Keresés

Részletes keresés

barrix Creative Commons License 18 órája 0 0 6823

Köszönöm szépen, megnézem!

Előzmény: W.L. (6822)
W.L. Creative Commons License 1 napja 0 0 6822
Ez az Indonezia topik tehat itt arrol.

Az orszag nagy reszen februar az esosebb evszak, bar az inkabb csak ejjeli es delutani esoket jelent es attol meg lehet utazni.
Az a 2 indonez regio ahol ez a szarazabb evszak Maluku es Raja Ampat.
Mindketto gyonyoru termeszetileg, szuper strandokkal es sznorkelezessel amik siman verik a tobbi emlitett orszaget.
Viszont RA eleg draga es csak berelt hajokkal jarhato be, tehat bicajozasra es egyeni felfedezesre jobb Maluku.
Mindket regiorol szamos jo, kepes utleiras van itt a forumon ha visszakeresed oket.
Előzmény: barrix (6821)
barrix Creative Commons License 1 napja 0 0 6821

Sziasztok!

Febr. közepétől tervezünk egy kb. 16-19 napos utazást Ázsiába. Még nincs konkrét célunk, ami ötlet szintjén felmerült az Indonézia, Thaiföld északi része+ tengerpart, Malajzia, illetve Burma. A térségben voltunk már  Thaiföldön /Bangkok, Ayutthaya, Krabi/, Kambodzsában, Vietnam déli részén, Kuala Lumpurban 1 napot, illetve Balin 3 napot. Aktív utazók vagyunk, kultúra, kirándulás, természet, biciklizés is jöhet, de pihenni is szeretnénk 4-5 napot szép homokos részen. Nem búvárkodunk, de snorkell érdekel. Ti mit ajánlanátok, merre induljunk? 

W.L. Creative Commons License 2 napja 0 0 6820
Mi kozben vegeztunk Papuaval, az elozokhoz hozzaadva Manokwarit az Anggi-tavakkal es Kaimana kornyeket.
Utobbinal 2 cetcapat delfinek es kardhalak tarsasagaban lattunk, Papua legszebb osi sziklafestmenyeitol par kilometerre, igy szerintem sokkal jobban meger egy latogatast mint Nabire.
W.L. Creative Commons License 2 napja 0 0 6819
Olvass vissza a forumon es maris sok infot talalhatsz erdekes helyekrol.
Java a legkezenfekvobb sziget Bali utan, a legtobb tortenelmi/epiteszeti latnivaloval. Utana talan Szumatra es Sulawesi.
De Indoneziat "bejarni" par het alatt lehetetlen.
Előzmény: Lobito09 (6817)
HBBP Creative Commons License 3 napja 0 0 6818
Lobito09... nek!
Január 15tol febr. 15ig leszek Balin. Sajnos én is egyedül indulok el így örültem a soraidnak. Valamennyire ismerem a szigetet.. Ez a 7.utam de ezer látnivaló és élmény vár még ott az utazora. Igaz a barátom kinn él de azért 1 hónapig nem szeretném terhelni öt aki szinte már helyi lakos és igazon nem izgatja egy vízesés stb stb. Amennyiben nyitott vagy a továbbiak tervezgetesében kérlek keress cimemen... harmanbela59@gmail.com
HBBP
Lobito09 Creative Commons License 4 napja 0 0 6817

Hello!

Januar 10-en erkezem Denpasar-ba es par het alatt szeretnem bejarni Indoneziat.

Egyszer mar jartam Balin, egy-ket hely kimaradt amit igy utolag szeretnek bepotolni, erre korulbelul egy hetet szannek.

Ezt kovetoen azonban semmi tervem nincs.

Egyedul fogok utazni (ha esestleg valaki akkor lesz barhol az orszagban es keres utitarsat, akkor nagyon szivesen becsatlakozom).

Erdekel a tortenelem, az epiteszet, a termeszet es termeszetesen a gyonyoru tengerpartok. 

Tudnatok esetleg ajanlani helyeket, szigeteket, latvanyossagokat, amiket "nem szabad kihagyni"?

