Keresés

Részletes keresés

geher2 Creative Commons License 2013.08.07 0 0 295

Hát egyértelműen: Canon EF-S 17-55mm f2.8 IS-t ajánlom,ami tényleg minőségi csere!

A 24-105mm inkább Full Frame szenzoros vázakhoz passzol,mivel 550D-n és a többi crop-os vázon a rövidebbik vége az ekv.:38.4mm-nek felel meg.

Előzmény: oszg07 (293)
topoly Creative Commons License 2013.08.03 0 0 294

Szűkebb kasszával 17-70, több rávalóval 15-85; uwás tervek esetén 24-105.

Előzmény: oszg07 (293)
oszg07 Creative Commons License 2013.08.03 0 0 293

Sziasztok,

szeretném kit obimat lecserélni (EF-S 18-55 IS II). 70-200-as telém van , alá szeretnék valamit. Természetesen a jobb minőség miatt cserélném. Mit javasoltok? 550-es vázam van. Köszi a válaszokat előre is!

El Joe Creative Commons License 2013.07.30 0 0 292

:) 

Előzmény: nemethla (291)
nemethla Creative Commons License 2013.07.30 0 0 291

Én nagyon szerettem, csak hozott a sors egy 1,4/24-et, amiatt cseréltem le.

Az újak biztos nagyon jók, de a fényerő...

Előzmény: El Joe (290)
El Joe Creative Commons License 2013.07.30 0 0 290

Akkor én nyúltam mellé. De szerinted 1,8-on mennyire használható? Esetleg az új IS-es verzió?

Előzmény: nemethla (289)
nemethla Creative Commons License 2013.07.30 0 0 289

Nekem volt 28/1,8 Canon. Nem CA-zott még annyira sm, mint a 85. Gyári friss darab volt..

Előzmény: El Joe (288)
El Joe Creative Commons License 2013.07.30 0 0 288

A 28/1,8-at csak próbáltam, CA-zik rendesen és 2,8-ig lágy is. Ha fényerő kell 50/1,4. Használok 35/2-t, korához képest meg vagyok vele elégedve (40D).

Előzmény: makaigraphix (283)
topoly Creative Commons License 2013.07.30 0 0 287

Úgynézem, láttad is Nemethla írását. Én voltam figyelmetlen...

Előzmény: topoly (286)
topoly Creative Commons License 2013.07.30 0 0 286

Igen, lehetséges. Az egyenlőség elméleti fogalom...:) Az Objektívtesztes topikban Nemethla írt erről nálam jóval több hozzáértéssel.

Előzmény: taylor67 (285)
taylor67 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 285

Sziasztok!

 

Létezik az, hogy a Canon 75-300 f/4-5.6 DC III és a Tamron 28-75 f/2.8 XR DI LD különbözik 75 mm-en?

A Canonnal sokkal jobban rá tudok közelíteni a tárgyakra 1100D-vel.

Canon 550D Creative Commons License 2013.02.01 0 0 284

Szerintem inkább egy 28mm/F1.8 (bár kicsit drágább, de nem elérhetetlenül), mellé később majd valamikor egy 85mm/F1.8, jó kis páros ez így együtt.

Előzmény: makaigraphix (283)
makaigraphix Creative Commons License 2013.01.31 0 0 283

35mm f2-t tervezek vásárolni. Valaki megosztaná a tapasztalatait? Vagy hasonló árban miben gondolkodjak? Fő szempont a nagy fényerő, mivel éjszaka is szeretném használni. 

Hun15 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 282

Sziasztok!

 

   Mi a véleményetek erről az objektívről?:   Canon 75-300/f4.0-5.6 USM EF III objektív

   Használta már valaki 300d-n?

   Ha igen mik a tapasztalatok?

 

Előre is köszönöm!!

