Keresés

Részletes keresés

gazdagergo Creative Commons License 2019.11.23 0 0 28

Tagnap a Klubrádióban Magyar Bálint említette Modor Ádámot. Rágoogliztam, és de jó emlékekre találok ezen a fórumon.

Itt a Centrálos törzsasztal!! Még az Urak asztala Mupet show képes táblácska is látszik. Volt szerencsém velük múlatni az időt párszor. Gyuri bácsinak csak "Modorka" volt.

Előzmény: steko (25)
Szamizdatos Creative Commons License 2010.01.15 0 0 27

Nagyjából egyet értek az általad elmondottakkal. Csupán azt szeretném
megkérdezni, mit értesz a társadalom fasizálódásán?
Modor Ádámot 1983-ban ismertem meg, amikor bekapcsolódtam
az un. demokratikus ellenzék munkájába.
Hidd el, sokan vannak, akik nem ilyen "rendszerváltást" képzeltek
el. Ebből az un. jogállamból és demokráciából, csupán a népet
felejtették ki.

Üdvözlettel: Bogád Antal
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.04 0 0 26
Sumi, nyugi, örülj, hogy életedben először és utoljára nyitottál egy értelmes topikot.

Részvétem Modor Ádám családjának. M.A. értelmiségi volt, közösségi ember, politikus lélek. Nem értettem egyet feltétlenül a nézeteivel, de végig megőrizte a tisztességét, önállóságát; épp az ilyen független emberek hiányoznak egyre jobban ebből a szolgalelkű, fasizálódó társadalomból.
Előzmény: Törölt nick (8)
steko Creative Commons License 2009.11.03 0 0 25

Most jutott el hozzám a hír......májusban találkoztunk utoljára az Alföldi étteremben,Szilágyi Gyuri bácsi társaságában.....

 

Nyugodjék békében....

 

Egy fotó mellékelve...a törzshelyen ,Gyuri bácsival....

nyugiba2 Creative Commons License 2009.10.27 0 0 24

„Boldogok, a kiknek szívök tiszta:

mert ôk az Istent meglátják.”

Máté 5,8

Megrendült lélekkel tudatjuk, hogy

Modor Ádám

életének 51. esztendejében, 2009. október 15-én, méltósággal viselt hosszú szenvedés után

visszaadta lelkét Teremtôjének. Drága halottunktól római katolikus szertartás szerint

búcsúzunk 2009. november 6-án, 14.30-kor a Farkasréti Temetôben a Hóvirág utcai

ravatalozónál. 2009. november 13-án, 17 órakor engesztelô szentmise áldozatot

mutatunk be a budapesti Szent Anna plébánián, 1011. Budapest, Batthyány tér 7.

A gyászoló család

Táviratcím: Modor Bálint 1038. Budapest, Puszta köz 1. I/1.

nyugiba2 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 23
Ádám törekedett az igazság képviseletére. Azon kevés írásból élő ember közé tartozott, akit nem lehetett "kilóra megvenni". Véleményét határozottan, de útszéli stílus, csúsztatás és gyűlöletkeltés mellőzésével közölte.

Jó lenne, ha a topik olvasói emléke előtt (is) tisztelegve elkezdenék ezeket az értékeket gyakorolni.

Egy gimnáziumi osztálytárs
boci boci tarka Creative Commons License 2009.10.24 0 0 22

Nyugodjék békében!

Részvétem a családjának.

gábornok Creative Commons License 2009.10.24 0 0 21
Most volt 0.40-ig az m1-en egy 2005-ben forgatott emlékező film az Inconnu csoport 20 évvel ezelőtti kopjafaerdő-állításáról a 301's par#-ban, Ő volt még a riporter.. 
nem1rem1 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 20

Megdöbbentett a hír...

 

Volt szerencsém személyesen ismerni, még a Katalizátorból. Nyugodjék békében!

kábelbúvár Creative Commons License 2009.10.21 0 0 19

R.I.P.

 

Antisystem Creative Commons License 2009.10.16 0 0 16

Nyugodjon békében, nagy igazságtalansága ez a sorsnak ilyen fiatal korban:((

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (-)
Porkő Creative Commons License 2009.10.16 0 0 15
Nyugodjon békében !
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 14

Rip. Fiatal volt és itt hagyott minket a titkokkal.