Halas koszonet a segitsegert! :)

orntlnws Creative Commons License 6 napja 0 0 6816

A csillezésre műfajilag nincs nagy igényem, tekintve, hogy az év nagy részében - amikor épp nem utazom - lazulok bőven, mert a munkám nem kimondottan megterhelő... Ráadásul ezen az úton nem igazán lesz olyan program, ami sokat kivenne az emberből. Amit ettől a szakasztól várok az néhány felejtehetetlen panoráma és állatok földön, vizen, levegőben. A lehető legolcsóbban. Szóval a kényelem nem szempont, elvégre ez nem nászút, egyébként pedig akkor sem volt az...:) Ha szerintetek Piaynemo nem ér meg másfél Famon tölött napot, akkor elengedem a dolgot. (Kriről biztosan nem fogunk elmenni oda egy vagyonért.) A ritka állatok becserkészése nyilván soha nem garantált, sőt a legtöbbször nem jön össze a dolog (pl. most hétvégén tök hiába hajkurásztam elefántokat a NamNao NP-ban), de ezzel együtt szeretem megadni az esélyt magamnak. Persze, ha előtte szerencsém lesz a dugongokkal Cairnsnél, vagy Bunakenen, akkor simán ejtem Batantát is. :)

Előzmény: mona-lisa (6813)
W.L. Creative Commons License 2019.12.04 0 0 6815
Ezzel 100%-ig egyetertek.
Szerintem Fam kihagyhato es valszleg Batanta is.
Ugy tudom, a dugong nem garantalt, plane 1 napban.
A Kri-Gam kombo eleg lenne.
Előzmény: mona-lisa (6813)
W.L. Creative Commons License 2019.12.04 0 0 6814
Oszinten szolva szerintem nem eri meg amiatt Nabireig elutazni.
Ugye csak a repjegy sokmillio, utana kb 3 milla onnan a capazas, amibol nekem fel ora eleg volt. Par pici sziget hozzaveheto, de meg akkor is...
A Fulop-szigeteken vagy Sulawesin sokkal olcsobban lathatnatok oket.
Előzmény: mona-lisa (6812)
mona-lisa Creative Commons License 2019.12.04 0 1 6813

szerintem ne szaladgaljatok ennyit a szigetek kozott.

10 nap tok jo mondjuk 2 helyszinen ahol tudtok csillezni is meg csillagturazni is akar.

rengeteg ido el fog menni a transzferekre meg cuccolasra es a hely nyugis gyonyoru vilagvege hangulata elveszik.

nekunk iden 8 ejszaka volt Gam es Misool kozott megosztva 4-4. osszesen 1 napot csilleztunk.

3 eve Gamon voltunk 6 ejszakat egy HSben. itt is 1 napot csilleztunk csak.

adj idot magatoknak lazitani. :)

Előzmény: orntlnws (6811)
mona-lisa Creative Commons License 2019.12.04 0 0 6812

irigykedem. a cetcapazas meg nekunk is hatra van  valamikor a kozeli jovoben.

Előzmény: W.L. (6810)
orntlnws Creative Commons License 2019.12.02 0 0 6811

Beszámoló éppen erről sem ártana, mert elég izgalmasan hangzik...:)

Időközben ennyire sikerült körvonalaznom a RA-i napokat:

1. nap: péntek hajnalban érkezés Sorongba, a NP belépő megváltása, és a délutáni menetrendszerinti hajó Pam szigetére.

2. nap: Piaynemo túra, elvégre innen elég közel van, ezért is érkezek ide

3. nap: elvileg vasárnap reggel indul vissza a hajó Batantára, ott dugongok után kajtatás

4. nap: még mindig Batanta, reggel paradicsommadár les, utána Wai túra

5. nap: hajó Gamra, sznorkell

6. nap: még mindig Gam, Kabui-öböl túra

7-10. nap: Kri

Látszólag ennek van értelme, a hosszú hajóutakon elég sokat lehet spórolni. Adódik azonban a kérdés, hogy ha este 10kor megérkezik a hajó Pam faluba, akkor - gondolom én - olyan későn már egyik resortba sem szállítanak el. Van szállás a faluban? Mert a honlapon nincs. Másnap esetleg lehetne onnan egyből menni a túrára? (Kell, hogy legyen valami megoldás, ha már ezt a közlekedési opciót is ajánlja a stayrajaampat...)

