Keresés

Részletes keresés

Krisztian7724 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 183

Az email címem:kiss.krisztian77@freemail.hu  , van másféle is agave is ? Yucca magonc és egyéb is érdekel ha van.

Előzmény: texa12 (182)
texa12 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 182

OK.

Előzmény: Krisztian7724 (181)
Krisztian7724 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 181
Szia Texa !

Ha szétülteted őket, vásárolnék belőlük 1-2 db-ot,  sajna még a gyűjtés elején járok, így csak pénzt tudok cserébe ajánlani.

Előzmény: texa12 (180)
texa12 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 180

Szia unartis .
A magok az arplains-tól származnak, 50% rostált tőzeg 50% rostált sóder keverékébe vetettem, tetejére egy fél centi vastagon szikla zúzalék került.Mivel szemenként vetettem így még nem voltak szétültetve, ez majd idén tavasszal akarom megtenni. Itt jegyzem meg, hogy szívesen cserélek minden tél álló növényt yuccát, agavét , kaktuszt, sarjakat vagy magoncot, sőt mivel én is sziklakertbe szeretném elhelyezni a leendő gyűjteményem egy részét így társ növényeket is, amik hazájukban is megtalálhatók.  Üdvözlettel: Deák István

 

 

Előzmény: unartis: (177)
unartis: Creative Commons License 2013.03.06 0 0 179

A télálló agávéim is szépen teleltek, egy kicsit a téli esőktől tartottam, de szerencsére nem ártott nekik:

 

Agave parryi-k

 

Ezek már csapadékvédelmet kaptak a télen, még néhány év és azt is el fogom hagyni:

 

Agave parry másik változata

 

Agave neomexicana

alsotekeres Creative Commons License 2013.03.01 0 0 178

Az a baj vele, hogy szétlövi a magjait, így nem igazán tudod kordában tartani. A helyedben én más, nyáron is színfoltot adó növénnyel próbálkoznék. Pl a kukacvirág lehet ilyen (Portulaca grandiflora)

Előzmény: unartis: (176)
unartis: Creative Commons License 2013.03.01 0 0 177

Szia texa!

 

Mesa-s növények?

 

Nagyon jól néznek ki, milyen közegbe vetetted, most miben vannak?

Lassamn lehet szétültetni őket!

 

Gratulálok hozzájuk!

Előzmény: texa12 (174)
unartis: Creative Commons License 2013.03.01 0 0 176

Szia!

Hallottam róla, hogy agresszív tud lenni.

Törmelékes talajban is ilyen agresszív lehet? 98%-os sóderbe fogom tenni, az már lehet, hogy száraz lesz neki.

 

Igen arra gondoltam, nagymamámnál nem volt annyira szapora, kordában lehetett tartani, néhány folt lesz belőle.

Előzmény: alsotekeres (175)
alsotekeres Creative Commons License 2013.03.01 0 0 175

Igaz elég régi ez a beírásod, de a kaliforniai díszmákot  - szerintem - eszedbe ne jusson sziklakertbe beültetni. Soha nem fogsz tudni megszabadulni tőle és minden egyéb növényt elnyom maga körül. (Már ha az Eschscholzia californica-ra gondoltál itt)

Előzmény: unartis (167)
texa12 Creative Commons License 2013.03.01 0 0 174

Lassan egy éves magoncok, A. utahensis v. kaibabensis, A. paryi

unartis: Creative Commons License 2013.02.26 0 0 173

Gondolom ezek is idén mennek a kertbe a jukkák mellé!

 

Várjuk majd a képeket a kiültetett növényekről.

Előzmény: szidona (172)
szidona Creative Commons License 2013.02.22 0 0 172

Teszek egy probat a topic felelesztesere.

 

1 eves Agave parryi es utahensis ssp.kaibabensis magoncok. Elso teluket mar kint toltottek (toltik), szarazon, fedett helyen.

 

 

a.parryi

 

a.kaibabensis

unartis: Creative Commons License 2012.05.07 0 0 171

Szia szaszii!

 

Lehet, hogy Yucca neomexicana-t küldtek, Agave neomexicana helyett, kicsit eltévesztették, most vetettem  Y. neomexicana-t, már szépen kelnek kifelé.

Előzmény: Szaszi i (170)
Szaszi i Creative Commons License 2012.05.04 0 0 170

Szia! Igazad volt , tényleg szerintem is yucca volt az , mert azóta vetettem megint A. neomexicanat és máskép néznek ki. Valószínű, hogy összekeverték a magot amit küldtek nekem. 

