Központi, bejövő vízre köthető mágneses vagy sóval működő vízkőmentesítő gépek/eszközök használati tapasztalataira lennék kíváncsi. Milyen kategória az, amivel érdemes foglalkozni, esetleg az olcsóbbak is használnak valamit?
A legtöbb helyen eddig BWT géppel találkoztam. Szerintem nem lesz tőle más a víz íze, van aki szerint igen. Sótablettával működik, amiből 1 adag nagyjából 2-3 ezer ft. De megkönnyíti az ember életét az biztos. Könnyebb tisztántartani a fürdőszobát, egészségesebb, a ruhákat is könnyebb kimosni.
Nálunk egy Bluesoft K100-as lágyító van, 3-4 naponta regenerál és alkalmanként kb. 150 liter vizet fogyaszt. A regenerálás gyakorisága a víz keménységétől és a vízfogyasztástól is függ, nálunk 24-es keménységű vízre van beprogramozva. A 25 kg só kb. 1,5 hónapig elég. Egyébként jó kis gép, eddig semmi gond nem volt vele, évente jönnek karbantartani.
Igen régi topik, de hátha van, aki friss tapasztalattal rendelkezik a háztartási vízlágyító berendezésekkel kapcsolatosan. A marketing szöveget végigolvastam több gyártónál, személyes tapasztalatok érdekelnek inkább , ki milyen tipust használ, mennyire elégedett, milyenek a járulékos költségek? Köszönöm.
Sopron környékieknek jó választás lehet az AQUAMATIC vízlágyító is 7 éve üzemel probléma nélkül nálünk és nincs vízkő, pedig errefelé nagyon kemény a víz.
Eléggé halott ez a topic,de beírom a pozitív tapasztalatomat.
Nekem ez a fajta van, már három éve használom, és mondhatom tökéletes!Annyi lerakódás nincsen hogy a zuhanyrózsát tisztitani kellene!!Vagy bármilyen csapot vagy csaptelepet.........vagy akármint amit össze szokott rondítani a vízkő lerakódása..........