Előzmény: W.L. (6810)
W.L. Creative Commons License 2019.11.28 0 0 6810
Koszi a beszamolot.
En is epp Papuaban vagyok, egy korowai-aszmat tura vegen.
Meg jon nabirei cetcapazas meg egy masik tura.
Előzmény: mona-lisa (6809)
mona-lisa Creative Commons License 2019.11.22 0 6 6809

sziasztok, hazatértünk az idei indonéz körútról 

Sulawesi - Raja Ampat kombó 18nap

szuper jól sikerült, persze akadtak kisebb nagyobb fennakadások de nagyon jól éreztük magunkat.

köszi a sok segtséget. kellett a pontos tervezés.

és akkor íme egy kis összefoglaló:

Jakartából egyenesen Manadóba repültünk. Jó későn érkeztünk szóval kellett egy trazit éj. RedDoorz. Elég gáz volt de nincs túl sok opció a környéken.

Másnap reggel jött értünk a transzfer és kocsi + hajó vitt Bankára.

A Coral Eye ban töltöttünk 3 nap 2 éjt, szuper jó volt nagyon tudom ajánlani a helyet.

Gyönyörű a part, sznori is jó. Merültünk is velük 5 x. Van jóga lehetőség esténként. 

Mindenképpen tervezzük h visszamegyünk ide, ár érték arányban nagyon jók.

52 eur /fő /nap, 4x kaja kávé tea keksz benne.

Innen tovább a Tangkoko Nature Reserveben toltunk egy esti meg egy délelőtti túrát.

Az esti tarsier les kicsit kiábrándító volt. Egy nagy fa körül álldogáltunk és vártuk h a kis cuki lény kibujjon. És persze pofán vakuzta mindenki a félméteres objektívekkel. A guideok semmi infot nem mondtak... cserébe majdnem ránk pisált egy cuscus..

Másnap reggel jó 5-6 órás csámborgás volt az erdőben. Láttunk sokmindent, cuscust többször is, rengeteg madarat meg persze a fekete makákókat. A legjobb a hornbill fészekben anyu apu eteti a kiscsibét rész volt. 

Távcső kötelező! 

Innen tovább álltunk Tomohon felé. Onong's palace. Szuper jó hely. 2 egész napos kirándulást toltunk.

600/nap/fő. volt piac, több vulkán, napkelte, tóparti halevés, bugyogó sár, rizsföldek közepén titkos hőforrás tó pancsi, korongozás keramikus faluban, kopi susu kilátással. Nagyon ajánlom a szállás is szupi és Onong is maga a kirándulásokkal. 

Itt jött egy kavarás mert törölték a gépünket Sorongba de szerncsére volt ugyna az nap pár órával később egy Lion arra vettünk egy új jegyet. Ebben is Onong sokat segitett h visszakapjuk a törölt gép árát. Mivel ez később indult és a reptér hotel elég szar volt maradtunk még egy éjt és innen mentünk direktben a reptérre.

Sorongból több info volt hogy mikor megy a komp Misoolra. 1, 1.30 stb.. végül a valóság kb 2.30 volt. Eszméleten mennyiségű cuccot pakoltak fel kompra. Tuti túl voltunk a max terhelésen. Több száz kg rizs plafoning dobozok kitudja mivel. Aggregátor stb.

kb 6-7 óra volt az ut Yellu-ig már tök sötét volt mire megérkeztünk és persze az egész falu kint állt és kiabált a molón. Várni kellet mire oszlott a tömeg és beszállhattunk a csónakba a homestay felé.

A Yaganan Island HS ben voltunk 4 éjt. Szupi jo volt, mintha saját kis szigetünk lenne. Minden kajánál a szembe faluból hozták át az ellátmányt. Egy gond volt csak a füst ízű víz, szóval inkább vettünk egy karton palackos vizet a boltban. 2 egész napos kirádulást toltunk. 2,5M / nap. Első nap észak majd dél felé. Fantasztikus volt. 3 v 4 már nem is tudom view point medúzás tó barlang stb.

Végig szupi idő volt.

Sajnos itt rámjött egy hányós kór ami pár napig kitartott. Nem tudni mitől a többieknek semmi baja sem volt. Vmi keserű dinnye zöldség volt első  nap ebédre arra gyanakszom.

Utólsó nap reggel a szembe falu suliba átvittem a szokásos kis adományt amit mindig viszek (szines ceruza stb) sajnos nem volt egyértelmű hogy mi az amire igazán szükségük lenne legközelebb de ha mindne igaz akkor golyós toll az kell. Nagyon cukik voltak az egész suli felsorakozott :)

Majd innen egy egész napos kompozás Waisaiba. Borzasztó hosszú volt. 6 óra Justin Bieber karaoke és némi majdnem hánás után elértuk  másik kompot. Pontosabban átugrottunk.