Előzmény: unartis: (169)
unartis: Creative Commons License 2012.05.01 0 0 169

Szaszii a (81) hozzászólásában írt erről, Agave neomexicana-t vetett, én valamiféle jukkának néztem volna

Előzmény: unartis: (168)
unartis: Creative Commons License 2012.05.01 0 0 168

Sziasztok!

 

Korábban szaszii itt ezen a topikon tett fel képeket a kikelő "agávéiról", olyan fűszerű pontosabban kicsi jukkalevél szerű leveli voltak.

 

Nálam is kelnek a jukkák és az Agave utahensis-ek

Lehet, hogy idővel ezek is lapos jukka szerű leveleket fognak nevelni, de most a sziklevél, határozottan húsos hengeres, a jukkák sziklevele annál sokkal vékonyabb volt, na meg a most kelőkké sem annyira húsos, na de beszéljenek a képek:

 

Csírázik az Agave utahensis magvetésem:

 

 

unartis Creative Commons License 2012.04.16 0 0 167

A sziklakertet hasonló módon szeretném meg csinálni, mint az eleki próba kertemet, lesz benne szikla bőven és sóderes törmelékes talajt tervezek a kaktuszok, jukkák és agávék alá, kisebb nagyobb arányban földel is keverve a növények igénye szerint. 

A kisérőnövényekre is nagyobb hangsúlyt szeretnék fektetni(mint írtad, egy két ott honos fenyőféle, kaliforniai diszmák, és más félsivatagi félcserje társasága)

Előzmény: szidona (165)
unartis Creative Commons License 2012.04.16 0 0 166

Szia szidona!

 

Elkeztem a keltető beruházásomat, ma hoztam haza az akváriumot, a 18 W-os fénycső is megvan már, a fedőlapot kell még megcsináljam(az alapanyagot holnap vágatom méretre), arrra fel szerelem az fénycsőt, utána jöhet az összeszerelés, majd a magvetés.

 

A fénycsőn nem lesz védőbúra, mert nem adtak hozzá, szerinted a párás levegővel nem lesz baj az elektromosság miatt?

Előzmény: szidona (165)
szidona Creative Commons License 2012.04.15 0 0 165

Jovore en is azt tervezem, hogy veszek egy telket, bar hazat meg nem tudok ra epiteni. Esetleg ha nem epitesi telek, akkor viszont valami jo domboldalon levo hetvegi telek lesz a novenyeknek. A magoncok mar megvannak. Viszont ha van sok helyed, akkor ne ess abba a hibaba, amibe sokan, hogy tul zsufoljak. Bar az enyem is olyan. Ez leginkabb azert jellemzo, mert mindenki helyszukeben van es szeretne minel tobb novenyt, minel kisebb teruleten elhelyezni. Szerintem hasznalj jo sok sziklat es a jukkak, agavek, kaktuszok melle tegyel kisero novenyeket is szepszammal. Borokak, fenyok, arizonai ciprusok kimondottan osszeillenek.

Előzmény: unartis (163)
szidona Creative Commons License 2012.04.15 0 0 164

Szia!

 

Felreertetted, nem vettem beloluk. Egyebkent is valoszinuleg nem tudtam volna hazahozni oket. Csak azert irtam, hogy ennyiert arulta. Egyebkent, ha tudtam volna hazahozni, akkor valoszinuleg mindet hoztam volna, olyan aron voltak. De akkor mar inkabb szedtem volna magam a varos szeleben, bar azt meg tilos. Ugyhogy marad a magvetes.

Előzmény: unartis (160)
unartis Creative Commons License 2012.04.11 0 0 163

Már folyamatban van a ház vásárlásunk, oda is szeretnék egy 100 m2-es kaktusz, jukka és agávé kertet építeni. Geotextilt tervezek leteríteni a kert aljára, mert sok gondot okoz néhány gyom kordában tartása, legfőképpen az apró szulákkal gyűlt meg a bajom, több alkalommal ki kellett emelnem több kaktusztövet, hogy megszabadítsam őket a fojtó ölelésükből.

Előzmény: szidona (159)
unartis Creative Commons License 2012.04.11 0 0 162

Képek az A. neomexicanaról:

 

 

Előzmény: unartis (161)
unartis Creative Commons License 2012.04.11 0 0 161

A parryikról itt vannak a legújabb képek, látszólag minden rendben van, úgy tűnik beindult a növekedésük.

