Keresés

Részletes keresés

koii69 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 504

Nos maradjunk egy kisebb 3x8 méteresnél.
Állítólag kb. 5 tonna.
Például ez:
https://www.facebook.com/hasznaltmobilhaz/posts/224796829026478

Dunit2 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 503

Vannak kis házak és vannak nagy házak. Sőt vannak nagyon nagyok.

Egyház  másfél tonnától sok ezer , sőt sok százezer tonnáig terjedő tömeggel rendelkezhet !

Így Emese kérdésére választ nem lehet adni !!

koii69 Creative Commons License 2021.01.12 0 0 502

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni ,hogy mivel szokták alátámasztani a házakat?
Beton zsalukővel ? Minek elég nagy a szilárdsága ,hogy elviselje a ház tömegét?
A vízszigetelést az alátámasztásoknál mivel és hogyan oldják meg? Lehet sima kátránypapíros megoldás esetleg a támasztó elem és a sávalap, valamint közvetlenül a ház és a támasztás között ?
Köszönöm előre is a válaszokat!

Pápai Erika Creative Commons License 2020.12.24 0 0 501

Üdvözlöm a Mobilházas csapatot ! 

Albérlet helyett vennék egy mobilházat . Az eladói véleményeket meghallgattam már , de szeretném tudni, hogy lakva

milyen is egy mobilház. 

2,5-3,0 Milló ft közötti áron 1 vagy 2 szobás fürdőszobás 3 évszakos házat nézegetek magamnak. 

Nem életvitelszerűen laknék benne csak  munkanapokon illetve nyaranta hétvégén, többnyire egyedül. 

Ászár esik a legközelebb  valószínű onnan is vennék egy házikót. Mi a vélemény az eladóról ?   

Mire kell ügyelnem mi az ami nélkül nem érdemes vásárolni. Teljesen nem  idegen a téma ,mert évtizedek óta

lakókocsizok és ezidáig jól elvoltam  a lakóban, de már ugy érzem megleszek nyugiban .  

Gondolok a közmű csatlakozásokra különösen a szennyvízre.  Mosógépet és a mosogatógépet hova lehet elhelyezni a

mobilházban illetve mennyire gond az egy légtérben való konyha használat. A hangszigetelés a fűtés melyik jobb a

villany vagy a gáz . Kell e tető plusszban .. Várom a segítségeteket !  

Katalin Molnár Creative Commons License 2020.12.11 0 0 500

Igen... Ez Tétény... 😃 ilyen a talaj ott, illetve állítólag tele van föld alatti járatokkal, és könnyen meglehet, hogy belefutottunk egy ilyenbe 😃

Fog még tetőt kapni, meg dryvit réteget és lábazatot is, de azt még nem döntöttem el, hogy tetőteraszt, vagy sima nyeregtetős megoldást válasszam 😊

Előzmény: irreverzibilis (498)
Téli nap Creative Commons License 2020.12.07 0 0 499

Van benne valami. 
 Egy tető nagyon feldobná a házat  és még tárolásra is    jó lenne.

Előzmény: irreverzibilis (498)
irreverzibilis Creative Commons License 2020.12.06 0 0 498

az utolsó képen mi van,elhajlott a "csavar" ami a házat rögzíti? mondjuk én valami tetőt ácsolnék rá és akkor teljesen ház kinézete lenne:) 

Előzmény: Katalin Molnár (497)
Katalin Molnár Creative Commons License 2020.12.06 0 1 497

irreverzibilis Creative Commons License 2020.12.03 0 1 496

én vecsésen néztem egyet,attól jobbnak tűnik és a lazúrozott ajtók kifejezetten lakhatóvá mutatják

Előzmény: Katalin Molnár (495)
Katalin Molnár Creative Commons License 2020.12.03 0 1 495

Előzmény: irreverzibilis (492)
Katalin Molnár Creative Commons License 2020.12.03 0 0 494

Ezeket ők készítették a telephelyükön, én is csináltam képeket, már nálam, a telkemen, azt kell még lekicsinyítenem, és feltöltenem ide 😊

Előzmény: irreverzibilis (492)
Katalin Molnár Creative Commons License 2020.12.03 0 0 493

Szia, ezt a hsz-t már megírtam egyszer, nem tudom hová tűnt... megpróbálom még1x 😃

Szóval, márc. 26.án megkértem tőlük az elvi nyilatkozatot, amit ápr. 14.én meg is küldtek csak rossz ir számmal. Ez után május 14.én sikerült jól megküldeniük, itt beadtam mindennel is az új bekötés igényt, egyész nyáron hívogattam őket, h mi a helyzet, válasz mindig a pandémiás helyzet miatt ez meg az volt...