Az elsőn kell szólni hogy át akaszt szállni, meg is lehet venni a jegyet, majd beparkol a komp a másik mellé, mindenki üvöltözik. Csatlakoztunk mi is Waisai Waisai, áttolakodsz a tömegen, majd 1 perc mulva már indul is. 

Gam on a Corepen HSben töltöttünk 4 éjt. Emlékeztek ránk korábbról a merülések miatt ami tök jól esett. Sajnos nekem csalódás volt kicsit a hely mert nem volt igazán HS hagulata és nagyon sok vendég volt.

Mi kicsit arrébb lévő 3 bungiból kaptunk 2-t és mivel a kajas rész arrébb volt kaptunk a szobában termost kv, tea, viz.  Fürdőnk is külön volt de elég tróger ezért én a másikba jártam ami viszont HS hez képes pöpec volt. tiszta lecsempézett, ha ment a szivattyu konkrétan zuhanyozni lehetett.

A part maga gyönyörű de csak apálykor van.

Kirándulni csak a mangrovéba mentünk ami nem volt nagy szám, viszont merültünk 3 napot.

Jól sikerült de azért a safety first nem volt betartva, volt a felszereléssel is gond... a merülőhelyek szuperek, de ezt ugye tudtuk előre, viszont én azt mondom nem mennék ide vissza. Nem bírja el a hely a sok vendéget. Kéne venniük uj felszereléseket és némi oktatás sem ártana a DMeknek. jó ha 1 x volt rendes briefing. 

Első nap első merülés Sardin reef, aki volt tudja miről beszélek. Ide nem viszel vkit aki épp most érkezett. Meg sem kérdezték mennyi merültünk az útóbbi időben stb.. Még jó h felszerelés problémám beugrás előtt kiderült.. Egyikünk hosszú kihagyás után merült újra és pl egy easy house reef helyett levitték egy áramlatos helyre ahol a merülés 90%a abból állt hogy egy reefhookkal kikötve lebegett úgy hogy mindneki mögötte volt. Vagyis azt sem tudta ott van e még vki a kornyéken foglalkozni vele vagy neki kell megodani a hátralévőket.. maga staff cuki kedves de nagyon leterheltek. Anno mikor még Enzo is képben volt máshogy ment a dolog. Sokan dícsérik a mostani csapatot de nekünk nem igazán jött be

Összességében nagyon jól érkeztünk magunkat, valószínüleg fogunk még menni RAra mert tényleg még mindig fantasztkus a rengeteg hal és a változatosság de tuti h másik HS másik DC.

A további már csak a hazaút. Erről csak annyit h a Jakarta Airport Hotel szuper jó, ajánlom mindenkép ha több mint 4-5 órád van átszállni. Van daytime stay, időszak és akció függő 4-600/szoba. szupi volt. :)

Nagyjából ennyi, ha van bármi kérdés a részletekről irjatok.

W.L. Creative Commons License 2019.11.19 0 0 6808
Transzferarakat a stayrajaampat oldalon nezegethetsz.
Annal jobbat en sem tudnek mondani, az ilyesmi reszben alku kerdese, reszben jocskan fugg ugye attol, hanyan osztoznak az uton.
Előzmény: orntlnws (6807)
orntlnws Creative Commons License 2019.11.19 0 0 6807

Azt látom, hogy tök más irányban van, csak a következő napjaimban nincs akkora lyuk, hogy belférjen. :) Viszont arra gondoltam, hogy Malangból korán indulva a déli úton is el tudok jutni (közbeiktatva a vízesését) Probolinggoig délután négyig, hogy elérjem az utolsó furgont Cemoro Lawangba. 

Togeanrol Gorontaloba biztosan nincs naponta hajó, de a pár hete frissített menetrend szerint azon a napon van, amikor terveztem. Remélem marad a menetrend, de szerencsére a Celebeszi programot pár napot tudnám tologtni, ha muszáj.

