Keresés

Részletes keresés

freeplay21 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 61
2 év múlva törlődik a malus is? Király! :D
Csokis Creative Commons License 2009.11.27 0 0 60
A0, és ez tuti. A bónusz-málusz két évig él, utána törlődik.
Előzmény: egonca (59)
egonca Creative Commons License 2009.11.27 0 0 59
Még egy kérdésem lenne, talán tud valaki válaszolni.
2003-ban eladtam a kocsimat mert céges autót kaptam. Lényegében ettől az időtől nincs saját kocsim. A céges autó közben megszűnt. Ha most veszek egy autót, akkor a biztosító figyelembe veszi vajon a 2003 év előtti bonusomat? Vagy az ilyenkor "elveszik" és A0 kapok? Tehát 6 éve nem vagyok a biztosító ügyfele.
egonca Creative Commons License 2009.11.27 0 0 58
OK, köszi, Így teszek!
Előzmény: Csokis (57)
Csokis Creative Commons License 2009.11.24 0 0 57
Bemész az önkormihoz - talán hónod alatt a hátsó rendszámmal, ezt nem tudom, kérdezd meg telefonon-, és ideiglenesen kivonatod a forgalomból a kocsit. Utána bemész, vagy írsz egy levelet a biztosítónak, hogy e hó ennyiedik napjától az autót ideiglenesen kivonattad a forgalomból, kéred a biztosítás szüneteltetését. Mellékletként csatolod a határozat másolatát. Arra kell piszkosul figyelned, hogy az ideiglenes kivonás csak fél évre szól, utána automatikusan visszahelyeződik forgalomba az autó. Ha erre nem figyelsz, és
a.) nem hosszabbíttatod meg az ideiglenes kivonást újabb fél évvel;
b.) vagy nem kezded el újra -magadtól- fizetni a biztosítást,
akkor szopni fogsz, de nagyot, mert felmondják a biztosításodat, és kötheted újra A0-ban.
Előzmény: egonca (56)
egonca Creative Commons License 2009.11.24 0 0 56
Ha simán fel akarom mondani a kötelezőt, mert az autómat ideiglenesen kivonatom a forgalomból, milyen felmondást kell írni? Januártól pedig nem akarok új szerződést kötni - egyenlőre. Ebben az esetben is november 30-i dátum a mérvadó?
Tudja valaki? SOS
ZE Creative Commons License 2009.11.20 0 0 55
Többlet nincs. Te, mint üf. illetve a nevedben eljárva az alkusz tesz egy ajánlatot a biztosítónak KGFB szerződés megkötésére, amire a biztosító fog egy árat mondani, és neked ezt kell majd a biztosító felé kifizetned, még akkor is, ha az alkusznak a kezébe nyomtál x Ft-ot, díj/díjelőleg gyanánt (megfelelően papírozva természetesen). Legalábbis szerintem...
Előzmény: lavie (54)
lavie Creative Commons License 2009.11.20 0 0 54
Azoknál a netes közvetítőknél, amelyeknél "árgarancia" jelzés van, nézzétek meg. Tipikusan az a megoldás, hogy amennyiben a biztosító által meghirdetettnél alacsonyabb áron adja neked a kötelezőt, a biztosító kérheti a meghirdetett árat, de a közvetítő kifizeti neked a különbséget. Ha magasabb áron adja, akkor meg nem biztos, hogy a biztosító észreveszi:))) de figyelj oda, és kérd az alkusztól a többletet.
freeplay21 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 53
Jaja ;jol vezet, figyelmesen a maga "öreges" ovatosságával:-)... ő most kötötte meg ott és akkor láttam hogy a bonuszon felül még kapja a 30%-35% kedvezményt, azért ez sztem nem rossz ajánlat, de jogos is ha nem törtem eddig az autóm akkor kisebb az esélye ezután is.De nem?
freeplay21 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 51
Kinek mi nekem az Aegon adott bizalomgerjesztő ajánlatot de pl : fateromnak a Generali van, neki asszem 30% kedvezményt adott arra hogy hosszú ideje nem volt balesete... vagy más helyeken azt veszik figyelembe mióta van jogsid, komoly kedvezmények fejében...Körül kell nézni ...
Előzmény: CFK MAN (50)
CFK MAN Creative Commons License 2009.11.19 0 0 50
Köszönöm szépen, hogy megnézted, nem kellett volna külön ezért, de nagyon örülök neki! Azt hittem, hogy emlékeztél rá fejből, azért kérdeztem. Viszont így meg meg tudom nézni akkor, hogy nekem hogy jön ki azoknál a biztosítóknál... Bár egyelőre még mindig a Generali tűnik a legjobb ajánlatnak részemre.
Előzmény: Csokis (48)
zuhogjohn Creative Commons License 2009.11.19 0 0 49
Szerintem mindenkinek érdemes váltania, annyira lementek idén a biztosítások árai. Megéri azért időt szánni rá, és utánanézni ennek. Nem kevés pénzt takaríthatsz meg, ha váltasz.
