Keresés

Részletes keresés

FreedomTrail Creative Commons License 2009.11.01 0 0 10
"Nem vonják felelősségre a Duna Palota igazgatóját"

Most nem, de később sort kell keríteni erre is...
Előzmény: megyebiro (-)
megyebiro Creative Commons License 2009.11.01 0 0 9

Tudatos károkozás? Tönkre tette a Duna Palota Kft.-t Lamperth Mónika stábja?



Tudatos károkozással vádolja a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. a Duna Palota Kft. elöljáróit, akik egykor Lamperth Mónika volt belügyminiszter stábját alkották - írja legújabb számában a Heti Válasz.

<!-- if (!document.phpAds_used) document.phpAds_used = ','; phpAds_random = new String (Math.random()); phpAds_random = phpAds_random.substring(2,11); document.write (""); //--> // <![CDATA[ var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); // ]]>

A nyár eleje óta nyilvánvaló, hogy új sors vár az egykor belügyminisztériumi kezelésben lévő Duna Palotára, a Magyar Köztársaság "örökös" választási központjára, a június 7-i európai parlamenti szavazás idején ugyanis Rytkó Emíliáék váratlanul az önkormányzati tárca épületében rendezték be bázisukat - írja legújabb számában a Heti Válasz.

Ugyancsak idén kezdték rebesgetni, hogy az állam még a 2010-es választások előtt hasznosítani készül a könyv szerinti értékét tekintve 845 millió forintos, neobarokk stílusban épült Duna Palotát, a Gresham szálló oldalát a Szent István térrel összekötő Zrínyi utca egyik legmegragadóbb ingatlanát.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. a Heti Válasz birtokában lévő előterjesztése értelmében valóban sort keríthetnek "az ingatlan szabad kapacitásainak" hasznosítására; ez a lap forrásai szerint azt is jelentheti, hogy évtizedekre bérbe adják (félig-meddig privatizálják) a műemléket.

Szélsőséges esetben a teljes épület "szabad kapacitássá" válhat - a belső dokumentum ugyanis reális forgatókönyvként számol az ott működő Duna Palota Nonprofit Kft. 37 fős munkavállalói derékhadának leépítésével (a vezetői pozíciók megtartása mellett). A vagyonkezelő irományában B változatként szerepel - a 37-ek kirúgása mellett - a népzenei hagyomány ápolásában jeleskedő, szintén a kft. égisze alá tartozó Duna Művészegyüttes megszüntetése is.

Ám ha a palota teljes kétkezi személyzetének felmondanak, a nonprofit cég másik "leágazása", a Duna Szimfonikus Zenekar is ellehetetlenülhet. Pláne, hogy az Önkormányzati Minisztérium 2008-ról 2009-re több mint százmillió forinttal, 408-ról 300 millióra kurtította meg a Duna Palota Kft. támogatását.

A vagyonkezelő ugyanakkor forradalmi megállapításokkal is előáll, az elemzés szerint ugyanis a vezetők tudatosan tették tönkre a közhasznú társaságot: a kft. legalább 60 millió forintot költött olyan szakértői, tanácsadási és hirdetési díjakra, amelyek "célszerűségi, gazdasági, illetve közbeszerzési" szempontból ellentmondásosnak bizonyultak.

A 60 millió kirívó pénzszórás, mert amint az MNV leszögezi: a korábbi években keletkezett veszteségek rendezésére már 49,1 millió forint is elég volna. Vagyis mind a Duna Palotát, mind a két művészegyüttest tovább lehetne működtetni (állami keretek között), ha a menedzsment nem tolja ki a pénzt néhány külsősnek. A Heti Válasz megvizsgált néhányat a gyanús szerződések közül, amelyekről bővebben a csütörtökön megjelenő lapban olvashat.

Az MNV Zrt. "igazgatósága", a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács a Heti Válasz lapzártája után készült határozni arról, hogy a hiányzó 49,1 milliót befizeti-e a Duna Palota Kft. kasszájába. Ami biztos: a vagyonkezelői irat a kft. vezetőire a hűtlen kezelés összes létező szinonimáját ráhúzza. Elbocsátásukat (és példás megbüntetésüket) viszont nem sürgeti - ehelyett a 37 fős beosztotti létszámleépítésben látja a "kibontakozás" útját.

Az MNV előterjesztése tehát őszinte, de a Duna Palota Kft. főnökeivel mégis "politikusan" bánik az anyag - ami vélhetően nem független
attól, hogy az érintettek többsége Lamperth Mónika exbelügyminiszter
volt stábjához tartozik. A kft. ügyvezetője az a Keller József, aki a Lamperth-érában a BM Központi Gazdasági Főigazgatóságát irányította, és akit 2007 májusában szintén a mai MSZP-elnökhelyettes delegált a Sportlétesítmények Zrt. felügyelőbizottságába.

Jelenleg már a Duna-parti hajótárolók és üdülőszobák bérbeadásával foglalkozó utóbbi részvénytársaságot is Keller vezérigazgatója; a két cégtől származó 1,3 millió forintos havi jövedelme épp 200 ezer forinttal több, mint egy miniszter bére. S hogy a Duna Palota ellenőrzését se akárkik végezzék, a nonprofit kft. felügyelőbizottságában Budácsik Lajos, Lamperth minisztériumi titkárságvezetője is helyet kapott.