A Pápua tippekért külön köszönet (remélhetőleg addig elül a feszültség). Akkor ezek szerint a waigeoi szállást ki tudom lőni, de Batanta marad, ha van esély a dugongra plusz paradicsommadarakra is. Milyen sorrendben lenne logikus bejárni őket és kb. mennyibe kerül az utazgatás a szigetek között? (Kri, Gam, Batanta)

Előzmény: W.L. (6804)
W.L. Creative Commons License 2019.11.19 0 0 6806
Apropo, Wamena a szeptemberi zavargasok ota meg mindig nem latogathato. Viszont minden mas regio igen, a hegyvideken is.
A legjobb alternativa szerintem az itt mar kirabban is ajanlott Csillag-hegyseg Oksibil korul:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147313717&t=9196473
W.L. Creative Commons License 2019.11.19 0 0 6805
A lomboki program tul feszes.
Togeanrol Gorontaloba szerintem nincs naponta hajo tehat az sem biztos, hogy mukodik.
Batantan a dugong nem garantalt, tehat csak amiatt nem biztos, hogy erdemes odamenni.
Voros paradicsommadar Gamon is van, Wilson's meg Batantan, tehat csak ezek miatt nem biztos, hogy kell Waigeo.
Sorong-Jyp hajok menetredjet a Pelni az elotte levo honapban tolti fel.
Előzmény: orntlnws (6803)
W.L. Creative Commons License 2019.11.19 0 0 6804
Tumpak Sewu tok mar iranyban van mint Cemoro Lawang, inkabb kulon kirandulas Malangbol.
Kelet-Javan meg Balurant ajanlanam.
Előzmény: orntlnws (6802)
orntlnws Creative Commons License 2019.11.18 0 0 6803

Akkor az indonéz szakasz "maradéka"

1. nap: Visszaérkezés Balira hajnalba, reggel tovább Gilire

2. nap: Gili

3. nap: reggel irány Lombok, majd estig felkapaszodni a Rinjani kráterig

4. nap: le a hegyről, majd irány a kikötő, ahol remélhetőleg még lesznek 4D3N hjótúrák Floresre (ezek délután 3 és 4 közt indulnak, ha minden igaz), ha a Komodo NP belépő körüli aránytévesztés okán kiesik a lehetőség, akkor egy napos buszút Labuan Bajoig, aztán ott keresek rövidebb hajós programot

5-7 nap: hajókázás Komodo körül, majd érkezés Labuan Bajoba

8. nap: motorral Wae Raboba, szállás Rutengbe

9. nap: vissza Labuan Bajoba

10. nap (kedd): elvileg ezen a napon jár a hajó Birába, nagyjából az egyetlen, amivel tervezni is tudok. Sajnos emiatt a Kis-Szunda program lerövidült, így ki kell hagynom a Kelimutut. De legalább Celebeszre jut idő bőven...

11. nap: délután érkezés Birába, lazulás a strandon

12. nap: busz Makassarba, majd éjszakai busz Tana Torajaba

13-16. nap: Tana Toraja

17. nap: busz Pasoba

18. nap: érkezés Ampanaba

19-22. nap: Togean-szigetek

23. nap: este hajó Gorontaloba

24. nap: buszozás a Tangkoko NP-hoz

25. nap: reggeli és esti túra a parkban

26-28. nap: Bunaken

29. nap: repülés Sorongba

A legfontosabb kérdés, hogy hol tudnám elintézni a vízum hosszabbítást... Manado? Vagy Sorongban elég egy nap?

Ha pedig valakinek van egy 4 napos Toraja menetrendje, annak is nagyon tudnék örülni. :)

Végül pedig a legbonyolultabb feladvány: Raja Ampat.

Ideális esetben a Sorongba érkezés után 8 napom lenne rá. Kri, Gam, Batanta és Waigeo szigeteken szállnék meg. Batantán a tengeri tehenek, Waigeon egy reggeli paradicsommadár-les érdekelne. Milyen sorrendben lenne érdemes meglátogatni a szigeteket? Milyen transzferköltségekkel kalkuláljak? A Kabui és a Penemu túrák költségét már láttam, de azt is jó volna tudni, hogy mennyibe fájna a Wai túra Kriről.