Augusztus közepén jött egy hiánypótlásra való felhívás vagy mi, hogy küldjem meg nekik a bekötési tervet, amit amúgy még az igénybejelentőmön tőlük igényeltem meg, mint magánszemély...

Ok, ez után november közepén végre oda adták az igényem egy tervező-mérnöknek, akivel beszéltem, halál normális, segítőkész volt, mondta, hogy ugye mivel az utcámban burkolatbontási tilalom van jan.1.ig, addig nem fognak nekiállni, az után meg tavaszig biztos nem, mert fagyban nem csinálnak ilyesmit. Érthető. Szóval nemsojá jön majd egy árajánlat, amit elfogadok, megrendelem a melót tőlük, vennem kell, és el kell készítenem a vízóraaknát, ebből így nyár előtt nem lesz víz, még, ha megfeszülök sem 😃

Előzmény: Ofenbau (490)
irreverzibilis Creative Commons License 2020.12.03 0 0 492

ok,a képeket megpróbálod átméretezni és felnyomni?!

Előzmény: Katalin Molnár (491)
Katalin Molnár Creative Commons License 2020.12.03 0 0 491

Szia, igen, Debrecenben található a cég, Mikepércse. Akkora van, és olyan elrendezésben, amekkorában és amilyenben a megrendelő kéri 😊

Nekem most erre futotta 😃

Előzmény: irreverzibilis (489)
Ofenbau Creative Commons License 2020.12.03 0 0 490

Halló !

Erről valami konkrétabbat :

" a vízművekkel április eleje óta kínlódom, pedig csak egy új bekötésről van szó 😃😃 Budapesten 😃😃😃"

Miért akadt el ?

Előzmény: Katalin Molnár (488)
irreverzibilis Creative Commons License 2020.12.02 0 0 489

ez egy debreceni cég? picit nagyobb méretben nem volt?

Előzmény: Katalin Molnár (488)
Katalin Molnár Creative Commons License 2020.12.02 0 2 488

Sziasztok,

Ígértem még korábban, ha van fejlemény, írok 😊

Nos, múlt héten megérkezett a házikóm, megpróbálok sok képet feltölteni róla 😃

Még majd kap lábazatot, mert jelenleg talajcsavarokon áll, de nem sikerült ezeket úgy lehajtani a sziklás talajba, hogy 100%osak legyenek, ezért én még alá szeretném zsaluzni pár ponton.

Még dryvit réteget is kap, egy előteraszt, meg egy tetőteraszt. Ezeket majd jövőre... egyelőre még az áramot se tudtuk behúzni, mert a házikónak 380as csatija van, az én villanyórám meg egy fázison 32 ampert tud... a vízművekkel április eleje óta kínlódom, pedig csak egy új bekötésről van szó 😃😃 Budapesten 😃😃😃

Najó, nem engedi a méret miatt a képfeltöltést, ha hazaérek, megoldom, töltök fel párat

-Wasp- Creative Commons License 2020.08.17 0 0 487

Javaslom, hogy vedd fel velem a kapcsolatot: https://www.facebook.com/adamjani

Feltételezem, hogy azért említetted a nevét, mert valami becstelenséget csinált az ember (igért valamit és nem úgy lett, vagy megkárosított-meglopott téged vagy ilyesmi történt). Ha így van, feltétlenül érdemes lenne rám írnod, mivel nem publikus amit mondani szeretnék. Általánosságban a többieknek azt mondanám, mindenki legyen nagyon óvatos minden üzleti partnerrel, különösen ha a neve elhangzik egy fórumtopicban....

Előzmény: Bence Fehér (486)
Bence Fehér Creative Commons License 2020.08.05 0 0 486

Albert Tiborral esetleg akinek volt, van dolga jelentkezzen légyszives !

Lia20 Creative Commons License 2020.07.18 0 0 485

Szia, 

Szerintem is a helyi önkormányzatnál érdeklődj. Van, ahol rugalmasabbak a rendeletek. Van, ahol a főépítész településképi véleményezése alapján (pl. látványterv)dönt a polgármester és vannak helyek, ahol mobil házak nem telepíthetőek. Ezért mindenképpen járj utána, hogy neked mire van szükséged. Ezen túl pedig az építési hatóság tudja megmondani, hogy kell-e építési engedély, ha igen, ahhoz milyen dokumentumok kellenek. Mi nagyon belefutottunk...