Előzmény: betonacel84 (45)
Csokis Creative Commons License 2009.11.19 0 0 48
Most a kedvedért végigpötyögtem a netrisk kalkulációját, és ott vana kedvezmények közt. Tessék kicsit melózni is!
Posta, Union, Uniqa.
Előzmény: CFK MAN (47)
CFK MAN Creative Commons License 2009.11.19 0 0 47
melyik kettő az? az a baj, hogy én itt nézegetem végig a keresőket, de kezdem feladni, mert nem ír ki minden kedvezményt, meg most olvastam, hogy lehet, hogy nem is számít bele mindent az árba, és nem is a legolcsóbbat dobja ki. lassan oda jutok, hogy magam fogom végignézni a biztosítók honlapjait, hogy kinél milyen extrák vannak még...
Előzmény: Csokis (46)
Csokis Creative Commons License 2009.11.16 0 0 46
De, adnak. Már nem tudom melyikek, de talán kettőt is láttam.
Előzmény: betonacel84 (45)
betonacel84 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 45
Igen, ezért kell jó sok időt eltölteni vele hogy ezt kitaláld. Azt például nem tudom hogy valaki ad-e arra kedvezményt hogy esetleg több autóval is nála kötsz biztosítást. De ezt nem tartom valószínűnek. Persze utána lehet nézni. De ha csak a statisztikát megfigyeled, a 3 autóból 2-vel valószínűleg jól jársz ha váltasz.
Előzmény: Csokis (44)
Csokis Creative Commons License 2009.11.16 0 0 44
Ja-ja, csak még arra nem jöttem rá, hogy milyen irányban. :-) Az A0-ban levő rohangálós ugyanis 17 éves, a családi 11, a hobby 29. Új autóm egyszer volt, de az olyan, mit a szólás beli öregapám. ("Öregapám is vót, mégis meghót.")
Előzmény: Törölt nick (43)
betonacel84 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 42
Pont ez a példád bizonyítja, hogy mennyi függ attól hogy milyen az autó. Sokan nem értik a különbségeket, pedig szerintem nyilvánvaló, hogy egy autó típusa, kora elég sokat számít.
Előzmény: Csokis (41)
Csokis Creative Commons License 2009.11.16 0 0 41
Nekem egy autóm az Allianznál, egy az Uniqanál, egy a Wabardnál van, úgyhogy elég széles a skála. Ezzel együtt úgy gondolom, hogy "hála" a MÁV-Köbe párosnak mára egyre több biztosító vállal aktív kárrendezést. Én például épp ezért vittem a családi kocsit az Allianzhoz. Nekem most már jöhet a köbés károkozó. :-) A városi rohangászóst viszont azért vittem a Wabardhoz, mert mindenki más -szerintem- pofátlanul sokat kért volna érte. Egy fenékkel ez ember általában egy autót vezet, az asszonnyal együtt is max. másfelet. Ebből kettő B8-ban és B10-ben van, tehát joggal bízom benne, hogy az A0-s is elkerül oda előbb-utóbb. De addig nem szándékszom kisebb vagyonokat kifizetni rá.
Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.16 0 0 39
Megnézegettem több oldalt is voltak nagyon kedvezőek! De nekem a Generali-ra esett a választásom. Nem az volt a célom, hogy olcsó legyen, hanem a megbízhatóság de most a kettő 1üt jár. Olcsóbb is lett mint ami eddig volt és számomra elégtétel az, hogy az oroszlán védelme alatt állok! :D
betonacel84 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 38
Teljesen egyetértek, én már több mint egy hete játszok ezzel, töltögetem ki sorban az adatokat, meg figyelem a hirdetéseket. Ráadásul vannak olyan kedvezmények, meg akciók is, amik nem is jelennek meg az árban. Több helyen is olvastam olyat, hogy mindenféle kedvezményeket adnak a partnereiknél. (Olyan dolgok, mint akciós szervizelés, meg alkatrészek) Valamelyiknél olyat is láttam, hogy kapsz valamennyi kedvezményt az új aquapark belépőjegyre... Nem könnyű dönteni.
Előzmény: Törölt nick (37)
Csokis Creative Commons License 2009.11.16 0 0 36
Nem lehet/szabad tippet adni, mert nagyon sokváltozós a dolog. Életkor, lakhely, autó méret, kedvezmények, stb függvényében ugyanaz a biztosító valakinek nagyon olcsó, valakinek meg drága. Csak magadnak tudod megcsinálni.
Előzmény: Spíler11 (35)
Spíler11 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 35
ÁÁÁÁ!! Nem tudok választani mindenhol bonyolultak a kalkulációk és ráadásul nem is mindenhol tiszta amit mondanak! Valakinek valami tipp esetleg?
Tuskevar01 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 34