És akkor akkor már csak a Sorong-Jayapura hajóutat kéne megoldanom valahogy. Itt alapesetben kettő nap rugalmasságom van, de ha időözben kiderül a menetrend, akkor akár 5 is lehet belőle (például mert kihagyom Bunakent), szóval kell szerencse hozzá bőven.

orntlnws Creative Commons License 2019.11.17 0 0 6802

Nem is önmagában sok, hanem az elmúlt 300 meglehetősen aktív utazással töltött nap 7500 forintos átlagához képest. Ilyenkor azért már szívom a fogam...:) De ez nagyjából azt jelenti, hogy a 6 napos opció (fesztivál+néhány falu meglátogatása) és a négy nap saját szervezésű harci táncos program költségekben nagyjából ugyanott van. Egyébként a vicc az, hogy pont akad indonéz a családban, de arról nem vagyok meggyőződve, hogy a völgyben kellően erős a mobilnet lefedettség ahhoz, hogy kihasználjam a segítségét...:)

Közben összedobtam a második szakasz vázlatát, a neten fellelhető menetrendek alapján működhet:

1. nap: Padang-Yogja repülés

2. nap: Borobodur túra

3. nap: Paramban, majd érkezés Surakartaba

4. nap: Surakarta környéke

5. nap: transzfer Malangba, Jodipan falu

6. nap: tovább Cemoro Lawangba, megállóval Tumpak Sewu vízesésénél

7. nap: Bromo, majd délután Madakaripura vízesés (ha ez nem fér bele, akkor másnap délelőtt)

8. nap: tovább Banyuwangiba

9. nap (ami inkább a 8. éjszaka): Ijen vulkán túra, majd hajó Balira, Lovinan keresztül szállás Mandrukba

10. nap: vízesés túra motorral (Banyumala, Gitgit, Sekumpul és Beratan Templom)

11. nap: busz Ubudba (Majomerdő, Goa Gajah barlang, Ubud Palace)

12. nap: motoros túra (Tukad Cepung vízesés, Tirta Empul Templom, Tegallalang rizsterasz, délutáni rafting)

13. nap: busz Kutába (strandolás és naplemente a Tanah Lot templomál)

14. nap: busszal, vagy motorral Uluwatu Templom és Nusa Dua strand, majd éjszakai repülés Darwinba

Ha van még valami Kelet-Jáván, amit nagyon nem kéne kihagynom, akkor egy napot még oda tudnék szánni, és levágni Baliból, amit az Ausztrál kitérő után pótolnék.

Előzmény: W.L. (6800)
W.L. Creative Commons License 2019.11.17 0 0 6801
Ha Papua Uj-Guineat tovabb targyalnad, azt inkabb itt:

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9156867

Ez maradjon indonez topiknak.
Előzmény: orntlnws (6799)
W.L. Creative Commons License 2019.11.17 0 0 6800
En jopar eve jartam arra, de akkor a piacnapokon kivul Pagwi kihalt volt, semmi nem ment sehova. A piacnapokon is 1 helyre lehetett csak ugy eljutni, utana onnan berelni kellett.

Vanimobol Aitepebe sem naponta jartak csonakok (a banana boat nem hajo hanem motorcsonak) hanem mikor valakinek epp arra volt dolga.
Es az sem volt am biztos, hogy onnan utana el lehetett siman jutni Wewakba.

Wanenara fesztival nelkul eleg lehet ugy 4 nap.is.
A sajat program leszervezheto egyedul is, de nemi indonez nyelvu segitseg szukseges.
Wamenaban 2 fore es 6 napra 80ezer nem brutalisan sok.
Csak a szallas a varosban kb 10ezer, a tancos program 40-50ezer, plusz a repjegyek, kajak, helyi kozlekedes.
Előzmény: orntlnws (6799)
orntlnws Creative Commons License 2019.11.17 0 0 6799

Bukittingibe kora délután indulok (elvileg 3kor van busz), és mivel 15-16 óra az út, másnap reggel ott vagyok, és mehetnek a programok. Remélem, hogy ez tud működni.

Amit a Baliemről írsz, az nagyon gázos - de azért nem megy könnyen az elengedés -, viszont a privát show szervezése is elég költségesnek, nameg persze nyelvtudás hiányában macerásnak is tűnik. (Olvastam Borisz blogját.) Az eredeti tervem alapján 6 nap a völgyben repülőjeggyel, szállással (még találtam a bookingon), programokkal, kajával fejenként majdem 80.000 forint (ketten mennénk, a szállás így megoszlik). Ez brutálisan sok, de még éppen vállalható. Ha mondjuk a Fesztivál után mennék ugyanennyi időre, az általad ajánlott módon, az durván mennyiből hozható ki?  