Dodo1222 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 281

Van valakinek tapasztalata Tamron (Canon)70-300mm-es USD objektívről Canon 350 D gépen?

r1 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 280

Akkor meg kell venni.:)

A nagylatoszogu objektivek ara eleg magas, ezert ha hasznalhato lenne akkor mindenki ezt venne. - A tobbseg megsem veszi.

Minden objektiv mas. Nincs olyan, hogy csinalunk egy nagylatoszogu elotetet es az mindenre remek lesz. - Foleg nem 0,45x-os ertekkel.

Olyan letezik, hogy egy adott tipushoz a gyarto keszit elotetet, de az tobbnyire nem modosit ekkorat es az adott objektivhez lett kifejlesztve. Itt egy pelda:

http://dpnow.com/bb/news.pl?frames=n;read=43&expand=1

Itt az elso kepen lathatod, hogy a nagylatoszogu elotet mekkora a gep objektivjehez kepest es azt is, hogy csak 0,8x-os. Ha az arat kikeresed akkor pedig lathatod, hogy ez nem jon ki 17dollarbol.

Előzmény: Törölt nick (279)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 279

Aha, hát nemtudom elég sokan vettek azért belőle.

Előzmény: r1 (278)
r1 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 278

Egyszer egy kulfoldi uzletben rabeszeltek egy piros csikos "pro" verzio kiprobalasara, igy csinaltam vele nehemy kepet az uzletben. A vartnal is sokkal rossazbb volt. A foldrol sem vennem fel, nemhogy penzt adjak erte.

Előzmény: Törölt nick (277)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 277

Sziasztok.

Lehet nem pont ide illik a kérdés,de valaki próbálta már az ebay-en vehető olcsó  0.45x nagylátószögű konvertert?

Konkrétan erre gondolok: http://www.ebay.com/itm/58mm-0-45x-Wide-Angle-Macro-Conversion-Lens-0-45x-58-/320452903617?pt=Camera_Lenses&hash=item4a9c7b42c1

 

És mik a tapasztalatok? Képminőség romlás észlelhető? Stb stb.

 

Köszi.

 

szepare Creative Commons License 2012.04.17 0 0 276

Köszi szépen az infókat!

Eltaláltad a lényeget : nix péz másikra, de kellene egy "rugalmasabb" átfogás,mert sokat portrézok, egy 40D-m van és sokszor kellene a "mozdítható" képkivágás ( ne nekem kelljen mocorognom olyan sokat). A makrózást meg úgy gondoltam megoldanám a 70- 200-zal,mármint azt a kevés természetfotót amit mostanában hébe-hóba lövök...

Az igazi persze az lenne, ha megtudnám venni a másikat a meglévő mellé... ez azt hiszem sokáig csak álom maradna,ezért akarok "váltani", viszonylag kevés befektetéssel a legjobbat kihozni a dologból.

No summa-summárom, köszi, hogy rávilágítottál sok mindenre... 

U.i.: most mégjobban kusza a dolog:-)))

Előzmény: Mano254 (275)
Mano254 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 275

Nekem van mindkettő, és nagyon elégedett vagyok velük, 40D és 5DII vázon is szépen rajzolnak. Ami azt illeti, meglehetősen különböző "állat" mindkettő, nem igazán érzem értelmét elcserélni az egyiket a másikra, bár az anyagiak nyilván korlátosak, azért kérdezted.

 

Feltételezem, hogy kroppos gépen használod a 100-ast, általános telének (ekv 160mm) elég jól használható, és szűk kivágású portréhoz is jó (talán túlzottan is éles ).

 

Ha esküvőzöl, a 2,8 néha jól jön. Többek között emiatt használom néha a 70-200/4 mellett, a 2,8-as telezoomokat nem vagyok hajlandó cipelni akkor is, amikor tutira nem lesz a nagy fényerőre szükségem. Tegyük hozzá, 5DII mellett azért ritkábban kell, bátrabban lehet feljebb tekerni az érzékenységet - kroppon azért más a szitu.

