzemmód mellett. De emellett ott van a tudati impulzus is- ami nyilván beilleszkedik ebbe a rendszerbe- és amely tudati impulzust egyáltalán nem érdekli, hogy azon kívül, hogy rendkívül fáradt vagy, és elájulsz a folyamatos nehezen kezelhető ingerektől- ő akkor is be fogja tolni a következőt, mert a tudati impulzust csak az érdekli, hogy rábökök, mit reagál a páciens, és ha reagál, ezen kívül nem érdekli semmi. Itt tulajdonképp a tudati impulzus ezen teljesen önjáró tulajdonságát kellene összevetni a magasabb tudati célokkal. Én mondtam már korábban, hogy én megengedőbb lennék, és extrém terheléseket csak nagyon indokolt esetben alkalmaznék, de szemmel láthatólag a tudati impulzus annyira bele van kódolva a rendszerbe, hogy ezt nem fogják vagy lehet finomabbra hangolni (ebben a rendszerben). Nyilván nekik van igazuk, mint mindenben, mert az időtlen sokdimenziósságból rengeteg mindent nem értek. De tényleg kellene valami, ami a tudati impulzust visszafogja a rendszeren belül. De lehet, hogy ez rendszerszintű, a bánat tudja.

Sokat fogok még különben a léttel ezen perlekedni, a világképem szerinti fizikai halálom után, sőt, el is várják tőlem, mert tudják, hogy én ebben a potenciális létmezőben jobb tényezőként helyezkedek el, mint introvertáltként itt, akit folyamatos extrovertáltságra kényszerítenek, akár a folyamatos hullafáradtságába is beletol az impulzus folyamatosan.

Ennek nyilván nagyjából senki számára nincs semmi értelme, de jólesett kiírnom.

 

búvár-halász Creative Commons License 2023.08.17 0 1 41234

Rendben,. meglátjuk mi lesz belőle.:) Jöhet az ilyen cucc is, régebben sem csak mélyfiló ment itt.:)

Előzmény: Törölt nick (41233)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.17 0 0 41233

(Igen, fel. De nem vagyok olyan filozófikus alkat, mint te, ezért mémfilozófiával tudok csak hozzájárulni a társalgáshoz.) :)

Előzmény: búvár-halász (41229)
búvár-halász Creative Commons License 2023.08.16 0 1 41232

Oké:)

Előzmény: quish (41231)
quish Creative Commons License 2023.08.16 0 0 41231

Nem, ez a poen :-)

Innen jott az, hogy fizetek, tehat letezem :-)

Előzmény: búvár-halász (41230)
búvár-halász Creative Commons License 2023.08.16 0 1 41230

jah, az alatta levő mondaton a képen átsiklottam, "please pay your parking fee before existing". Az existing  szerintem a létezést jelenti az exit meg a kijáratot és ebből csinálták meg a poént, de itt szívesen veszek kiegészítést.

Előzmény: quish (41227)
búvár-halász Creative Commons License 2023.08.16 0 1 41229

(de most látom hogy Csűrdémon még le is fordította.. Mi van, fel akarjátok pörgetni a topikot?):))

Előzmény: búvár-halász (41228)
búvár-halász Creative Commons License 2023.08.16 0 1 41228

Én úgy fordítottam le magamban, hogy " fizetek, tehát vagyok" , mintegy a gondolkodom, tehát vagyok kifigurázásaként, de javíts ki, ha tévedek, nekem csak passzív angolom van valamennyi.

Előzmény: quish (41227)
quish Creative Commons License 2023.08.16 0 0 41227

Biztos hogy ertetted hogy miert vicces ez?

Nem kotozkodes, szivesen leforditom, csak erdekel, hogy biztos ertetted-e, hogy mitol vicces.

Előzmény: búvár-halász (41226)
búvár-halász Creative Commons License 2023.08.16 0 1 41226

Nem rossz.:))

Előzmény: Törölt nick (41225)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.16 0 1 41225

Modern Descartes: Fizetek, tehát vagyok. :)

the gandhies Creative Commons License 2023.07.27 0 0 41224

Nahát... :)

Előzmény: Törölt nick (41223)
Törölt nick Creative Commons License 2023.07.27 0 0 41223

Megtaláltam. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!