Keresés

Részletes keresés

topoly Creative Commons License 2013.07.30 0 0 287

Úgynézem, láttad is Nemethla írását. Én voltam figyelmetlen...

Előzmény: topoly (286)
topoly Creative Commons License 2013.07.30 0 0 286

Igen, lehetséges. Az egyenlőség elméleti fogalom...:) Az Objektívtesztes topikban Nemethla írt erről nálam jóval több hozzáértéssel.

Előzmény: taylor67 (285)
taylor67 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 285

Sziasztok!

 

Létezik az, hogy a Canon 75-300 f/4-5.6 DC III és a Tamron 28-75 f/2.8 XR DI LD különbözik 75 mm-en?

A Canonnal sokkal jobban rá tudok közelíteni a tárgyakra 1100D-vel.

Canon 550D Creative Commons License 2013.02.01 0 0 284

Szerintem inkább egy 28mm/F1.8 (bár kicsit drágább, de nem elérhetetlenül), mellé később majd valamikor egy 85mm/F1.8, jó kis páros ez így együtt.

Előzmény: makaigraphix (283)
makaigraphix Creative Commons License 2013.01.31 0 0 283

35mm f2-t tervezek vásárolni. Valaki megosztaná a tapasztalatait? Vagy hasonló árban miben gondolkodjak? Fő szempont a nagy fényerő, mivel éjszaka is szeretném használni. 

Hun15 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 282

Sziasztok!

 

   Mi a véleményetek erről az objektívről?:   Canon 75-300/f4.0-5.6 USM EF III objektív

   Használta már valaki 300d-n?

   Ha igen mik a tapasztalatok?

 

Előre is köszönöm!!

Dodo1222 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 281

Van valakinek tapasztalata Tamron (Canon)70-300mm-es USD objektívről Canon 350 D gépen?

r1 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 280

Akkor meg kell venni.:)

A nagylatoszogu objektivek ara eleg magas, ezert ha hasznalhato lenne akkor mindenki ezt venne. - A tobbseg megsem veszi.

Minden objektiv mas. Nincs olyan, hogy csinalunk egy nagylatoszogu elotetet es az mindenre remek lesz. - Foleg nem 0,45x-os ertekkel.

Olyan letezik, hogy egy adott tipushoz a gyarto keszit elotetet, de az tobbnyire nem modosit ekkorat es az adott objektivhez lett kifejlesztve. Itt egy pelda:

http://dpnow.com/bb/news.pl?frames=n;read=43&expand=1

Itt az elso kepen lathatod, hogy a nagylatoszogu elotet mekkora a gep objektivjehez kepest es azt is, hogy csak 0,8x-os. Ha az arat kikeresed akkor pedig lathatod, hogy ez nem jon ki 17dollarbol.

Előzmény: Törölt nick (279)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.18 0 0 279

Aha, hát nemtudom elég sokan vettek azért belőle.

Előzmény: r1 (278)
r1 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 278

Egyszer egy kulfoldi uzletben rabeszeltek egy piros csikos "pro" verzio kiprobalasara, igy csinaltam vele nehemy kepet az uzletben. A vartnal is sokkal rossazbb volt. A foldrol sem vennem fel, nemhogy penzt adjak erte.

Előzmény: Törölt nick (277)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.17 0 0 277

Sziasztok.

Lehet nem pont ide illik a kérdés,de valaki próbálta már az ebay-en vehető olcsó  0.45x nagylátószögű konvertert?

Konkrétan erre gondolok: http://www.ebay.com/itm/58mm-0-45x-Wide-Angle-Macro-Conversion-Lens-0-45x-58-/320452903617?pt=Camera_Lenses&hash=item4a9c7b42c1

 

És mik a tapasztalatok? Képminőség romlás észlelhető? Stb stb.

 

Köszi.

 

szepare Creative Commons License 2012.04.17 0 0 276

Köszi szépen az infókat!

Eltaláltad a lényeget : nix péz másikra, de kellene egy "rugalmasabb" átfogás,mert sokat portrézok, egy 40D-m van és sokszor kellene a "mozdítható" képkivágás ( ne nekem kelljen mocorognom olyan sokat). A makrózást meg úgy gondoltam megoldanám a 70- 200-zal,mármint azt a kevés természetfotót amit mostanában hébe-hóba lövök...