 

A 70-200 AF sebessége a rövidebb bejárandó táv miatt is jelentősen gyorsabb, a rugalmasságát nem lehet kiváltani mással. De őszintén szólva ezt az obimat igazán a FF váz megléte óta szeretem, ott ez a tartomány hihetetlenül jól használható, a 40D-n állandóan cserélgettem, mert a 70×1.6 már sokszor túl szűk.

 

Ha továbbra is szeretnél makrózni, és a 100-as alá van valami ××-70mm körüli fényerősebb alapobid, (esküvőhöz ez a legfontosabb szvsz, extra fényerős tele nélkül lehet élni), akkor én a helyedben megtartanám, és gyűjtenék MELLÉ egy 70-200/4-re.

 

Előzmény: szepare (274)
szepare Creative Commons License 2012.04.16 0 0 274

Kis tanácsot szeretnék kérni.

Van egy Canon 100/2.8 Usm Macro obim amit idáig nem csak makrózni használtam, hanem nagyon sokat portréztam is vele.

Szeretném elcserélni egy Canon 70-200/4 L optikára. No most az a kérdés,hogy megéri-é ez a tranzakció. Mostanában sokkal de sokkal többet portrézok egy egyre kevésbé makrózok vele. Esküvői fotókhoz is kellene a 70- 200 átfogása.

Valaki tud-é összehasonlító tapasztalati tényeket megosztani nekem? Érdemes-e lecserélnem a 100/2,8-ast? Elég nagy dilemmában vagyok.

Köszönöm előre is a segítséget

 

Jamstars Creative Commons License 2011.06.27 0 0 273

köszi a segítséget. én is gondoltam erre az objektívre, csak még sporolnom kell rá:)

40d 50d nekem is bőven megfelelne de sajna nem lehet újan kapni:( használt dolgoktol meg tartok

topoly Creative Commons License 2011.06.27 0 0 272

(Vidijó.)

Előzmény: jeti_ (271)
jeti_ Creative Commons License 2011.06.27 0 0 271

Nekem is 1000D van, ezért mondom, hogy 30/40/50D teljesen elég lenne az én elvárásaimnak.

(ami hiányzik: iso1600+, spot, 2.8 közép fókusz, 6fps)

Sigma 24-70/2.8 , 24-105 F/4L , ha már ez a tartomány kell, de croppra jobb lenne 17-55/2.8.

Mi az amit a 60D ad, de a 30/40/50D nem ?

 

 

Előzmény: Jamstars (269)
topoly Creative Commons License 2011.06.27 0 0 270

Az új 15-85-tel sokmindent megoldhatsz.

Előzmény: Jamstars (269)
Jamstars Creative Commons License 2011.06.27 0 0 269

Sziasztok!

Most canon eos 1000d-m van,jővőre 60d-re cserélem és ahoz szeretnék objektívet venni.

Canon 28-135/F3.5-5.6 USM

Canon 18-135/F3.5-5.6 IS EF-S

Melyik lenne jobb a 60d-hez?Vagy szerintetek milyen objektív lenne jó hozzá hasonló zoom átfogásban?

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

nemethla Creative Commons License 2011.06.27 0 0 268

Amit leírtál, arra a 2,8/100 IS USM L macro való.  Vagy a 3,5/180-as L makro. Esetleg MP-E 65....A tele zoomok 1,5 métertől dolgoznak jól és szépen, közgyűrűvel max 12 mm-essel, azzal is csak 0,8-0,9 m lesz a közelpont. ráadásul a zoomoknál makrozáskor már nem úgy viselkedik a zoom, mint normál esetben: a kép nagyítása megmarad, a tárgytávolságod nő meg telézzéskor

Előzmény: nunatak (253)
futoz Creative Commons License 2011.06.26 0 0 267

Én a helyedben lecsapnék a skyra

Előzmény: _img (265)
r1 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 266

Erre a celra nem lenne jobb egy makro?

Előzmény: nunatak (253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!