Vanimo-Wewak vonatkozásában én a https://wikitravel.org/en/Wewak oldalon leírtakat úgy értelmezem, hogy a "banana boatok" napi szinten járnak Aitapeig. Nyilván nem szentírás, de azért akkora valósághajlítást nem feltételezek, hogy havi szinten járó hajóról értekeznek így. Amit a vízumról írsz, az alapján viszont aligha vehetem biztosra, hogy egyáltalán eljutok a Sepikhez, így a Krokodil Fesztiválra sem alapozhatom a tervet... Amúgy a Sepiken történő közlekedésről én is hasonló infot találtam, talán azóta egy kicsit jobb lett a helyzet.

"There are motorized canoes that operate much like PMVs to some areas. From Pagwi it is possible to travel almost every day upstream to Ambunti for 25 kina, 2-3 hours. On Tuesdays, Wednesdays and Thursdays (market days in Maprik) you might be able to get a ride all the way from Pagwi to Kaminabit or Chambri lakes (40-50 kina, 3 hrs) with locals who take their fish to Maprik for sale. Regular traffic further downstream gets very scarce. You will get many offers to charter a boat, but this is much more expensive than sharing. On the lower Sepik, there's regular traffic between Kambaramba and Angoram (less than one hour, 10 kina)."

Előzmény: W.L. (6797)
W.L. Creative Commons License 2019.11.16 0 0 6798
Ja es nem tudom hol tervezed a PNG vizumot felvenni, de Jayapuraban eleg kiszamithatatlan, neha sokaig tart amig kiallitjak, neha meg sem adjak, maskor pedig valtozo hogy mit kernek hozza, pl kerhetnek repjegyeket az orszagon beluli utazasra is, es ottani szponzort.
Előzmény: orntlnws (6796)
W.L. Creative Commons License 2019.11.16 0 0 6797
Hogy kepzeled el a transzfert Tobatol Bukittingibe egy delutan?

Bunaken jobb mint Togran ee az van kozelebb Tangkokohoz is.

A Bsliem Fesztival idejere a legtobb szoba honapokra elore lefoglalva.
Csoportok tomegei jonnek, es rengeteg ondonez turista/fotos is.
A fesztivalon sokkal tobb a fotos mint a resztvevo papua.
Gyskran 1-1 10fos beoltozott papua csoportot 50 fotos vesz korul.
Az egesz kesz cirkusz, a "torzsi kulturahoz" nem sok koze van.
Jobb a Baliembe maskor menni, falvakat felkeresni, es fotozashoz sajat programot szervezni a mumias faluban.
Es akkor mehet a Sepik.
Nem tudom hogy tervezed a Vanimo-Wewak utat, de ottjartamkor azon a szakaszon hajo kb havonta egyszer jart csak.
"Shared" csonak a folyon csak.minden egyes falu es Pagwi kozott jart es csak a mapriki piacnapokon asszem hetente ketszer. Ergo igy 1 faluba lehet csak eljutni azt is csak fix napon. Mashova berelni kell.
Előzmény: orntlnws (6796)
orntlnws Creative Commons License 2019.11.16 0 0 6796

Szia!

Köszönöm a gyors választ, el is kezdtem konkretizálni a dolgokat.

1) Hozzátettem egy plusz napot, több nem megy, mert kicsúsznék a 30 napos vízumból. Jelenleg így néz ki a szumátrai szakasz:

1. nap: Medan-Berastagi, a Sibayak megmászása

2. nap: irány Ketambe, a szafari megszervezése

3-4. nap: orangutánok

5. nap: utazás a Toba-tóhoz

6-7. nap: Toba-tó

8. nap: délután transzfer Bukkitinggibe

9. nap: Sianok Kanyon, Puncak Lawang

10. nap: Pagaruyung Palota, majd érkezés Padangba

11-17. nap: Itt maradna teljes egy hetem Siberutra (eredetileg öt napra gondoltam kb.)

18 nap: Irány Jáva!

2) Köszönöm, megfogadom a tanácsot.

5) Akkor valószínű, hogy a Togean és Bunaken közül az egyik kiesik. (Melyik a jobb sznorkell szempontból?) Manadoig viszont mindenképp el akarok jutni, mert Tangkoko nagyon érdekel.

6) Ez elég elkeserítő. Nagyjából a Baliem fesztivál tűnt az út legfixebb pontjának. Persze, Raja Ampat is nagyon vonzó, de a törzsi kultúra az, ami miatt elutaznék a világ végére is... Ameddig még megtehetem. De tényleg, mire kell számítani? Nem lesz szálláshely? Árak az egekben? Az emberek egymás nyakában csüngenek? Azért remélem, ennyire még nem lett kommersz a hely.