Az igazi persze az lenne, ha megtudnám venni a másikat a meglévő mellé... ez azt hiszem sokáig csak álom maradna,ezért akarok "váltani", viszonylag kevés befektetéssel a legjobbat kihozni a dologból.

No summa-summárom, köszi, hogy rávilágítottál sok mindenre... 

U.i.: most mégjobban kusza a dolog:-)))

Előzmény: Mano254 (275)
Mano254 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 275

Nekem van mindkettő, és nagyon elégedett vagyok velük, 40D és 5DII vázon is szépen rajzolnak. Ami azt illeti, meglehetősen különböző "állat" mindkettő, nem igazán érzem értelmét elcserélni az egyiket a másikra, bár az anyagiak nyilván korlátosak, azért kérdezted.

 

Feltételezem, hogy kroppos gépen használod a 100-ast, általános telének (ekv 160mm) elég jól használható, és szűk kivágású portréhoz is jó (talán túlzottan is éles ).

 

Ha esküvőzöl, a 2,8 néha jól jön. Többek között emiatt használom néha a 70-200/4 mellett, a 2,8-as telezoomokat nem vagyok hajlandó cipelni akkor is, amikor tutira nem lesz a nagy fényerőre szükségem. Tegyük hozzá, 5DII mellett azért ritkábban kell, bátrabban lehet feljebb tekerni az érzékenységet - kroppon azért más a szitu.

 

A 70-200 AF sebessége a rövidebb bejárandó táv miatt is jelentősen gyorsabb, a rugalmasságát nem lehet kiváltani mással. De őszintén szólva ezt az obimat igazán a FF váz megléte óta szeretem, ott ez a tartomány hihetetlenül jól használható, a 40D-n állandóan cserélgettem, mert a 70×1.6 már sokszor túl szűk.

 

Ha továbbra is szeretnél makrózni, és a 100-as alá van valami ××-70mm körüli fényerősebb alapobid, (esküvőhöz ez a legfontosabb szvsz, extra fényerős tele nélkül lehet élni), akkor én a helyedben megtartanám, és gyűjtenék MELLÉ egy 70-200/4-re.

 

Előzmény: szepare (274)
szepare Creative Commons License 2012.04.16 0 0 274

Kis tanácsot szeretnék kérni.

Van egy Canon 100/2.8 Usm Macro obim amit idáig nem csak makrózni használtam, hanem nagyon sokat portréztam is vele.

Szeretném elcserélni egy Canon 70-200/4 L optikára. No most az a kérdés,hogy megéri-é ez a tranzakció. Mostanában sokkal de sokkal többet portrézok egy egyre kevésbé makrózok vele. Esküvői fotókhoz is kellene a 70- 200 átfogása.

Valaki tud-é összehasonlító tapasztalati tényeket megosztani nekem? Érdemes-e lecserélnem a 100/2,8-ast? Elég nagy dilemmában vagyok.

Köszönöm előre is a segítséget

 

Jamstars Creative Commons License 2011.06.27 0 0 273

köszi a segítséget. én is gondoltam erre az objektívre, csak még sporolnom kell rá:)

40d 50d nekem is bőven megfelelne de sajna nem lehet újan kapni:( használt dolgoktol meg tartok

topoly Creative Commons License 2011.06.27 0 0 272

(Vidijó.)

Előzmény: jeti_ (271)
jeti_ Creative Commons License 2011.06.27 0 0 271

Nekem is 1000D van, ezért mondom, hogy 30/40/50D teljesen elég lenne az én elvárásaimnak.

(ami hiányzik: iso1600+, spot, 2.8 közép fókusz, 6fps)

Sigma 24-70/2.8 , 24-105 F/4L , ha már ez a tartomány kell, de croppra jobb lenne 17-55/2.8.

Mi az amit a 60D ad, de a 30/40/50D nem ?

 

 

Előzmény: Jamstars (269)
topoly Creative Commons License 2011.06.27 0 0 270

Az új 15-85-tel sokmindent megoldhatsz.

Előzmény: Jamstars (269)
Jamstars Creative Commons License 2011.06.27 0 0 269

Sziasztok!

Most canon eos 1000d-m van,jővőre 60d-re cserélem és ahoz szeretnék objektívet venni.

Canon 28-135/F3.5-5.6 USM

Canon 18-135/F3.5-5.6 IS EF-S

Melyik lenne jobb a 60d-hez?Vagy szerintetek milyen objektív lenne jó hozzá hasonló zoom átfogásban?