 

 

 

 

Előzmény: szidona (159)
unartis Creative Commons License 2012.04.11 0 0 160

Szép kis készlet :-), amit vettél belőle, azt határon nem volt nehéz áthozni?

Nem volt súly korlát?

Előzmény: szidona (158)
szidona Creative Commons License 2012.04.11 0 0 159

Szia!

 

Nekem meg az a parryi-m, amelyik fedetten szepen telelt is kezd egy kicsit sargulni, bar ez lehet, hogy csak azert mert ki lett szedve es uj helyre lett ultetve mivel atepitettem a sziklakertet. Most tettem geotextilt a sziklakert ala, marmint a geotextillel lett boritva sziklakert mivel nalam elegge el szokott gyomosodni. Igy talan azokkal nem lesz gond, viszont kivancsi vagyok, hogy az agave sarjak attudjak-e nyomni majd a textilt.

Valaha nekem is voltak neomexicana-im is, de idovel eltuntek. Voltak cserepbe is, meg kiultetve is. Egy nagyobb kb.10cm atmeroju noveny 1-2 evig birta, de aztan feladta, pedig fedve volt. O volt az elso probalkozasom a telallo agavekkal. Szerintem inkabb valami gomba vihette el, ha jol emlekszem. Majd keresek kepeket, de ez mar vagy 5 eve tortent. Azert is nem eroltettem utana nagyon az agavek kiulteteset.

 

 

 

 

 

Előzmény: unartis (156)
szidona Creative Commons License 2012.04.11 0 0 158

Ezzel az arussal Victorville-ben (Kalifornia) talalkoztam.

Szivesen elhoztam volna az egesz utanfutot. Az arak pedig.......

 

 

 

Ezt 10 dollarert arulta, de szerintem meg alkudhattam is volna belole mivel mar indult hazafele az arus.

 

 

 

Ez egy dragabb kategoria volt es eleg meretes. Az indulo ara 50 dollar volt.

 

 

szidona Creative Commons License 2012.04.11 0 0 157

Agave utahensis ssp.utahensis - eszak-nyugat Arizona

 

 

 

 

 

 

 

 

ennyi lett volna az eddig altalam latott elohelyi agavek sorozat. Ha mar nekem a kertemben nem nagyon tudnak megmaradni.

unartis Creative Commons License 2012.04.10 0 0 156

Szia!

 

A hétvégén Eleken voltam, kiültettem az A. americana-kat, mostmár azoknak sem lesz baja az esetleges lehülésektől. 

A parryi agávé nagyon szépen néz ki semmi nyoma sérülésnek, igen jó fagytűrő forma,

Az Agave neomexicana, még nem nagy, kb. 10 cm magasságú(lesz ez idővel 30 cm is!  B. Janinál amikor jártál, biztosan láttad, hogy mekkora növény, tőle kaptam a sarjat), de már hozza az új sarjat jó 25 cm-rel arrébb egy kaktusz mögött... 

Előzmény: szidona (155)
szidona Creative Commons License 2012.04.08 0 0 155

Egyebkent a kepek del, del-nyugat Arizonaban es del-kelet Kaliforniaban keszultek.

Előzmény: szidona (154)
szidona Creative Commons License 2012.04.08 0 0 154

Hat ez inkabb csak a "fagyturo" kategoriaba tartozik. Nekem vannak Mesa-s novenyeim, azt hiszem ott talan -8 vagy -12 fokot irnak nekik minimumnak. Nalam eddig -5 fokot biztosan kaptak. Szoval veluk nem erdemes probalkozni. En csak azert tartogatom Oket, meg a tobbi hasonlo kategoriasat (chrysantha, mckelveyana), hogy ha elobb-utobb tudok kesziteni egy novenyhazat, amiben tudom majd szabalyozni a homersekletet, akkor ott majd szepen ki lesznek ultetve. Egyebkent egy olyan hazat szeretnek nekik, ahol a minimum az -10 fok lenne, igy nagyon ki lehetne szelesiteni a betelepitheto fajok szamat, mind kaktuszok, jukkak es agavek eseteben, bar a jukkak idovel megnolnenek, de nevelni azert par evig lehetne oket benne. Agavekkal is csak akkor lenne gond, hogy ha elernek a viragzo allapotukat, de hat addig meg lehet hazank is atmegy mediterran klimaba.

Előzmény: unartis (153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!