 

"Egykor titkos, elfekvő aktákról fújom le a port. A sárguló lapokról elénk tárulnak életek, sorsok, vágyak, tervek, szenvedések. Több itt olvasható irat szigorúan titkos, különösen fontos információ volt, egy diktatúra hatalmasainak szolgálatában. Ha nyilvánossá válik a titok, már lehet róla beszélni, vitatkozni. A múltról alkotott képünk részévé válik mindaz, ami 1956 és 1989 között kiváltságos kevesek számára hatalmuk egyik építőköve volt."  Modor Ádám történész, újságíró,riporter, A titok meg a nyitja - Titkos szolgák és jelentések  

Előzmény: Törölt nick (12)
mocsaryberci Creative Commons License 2009.10.16 0 0 13
Néhányszor találkoztam vele, de nem voltunk ismerősök. Csak hasonló volt a véleményünk a köz dolgairól. Isten nyugosztalja!
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 11
Az örök világosság fényeskedjék neki!
Előzmény: Törölt nick (-)
Ghanima Creative Commons License 2009.10.16 0 0 10
Félre:
1. Az teljesen elképzelhetetlen számodra, hogy talán nem volt olyan széles körben ismert? Nekem például halvány foszlányaim voltak, hogy ismerem ezt a nevet, de hogy pontosabban kicsoda is, nem jutott eszembe, éppen azért kattintottam rá a topikra.
2. Akik őt mint barátot, esetleg később mint ellenfelet ismerték, talán nem éppen itt, az Index Poli-Dili fórumán fognak felőle gondolkodni - szerintem.
Vissza.

Nagyon sajnálom, hogy ismét egy ennyire fiatal ember - még a magyar átlagkorhoz képest is - halt meg.

Nyugodjék békében!
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 8
Ez a fülsikető hallgatás is igen árulkodó... Ha valaki "nem a mi kutyánk kölyke", s hozzá "áruló" lett.  :(
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 7

Egy (némileg kritikus) adalék munkásságához:

 

http://209.85.129.132/search?q=cache:tRgQurreY4gJ:beszelo.c3.hu/cikkek/elgeppuskazott-lehetoseg+Modor+konfliktus+Demszky&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu

 

(Voltak ellentétei az utóbb a nagypoltikában szerepet vállaló korábbi barátaival)

 

Ajánlom még meghallgatásra (vagy elolvasásra) Elek István Rendszerváltók című riportsorozatában vele folytaott beszélgetését. Nincs még három hónapja, hogy volt hallgattam a vele készült műsort:

 

http://hirek.oldal.info/h%C3%ADr/_/2009/07/24/2581650/Rendszerv%C3%A1ltoztat%C3%B3k%20-%20h%C3%BAsz%20%C3%A9v%20ut%C3%A1n%20szombaton%20Modor%20%C3%81d%C3%A1m%20t%C3%B6rt%C3%A9n%C3%A9sz/y2009/m07/d24

 

 

n0ri Creative Commons License 2009.10.16 0 0 5
Sajnálom. Megint elment valaki, akinek fontos szerepe volt a rendszerváltásban. Nyugodjék békében!
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 3

Magam sokszor kifogásoltam az ún. "kegyeleti topikok" értelmét, szerepét itt a polfórumon, főként ha nem is politikában mozgó emberről volt szó. Ebben az esetben azonban indokoltnak véltem, hogy róla is nyíljon egy, ha már annyi mindenkiről nyílt itt.

 

Ezt az aljasul cinikus hozászólásodat pedig a modik nyilván kitakarítják innen, ha ugyan még meg nem tették. Az ún. "kegyeleti topikokban" az ilyenek tiltottak, ha nem eddig nem tudtad volna.

Előzmény: porperos (2)
T.Howard Creative Commons License 2009.10.16 0 0 0
Nem 0 :(
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.16 0 0 topiknyitó

 


// <![CDATA[ var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); // ]]>


Életének 51. évében tegnap Budapesten hosszú szenvedés után elhunyt Modor Ádám történész, újságíró.

Modor Ádám 1958. november 9-én született Budapesten. 1982-ben az ELTE történelem szakán szerzett diplomát. A nyolcvanas évek elejétől részt vett Magyarországon és Erdélyben a szamizdat irodalom előállításában és terjesztésében. 1984-től a Katalizátor Iroda egyik vezetője volt. A kilencvenes évek elejétől életét – saját személyes sorsából fakadóan – a Kádár-rendszer története kutatásának szentelte. Tudományos munkáit többek között a Magyar Fórumban és a Magyar Nemzetben publikálta. 2001 és 2003 között a Magyar Nemzet állandó munkatársa volt. Több dokumentumfilm elkészítésében is részt vett: Szamizdatos évek, Portré Pákh Tiborról, Inconnu-film, Katalizátor. Kutatásainak eredményét A titok meg a nyitja című könyvében publikálta, a Célkeresztben Krassó című könyvében Krassó Györgynek állított emléket. Ellenségből ellenzék címmel a Fidesz történetét tárta fel 1988-tól 1994-ig. Ennek következő kötetén dolgozott, amelyet már nem tudott befejezni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!