Én még nem kötöttem, de az elmúlt négy napnyi hiszti függvényében megnéztem mindent, az én kategóriámban az Union a nyerő. Illetve az Union24.

exDínó Creative Commons License 2009.11.14 0 0 33

A fene tudja, én berágtam rájuk. Elvileg csak a Posta jobb jelenlegi díjaiknál (az is csak minimálisan, talán 1-2e forint évente), de ha most mennék hozzájuk, akkor valami 35-40%-al (!!!) olcsóbb díjat adnának. Ez azért nem kis különbség.... ha 10% körüli lett volna, akkor legyintettem volna rá, de ezt már a jelenlegi ügyfeleik lesz@rásának érzem.

 

Mindenesetre én most már csak azért is átmegyek minden autónkkal máshova. Aztán lehet, hogy jövőre én is visszaviszem, ha folytatódik ez az árazási politikájuk :)

 

Valaki itt lejjebb a Postát a Köbével rakta egy szintre, holott a Köbe továbbra is csak egyesület, a Posta meg egy igazi biztosító és a Talanx csoport tagja. Vagy én nem tudok valamit róluk?

Előzmény: ZE (14)
szakipeet Creative Commons License 2009.11.13 0 0 32
Héé, ez akkor nekünk jó, nem a biztosítónak... Hogy történhetett ilyen? :D
Előzmény: ZE (31)
ZE Creative Commons License 2009.11.13 0 0 31
Tisztázzuk: az ajánlatot a biztosítás megkötésére az üf. teszi a biztosító felé :-) A biztosítás díja x Ft, ha az alkusz/üzletkötő ennél kevesebbet számolt az üf.-nek, akkor a különbséget az alkusz/üzletkötő jutalékából írja vissza a biztosító, az üf. annyiért kapja, amennyit a biztosító képviselője (alkusz/üzletkötő) aláírt. Ha viszont többet számolt, akkor a díjszabás szerinti helyes (alacsonyabb) díj lesz az érvényes.
Előzmény: szakipeet (28)
ZE Creative Commons License 2009.11.13 0 0 30
Csak elméleti kérdés: Mire lehet számítani egy olyan cég részéről, aki még a saját, rohadtul nem bonyolult díjszabását sem tartja be...? Tegye ki hivatalosan, hogy a régi üf.-ek számra x% kedvezmény jár. Ha ez valamitől függ, akkor meg miért nem úgy készítették el a díjszabást? Ja, mert pont az alultervezett díjak miatt (is) kapták a dádát, meg a szerződéskötési tilalmat?!
Előzmény: Csokis (29)
Csokis Creative Commons License 2009.11.13 0 0 29
Igazán az az érdekes, hogy a Wabard a levélben kevesebbet mond, mint ami a honlapján levő 2010-es táblázatból számítható. Nem nagy a különbség, de van. Ezért nem ugrálok, kivárom, mit számláznak januárban.
Előzmény: ZE (27)
szakipeet Creative Commons License 2009.11.13 0 0 28
Viszont én azt olvastam az aegonnál, hogy ha megteszik az ajánlatot, akkor hiába számol ki többet az üzletkötő személyesen, akkor is az ajánlat kötelezi őket, így azon az áron kell megkötniük.
Előzmény: ZE (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!