Előzmény: zöld lódarázs (473)
Katalin Molnár Creative Commons License 2020.07.13 0 0 484

Szia,

Nos, az a nagy helyzet jelenleg, hogy a személyi kölcsönömre várok - eddig a Vízművekre és az Elműre vártam/várok... - amit úgy tudok kedvező(bb) thm stb.-vel felvenni, ha bankot váltok. Emiatt picit csúszik az egész történet, de sebaj, mire meg lesz a kölcsön, talán már lesz vizem, meg áramom is 😃😃

Ha megrendeltem (terveim szerint 2 héten belül), nyomban írok, mi hogy történt 😊

Előzmény: P - László (482)
oodoow Creative Commons License 2020.06.30 0 5 483

Sziasztok ! Én is szeretném megosztani a mobilházas tapasztalataimat .

2019 augusztusában vásároltam egy 10x3x2-as méretű Cosalt Torino házat Székesfehérváron, egy magánszemélytől  2.1 millióért. Amit 150 ezerért hoztak onnan el a ~ 110 km-re lévő helyére. 

https://www.ukholidayhomesltd.com/caravansales/cosalt-torino-2002-sw14/#.Xvt12ygzZPY

Az önkormányzatot megkeresve azt a választ kaptam, hogy szerintük nincs akadálya az elhelyezésnek. Azt tudni kell, hogy egy olyan ház udvarán áll, ami hamarosan bontásra lesz ítélve. Szóval nem egy önálló telekről beszélünk. 

Első lépésként eltávolítottam a felesleges dolgokat a házból. Mint a kandalló, az átfolyós vízmelegítő , a gáz-és a víz külső  csövezései.  Az utóbbiak a ház belsejében futnak. Ami 100 ezer forintba került összesen. Plusz egy 60 literes bojler. Egy válaszfal is kikerült , így lett egy normális étkező a konyhában. Majd következett a belső szigetelés. A plafont megbontva, a tető alá  20 cm kőzetgyapot került. Plafon vissza, majd arra 2 cm grafitos nikecell lett ragasztva. Külső felére szintén garfitos szigetelés került 10 centi vastagságban szintén ragasztva. Az aljára pedig 9 centis OSB lappal lefedve. A szigetelés ragasztókkal együtt ~ 230 ezerből jött ki.

Ezután a fűtés kitalálása következett. Első körben kandallóra gondoltam. De ahhoz kémény kell. Meg időközben kicsit okosodtam is. Például abban, hogy az ilyen falaknak, mint ami a mobilházakon is van nincs hőtároló képességük; ergó, ha a tűz kialszik, oda minden meleg. Így tovább nézve a lehetőségeket, és sok utánaolvasást követően egy fűtő-hűtő klima mellett döntöttem :  

https://szellozoshop.hu/inverteres-oldalfali-splitklima/6244-cascade-black-art-cwh12tba-35kw-inverteres-splitklima.html .

Ami beszereléssel együtt 270 ezer volt. Még decemberben kicseréltem a konyhai és a nappali két ablakát egy dupla üvegű, műanyag ablakra 60 ezerből Szóval így vártam az első telem. Főleg a fűtés miatt egy kicsit aggódós voltam. Mennyibe is fog ez fájni. ( Mint ahogy az elején említettem, egy ház udvarán álla házam. Onnan jön az áram is. Így - a még jelenleg álló, de már az összeomlás jeleit mutató   ház áram számláját is én fizetem. Ami a következő tételekből áll össze : Szomszédos ház : egy hűtő , egy fagyasztó, egy mosógép , egy hősugárzó, és egy vezérelt bojler ami kb 8000 Ft volt a mobilház megvétele előtt. Nálam pedig a kis bojler, a kis hűtő, tv és számítógép található.  Hogy miért nem azt a házat újítottam fel ? Mert számomra nem érné meg. Sajnos a tetőszerkezet alá anno nem került betonkoszorú, így most a födém nyomja szét a falakat.... )

A házban átlagban 23-24 fok volt. Egyszer sem fáztam a fűtési szezon idején. Szeptember végén október elején kezdtem komolyabban fűteni. Ekkor volt egy átváltás álltalányról  havidíjasra . Így ez a két hónap egy kicsit kusza lett. Erre a két hónapra számláztak 30 ezret.  Majd december 21, január 29, február 24, március 18, április 14 ezerből jött ki mindennel együtt.A leghidegebb reggel -9 fok volt. A klima -20 fokig működő képes. Bár ezen a fokon már egyáltalán nem  érné meg vele fűteni Szóval nem bántam meg. Egyetlen hátránya, hogy a mikor párás az idő, akkor a klima kültérije  bejegesedik . De mivel a gépben van önleolvasztó , így nincs veszélyben . Viszont e művelet közben nincs fűtés.Ez kb 5 perc, ilyenkor nincs fűtés. Eshet is a benti hőmérséglet 1-2 fokot. Vannak olyan gépek, amik tartalmaznak egy fűtőegységet is., Bár azt nem tudom, hogy ez mennyivel dobja meg a villanyszámlát. 