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

nemethla Creative Commons License 2011.06.27 0 0 268

Amit leírtál, arra a 2,8/100 IS USM L macro való.  Vagy a 3,5/180-as L makro. Esetleg MP-E 65....A tele zoomok 1,5 métertől dolgoznak jól és szépen, közgyűrűvel max 12 mm-essel, azzal is csak 0,8-0,9 m lesz a közelpont. ráadásul a zoomoknál makrozáskor már nem úgy viselkedik a zoom, mint normál esetben: a kép nagyítása megmarad, a tárgytávolságod nő meg telézzéskor

Előzmény: nunatak (253)
futoz Creative Commons License 2011.06.26 0 0 267

Én a helyedben lecsapnék a skyra

Előzmény: _img (265)
r1 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 266

Erre a celra nem lenne jobb egy makro?

Előzmény: nunatak (253)
_img Creative Commons License 2011.06.26 0 0 265

kösz az ajánlatot, elsősorban vadiúj UV-t keresnék, de megjegyzem arra az esetre ha semmi nem jönne össze!

 

Előzmény: képfaragó (263)
_img Creative Commons License 2011.06.26 0 0 264

a régi 16-35-ön tökéletes volt egy sima b+w. II-esen bezavar a cucc?

sajnos objektívbuzi vagyok, úgyhogy nem hagyom fedetlenül a gyönyörű frontlencsét (meg hát erősen ajánlott az én szakmámban amúgyis:)

Előzmény: futoz (262)
képfaragó Creative Commons License 2011.06.26 0 0 263

Van egy 82-es BW KR 1.5 (SKYLIGHT) szűrőm, Slim MC. Hibátlan, elfogytak mögüle a Pentax optikák. Ha gondolod, megegyezhetünk. Szia.

 

harminc-4088109

Előzmény: _img (261)
futoz Creative Commons License 2011.06.26 0 0 262

szerintem hagyd a szűrőt, úgyis csak valami superslim lenne jó rá, de még az is lehet, hogy vignyettálna. 

Előzmény: _img (261)
_img Creative Commons License 2011.06.26 0 0 261

sziasztok

most vettem végre egy 16-35 2.8 II-es objektívet.

erre 82mm-es UV szűrőt kéne tennem, de sehol nincs itthon, már berendeltem egy helyen, de sajnos nem fog megérkezni keddig-aznap megyek 5napra fotózni valahová, addig muszáj szereznem egy szűrőt mert így nem merem levenni a kupakot :)

 

Nem tudtok javasolni valamit, honnan tudnék venni?

(alap hoyá-t találtam 7ezerért, de erre a lencsére jóminőségű hoya-t vagy b+w-t szeretnék tenni.)

lukhazi Creative Commons License 2011.06.01 0 0 260

1.Köszönöm a "segítséget"....

2.Van digitális gépem is, de a kérdésemhez ennek semmi köze....(használt amúgy sem kellene)
3.A memóriakártyákról is nagyítani kell valahogy, és az már nincs ingyen.....

4.Nagyobb az esélye egy memóriakártyára készített fotó "eltünésének"

Nevezd aminek akarod,akár romantikának is, de Én akkor is jobban szeretem....

 

De mégegyszer köszönöm!

 

Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.31 0 0 259

1.) ezt miért itt kérdezed? (objektívekről szubjektíven...)

.

2.) Már bocsáss meg, nagyon "romantikus" a filmes világ de az már csak nosztalgia.

Én a helyedben vennék egy EOS 400-450D-t 40-60e forintért és ahhoz vennék egy-két obit.

Ne feledd, nem kell filmeket venned, előhivatni. Egy memóriakártyára annyit fotózol, amennyit csak akarsz (ingyen)

Előzmény: lukhazi (258)
lukhazi Creative Commons License 2011.05.31 0 0 258

Sziasztok!

 

Van egy Sony/Minolta Dynax4-es analóg gépem, most szeretnék venni egy min 300mm-es objektívet, ezzel kapcsolatban kérdezném hogy a Canon Objektívek jók-e, létezik-e valami átalakító rá.Ezt rá lehet rakni valahogy pl.:

http://www.vatera.hu/sigma_100_300mm_zoom_objektiv_canon_ef_1459495013.html

Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!