A Heti Válasz megkísérelte szembesíteni a fenti tényekkel Keller Józsefet, ám az ügyvezető nem válaszolt a Heti Válasz kérdéseire, mondván: az MNV Zrt. irata szolgálati titkokat tartalmaz. Állítása azonban hamis, hiszen a vonatkozó jogszabály szerint sem Keller, sem a vagyonkezelő nem jogosult szolgálati titokká minősíteni az ilyesfajta anyagokat - ráadásul a dokumentum egyetlen oldalán sem szerepel a "titkos" vagy "bizalmas" jelzés.

megyebiro Creative Commons License 2009.10.31 0 0 8
Váci
Előzmény: megyebiro (7)
megyebiro Creative Commons License 2009.10.31 0 0 7
Nem . Az a Vávi utca közelében volt.
Előzmény: Törölt nick (4)
emberidomár Creative Commons License 2009.10.31 0 0 6

A Mérlrg utca közelebb volt...-)))

 

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.31 0 0 5
Na erre kíváncsi leszek.
Lenyúlás, korrupció.....stb......
Mert ez egy kiemelkedően gyönyörű INGATLAN !
VAJON KINEK KELL ??? :O)
Előzmény: megyebiro (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.31 0 0 4
Véletlenül nem a Duna palota tőszomszédságában volt egykoron az Orbán család révén elhíresült pártszékház?
Mert ha igen: volt miről "megmintázni" az ügyletet...
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.31 0 0 3
Nem érdektelen.
Csak hetente egy ilyen már unalmas.
De hát így jártunk ezzel a bolsi qrmánnyal.
Még gyorsan eladnak pár dolgot,tudják,ez az utolsó lehetőség.
Előzmény: megyebiro (2)
megyebiro Creative Commons License 2009.10.31 0 0 2
Talán érdektelen a téma ???????
megyebiro Creative Commons License 2009.10.31 0 0 1
talán kordon :)
Előzmény: JenniFerkó Lopez (0)
JenniFerkó Lopez Creative Commons License 2009.10.31 0 0 0
G0rd00n
Előzmény: megyebiro (-)
megyebiro Creative Commons License 2009.10.31 0 0 topiknyitó
Nem vonják felelősségre a Duna Palota igazgatóját

2009. október 30., péntek 15:04 | Frissítve: 23 órája

A Duna Palota privatizálása vagy hosszú távú bérbeadása lehet a célja az intézmény vezetésének azzal, hogy az épületet és a benne működő szolgáltatásokat tudatosan tönkreteszi, és december 15-i hatállyal 37 dolgozójának felmond, vélekedik a Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezete. Felelősnek Keller József igazgatót tartják, aki viszont megtarthatja állását.

Tudatosan teszik tönkre a Duna Palotát, hogy az értékes belvárosi ingatlant utána áron alul adhassák el, hangzott el a Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezetének pénteki sajtótájékoztatóján.

Bárdos Judit, a szervezet főtitkára elmondta, hogy már többször jelezték a visszásságokat a tulajdonosi jogokat gyakorló Nemzeti Vagyonkezelő Zrt-nek (MNV), miközben az intézmény és az abban működő két művészegyüttes állami támogatása folyamatosan csökken.

A veszteségesen működő Duna Palota Nonprofit Kft. megmentésére az a megoldás született, hogy 37 dolgozótól december 15-i hatállyal megválnak, a csoportos létszámleépítéshez szükséges 71 millió forintot pedig állami támogatásból fedezik.

 

Az MNV azzal érvel, hogy így megmenthető az égiszük alatt működő és közhasznú társaságba kiszervezett két művészegyüttes, a Duna Szimfónikus Zenekar és a Duna Művészegyüttes. Ezek finanszírozása állami pénzből történik, a költségvetési támogatást az önkormányzati minisztérium folyósítja számukra.

Bárdos Judit szerint a támogatás összege évről évre csökken, míg 2008-ra 408 millió forintot kaptak, 2010-ben már 260-270 millió forintból kell gazdálkodniuk. A Duna Palotában működő szolgáltatások, étterem, kávézó, kiállítások, különböző konferenciák felszámolásával az intézmény működése veszteséges, aminek rendezésére az állam további 49 millió forintot bocsát rendelkezésükre.

A főtitkár már 2008 decemberében levelet írt Tátrai Miklós akkori MNV-vezérnek, amiben azzal magyarázta, hogy az önkormányzati minisztérium csökkenti a támogatás összegét, hogy a Duna Palota igazgatója, Keller József a pénzt nem a két társulatra fordította.

Bárdos Judit hangsúlyozta, hogy az egyértelmű felelős Keller József, de sem a folyósító önkormányzati minisztérium, sem a tulajdonosi jogokat gyakorló MNV nem vizsgálta ki, hogy miért lett veszteséges a Duna Palota, mire ment el a pénz, a megoldásnak 37 ember, akik között az igazgató nem szerepel, elbocsátását látták.

A szakszervezetnek a Duna Palotában és a művészegyüttesekben is vannak tagjai, ezért emeltek szót az átszervezések ügyében. A főtitkár szerint, ha megkapnák az állami támogatást, átvennék az intézmény üzemeltetését.

Bárdos Judit állításait támasztja alá az MNV egy belső jelentése, ami tudatos károkozással vádolja a Duna Palota vezetőit. A Heti Válasz [1] szerint a tét az, hogy az MNV kinek tudja értékesíteni vagy hosszú távra bérbeadni a Grasham szomszédságában lévő épületet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!