Sepik-régió: Feltúrtam pár plogot, és ezek alapján a Vanimo-Wewak szakasz hajó+busz kombinációban a legolcsóbb, egy irányba 15e HUF. Onnantól viszont sima shared csónakokkal lehet utazni a folyón kimondottan olcsón és a szállásárak is sokkal barátibbak, mint gondoltam. Ami viszont bosszantó, hogy a helyi - nyilván a Gorokánál és a Mt. Hagennél kisebb léptékű - törzsi karnevált (Krokodil Fesztivál) pont a Baliemmel azonos napokon szervezik. Bár, ha a völgyről le tudsz beszélni, akkor még ez is lehet egy opció. 

Előzmény: W.L. (6795)
W.L. Creative Commons License 2019.11.16 0 0 6795
Azert ez igy is mind eleg rohanos szerintem.
Megcsinalhato, de nem kenyelmesen.

1) Csak Siberutra magara kell kb 1 het az oda- es visszauttal. Nem tudom mit ertesz " orangutanszafari" alatt. Ha 1 nap Bukit Lawangot, akkor meg mukodhet.

2) Ez a resz okes, mondjuk Merapi helyett inkabb Ijent es/vagy Solot es kornyeket tennem bele.

4) Mukodhet, de ez is jo temposan.

5) Foldi uton vegigmenni Makassartol Manadoig 16 nap alatt rohanas. Raadasul ha ugyis mentek Raja Ampatra akkor szerintem Togean es Bunaken nyugodtan kihagyhatok.

6) A Baliem Fesztivalt szerintem manapsag jobb kihagyni a szornyu tomeg miatt. Amugy a volgy maga persze erdekes.
En reg voltam mar a Sepiknel igy a jelenlegi arakat nem tudom. De az egesz orszag jo draga, es mar Vanimo es Wewak kozott is szukseges lehet a repules.
Előzmény: orntlnws (6794)
orntlnws Creative Commons License 2019.11.15 0 0 6794

Üdv Mindenkinek!

Méltó módon lezárva a közel kétéves ázsiai munka/utazás vetésforgót, nekilátok a - talán - legbonyolultabb, indonéz szakasz szervezésének. Szumátra, Celebesz, Kelet-Jáva, a Kis-Szunda-szigetek, valamint Pápua kerül sorra remélhetőleg, így ha van valakinek tapasztalata ezen térségek valamelyikével (pláne mindeggyikével) kapcsolatban, annak a véleményét nagyon szívesen fogadom. Első körben nem programajánló érdekelne - bár ilyen jellegű tanácsokat is örömmel fogadok -, hanem, hogy az adott térségre előzetesen kalkulált idő mennyire elégséges/elégtelen. Végre először ugyanis nem akarok hónapokon keresztül rohanni, de persze kihagyni a kihagyhatatlanat még annyira sem. Plusz, ha az tervhez van olyan javaslat, ami költséghatékonyabbá tudná tenni az utazást (pl. hajó a repülő helyett), vagy megcserélni a célpontok sorrendjét, akkor arra is vevő lennék.

A vázlat tehát így néz ki:

1) Érkezés Medanba május közepén. 15 nap alatt Toba-tó, Orangutan-szafari, Bukkitingi, Mentawai-szigetek

2) Repülés Padangból Yogjakartába.13 nap alatt Borobudur, Prambanan, Bromo, Merapi, Bali néhány nap

(3) Baliról 12 nap kitekintés Ausztráliába)

4) Bali és a Kelimutu vulkán közötti szakasz 12 nap (fogalmam sincs, hogy januártól hogy alakul a turizmus Komodo környékén, de remélem marad még lehetőség olcsó 3 napos hajótúrára a környéken), hajó Labuan Bajoból Makassarba

5) Celebesz 16 nap (Tana Toraja, Togian-szigetek, Bunaken)

6) Repülés Manadoból Sorongba. 7 nap Raja Ampat, hajó Jayapurába, repülés a Bailem-völgyi fesztiválra, majd vissza.

+1 : Lenne még kb. két hetem átmenni a Sepik-völgybe, de egyelőre ez a leghomályosabb rész, még a várható költségekről is alig van fogalmam. Itt bármilyen tanács jól jönne.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!