Egyetlen igazán zavaró  dolog van a mobilházban, az pedig a nyikorgó, recsegő hangok járáskor. Az enyém már egy korosabb darab, szóval igazán nem csodálkozom ezen. De ettől még zavar. Beton lapokon áll maga a ház, alap nélkül. Idén be lesz pucolva. Jövőre pedig egy teraszt szeretnék majd....

Hirtelen ennyi jutott eszembe...

P - László Creative Commons License 2020.06.23 0 0 482

Szia,

Ez nagyon jól hangzik. Én eddig ezeknél csak drágábbat találtam. Lehet róla többet tudni. Esetleg tudnál küldeni egy alaprajzot és egy részletes leírást. Köszi

Előzmény: Katalin Molnár (475)
jamba3 Creative Commons License 2020.06.08 0 0 481

Sziasztok!

A 2020-as építési szabályoknak mennyire felelnek meg a https://premiummobilhazak.hu/ oldalon található mobilházak? Illetve van valakinek tapasztalata a náluk vásárolható házakról?

Bobov Creative Commons License 2020.06.08 0 0 480

Szia! Engem nagyon érdekelne! Várom a fejleményeket!

Előzmény: Katalin Molnár (475)
irreverzibilis Creative Commons License 2020.05.28 -1 0 479

nem igazán a profilba illek,de kitöltöttem

Előzmény: kata.m (478)
denesh Creative Commons License 2020.05.25 0 0 476

Üdv mindenkinek a fórumon. Újabb csaló hirdetőkre hívnám fel a figyelmet: https://www.jofogas.hu/zala/Elado_40_nm2___es_m_b_lh_z_2019___es_modern_felszereltsegu_104592748.htm kB minden nap raknak fel újat, mindig más városból, más telefonszámmal , friss regisztrációval. Előre utalást kérnek aztán felszívódnak. 

Katalin Molnár Creative Commons License 2020.05.07 0 0 475

Sziasztok!

Én a fepoboxtól szándékozom rendelni vadiúj lakókonténert, 4 évszakos, 30 nm-es, szállítással, szereléssel, gépészettel de szaniterek nélkül, laminált parkettával hőszigetelt műanyag nyílászárókkal bruttó 4 milla lesz. Két kisebb szobát, egy kis fürdőszobát, és a megmaradt részen konyha+ étkezőt terveztünk bele :-) Persze bútorok szaniterek nélkül.

Valakinek esetleg van tapasztalata velük kapcsolatosan?

Én minden esetre majd megírkálom a fejleményeket, ha van rá igény 😃

RHDCelica03 Creative Commons License 2020.04.28 0 0 474

Szerintem kerdezd meg az onkormanyzatnal, hogy kell e engedely! 

Nalunk pl bent van a rendezesi tervben, hogy mobilhaz vagy telepitett lakohaz nem engedelyezett, kiveve kemping. 

Termeszetesen ettol meg telepitheted, akar szerencsed is lehet mert nem veszik eszre/senkit nem erdekel, de ha igen akkor kotelezhetnek az elbontasra/elszallitasra=>ablakon kidobott penz lesz az egesz!

Agregatorbol meg tudsz olyat is venni, ami egy egesz rokkoncertet is meg tud taplalni, csak nem biztos, hogy erdemes kifizetni az arat! (meg hallgatni a brummogeset egesz nap... ) 

Előzmény: zöld lódarázs (473)
zöld lódarázs Creative Commons License 2020.04.28 0 0 473

Sziasztok.Tapasztalat,ill használat a cseh Mobilhemy.eu mobilházakra.Telepítésre a Balatonnál zártkertre kell-e engedély az önkörmányzattól.Ha nincs közmű akkor egy jobb aggregátor elbìrja az el.fűtést,vagy a hűtő  fűtő klímát?Köszönöm a válaszokat.7

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!